Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#61 PostWysłany: 28 Lut 2017 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2014
Posty: 72
Loty: 4
Kilometry: 8 456
Hej wszystkim, poszukuje noclegu w Katanii od 8.04 do 11.04 3 noce ,
odświeżę trochę temat bo szukam jakiegoś wypasionego hotelu :-)
najbardziej zależy mi na jacuzzi w pokoju,
mogą być też apartamenty ale fajnie by było gdyby była opcja z wyżywieniem.
Może ktoś z Was wie gdzie poszukać?
Będę mega wdzięczny. Dzięki
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Mar 2017 10:57, edytowano w sumie 1 raz
Katanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#62 PostWysłany: 28 Lut 2017 17:24 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
W Taorminie masz sporo wiekszy wybór:
http://www.fivestaralliance.com/luxury- ... aly/sicily
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#63 PostWysłany: 28 Lut 2017 17:37 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Lipiniorz25 napisał(a):
Ja zarezerwowalem sobie nocleg w hostelach.Odpowiednio
Hostel Taormina i Stare In Centro Guest House w Katanii.
Jak bedzie napisze po przylocie do Polski czyli 16 stycznia :)

Słowo droższe (od) pieniędzy- mawiał Pawlak - Jak byłeś to skrobnij kilka zdań ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#64 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:07 

Farta z noclegami mam ostatnio. :D Całkiem z czapy zarezerwowałem nocleg w B&B " Miro".

https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187888-d6563382-Reviews-B_B_Miro-Catania_Province_of_Catania_Sicily.html

Cena i śniadanie w cenie mnie skusiły . 25 euro za dwójkę. Lokalizacja też niezła.
A tu okazuje się , że dostaliśmy wielki , wypieszczony w każdym calu pokój z łazienką i balkonem. Budynek z windą. Śniadanko meeega pyszne i obfite. Tam jest tylko 6 pokoi. Przerobione wielkie mieszkanie. Gospodyni - pedantka. Codziennie sprzątała i wszystko układała po swojemu. Ale miła i pomocna. Chociaż o różnych patentach, typu autobus na lotnisko za 1 euro sama nie wiedziała. Do Alibusa nas kierowała.

50 metrów obok , na rogu pizzeria "Marino Daniela", gdzie zjemy niedrogo i smacznie. Otwarte cały dzień. Nawet lunch za 2,5 euro można spożyć. Obsługa nie zna słowa w żadnym języku oprócz włoskiego. Nawet liczebników po angielsku. :mrgreen: I to jest najlepsza rekomendacja. Nie ma turystów , tylko miejscowi. Familijna atmosfera. Małe dzieci biegają po lokalu i przysiadają się do stolików. Super.

https://goo.gl/maps/bGg7KxT5oYn
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#65 PostWysłany: 27 Mar 2017 09:36 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 45
Ja nie miałem tyle szczęścia. W sumie nic nie rezerwowałem, bo głównym celem było wyjście na Etnę i nie wiedziałem ile czasu spędzę w Rifugio Sapienza. Po przybyciu do Katanii booking pokazał nam ten hostel, dobra cena i dobre opinie.

Kod:
http://www.booking.com/hotel/it/city-in-hostel-b-amp-bh.pl


Za dwójkę na 3 noce 109 euro już z podatkiem miejskim, malutki pokój na poddaszu z klimą, najpierw miało być ze śniadaniem, na drugi dzień okazało się, że i owszem, ale za dopłatą. Internet słabo działał, trzeba było na korytarz wychodzić. Dobra lokalizacja, bo praktycznie w centrum, ale to chyba jedyny pozytyw. Nie wiem skąd tak dobre opinie.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 27 Mar 2017 12:10, edytowano w sumie 1 raz
Skrócenie URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#66 PostWysłany: 27 Maj 2017 21:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jedno z najgorszych miejsc w jakim kiedykolwiek nocowałem:

https://www.booking.com/hotel/it/camere ... #hotelTmpl


to moja wina, bo zabookowałem sobie miejscówkę bez żadnych opinii, więc taka randka w ciemno. No, to teraz mają już jedną opinię ,tzn moją :)

dla odmiany, w San Vito lo Capo, jeden z lepszych jeśli nie najlepszy hostel w jakim byłem:
https://www.booking.com/hotel/it/timbuk ... &#tab-main
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#67 PostWysłany: 08 Lip 2017 15:41 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 23
A próbował ktoś bookowania pokojów z dnia na dzień? Planuje we wrześniu 2 tyg objazdówke po Sycylii, po 3-4 dni w różnych miejscach i sie zastanawiam jak cenowo wówczas może wyjść taki pokój "last minute"? Na dzień dzisiejszy widze, ze można upolować coś nawet 40% taniej, ale czy to reguła?
Jak w ogóle we wrześniu na Sycylii? Duże tłumy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#68 PostWysłany: 15 Lip 2017 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Cytuj:
A próbował ktoś bookowania pokojów z dnia na dzień? Planuje we wrześniu 2 tyg objazdówke po Sycylii, po 3-4 dni w różnych miejscach i sie zastanawiam jak cenowo wówczas może wyjść taki pokój "last minute"? Na dzień dzisiejszy widze, ze można upolować coś nawet 40% taniej, ale czy to reguła?
Jak w ogóle we wrześniu na Sycylii? Duże tłumy?


