Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Berat
#1 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Najlepsze jedzenie (jak mawiają Albańczycy) znajdziecie w Berat. I mogę to potwierdzić. Miasto jest prześliczne, nad rzeką Osum miasto-muzeum, zwane – ze względu na charakterystyczne usytuowanie na stoku wzgórza "miastem tysiąca okien".

Dostałem polecenie od znajomej z Grecji, żebym odwiedził restaurację Mangalemi. Niestety, pocałowałem klamkę, kiedy widziałem opis ze przez 3 dni są full!

Szukałem, szukałem i wpadłem do restauracji:

WilDor
ul. Antipatrea, obok głównego mostu

Wystrój w środku, typowo górskiej chatki na Bałkanach. Kamienie, kominek, wina i przesympatyczna kelnerka.
Dostaliśmy stolik przy oknie, czyli było widać rzekę Osum i spokój nad miastem.

Menu proste układane, ceny, jak w Albanii, niskie, i dość szeroki wybór wina i potraw Albańskich

Zamawiam ichniejszą specjalność, comlek berati (wieprzowina w sosie koperkowym), koleżanka faszerowane papryki do tego po szklance rakij i karafki wina lokalnego.

Co do rakij i wina, nie mogę nić powiedzieć. Była zwyczajna rakija z winogron tak jak wino.

Ale danie było super. Mięso idealne miękkie, doprawione koperkiem, i sosik po prostu super do chleba. Papryki także dobrze doprawione i smaczne.

A rachunek? Koło 10 euro za wszystko :)

Jak ktoś będzie w Berat to polecam to miejsce

Załączniki:
forum.JPG
forum.JPG [ 407.78 KiB | Obejrzany 8086 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
 Temat postu: Re: Berat
#2 PostWysłany: 04 Sie 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4511
złoty
-- 04 Sie 2018 12:55 --

@Zeus, dopisałbym, że to Albania bo kto nie był to nie będzie wiedział gdzie to jest, byłem pod koniec czerwca i mogę polecić jeszcze 2 rzeczy; świetną w całej Albanii kawę espresso w malutkich filiżankach i burek lub byrek, ( coś jak mikice lub chaczapuri) który można wszędzie kupić a cena od 1 zł za sztukę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#3 PostWysłany: 05 Sie 2018 11:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@kostek966 ekhm ;)
Strona główna » Forum podróżnika » Europa » Albania » Jedzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#4 PostWysłany: 19 Wrz 2021 19:51 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zeus napisał(a):
Najlepsze jedzenie (jak mawiają Albańczycy) znajdziecie w Berat. I mogę to potwierdzić. Miasto jest prześliczne, nad rzeką Osum miasto-muzeum, zwane – ze względu na charakterystyczne usytuowanie na stoku wzgórza "miastem tysiąca okien".

Dostałem polecenie od znajomej z Grecji, żebym odwiedził restaurację Mangalemi. Niestety, pocałowałem klamkę, kiedy widziałem opis ze przez 3 dni są full!

Szukałem, szukałem i wpadłem do restauracji:

WilDor
ul. Antipatrea, obok głównego mostu

Wystrój w środku, typowo górskiej chatki na Bałkanach. Kamienie, kominek, wina i przesympatyczna kelnerka.
Dostaliśmy stolik przy oknie, czyli było widać rzekę Osum i spokój nad miastem.

Menu proste układane, ceny, jak w Albanii, niskie, i dość szeroki wybór wina i potraw Albańskich

Zamawiam ichniejszą specjalność, comlek berati (wieprzowina w sosie koperkowym), koleżanka faszerowane papryki do tego po szklance rakij i karafki wina lokalnego.

Co do rakij i wina, nie mogę nić powiedzieć. Była zwyczajna rakija z winogron tak jak wino.

Ale danie było super. Mięso idealne miękkie, doprawione koperkiem, i sosik po prostu super do chleba. Papryki także dobrze doprawione i smaczne.

A rachunek? Koło 10 euro za wszystko :)

Jak ktoś będzie w Berat to polecam to miejsce


Mnie niestety rozczarowało to miejsce.
Jest trochę drożej, bo za 2 dania z colą, bez napitków alkoholowych wyszło 14 EUR.
Było bardzo smacznie.
Ale obsługa kiepska i porcje bardzo małe - ja wyszedłem po prostu głodny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#5 PostWysłany: 19 Wrz 2021 20:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Problem może w tym, że część relacji zawiera zdjęcie talerza na którym jest 8 fytek, połowa pomidora, 3 liście sałaty, porcja mięsa mniejsza od banknotu 10 pln i opis że porcja była tak duża, że dwie osoby będą syte.

@Sudoku albo coś z tymi opisami nie tak albo my lubimy zwyczajnie za dużo zjesc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#6 PostWysłany: 19 Wrz 2021 21:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
@Sudoku mega przepraszam, ale trochę czasu poszło do tego wyjazdu :) A przy obecnej "reklamie" Albanii i drożyźnie z Chorwacji, to tylko się zmieni.

Co do "opisów". Najmocniej przepraszam, ale jestem osobą którą kocha DOBRE jedzenie (lata szkolenia Bourdaina, niedoszły kucharz), więc dla mnie, lepiej 8 dobrych frytek (niż pół kilo mrożonych), połowę organicznego pomidora (a nie sklepowego) etc.

