Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Od 11 czerwca "przerwa techniczna" w nocy
NIE MA SPANIA przed kontrolą bezpieczeństwa
https://www.facebook.com/STNAirport/pos ... 5982466006
dzięki Shaq viewtopic.php?p=1088601#p1088601


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 09 Lut 2016 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 32 171
Jak obecnie wygląda sytuacja? Przylatuję o 22, czy o tej porze są jeszcze szanse na znalezienie jakiegoś przytulnego siedzenia? Czy nadal można spać sobie spokojnie do około 4 rano? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#42 PostWysłany: 12 Lut 2016 10:02 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Z tego co pamiętam, to o tej porze zostaną już resztki miejsc. Także kwestia szczęścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cider lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 11 Mar 2016 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2016
Posty: 7
Loty: 29
Kilometry: 32 171
Właśnie wróciłem z jednodniówki w Londynie. Lotnisko jak najbardziej nadaje się do przespania jednej nocy. Spałem zaraz przy miejscu, w którym po przylocie wychodzą wszyscy pasażerowie. Ławek było dosyć dużo, ale dla wszystkich na pewno nie wystarczy. Ławki (a raczej rząd dość wygodnych siedzeń ;) ) mają podłokietniki, ale nie przy każdym siedzeniu, więc przy odrobinie szczęścia można sobie zając 4 siedzenia bez podłokietników i wyspać się jak w łóżku. W drugiej części terminala (odloty) jest bardzo mało ławek. Jest też kącik dla osób niepełnosprawnych, gdzie można napić się wody (znajomy tak robił i nikt nie miał pretensji). Generalnie wrażenia bardzo pozytywne, praktycznie wszystkie ławki zajęte przez śpiących podróżnych :D

-- 11 Mar 2016 22:30 --

Tak to mniej więcej wygląda :)

Załączniki:
FLY4FREE ZDJ.JPG
FLY4FREE ZDJ.JPG [ 68.02 KiB | Obejrzany 8962 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Lis 2016 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Heja !
Czy sytuacja obecnie jest bez zmian ?
Chcielibyśmy się przespać przez całą noc na Stansted w styczniu 2017 we dwie osoby.
Da radę spać na podłodze w śpiworze jeśli nie będzie już miejsc na siedzeniach ?
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lis 2016 00:53 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Spokojnie się da. Czasem takich osób są setki.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Lis 2016 03:06 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Jeżeli zjawisz się koło 22 to wszystkie ławki już są pozajmowane. Pozostaje podłoga. W śpiworze powinno być optymalnie. Dla innych radzę zabrać coś ciepłego - polar lub grubszą kurtkę gdyż ciągnie od podłogi. Dobrym miejscem poza ławkami jest cześć w której dokonuje się odpraw pasażerów. Wieczorem jest wszystko pozamykane, ciszej i jakby bezpieczniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
ELBE uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 30 Gru 2016 11:46 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 58
Czy w pobliżu lotniska są jakieś tanie hostele gdzie można przespać 6 godzin?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Maj 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Nowe regulacje dotyczące przebywania w nocy na lotnisku Standsted

https://www.facebook.com/STNAirport/pos ... 5982466006



Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 23 Lis 2018 05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 404
niebieski
Czy ktoś ostatnio miał przyjemność być w nocy na tym lotnisku i powie, jak w praktyce wygląda jego nocne funkcjonowanie?
Czy jeśli ktoś ląduje koło północy i z samego rana ma lot, a nawet nie musi spać - ale nie ma sensu jechać do Londynu czy nawet jechać do pobliskich hoteli - może przeczekać w hali lotniska, nawet bez spania, jeśli budzą?

