Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#161 PostWysłany: 19 Lut 2020 00:26 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
A ja ostatnio korzystalem z apartamentu na Beryndy - 100m od rynku, przy samiuskim Prospekcie. Na wstepie wlasciciel poprosil, wlasnie zebym anulowal rezerwacje ;), rozliczylismy sie (bez upustu cenowego), ale chyba dzieki temu mialem mozliwosc w dniu wyjazdu zostac pare godzin dluzej, co bylo mi bardzo na reke.
50m2, 2 pokoje (niestety przechodni) i 2 duze lozka. Standard bez szalu, w 2 pokoju nie ma gniazdka, tramwaje tuz pod oknem, pierwsze pietro, ale okna naprawde szczelne, ogrzewanie bez zastrzezen, cieplutko (styczen).Zelazko dostarczone w 2 godziny. Kuchnia raczej do chlodzenia plynow, ewentualnie parzenia herbaty, niz do prychcenia. Zapach kanalizacji wyczuwalny ? Klatka schodowa - zdezelowana, ale z winda ? nawet odwazylem sie bujnac, ale nie umialem tego obsluzyc ? Cena +/-100pln za dobe - ogolnie lokalizacja perfekcyjna, a stosunek jakosci do ceny OK - polecam. Moge dac bezposredni namiar na priv lub mozna samodzielnie znalezc na...no wiecie - tam, gdzie sie bookuje noclegi ? ocena 9.8, osobiscie dalbym 8.5, ale odwolalem rezerwacje, wiec nie moge ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lut 2020 23:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#162 PostWysłany: 23 Lut 2020 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Tom Jed napisał(a):
Standart bez szalu, w 2 pokoju nie ma gniazdka, tramwaje tuz pod oknem [...] Zapach kanalizacji wyczuwalny ? Klatka schodowa - zdezelowana, [...] dalbym 8.5, ale odwolalem rezerwacje, wiec nie moge ?

Dobrze, ze nie mozesz. Powiedz, ze to zart z ocena 8.5 za taki nocleg.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#163 PostWysłany: 23 Lut 2020 23:45 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
p.wl napisał(a):
Tom Jed napisał(a):
Standart bez szalu, w 2 pokoju nie ma gniazdka, tramwaje tuz pod oknem [...] Zapach kanalizacji wyczuwalny ? Klatka schodowa - zdezelowana, [...] dalbym 8.5, ale odwolalem rezerwacje, wiec nie moge ?

Dobrze, ze nie mozesz. Powiedz, ze to zart z ocena 8.5 za taki nocleg.

Nie wiem jakie masz wymagania dotyczace standardu noclegow - ja np w zaleznosci od miejsca, rodzaju, towarzystwa i miliona roznych innych okolicznosci zwiazanych z wyjazdem wybieram optymalna opcje. Tak tez robie jadac do Lwowa i tu absolutnym priorytetem jest LOKALIZACJA, luksus, przepych i bizancjum schodza na dalszy plan, bo 70% calego pobytu spedzam na miescie, a jak wracam spac, to i tak jest mi wszystko jedno - kto byl, ten wie ? Stosunek jakosci do ceny dobry + lokalizacja w centrum samego centrum - 500m do opery, 100m na rynek, najblizszy pub 15m.
Brak gniazdka w pokoju napewno nie pomaga, ale da sie przezyc.
Kuchnia - nigdy w zyciu nie przyszlo mi do glowy bywajac we Lwowie, zeby cos gotowac/odgrzewac itd, wiec dla mnie osobiscie nie byl to problem - dobrze, ze czajnik i lodowka dzialaly.
Kanalizacja dla Twojej informacji w starych lwowskich domach ma to do siebie, ze z niej zwyczajnie smierdzi, bo jest rowniez stara - im nizsze pietro, tym gorzej.
Winda - za kilka lat takie windy (szyb windowy okratowany dookola) beda pokazywac wycieczkom, jako zabytki ?
Tramwaje - masz jakas fobie na ich punkcie - napisalem tam przeciez, ze okna szczelne i nie slychac.
Klatka schodowa - bede chcial miec ladna, to pojade do Hiltona.
We Lwowie podoba mi sie m.in podroz w czasie i odkrywanie roznych osobliwosci jak stare kamienice, tramwaje, kasowniki, a teraz jeszcze winda ?
Powiem Ci, ze za te same pieniadze znalazlbym napewno lokum o duzo wyzszym standardzie, ale pewnie w marnej lokalizacji, wiec ogolna ocena bylaby nizsza.
Dla jednych priorytetem jest wrzucic na facebooka fotke z extra apartamentu, ale zasuwac codziennie do glownych atrakcji w ta i z powrotem, a inni chca czerpac z zycia bedac w centrum zycia artystyczno-towarzysko-rozrywkowego.Tyle w temacie.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#164 PostWysłany: 24 Lut 2020 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wspomniales o standardzie noclegu i do owego sie odnioslem.
Podsumowujac: raczej syf, ale swojsko i lokalizacja przednia. Ok, w takim razie nalezy sie 10 za lokalizacje i odpowiednio nizej za reszte, dajmy na to 6.5-7, ale nie 8.5.
PS. Centra miast najczesciej zwiedzam na piechote, wiec oczywiscie doceniam zalety dobrej lokalizacji.
PPS. Wychowalem sie mieszkajac wiele lat w kamienicy z roku 1891, w ktorej z kanalizacji nigdy nie smierdzialo.
Pax :!:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#165 PostWysłany: 24 Lut 2020 01:09 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
-- 24 Lut 2020 00:02 --

