Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#461 PostWysłany: 16 Lip 2017 20:16 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
Dziękuję :-) Niestety nie mają wolnych miejsc w terminie 8-11 październik :-( Zapisałam sobie do ulubionych, może się przyda przy kolejnej wizycie w Rzymie... przecież każdy kiedyś wraca :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#462 PostWysłany: 20 Lip 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Pazdziernik to bardzo popularny miesiac na wizyty turystyczne w Rzymie, wiec dobrze robisz, ze rezerwujesz z wyprzedzeniem.
Na Priceline znajdziesz swoj hotel na 8-11 pazdziernika za okolo 150 zl mniej (€465).
A w zblizonych lub nizszych cenach w okolicach Watykanu znajdziesz nawet hotele 4* ze sniadaniem np. NH Roma Leonardo Da Vinci od €149 czy Hotel Columbus od €133 https://www.priceline.com/stay/search/h ... re&max=160

Załączniki:
f4f1.jpg
f4f1.jpg [ 92.63 KiB | Obejrzany 3949 razy ]
f4f2.jpg
f4f2.jpg [ 53.94 KiB | Obejrzany 3949 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#463 PostWysłany: 24 Lip 2017 22:51 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
Moi drodzy pojawiło mi się jeszcze jedno pytanie... Czy skoro rezerwuję hotel, ale przedpłata nie jest wymagana, nic mi z konta nie ściągnięto, to płace na miejscu w hotelu - to jasne :-) Tyle tylko, ze znalazłam na jednym z blogów, że kwoty powyżej 30 E nie można opłacać gotówką .
Czy to prawda? W hotelu muszę zapłacić kartą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#464 PostWysłany: 24 Lip 2017 22:57 

A co masz w opisie oferty i co na to hotelarze???
Generalnie chyba wszędzie wolą gotówkę ze względu np. na prowizje
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#465 PostWysłany: 25 Lip 2017 00:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Dagaj7 napisał(a):
tylko, ze znalazłam na jednym z blogów, że kwoty powyżej 30 E nie można opłacać gotówką .
Czy to prawda? W hotelu muszę zapłacić kartą ?

Można,płaciliśmy 120E i wzięli. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#466 PostWysłany: 25 Lip 2017 11:05 

Rejestracja: 24 Gru 2015
Posty: 37
:D
bez zastanowienia :lol:
Dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#467 PostWysłany: 13 Sie 2017 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
czeeść!
to będzie mój pierwszy wyjazd z rezerwowaniem noclegów, wylot pod koniec stycznia, więc teoretycznie jeszcze sporo czasu, a jakichś świetnych ofert nie widzę.
Podzieliłby się ktoś wskazówkami jak to rozegrać? Lecę z kumplem, budżetowo, więc jedyne czego oczekujemy to pojedyncze łóżka i łazienka, no i oczywiście fajnie jakby nie było 30km od centrum :D jak więc bywa z noclegami, poza sezonem? im wcześniej tym lepsza cena, czy wstrzymać się jeszcze i poczekać na lepsze okazje, bo dopiero się pojawią? czy robić tak jak ktoś wcześniej wspominał, żeby zarezerwować coś z bezpłatnym odwołaniem i czekać na ofertę last minute?
dzięki za wszelkie wskazówki z góry!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#468 PostWysłany: 13 Sie 2017 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 91
Od siebie mogę bardzo polecić Camping Village Roma. Korzystałem z bungalowów max 3 osobowych, standard wysoki, prywatna łazienka może za dużo miejsca nie ma bo ok 15 m ale czysto i zapewnione wszystko czego potrzeba. Jak wybierasz się większą grupa to domki były nawet 8 osobowe. Bardzo dobry dojazd komunikacją miejską, markety po drugiej stronie ulicy, w sezonie darmowy basen. Sam płaciłem 40 euro/bungalow/noc. Jechałem sam wiec musiałem wykupić cały ale jak będą 3 osoby to będzie tylko 13 na łeb. Do kosztów trzeba doliczyć klimatyczne 2 euro/os/noc. We Florencji też korzystałem z podobnego kempingu i z obu jestem bardzo zadowolony.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gall1916 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#469 PostWysłany: 13 Sie 2017 15:19 

"pod koniec stycznia"

chyba nawet we Włoszech nie za bardzo

Nic tylko coś zarezerwować w opcji z darmowym anulowaniem na booking, po sezonie w styczniu zapewne nie będzie problemu z przystępnymi cenowo ofertami choć przed zabukowaniem koniecznie dokładnie warto przeczytać wszystkie warunki
Góra
 PM off
Gall1916 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#470 PostWysłany: 13 Sie 2017 15:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Gall1916 napisał(a):
czy robić tak jak ktoś wcześniej wspominał, żeby zarezerwować coś z bezpłatnym odwołaniem i czekać na ofertę last minute?
dzięki za wszelkie wskazówki z góry!