Ja mieszkam w UK, ale z przeciwnej strony bo na południowo-zachodnich przedmieściach Londynu i jako, że będę leciał przejazdem, nie zamierzam angażować siebie ani nikogo w niezbyt sensowny transport na drugi koniec aglomeracji, bo ląduję o północy i noc mam o świcie.
Byłem na tym lotnisku parę razy, kiedyś gdy mieszkałem w Warszawie to sypiałem po prostu w Premiere Inn i raz mało nie zaspałem na poranny lot, hotel niczego sobie i wieczorna kąpiel w wannie zrobiła swoje :lol: .
Niestety tym razem kierunek lotu sprawił, że nie lecę przez LHR a STN. Z tego co widzę sporo osób z Polski lata z nocną przesiadką przez STN.
I teraz moje spostrzeżenia.
Nieopodal znajduje się McDonalds - koło tego Premiere Inn. Dojście piechotą nawet nocą przy małym ruchu nie polecam, brak pobocza i chodnika.
Za to jest bus (płatny koło ~5Ł) do hotelu, jest też (ciekawsza opcja) darmowy bus kursujący spod terminala na parking mid-stay. Darmobusu godzin jazdy nie znam, ale raczej dostosowany do pracy lotniska i całodobowego parkingu, zasadniczo przeznaczony dla klientów parkingu ale nikt nie pyta o cel podróży, ale nie ma tego w regulaminie i nikt nie sprawdza biletów parkingowych (jeżdżą nim ludzie po których np. ktoś tam przyjechał bo to jedyna darmowa opcja poczekania na kogoś bez opłaty za podjazd pod terminal). Z tego parkingu 5 min przez rondo do całodobowego McD.
Do kameralnych :lol: miejsc Mcdonaldy nie należą ale i tak wydaje mi się to ciekawsze wyjście na spędzenie ~3-4 godzin niż koczowanie na opustoszałym lotnisku. Pytanie czy "całodobowość" tego Maka na pewno znaczy całodobowość restauracji czy jak to bywa w Polsce, okienka drive-thru, może ktoś coś wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 23 Lis 2018 07:13 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Lotnisko w nocy nie jest aż tak opustoszale jakby się zdawało

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:07 

Rejestracja: 15 Gru 2018
Posty: 3
Spędziłem noc na przylotach Stansted z 25 na 26 grudnia. Przybyliśmy około 23 ej więc już nie było warto, żeby jechać do centrum czy rezerwować hotel nieopodal skoro wylot o 7 ej rano (początek odprawy około 4 ej). Późnym wieczorem lokale się powoli zamykają: Burger King chyba około pierwszej i potem wyganiają z miejsc siedzących w "ogródku" przed. Na przylotach jest może kilkanaście miejsc siedzących dostępnych, ogólne światła się palą, nie wygląda że ta niewielka część sporego przecież lotniska zasypia w odróżnienia od odlotów zamkniętego, pilnowanego. Tak jak przylecieliśmy to znikały powoli wszystkie lepsze miejsca na podłodze z oparciem o twardą ścianę w szczególności te położone trochę na uboczu. Panowie z ochrony chodzą i budzą osoby, które śpią w pozycji leżącej. O 3-ej otwierają się odloty, można się przemieścić na usytuowane przy szybie niezbyt wygodne miejsca siedzące lub też zaciszne grzejniki - tak robi większość. Do droższych hoteli położonych z obu stron przy lotnisku oczywiście można dojść na pieszo, a do Premiere Inn i Holiday-a (2,2 km) kursują co 15-30 min autobusy sprzed terminala za 3 funty gotówką - sprawdzone kilka dni wcześniej (co prawda jest blisko, ale nie ma chodnika i po drodze są 3 spore ronda - bezpiecznie na pewno nie jest i szczególnie wygodnie w brzydką pogodę). Pierwszy bus spod Premiere jest o 3.45 (czas dojazdu z 8 minut).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Gru 2018 13:19 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 30
proszę o najświeższe newsy nt. spania na Stansted

w jednych publikacjach wyczytałem, że od kilku mies. nie wolno spać na podłodze
w innych, że w ogóle (czyli drzemka nawet na fotelu jest illegal)
a być może jedne i drugie to tylko strachy na lachy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 31 Gru 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
proszę
mario shadow napisał(a):
Spędziłem noc na przylotach Stansted z 25 na 26 grudnia. Przybyliśmy około 23 ej więc już nie było warto, żeby jechać do centrum czy rezerwować hotel nieopodal skoro wylot o 7 ej rano (początek odprawy około 4 ej). Późnym wieczorem lokale się powoli zamykają: Burger King chyba około pierwszej i potem wyganiają z miejsc siedzących w "ogródku" przed. Na przylotach jest może kilkanaście miejsc siedzących dostępnych, ogólne światła się palą, nie wygląda że ta niewielka część sporego przecież lotniska zasypia w odróżnienia od odlotów zamkniętego, pilnowanego. Tak jak przylecieliśmy to znikały powoli wszystkie lepsze miejsca na podłodze z oparciem o twardą ścianę w szczególności te położone trochę na uboczu. Panowie z ochrony chodzą i budzą osoby, które śpią w pozycji leżącej. O 3-ej otwierają się odloty, można się przemieścić na usytuowane przy szybie niezbyt wygodne miejsca siedzące lub też zaciszne grzejniki - tak robi większość. Do droższych hoteli położonych z obu stron przy lotnisku oczywiście można dojść na pieszo, a do Premiere Inn i Holiday-a (2,2 km) kursują co 15-30 min autobusy sprzed terminala za 3 funty gotówką - sprawdzone kilka dni wcześniej (co prawda jest blisko, ale nie ma chodnika i po drodze są 3 spore ronda - bezpiecznie na pewno nie jest i szczególnie wygodnie w brzydką pogodę). Pierwszy bus spod Premiere jest o 3.45 (czas dojazdu z 8 minut).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 31 Gru 2018 14:08 