Ocena 8.5 jest usrednieniem zarowno lokalizacji 10, jak i standardu i powierzchni samego lokalu 7-7.5 i relacji powyzszych do ceny 8.5.
W tej okolicy 50m apartamenty kosztuja 2×wiecej.

-- 24 Lut 2020 00:09 --

p.wl napisał(a):
Wspomniales o standardzie noclegu i do owego sie odnioslem.
Pax :!:

Wspomnialem - owszem - napisalem "bez szalu" ?
Nastepnym razem zanim posklejasz wyjete z kontekstu zlepki, to przeczytaj calosc ze zrozumieniem ???
aaa i moze tam, gdzie sie wychowales nie byla kilkukrotnie przekroczona przepustowosc kanalizacji, nie bylo najazdu turystow i setek knajp dookola, wiec i nie smierdzialo.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#166 PostWysłany: 24 Lut 2020 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Nie zarzucaj mi czytania bez zrozumienia, kolego.
Wynajales tanio woniejacy apartament w dobrej lokalizacji, standard ci odpowiadal i w porzadku, wszystko dla ludzi. Ale nie oceniaj go na 8.5 (standard bardzo dobry, podczas gdy 8.6 to juz fantastyczny), bo to po prostu zwykle przeklamanie. Uczen, ktory zdal mature podstawowa z matematyki na 33%, moze i jest zadowolony, jednak nie chwali sie, ze zaliczyl ja celujaco.
Ktos tu na forum wrzucal niedawno zdjecia komorki z toaleta (dziura w podlodze), ktora wynajal na nocleg, bo: a.) nie bylo niczego innego, b.) kosztowala kilka dolarow za noc. Nie przypominam sobie peanow, jaki to byl wspanialy "lokal".
PS. Wychowalem sie w Krakowie, wiec z tramwajami i starymi kamienicami jestem raczej obyty.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#167 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Na gorąco po powrocie. Hotel - https://www.booking.com/hotel/ua/angel.pl.html Jak najbardziej godny uwagi i polecenia. Do wszystkich atrakcji bardzo blisko do 1,5km włącznie. Do samego rynku spacerem 5 minut. Fakt faktem jest przy głównej drodze lecz nie ma tragedii z hałasem. Śniadania w formie stołu szwedzkiego. Dziennie to samo, lecz jest w czym wybierać. Śniadania od 8 do 11- recepcja pomocna, można również na miejscu zakupić piwko, sok w cenie 50UAH - piwo , sok nie wiem. Jeżeli ktoś ma pytania to śmiało odpowiem na temat hotelu.
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#168 PostWysłany: 16 Sie 2020 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
Ja ostatnio spałem w Masoch hotel, serdecznie polecam lokalizacja, ogromne łózko i wyposażenie pokoju bomba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#169 PostWysłany: 16 Sie 2020 13:13 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
To i ja dorzucę 3 grosze :) : "Krywa Lypa" w samym centrum, w pasażu pod tą samą nazwą. Czysto, dobry standard, winda, miłe dziewczyny w recepcji, kuchnia (choć bez zlewu), pokoje mogą być z prywatną łazienką poza nimi. Pasaż całkowicie zajęty przez różne knajpki, mieszają się głosy, muzyka. Dlatego w pokojach wychodzacych na niego jest dość głośno wieczorami. Ale ogólnie świetne miejsce. A, i dziewczyny mówią po polsku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zbyszko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#170 PostWysłany: 18 Paź 2020 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2013
Posty: 256
Loty: 23
Kilometry: 27 962
niebieski
Aminin napisał(a):
Ja ostatnio spałem w Masoch hotel, serdecznie polecam lokalizacja, ogromne łózko i wyposażenie pokoju bomba :)
Czy to jest w tej lokalizacji gdzie jest Masoch Caffe? :mrgreen:
_________________
Zmiany! tuż tuż...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#171 PostWysłany: 19 Paź 2020 13:47 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Google mowi, ze Serbska 7, wiec w tej samej, wyglada, ze wejscie moze byc z ulicy krzyzujacej sie tam z Serbska, ale jak zapytasz w knajpie, to dziewczyny pejczami napewno wskaza wlasciwa droge
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#172 PostWysłany: 08 Lis 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
Tak, wchodzimy tak samo jak do Masoch Caffe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#173 PostWysłany: 18 Cze 2021 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Ładnie się widzę bawią w Jam Hnatyuka, kwiecień 2019 134 za noc, teraz 230, 70% w górę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#174 PostWysłany: 08 Paź 2021 00:17 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 255
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Jam Hnatyuka - bylam w tym hotelu w zeszlym tygodniu. Mocno odradzam, cena kompletnie nie adekwatna do standardu. Tak jak @ptak23 pisze jest on wart 130 zl i ani zlotowki wiecej. To jest mocno budzetowy hotel. Swietna lokalizacja ale cena jak za ten standard z kosmosu. Zaplacilam 2815 UAH za 2 noce (nie weekend) :roll: mniej wiecej w mojej opini o polowe za duzo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#175 PostWysłany: 08 Paź 2021 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Płaciłem 80 i uważam, że to była dobra cena, bo jednak wnętrza w porządku a Krzywa Lipa praktycznie na miejscu, jednak w tym hotelu nie ma żadnej izolacji dźwiękowej. Winda wjeżdża do łóżka, jeśli ma się je obok szybu
Góra
 Profil Relacje PM off
TIT lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#176 PostWysłany: 13 Gru 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2019
Posty: 347
niebieski
Taka ciekawostka. Za jakiś czas, gdy będzie można już zwiedzać Ukrainę, można będzie się tam zatrzymać.