Wczoraj wróciłem z Palermo, sprawdzałem z ciekawości jak wygląda opcja zarezerwowania czegoś na już, było kilka tańszych miejsc w centrum miasta, łóżka w pokojach 8 osobowych od 40 zł natomiast pokoje jednoosobowe od około 120-150zł. Jeśli interesuje Cię wyższy standard to również był wybór droższych hoteli.



Palermo - Mondello
B&B Lemon Tree - w pierwszej połowie lipca pokój 1os z podwójnym łóżkiem, łazienką oraz tarasem na wyłączność oraz ze śniadaniem (oraz drugim śniadaniem na plażę)- 40 euro
Dostałem również do dyspozycji rower aby sobie dojechać np. na plażę. Ostatniego wieczoru właściciel zaproponował mi oraz innym gościom wypad na kolację w małej oraz niedrogiej knajpce a później obwiózł po Palermo i wzgórzu z którego widać całe rozświetlone miasto. Następnego dnia z samego rana podrzucił mnie za free na Dworzec Główny w Palermo (z lotniskiem też nie byłoby problemu). Na dworzec jedzie się max 40minut i nie dajcie sobie wmówić potrzeby wyjazdu 2h 15min wcześniej szczególnie w nocy :evil: gość był nie do przegadania, odpuściłem stwierdzając że pewnie lepiej zna miasto i realia dojazdu, po czym spędziłem 1,5h na pustym dworcu..



Zdecydowanie polecam.



Citta del Mare Village Hotel

Pojechałem tam tylko dlatego, gdyż 6 lat temu zamarzyło mi się zjechać z ich zjeżdżalni prosto do morza :mrgreen:
Image
Cena za pokój 1os z podwójnym łożkiem z łazienką oraz ze śniadaniem w pierwszej połowie lipca 70 euro, dopłata 5 euro za możliwość korzystania z atrakcji na terenie obiektu (opłata chyba przymusowa, ponieważ nie dostałem nic co by mnie upoważniało do wstępu gdziekolwiek i co byłoby sprawdzane). Dojazd na własną rekę fatalny, pojechałem z Palermo autobusem do miejscowości obok i pokonałem 8km pieszo. Transfer z/na lotnisko 40 euro (w godzinach nocnych cena wzrasta do 70 euro) i praktycznie chyba nie ma innej możliwości pokonania tych 15km. Na terenie obiektu znajduje się sklepik z napojami i przekąskami który jest zamykany na 3h w środku dnia (czytaj największego upału). Generalnie opcja na własną rękę kosztowna, taniej wychodzą dłuższe wczasy z biura podróży jeśli ktoś lubi spędzić urlop na leżaku.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#69 PostWysłany: 05 Cze 2018 17:50 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Polecam w okolicach Katanii

https://www.booking.com/hotel/it/casava ... 29523f752c

Super widok, fajnie zorganizowane apartamenty dające prywatność, może nie najnowsze ale stosunek jakości do ceny naprawde na duży plus. Co do ceny to oferta dużo niższa niż podobne na Airbnb, miesiąc przed wyjazdem zrezygnowałem z airbnb i zarezerwowałem inny apartament na booking za połowę ceny. Kontakt z właścicielem bardzo dobry, nawet w środku nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#70 PostWysłany: 11 Cze 2018 12:41 

Rejestracja: 11 Cze 2018
Posty: 3
Ja mieszkam w Trapani, zapraszam wszystkich chętnie pomogę we wszystkim od noclegów po wycieczki przez restauracje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#71 PostWysłany: 02 Sty 2019 20:26 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dwa nasze noclegi - obydwa naprawdę godne polecenia.
Grudzień 2017 (ale, jak widzę, na bookingu nadal wysoko oceniany) - Catania, Domus Claudiae
https://www.booking.com/hotel/it/domus- ... EBiAIBqAID

Dogodnie położony dla korzystających z komunikacji publicznej - blisko przystanek Alibusa. Do tego na pobliskim placu codziennie jest duży targ, kilkanaście minut do dworca, blisko do parku Belliniego czy Piazza Duomo. Bardzo pomocna i uprzejma ekipa (choć rozbawiło/zdziwiło nas, że przy wyprowadzce pani liczyła ręczniki w łazience. Choć pewnie kryje się za tym jakaś żenująca historia).


Grudzień 2018 - Il Vecchio Frantoio, nominalnie w Auguście, ale bardzo blisko zjazdu z autostrady Catania-Siracusa
https://www.booking.com/hotel/it/il-vec ... EBiAIBqAID

Agroturystyka, wymarzone IMHO miejsce dla zmotoryzowanych, bezpłatny parking, zamknięty teren, łatwy dojazd z lotniska. Świetni gospodarze, codziennie na śniadanie dostawaliśmy własnego wyrobu słodkości (jak dla mnie deser, a nie śniadanie, ale wiadomo - Włosi to straszne łakomczuchy :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#72 PostWysłany: 03 Sty 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
ja polecam w Katanii ten obiekt
Camplus Guest d'Aragona
rewelacyjne warunki! trafił mi się apartament 2-poziomowy. recepcja 24h, co jest ważne gdy ktoś przylatuje wieczorem
sprzedanie i zmiana ręczników codziennie, smaczne włoskie śniadanie
samo centrum, blisko dworca, starówki, parku, promenady
najlepsze knajpki w pobliżu
ceny bardzo rozsądne :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#73 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:10 

4989341 napisał(a):
sprzedanie i zmiana ręczników codziennie, :

Po ile są te ręczniki ? Za dobę. :twisted:
Góra
 PM off
miriam lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#74 PostWysłany: 09 Paź 2019 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
W Syrakuzach zdecydowanie mogę polecić apartamenty Giudecca Design Homes.
Nówki sztuki w kamienicy na małej uliczce na starówce na wyspie. Wszędzie blisko. Wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciach, więc swoich zdjęć nie będę wrzucał.
Wszystkie są obok siebie - jak ktoś potrzebuje na więcej osób, to może brać parę apartamentów.
Jedyny minus to nieruszalna opłata za sprzątanie niezależnie od długości pobytu - w naszym przypadku było to 30 euro. Biorąc to pod uwagę może się nie opłacać brać apartament na 1 noc, ale już 2 i w górę wychodzą całkiem korzystnie.

https://pl.hotels.com/ho1259521536/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#75 PostWysłany: 03 Lut 2020 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Jako że wylot mamy rano (ok. 10.00), pomyślałam, żeby ulokować się na ostatnią noc gdzieś bliżej lotniska, na trasie pociągu. W oko wpadła Isolla delle Femmine. Ktoś był i mógłby się wypowiedzieć?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#76 PostWysłany: 18 Sie 2020 21:30 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Jaką miejscówkę polecacie na 7 dni odpoczynku na wschodnim wybrzeżu? Docelowo plaża, pizza/pasta, totalny spokój i relaks. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#77 PostWysłany: 02 Wrz 2020 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Sheraton Catania liczy osobie 15 euro za basenowy leżak za osobo/dzień a informuje o tej dopłacie... przy wymeldowaniu. Złapała się na to znajoma znajomych, a my "dzięki" niej byliśmy już czujni.
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#78 PostWysłany: 13 Lis 2021 22:24 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 307
niebieski
Dla zainteresowanych,

z mojego tygodniowego pobytu polecam 3 miejscówki, dobrane pod kątem przemieszczania się głównie pociągami (luz,komfort,wygoda,COVID,itp).
Spełniły swoje zadanie wyśmienicie.

Katania - 3xSymposium Bed&Breakfast. Lokalizacja przy dworcu (przyjechaliśmy pociągiem z lotniska Catania Fontanarossa) .
Pokoje czyste,śniadania wystarczające (ser i wędlina, na życzenie).Kontakt z prowadzącymi wyśmienity.
Z placu przed obiektem odjazdy busów na Etnę.

Syrakuzy-1xHotel Como. Bezpośrednio przy stacji pociągów.Przyjechaliśmy z Katanii, przeszliśmy zostawić bagaż/zameldować się i wróciliśmy na dworzec, skąd pojechaliśmy pociągiem do Noto.Wieczór i przedpołudnie kolejnego dnia, przeznaczone na Syrakuzy, potem przejazd pociągiem do Palermo.

Palermo-3xB&B Addauru na starym mieście.Łatwe i szybkie dojście z dworca na miejsce.Super lokalizacja i kontakt z prowadzącymi.Powrót pociągiem bezpośrednio na lotnisko Catania Fontanarossa.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia - noclegi
#79 PostWysłany: 30 Wrz 2022 07:59 

Rejestracja: 29 Lis 2011
Posty: 416
srebrny
Potrzebuję dwóch pokoi dla 4 osób w Katanii na kilkudniowy pobyt w listopadzie. Jeszcze nie wiem, czy będę wynajmował samochód. Raczej okolice centrum. Może ktoś polecić? Podany powyżej jest niedostępny w moim terminie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 23 Gru 2022 16:35 

Rejestracja: 18 Lut 2016
Posty: 4
Cześć,

wybieramy się niedługo w 4 dorosłe osoby + malutkie dziecko do Katanii. Poszukuję noclegów w agroturystyce w okolicach wspomnianego miasta.

Marzy mi się wypić rano włoską kawkę na tarasie wśród drzew pomarańczowych. Najlepiej, gdyby to nie było miejsce mocno komercyjne, a raczej zaciszne i przytulne z życzliwymi gospodarzami. Wiem, że to spore wymagania, ale czy ktoś zna takie miejsca i może coś polecić?

Z góry dzięki!

Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group