Rejestracja: 26 Cze 2018
Posty: 30
becek napisał(a):
proszę
mario shadow napisał(a):
Spędziłem noc na przylotach Stansted z 25 na 26 grudnia. Przybyliśmy około 23 ej więc już nie było warto, żeby jechać do centrum czy rezerwować hotel nieopodal skoro wylot o 7 ej rano (początek odprawy około 4 ej). Późnym wieczorem lokale się powoli zamykają: Burger King chyba około pierwszej i potem wyganiają z miejsc siedzących w "ogródku" przed. Na przylotach jest może kilkanaście miejsc siedzących dostępnych, ogólne światła się palą, nie wygląda że ta niewielka część sporego przecież lotniska zasypia w odróżnienia od odlotów zamkniętego, pilnowanego. Tak jak przylecieliśmy to znikały powoli wszystkie lepsze miejsca na podłodze z oparciem o twardą ścianę w szczególności te położone trochę na uboczu. Panowie z ochrony chodzą i budzą osoby, które śpią w pozycji leżącej. O 3-ej otwierają się odloty, można się przemieścić na usytuowane przy szybie niezbyt wygodne miejsca siedzące lub też zaciszne grzejniki - tak robi większość. Do droższych hoteli położonych z obu stron przy lotnisku oczywiście można dojść na pieszo, a do Premiere Inn i Holiday-a (2,2 km) kursują co 15-30 min autobusy sprzed terminala za 3 funty gotówką - sprawdzone kilka dni wcześniej (co prawda jest blisko, ale nie ma chodnika i po drodze są 3 spore ronda - bezpiecznie na pewno nie jest i szczególnie wygodnie w brzydką pogodę). Pierwszy bus spod Premiere jest o 3.45 (czas dojazdu z 8 minut).


zamiast zaśmiecać forum - przeczytaj ze zrozumieniem
interesują mnie wiarygodne opinie, a nie futurystyczne prognozy (post napisano kilkanaście dni przed rzekomym noclegiem)
poza tym nie zawiera odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 02 Sty 2019 12:03 

Rejestracja: 15 Gru 2018
Posty: 3
denerwujesz się, a ja tylko pomyliłem daty, byłem 25-26 listopada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 20 Sie 2019 13:07 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Czy ktoś może potwierdzić, czy ostatnia relacja @mario shadow jest aktualna? Rozumiem, że zakazane jest tylko spanie na podłodze?
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 20 Sie 2019 13:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Podłoga odpada ale jest przecież jeszcze...sufit :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Sie 2019 13:46 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 136
Loty: 238
Kilometry: 367 067
Niestety zakazane jest spanie na lotnisku. Przerabiałem to ostatnio 22/23 czerwca. Ochrona cały czas chodzi i jak ktoś leży, to od razu podchodzi i upomina. Jak najbardziej można siedzieć na podłodze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Bajerglowa94 lubi ten post.
Bajerglowa94 uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Gru 2019 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Kochani, chciałbym spędzić noc na Stansted w styczniu 2020 :)

1. Jakie są obecnie możliwości ?
2. Wciąż zabronione jest spanie na podłodze na leżąco ?
3. Czy można spać na podłodze na siedząco przez całą noc ?
4. Czy można spać na siedzeniach na siedząco przez całą noc ?
5. Czy można się przespać w jakimś barze lub restauracji siedząc na krześle ?

Pozdro mordki ! :)
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 15 Lut 2020 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Na stronie sleepinginairports.net jest info, że lotnisko zamykane jest od 0:00 do 2:30. Czy to oznacza, że wszyscy muszą opuścić terminal? Bo w powyższych odpowiedziach wnioskuję, że da się w środku zostać (kwestia warunków to osobna kwestia, czy to podłoga czy krzesełka). W marcu czeka mnie tu nocka i mam rozkminę ;)

@ELBE byłeś może w styczniu tu na nocce?
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group