To najlepsza opcja.Jesteś spokojny,bo już coś wstępnie masz, a jak pojawi się lepsza oferta zamieniasz .W styczniu last minute bywają bardzo atrakcyjne z racji niskiego sezonu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gall1916 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#471 PostWysłany: 20 Sie 2017 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 9
przepraszam za jeszcze jeden post, ale chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia - aktualnie najtańsze ceny na noclegi na koniec stycznia kształtują się w okolicach 350zł za 3 noce za pokój dwuosobowy...na jakiej wysokości promocje można liczyć po sezonie, bliżej terminu?
@miriam - o jakim last minute myślisz? tydzień wcześniej? kiedy najlepiej czatować na takowe przeceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#472 PostWysłany: 20 Sie 2017 20:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Gall1916 Wstępnie zarezerwuj coś z możliwą anulacją np.na dzień przed przyjazdem.Porządne przeceny zaczynają się na 1-3 dni przed terminem ,zwłaszcza w zimniejszych okresach.Rzym ma tak bogatą ofertę noclegów,że na pewno coś upolujesz.Pamiętaj o wysokiej w tym mieście opłacie lokalnej za osobę/noc( nawet 6E) często płatnej osobno oprócz ceny za pokój.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gall1916 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#473 PostWysłany: 21 Sie 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Gall1916
Uzupełnię jeszcze wcześniejszą wypowiedź @miriam
miriam napisał(a):
Pamiętaj o wysokiej w tym mieście opłacie lokalnej za osobę/noc( nawet 6E) często płatnej osobno oprócz ceny za pokój.

Ceny podatku miejskiego zależą od standardu miejsca noclegowego. Najtaniej tj. 3 euro jest w hotelach 1* i 2**, potem 3,5 euro jest w pokojach do wynajęcia oraz B&B, wyższe ceny są w pensjonatach i agroturystyce (4 euro), a najwyższe w hotelach 3***, 4**** i 5***** (do 7 euro). Konkretne ceny dla danego obiektu są widoczne już podczas rezerwowania noclegu - zwykle są w pozycji NIEWLICZONE (w cenę) ;)

Dodatkowo rezerwując nocleg z bezpłatnym anulowaniem pamiętaj by dokładnie przeczytać warunki anulowania rezerwacji i to we wszystkich możliwych miejscach, gdzie takie informacje są podawane. Jest to o tyle ważne, że niekiedy w przypadku Booking.com te informacje nie były identyczne (chociaż oczywiście powinny) w różnych miejscach na stronie, dla tego samego pokoju.

Załączniki:
Niewliczone.JPG
Niewliczone.JPG [ 29.7 KiB | Obejrzany 3507 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Gall1916 lubi ten post.
Gall1916 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#474 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:40 

Rejestracja: 29 Sie 2017
Posty: 8
Dwa lata temu na przełomie maja i czerwca byliśmy w Rzymie. Spaliśmy w Domus Maximi B&B, za 3 noce w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami zapłaciliśmy 200 euro. Bardzo dobra lokalizacja - do Koloseum 10 minut piechotą. Pokoje w mieszkaniu, czysto, kuchnia do dyspozycji, śniadanie typu: dżem, krem kakaowy, płatki. Ogólnie na słodko. Do tego kawa/herbata. Właściciel - fajny, gadatliwy (mieszka chyba niedaleko, przyjechał skuterem). Jak będziemy w Rzymie następnym razem, to na pewno tam zanocujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#475 PostWysłany: 15 Lis 2017 12:22 

