Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bazylea
#1 PostWysłany: 21 Mar 2014 17:59 

Loty: 4
Kilometry: 14 401
Widze, ze nie ma tematu. Ja polecam 2 przetestowane opcje:

1 - nocleg na lotnisku :) (0zl)
2- nocleg po francuskiej stronie w hotelu Adagio Acces, doslownie 100 metrow od granicy :) (190zl)

Pzdr
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Bazylea
#2 PostWysłany: 19 Lis 2015 08:37 

niebieski
Czy ktoś kto spał w Aparthotel Adagio Access Saint Louis Bâle jest w stanie opowiedzieć mi, jak w praktyce wygląda komunikacja między lotniskiem a hotelem oraz hotelem a centrum Bazylei? Chodzenie na długie dystanse nie wchodzi w grę.

#3 PostWysłany: 19 Lis 2015 10:58 
Awatar użytkownika

Loty: 169
Kilometry: 241 913
HON fly4free
Spałem w tym hotelu 2 lata temu. Na lotnisko pojechaliśmy taksówką - poranny wylot, taryfę zamówiliśmy na recepcji. Cena - 15€, więc przy 4 osobach wyszło całkiem przyzwoicie. Jeśli chodzi o dojazdy do samej Bazylei, to są dwie opcje.
* autobusem Distribus (francuski przewoźnik z St Louis), linia 4 - przystanek (Frontiere) znajduje się pod samym hotelem, bilet jednoprzejazdowy kosztuje 1,3€. Autobus dojeżdża do Schifflände w samym centrum starówki.
rozkład: http://www.distribus.com/uploads/ligne4.pdf.
* tramwajem sieci BVB (szwjacarska), obsługiwanej przez przewoźnika BTL, linia 11 ma pętlę po szwajcarskiej stronie granicy, około 200-300 metrów od hotelu i dojeżdża do centrum. Cena biletu: 2,2 CHF do 4 przystanków, 3,60 CHF jednorazowy, 9,40 CHF dobowy.
Sieć: http://www.bvb.ch/docs/default-source/n ... f?sfvrsn=2
Rozkład linii 11 w kier. centrum: http://www.blt.ch/fileadmin/user_upload ... e_11_1.pdf

Ostatnio edytowany przez krasnal, 19 Lis 2015 12:06, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
shiver uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 19 Lis 2015 11:55 

niebieski
Dzięki, pomocne. Rozważam właśnie czy wybrać ten hotel, czy Ibisa przy samym dworcu, ~350zł droższego...

#5 PostWysłany: 19 Lis 2015 12:03 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Ja pod koniec września nocowałem w Ibis Mulhouse Bale Aeroport, który znajduje się w Saint-Louis. Darmowy transfer z/na lotnisko - trzeba zamówić w recepcji, przyjeżdża taryfa opłacona przez hotel. A do centrum Bazylei 4-5 km z buta, ale jeździ też autobus. Można też dojść na piechotę do granicy i stamtąd (400 m za granicą) wsiąść w tramwaj.
 Relacje PM off
nelson 1974 uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 07 Gru 2015 12:51 

niebieski
Dla wygodnych mogę polecić gorąco Ibis Bahnhof. Nie jest niestety najtańszy (choć jak na Bazyleę to bez tragedii), ale jest znakomicie usytuowany 200m od dworca kolejowego (i przystanku autobusu na lotnisko), a przed wejściem jest przystanek tramwaju jadącego do centrum. Dodatkowo hotel daje swoim klientom darmowy bilet na komunikację miejską w Bazylei (wliczając w to bilet z / na lotnisko).

#7 PostWysłany: 26 Cze 2019 21:06 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Dla osób samotnie podróżujących jest tania opcja noclegu w okolicy: hotelF1 Mulhouse Bâle Airport, kupując z wyprzedzeniem na accorhotels.com, co ważne oferta ze śniadaniem i w formule "flexible rate".

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa. Wkrótce: Indie, Kapadocja.
 Relacje PM off
maciass lubi ten post.

#8 PostWysłany: 07 Paź 2019 21:33 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Przetestowałem ten hotel F1, który znajduje się w odległości nieco ponad 1km od lotniska. Można śmiało dość piechotą (jest ścieżka dla pieszych). Sam obiekt jest częściowo w remoncie, a pokoje, które udostępniają są już odświeżone, a co za tym idzie naprawdę w porządku. Śniadanie skromne, ale można się najeść (bagietki, chleb tostowy, dżem, miód, kawa, herbata). Miejsce idealne jeśli mamy wylot bardzo wcześnie rano lub z lotniska jedziemy dalej np. do Alzacji.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda, Tunezja, Uganda, Armenia, Indonezja, Iran, Jordania, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan + Europa. Wkrótce: Indie, Kapadocja.
 Relacje PM off  

[ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości