Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Od czerwca 2016 roku lotnisko - zarówno hala odlotów jak i przylotów - jest zamknięte w godzinach 24:00 - 4:30. Nie ma obecnie możliwości spędzenia nocy na tym lotnisku.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Sty 2015 17:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
W ostatnim czasie spałem na lotnisku Ciampino, jest to mozliwe w hali przylotów, bo odloty od polnocy do 4:30 bodajze zamkniete. Spodziewałem sie po wpisach na forum hali o wymiarach 10 na 10 metrów, a nie wiem skad narzekania na ta hale przylotow bo wg mnie wcale nie jest taka mala, i bedac wczesniej mozna znalesc swój kąt, najwazniejsze jednak to polecam wszystkim "przywlec" sobie z miasta lub z okolic lotniska kawałek tektury, najlepiej podwojnej to juz luksus :) Po 21wszej siedzenia byly zajete, ale czasem zwalnialy sie bo wiele osob z tego co zauwazylem nie dawaly rady na siedzaca i wolaly chlodna posadzke ale zeby tylko lezec - choc bez tektury jest bardzo zimno i nie polecam, a jak tektura to na cala dlugosc ciała najlepiej. Od drzwi czasem ciagnie, szczegolnie jak jakis malo inteligenty turysta przy natloku w calej hali umysli sobie tam rozlozyc i nie w pore zorientuje sie ze dzieki niemu cala hala marznie :roll: bo drzwi jak wiadomo są samo-rozsuwane , na fotokomórke.
Oczywiscie najlepiej gdzies przy scianie z dala od drzwi, plus im blizej polnocy to przybywa troche miejsca przy scianach bo zamykaja sie kawiarnia i kasa biletow terravision, z tym ze miedzy 22 a 24, a szczegolnie przed 24 nastepuje ostatnia i dosc spora fala tych co zamierzaja przenocowac na lotnisku. To tyle ode mnie, dzieki wam zaoszczedzilem troche pieniedzy i przezylem fajna przygode na lotnisku noca wiec dziele sie z tym co zauwazylem. Aha, i krzeselek naliczylem conajmniej 14scie teraz, a nie 6eść tak ze chyba lekkie zmiany na plus z poprzednimi latami, przyda sie mala aktualizacja ;) .
Jest darmowe WiFi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 23 Lis 2015 21:20 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Czy ktoś spał ostatnio? Jakieś wzmożone kontrole, utrudnienia w związku z sytuacją, jaką mamy obecnie na świecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Lis 2015 09:29 

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 2
Nocowałem na Ciampino dwa dni temu - kilka aktualnych informacji:
- kontroli żadnych nie było (szczerze mówiąc to ochrona pojawiła się nad samym ranem)
- hala odlotów jest zamykana o północy, otwierana teoretycznie o 4.30 ale otworzono ją już przed 4
- wifi darmowe (dużo lepszy zasięg w hali odlotów)
- krzesła w hali przylotów niezbyt wygodne :D polecam podłogę
- tak jak wspominano - dobrze jest mieć na czym się położyć, było trochę chłodno
- polecam miejsca jak najdalej od drzwi i po przeciwnej stronie od okien
- do ok. 2 w nocy sa przyloty tak że jest dosyć głośno
- ok. 24 skończyły się miejsca pod ścianami, najbardziej oblegane był punkt z ładowarkami :)

Co do dojazdu do centrum to polecam autobusy Atral - jadą ok. 25 minut do stacji metra (linia A) Anagnina (koszt 1,20 EUR); stamtąd co chwilę odjeżdża metro (koszt biletu jednorazowego 1,50 EUR na 100 minut) można wysiąść na Termini i przesiąść się na linię B (wciąż na tym samym bilecie; np. w stronę Koloseum) bądź można jechać do stacji Ottaviano (blisko Watykanu) - ogólnie metro funkcjonuje bardzo dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off
dd89 uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 30 Lis 2015 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
krzysiek.k napisał(a):
metro (koszt biletu jednorazowego 1,50 EUR na 100 minut)


100 minut w tym jednorazowe skasowanie biletu w metrze tj. o ile się da zmieniać linie to nie ma problemu, ale jak się wyjdzie poza bramki żeby zmienić linie to już sie do metra nie wejdzie, a pozostałem 100 minut obowiązuje na inne srodki transportu oprócz metra ktore jest JEDNORAZOWE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Gru 2015 08:32 

Rejestracja: 04 Cze 2014
Posty: 2
@DonCorrado

Racja, nie byłem zbyt dokładny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:34 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 2
A jeśli chodzi o dojazd z lotniska ciampino do stacji anagnina, to jak wygląda to w niedziele, o której jest pierwszy autobus? planuje nocować na lotnisku i rano jak najszybciej dostać się do centrum, a z tego co widziałem to autobusy terravision zaczynają kursować dopiero od 8, z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 12 Sty 2016 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@kogut na stronie lotniska masz wszystko.

