Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Poprad
#1 PostWysłany: 07 Gru 2012 00:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
Witam podróżników :)
Wraz z moją drugą połową wybieramy się do Popradu w dniach 26-30 grudnia. Czy może jest ktoś w stanie polecić sprawdzone noclegi w rozsądnych cenach ? Mogą być zarówno pensjonaty jak i hotele.
Będę też wdzięczny za informację jak tam z dogadaniem się u naszych sąsiadów bez znajomości słowackiego ?
Dziękuję i pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Poprad
#2 PostWysłany: 07 Gru 2012 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do noclegu nie pomogę, bo nigdy nie potrzebowałem, ale jeśli chodzi o dogadanie, to zazwyczaj wygląda to tak: Ty mówisz po polsku, oni po słowacku, a i tak każdy każdego rozumie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#3 PostWysłany: 07 Gru 2012 01:27 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Wpisując w google "kwatery Poprad" lub "noclegi" można znaleźć dużo ciekawych ofert, sam robiłem tak latem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#4 PostWysłany: 07 Gru 2012 01:48 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
Witam,

Leciałem w lutym z Gdańska, Eurolotem, na podobnie krótki okres czasu.
Terminal lotniska jest mały i przytulny. Ty mówisz do ludzi po Polsku, a oni odpowiadają po Słowacku i wszyscy się rozumieją :)
Jedyną opcją dostania się do miasta jest taxi ( zdjęcie w załączniku ).
Jako, że czasu było niewiele, to odpuściliśmy sobie miasto i pojechaliśmy wprost na dworzec kolejowy ( " vlakowa stanica " ), a stamtąd na szynobus "do góry".
Bilety na szynobusy można kupić w automacie znajdującym się w budynku dworca.
Sama podróż szybka, nowoczesnymi pojazdami, a na każdej stacji komunikaty w 3 językach.
Nocleg mieliśmy w "APLEND Mountain Resort" ( http://www.aplend.com/pl/ ), w miejscowości Horny Smokovec,więc kolejką dojechaliśmy do Starego Smokovca, gdzie jest punkt przesiadkowy i złapaliśmy szynobus " w prawo" w kierunku Tatrzańskiej Łomnicy.
Akurat trafił nam się pokój narożny z mega widokiem, więc od początku się dobrze nastawiliśmy :)
Polecam odwiedzenie Skalnego Jeziora w Tatrzańskiej Łomnicy i jak macie za dużo pieniędzy, to i Łomnickiego Szczytu. Ja sobie odpuściłem do następnego razu.
Sam widok z jeziora jest bardzo ładny i warto tam spędzić godzinkę - dwie :)
Niestety nie udało nam się wjechać na Hrebienok kolejką ze Starego Smokovca z powodu remontu, ale słyszałem, że warto .. więc następnym razem.
Jedną noc spędziliśmy też w Hotelu Crocus ( http://www.hotel-crocus.eu/pl/wellnes ). Szczyrbskie Jezioro było zamarznięte, więc można było odbyć spacer na skróty.
Idąc od strony stacji kolejowej po prawej stronie jeziora znajduje się chata, gdzie można dobrze zjeść i napić się grzanego wina. Aa i stojąc tyłem do stacji a przodem do hotelu po lewej stonie jest market ze smacznym napitkiem, którego nie można nie spróbować " Golden Hruska ".
Ostatniego dnia przed odlotem wpadliśmy na "genialny" pomysł zobaczenia małego miasteczka z ładną zabudową i ładnym zameczkiem .. " Kieżmark". O ile miasteczko z klimatem i dość tanio można się tu najeść, to z każdą kolejną godziną człowiek wzbudzał coraz większe zainteresowanie społeczności romskiej .. wysępującej tu dośc licznie.
To tak na szybkiego, jak coś się przypomni to dopiszę :)

Załączniki:
011_lotnisko.jpg
011_lotnisko.jpg [ 72.74 KiB | Obejrzany 10362 razy ]
018_sweet_foto.JPG
018_sweet_foto.JPG [ 187.51 KiB | Obejrzany 10362 razy ]
019_zima.JPG
019_zima.JPG [ 88.79 KiB | Obejrzany 10362 razy ]


Ostatnio edytowany przez schron 07 Gru 2012 02:00, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#5 PostWysłany: 07 Gru 2012 01:49 

Rejestracja: 29 Sie 2012
Posty: 89
To może się przydać :)

Załączniki:
013_taxi.JPG
013_taxi.JPG [ 103.04 KiB | Obejrzany 10362 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#6 PostWysłany: 07 Gru 2012 02:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
szukaj lepiej w Starym Smokowcu, lub w Zdiar ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#7 PostWysłany: 07 Gru 2012 10:01 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Ja polecam hotel Gerlach w Popradzie. Co prawda w podanym terminie nie ma miejsc, ale hotel moge polecic - moze inni skorzystaja, ja korzystalem wielokrotnie. Najlepiej rezerwowac przez booking.com. Cena to jakies 100PLN za dwójkę, czyli tyle co nic, a w zamian dostajemy hotel w super lokalizacji, jakies 100m od stacji elektriczki, wiec extra miejsce wypadowe w gory.
Noclegi w Starych Smokowcach, Łomnicach itp odradzam, bo wieczorami zycie tam zamiera i po prostu nie ma zupelnie co robic, ciezko znalezc otwarty bar po 22. To w lecie, w zimie moze jest nieco lepiej, ale i tak lepiej mieszkac w Popradzie i dojezdzac pociagiem.
Co do hotelu to niestety warunki nie sa najlepsze, pokoje i caly hotel pamietaja lata osiemdziesiate, ale jesli ktos nie oczekuje luksusow to bedzie zadowolony. Zreszta w tej cenie nie znajdzie nic lepszego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#8 PostWysłany: 14 Gru 2012 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 42
Loty: 88
Kilometry: 170 857
Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedź, szczególnie za fotorelację schron'a :)

Ponieważ trochę późno obudziliśmy się z rezerwacjami na ten termin (szczególnie zalegany, przez co drogi, koniec świąt i nowy rok) to zdecydowaliśmy się na nocleg w Popradzie (Privat u Modreho Holuba) w przyzwoitej cenie a z Popradu elektriczką zamierzamy zwiedzić okolice od Szczyrbskiego Jeziora, przez Smokovce aż do Tatrzańskiej Łomnicy.

Pozdrawiam!
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#9 PostWysłany: 24 Cze 2015 14:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 12
Witam,

ze spokojnym sumieniem mogę polecić nocleg w Słowackim Raju. Podlesok, zaraz przy wejściu do Narodowego Parku. Idealne miejsce dla 2 par: 2 oddzielne, zamykane pokoje, połączone w 100% wyposażoną kuchnią. Świetna łazienka i toaleta. Miejsce i sprzęt na grilla. Znaleźliśmy całkiem przypadkiem.
Namiary:
Jan Poracky
+421 908 254 959
lubickina@post.sk

Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poprad
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2020 02:08 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 25
Bardzo polecam Pension Darinka - to Poprad, ale od strony Spiskiej Soboty. Blisko do term.

Pensjonat bardzo ładny, bardzo czysty, jest salka barowo-restauracyjna, gdzie serwowane są śniadania. Fajny taras na cieplejsze dni. Śniadania w produktach niby typowe, ale plus za to, że pani smaży jajka na bieżąco, a nie ma tego zaparzonego w podgrzewaczu sadzonego, jak to w większości miejsc. Wieczorem można w części barowej wypić piwo przy kominku. Ale też zamykana tą część na tyle wcześnie (22h), by gościom hałas nie przeszkadzał w spaniu.

Wystrój pokoi ciekawy - w części przeszklone łazienki. :-D

Pani Lenka, która ten pensjonat prowadzi, zasadniczo mówi po polsku (ogólnie że Słowakami jest się bardzo łatwo dogadać, chyba że nie chcą...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group