Cytuj:
Polscy architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates zaprojektowali w samym sercu Lwowa hotel. Realizacja obiektu, mimo wojny w Ukrainie, już się rozpoczęła. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 2024 rok.

Budynek znajduje się na placu Mickiewicza, przy jednym z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących na lwowskie Stare Miasto. W tej lokalizacji działają dziesiątki kawiarni i restauracji.

Z uwagi na fakt, że obszar widnieje na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, proces konsultacji projektowych był skomplikowany i długotrwały. Historia działki pod planowany hotel jest bardzo bogata. W 1839 roku w tym miejscu powstała kamienica zaprojektowana przez Wilhelma Schmidta dla Wenzela Hudetza. Przez lata właściciele budynku zmieniali się kilkakrotnie. Wpływało to także na funkcję budynku i jej liczne adaptacje: od sklepu z lampami, przez restaurację śniadaniową po placówkę artystyczną. W 1998 roku, z uwagi na fatalny stan techniczny, budynek został rozebrany.
Image
https://eurobuildcee.com/news/53963-polacy-zaprojektowali-hotel-w-lwowie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#177 PostWysłany: 10 Kwi 2023 19:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jak ktoś lubi futurystyczne/kosmiczne noclegi, to polecam hostel kapsułowy, Hotel Constellation 89

https://www.89constellation.com/

Trochę może na uboczu z centrum (jakieś 20 minut do centrum/do dworca) ale cenowo bardzo przyjemnie. Za 2 kapsuły 2 nocy dałem 150 pln. Kapsuły są wystarczająco duże, i nie klaustrofobiczne (wiem, bo mam klaustofobie). Jedyny minus jaki mogę im dać, to ze są 4 prysznice i 3 kibli męskich (nie wiem jak u żeńskich) na cały hostel.

Okolica dość "hipsterowa" ale można i sklepy z kraftami dorwać, winem orazn knajp
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - noclegi
#178 PostWysłany: 02 Kwi 2024 21:43 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
ewaolivka napisał(a):
To i ja dorzucę 3 grosze :) : "Krywa Lypa" w samym centrum, w pasażu pod tą samą nazwą. Czysto, dobry standard, winda, miłe dziewczyny w recepcji, kuchnia (choć bez zlewu), pokoje mogą być z prywatną łazienką poza nimi. Pasaż całkowicie zajęty przez różne knajpki, mieszają się głosy, muzyka. Dlatego w pokojach wychodzacych na niego jest dość głośno wieczorami. Ale ogólnie świetne miejsce. A, i dziewczyny mówią po polsku :)

Za dwa tygodnie będę tam nocować 2 nocki.Opinie są raczej pozytywne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group