http://www.atral-lazio.com/index.php?lang=en
(tu masz rozkład do metra lub do stacji kolejowej)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Sty 2016 11:21 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 2
nie moge zrozumiec jednego, niedziela jest traktowana jako holiday czy jako working day?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lis 2016 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ku przestrodze potomnych:

Od czerwca 2016 roku lotnisko - zarówno hala odlotów jak i przylotów - jest zamknięte w godzinach 24:00 - 4:30. Nie ma obecnie możliwości spędzenia nocy na tym lotnisku.

_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Maj 2018 23:17 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Czy dalej ta informacja jest aktualna?
Zamierzałem spędzić noc na lotnisku, co teraz zrobić?
Znacie jakieś inne miejsca. Przylatuję późno o 23.00, nie mam żadnego hotelu ani teraz pomysłu jak spędzić ta noc bezpiecznie...

Do tego nie bardzo ogarniam transport z tego lotniska do Rzymu, słyszałem, że zaraz po 23.00 jest ostatni autobus do centrum Rzymu. Czy to prawda? Czy jest jakaś stacja, miejsce w Rzymie gdzie można spędzić tą noc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 06 Maj 2018 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Użyj google, pierwszy link z kraja po wpisaniu:
https://www.sleepinginairports.net/comm ... eviews.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 05 Lis 2018 17:48 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
W takiej sytuacji (przyloty też są zamykane na noc), gdzie polecacie w rejonie Ciampino lub z dobrym i szybkim dojazdem przeczekać noc na wczesny lot poranny? Nie chcę wykupywać noclegu na pół nocy, bo i tak wcześnie rano musiałbym się zrywać i pędzić na lotnisko. Może jakiś dworzec, 24h centrum handlowe? Coś wiecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 11 Lis 2018 12:20 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
kbk napisał(a):
W takiej sytuacji (przyloty też są zamykane na noc), gdzie polecacie w rejonie Ciampino lub z dobrym i szybkim dojazdem przeczekać noc na wczesny lot poranny?


W jaki dzień tygodnia? Jeżeli piątek lub sobota to myślę że McDonald's przy ul. Kennediego powinien być dobrą opcją (spacerem niecałe pół godzinki). Niestety w tygodniu czynny 6:30-24
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Lis 2018 22:55 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Chodzi o noc z soboty na niedziele, wylot 7.30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lis 2018 00:54 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
kbk napisał(a):
Chodzi o noc z soboty na niedziele, wylot 7.30.

W takim razie sprawdź sobie tego McDonald'a na kennediego, wg strony jest z soboty na niedzielę czynny całą dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Lis 2018 12:26 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
No właśnie jest sobota całą dobę ale niedziele od 6.30. W takim razie o północy w sobotę zamykają do 6.30 następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 26 Lis 2018 18:10 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 236
kbk napisał(a):
No właśnie jest sobota całą dobę ale niedziele od 6.30. W takim razie o północy w sobotę zamykają do 6.30 następnego dnia.

LUN 06:30 - 00:00
MAR 06:30 - 00:00
MER 06:30 - 00:00
GIO 06:30 - 00:00
VEN 06:30 - 00:00
SAB 00:00 - 00:00
DOM 00:00 - 00:00

Na moje oko z soboty na niedzielę powinno być czynne, ale głowy nie dam sobie uciąć ( http://mcdonalds.paginegialle.it/mcdona ... ennedy//// )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Maj 2022 05:15 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 14
Można zostać na terminalu odpraw, tylko w części przed security. Przed północą ochrona sprawdzała tylko boarding card, natomiast jak ktos przyszedł trochę później nic nie było sprawdzane, więc spokojnie można siedzieć. Do spania fotele niewygodne, ale da się przeżyć. Plus tylko drzwi boczne otwarte, a nie te rozsuwane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 07 Kwi 2023 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2012
Posty: 55
Macie aktualizację jak wygląda spanie na lotnisku ??

Można przeczekać do porannego lotu o 6:15??

Dziękuje
_________________
1908 ldz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 10 Kwi 2023 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 822
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wejdz na ta strone: https://www.sleepinginairports.net/revi ... eviews.htm
Wg tego co tam pisze, jeżeli masz karte pokładową na wylot najbliższego ranka możesz zostać i spać na lotnisku, ochrona sprawdza karty, lotnisko jest zamykane o 00:00, jeżeli masz kartę i pojawisz się po północy to i tak Cię nie wpuszczą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group