Oczywiście znam knajpy gdzie można tanio i bardzo dobrze jeść w licznych krajach, po prostu nie dzielę się tym, bo nie chcę spalić te miejsca a po drugiej, nie ma sensu takie perełki dodawać na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#7 PostWysłany: 19 Wrz 2021 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4470
srebrny
Jak już ten Berat wałkujemy, to śniadanko na kwaterze w Emiljano polecam. Zwyczajnie, smacznie i piękny widok :)
Nie mówiąc o groszowych kosztach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#8 PostWysłany: 19 Wrz 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Zeus
duża porcja, najeść do syta itp to kwestia indywidualna.
Gdy idę z Żoną do restauracji, Ona trochę skubnie i mówi jestem pojedzona, a ja dojadam jeszcze połowę jej porcji. Mój wpis to nie kwestionowanie Twojego opisu posiłku z którego byłeś zadowolony i z czystym sumieniem polecałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#9 PostWysłany: 20 Wrz 2021 20:17 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8896
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@Zeus Ja absolutnie nie mam żadnych pretensji.
Twój wpis był sprzed dwóch lat, więc mógł zmienić się właściciel, który ma inne podejście do biznesu.
Jedzenie było naprawdę smaczne, ale ja nie należę do osób, które dużo jedzą, a mimo to pozostał spory niedosyt.
W dodatku obsługa też była poniżej poziomu - np. przynieśli nam chleb, kiedy w zasadzie już skończyliśmy jeść.
Dlatego uważałem, że warto to zaznaczyć, żeby jakiś głodomór nie poczuł się jeszcze bardziej rozczarowany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2021 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Zareklamuję inne miejsce w Berat, knajpkę, z której byłem, mimo mizernego wyglądu jej menu, nadzwyczaj zadowolony. "Lili" (u nas by było "U Lili) skrót od imienia właściciela. Przeurocze, kameralne miejsce, przemiły gospodarz - gaduła i - przede wszystkim - wspaniałe jedzenie przygotowane przez żonę. Dla mnie 5*.

Załączniki:
15.jpg
15.jpg [ 191.79 KiB | Obejrzany 4123 razy ]
14.jpg
14.jpg [ 223.12 KiB | Obejrzany 4123 razy ]
13.jpg
13.jpg [ 174.68 KiB | Obejrzany 4123 razy ]
12.jpg
12.jpg [ 176.49 KiB | Obejrzany 4123 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 197.08 KiB | Obejrzany 4123 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#11 PostWysłany: 21 Wrz 2021 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja od siebie polecę fajne miejsce po drodze pod twierdzę - "Traditional food and grill" przy Rruga Mihal Komnena.

Za to na pewno przereklamowane miejsce "Restaurant Cųci" gdzie spotkałem innych Polaków. Jedzenie tanie i takie sobie. Plus że niedaleko jest bankomat CREDINS, skąd można pobrać z free gotówkę Revolutem
Góra
 Profil Relacje PM off
Qba85 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#12 PostWysłany: 07 Sty 2022 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4568
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Tak, Chez Lili to miejsce niezwykłe. Gospodarz mówi dużo, ale ciekawie. Prezentacja potraw jest wspaniała. A rakiję pożegnalną pije razem z gośćmi i nie jest to jeden kieliszek

Na dodatek zna angielski, francuski, hiszpański, włoski i szwajcarski niemiecki. Zna też dziesiątki słów po polsku. Ja go nauczyłem "pigwa"

Jedzenie doskonałe, zielona sałatka była najlepszą jaką jadłem w życiu

Masz pozdrowienia od Liliego @sko1czek

Jest tylko jedno ale. Ponieważ ta knajpka to 6 stolików plus jeden dla grup w sezonie należy robić rezerwację na długo naprzód
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#13 PostWysłany: 07 Sty 2022 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Zgadza się, to jedno z tych miejsc, których nie sposób zapomnieć - my spędziliśmy u Liliego dwa cudowne wieczory. Pod koniec drugiej wizyty, gdy już ledwo trzymaliśmy się na nogach po kilku karafkach domowego wina, Lili przedstawił nam swoją uroczą żonę a rakiję dostaliśmy dodatkowo w prezencie na wynos :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Berat
#14 PostWysłany: 30 Lip 2022 10:34 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 369
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
joael napisał(a):
Ja od siebie polecę fajne miejsce po drodze pod twierdzę - "Traditional food and grill" przy Rruga Mihal Komnena.


Podbijam. Mieliśmy mało czasu i weszliśmy w zasadzie bez namysłu, a wyszło bardzo dobrze. Nazwa wygląda na lep na turystów, ale niech was to nie zmyli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#15 PostWysłany: 01 Paź 2023 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2368
platynowy
Nie miałem przyjemności skosztować jedzenia u LILI dlatego przestrzegam, aby udać się tam znacznie wcześniej niż 1,5 g. przed zamknięciem.
Nie dopytałem czy można tam robić rezerwacje, ale warto spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Berat
#16 PostWysłany: 01 Paź 2023 23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Rezerwacja mocno rekomendowana. Nauczony doświadczeniem z pierwszej wizyty kolenym razem pisałem wcześniej na Whatsappie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group