Rejestracja: 10 Lis 2017
Posty: 1
Ja w Rzymie nocowałem w Casa Simpatia. Za nocleg zapłaciliśmy 35 euro (pokój dwuosobowy w centrum na via Cairoli, blisko metra A). Byłem zadowolony, w szczególności z relacji jakość-cena, naprawdę fajne miejsce! Dostaliśmy od menadżera za darmo karty miejskie do poruszania się po całym mieście, nie musieliśmy sami kupować biletów na metro i autobusy, co było bardzo wygodne. Polecam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#476 PostWysłany: 03 Gru 2017 18:00 

Rejestracja: 28 Sie 2015
Posty: 2
Lecę w styczniu do Rzymu. Z mojego wstępnego researchu wynika, że dobre ceny noclegów i w miarę w centrum są w dzielnicy Prati, Rione i Monti, okolice dworca. Czy lepiej nocować w Prati czy w Rione i Monti? Mam tu na myśli atrakcyjność samej dzielnicy, fajne knajpki itp. Ktoś pomoże?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#477 PostWysłany: 04 Gru 2017 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Olga Szewczyk Miejsce noclegowe w Rzymie wybierz w zależności od tego co zamierzasz tam robić ;)
Jeśli chcesz dużo zwiedzać Watykan to polecam dzielnicę Prati. Sama się zdecydowałam na taką lokalizację by móc się dostać do Watykanu na piechotę. Planowałam tam być kilka razy w różnych dniach i o różnych porach. Dzielnica jest raczej spokojna i dobrze skomunikowana - stacja metro Ottaviano. Między metrem, a Watykanem jest bardzo dużo restauracji i innych punktów z jedzeniem czy pamiątkami. Oddalając się od metra w stronę przeciwną do Watykanu jest już znacznie mniej turystów. Knajpki i restauracyjki oczywiście są, ale raczej dla miejscowych dlatego jest ich mniej i otwierają się zwykle dopiero wieczorem na kilka godzin. U zbiegu ulic Via Trionfale oraz Via Giovanni Bovio jest fajny targ spożywczo-kwiatowy ze sporym wyborem produktów regionalnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
gamera lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#478 PostWysłany: 13 Mar 2018 15:33 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Wybieram się do Rzymu po raz pierwszy i trochę jeszcze jestem niezorientowana. Wyjazd krótki - 3 noclegi. Myślę o Prati, blisko Watykanu i przystanku metra. Czy to dobre miejsce na nocleg? Nie chcę spać w okolicach Termini, nastawiam się na luźne łazikowanie, poczucie klimatu, jakieś małe zwiedzanie. Jakieś rady co do lokalizacji? Trochę jestem zawiedziona ofertami na airbnb :( Po raz pierwszy jadąc do jakiejś stolicy mam taki problem z wyborem noclegu :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#479 PostWysłany: 13 Mar 2018 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Polin
Okolice Termini aż takie straszne nie są (choć byłem tam ze 3 lata temu).
Właściwie wszystko co jest między Watykanem, Piramidami i Tiburtiną jest w zasięgu spaceru. Nie patrz tak bardzo na odległości między spaniem a najważniejszymi atrakcjami, bo często znajdziesz coś przypadkiem idąc własnie w stronę tego, co akurat masz zaplanowane.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym noclegi
#480 PostWysłany: 21 Mar 2018 20:25 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Ja w pobliżu Termini byłem na przełomie stycznia i lutego 2018 roku i spokojnie mogę polecić. Zalety - blisko do dworca, czyli dojazdu z lotniska, do Colosseum pieszo około 15-20 minut pieszo, dużo knajpek w okolicy, także te polecane na forum, blisko wiele zabytków nieco z dala od turystów i mniej obleganych, blisko markety na zakupy. My spaliśmy w Hotel Mecenate Palace, z tym, że hotel rezerwowałem wiele miesięcy przed wylotem (około 330 za pok. / 2 osoby) - na przeciwko śliczna bazylika, nieco dalej wiele innych bazylik i placów. Ze swojej strony polecam, choć planując następny wyjazd do Rzymu będę chciał wybrać między tym samym miejscem (lub okolicą) i okolicami Watykanu. Tam według forumowiczów jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i knajpek.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo - to uważam, że nie ma się czego obawiać. Dużo Policji, przy zabytkach kontrole bezpieczeństwa i wojsko pilnujące przed zagrożeniami.
Super miasto do podziwiania i smakowania włoskich przysmaków.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group