Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Brześć - jedzenie.
#1 PostWysłany: 28 Maj 2018 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Polecam BROOKLYN na ulicy Sowieckiej.

Pizza w granicach 16-30 zł - w sam raz dla 2 osób.
- pierwszy raz jadłem pieczoną kaczkę po pekińsku na pizzy :)

Maczanka z blinami 18 zł.

Załączniki:
j2.jpg
j2.jpg [ 45.29 KiB | Obejrzany 10077 razy ]
j1.jpg
j1.jpg [ 26.74 KiB | Obejrzany 10077 razy ]
j1.jpg
j1.jpg [ 115.52 KiB | Obejrzany 10077 razy ]
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2018 16:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 08 Lip 2018 21:34 

Rejestracja: 10 Wrz 2014
Posty: 15
-- 08 Lip 2018 21:30 --

Też chciałem polecić kilka miejsc.

1. La Kave - przy ul Sowieckiej (najlepsze opinie wg tripadvisor i mogę się pod tym podpisać). Mają tam sympatyczną kelnerkę która całkiem dobrze mówi po polsku - najlepiej poprosić kogoś z obsługi, aby ją poprosili, gdybyście nie mogli się dogadać. Ceny myślę, że takie jak w PL, ale jak ktoś chce pewnie i smacznie zjeść to warto. Porcje nie są jakieś ekstremalne duże, ale sycące. Np placki ziemniaczane z sosem z ozorami (b. smaczne, załączam zdjęcie)

Załącznik:
Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami
36573766_10216901115310385_3929795741836378112_n.jpg
36573766_10216901115310385_3929795741836378112_n.jpg [ 133.1 KiB | Obejrzany 9887 razy ]


to koszt 10 rubli b, zupa (polecam zupa solianka która jest dobrze doprawiona), to koszt coś koło 5 rubli. Do tego jakieś piwo lokalne z Brześcia (nie pamiętam nazwy), to 3,5 rubla b.

Poniżej wrzucam zdjęcie solianka (z oliwkami):
Załącznik:
Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami
bbb.jpg
bbb.jpg [ 150.08 KiB | Obejrzany 9887 razy ]
.

Nie smakował mi u nich barszcz, który wg mnie był za mało doprawiony (moja subiektywna opinia).
Pod względem dodatków, świeżości, aromatu - ok, po prostu za mało przypraw.


2. Nie potrafię napisać, więc wstawię jej zdjęcie, również znajduje się przy ul. Sowieckiej, obok La Kave - to ten lokal z symbolem domku w nazwie:
Załącznik:
Komentarz do pliku: placek ziemniaczany w sosie z ozorami
ttt.jpg
ttt.jpg [ 241.38 KiB | Obejrzany 9887 razy ]


Tanio i całkiem smacznie, dania oparte o placki ziemniaczane. Mają tam też zestawy, z bułkami, ale średnio mi smakowało, natomiast te stricte z plackami ziemniaczanym: smaczne, chociaż pewnie i kaloryczne. Zdjęcia polecanych poniżej:

Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 147.98 KiB | Obejrzany 9887 razy ]


w praktyce wygląda to tak:

Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 124.12 KiB | Obejrzany 9887 razy ]


-- 08 Lip 2018 21:34 --

Nie mogę edytować poprzedniej wiadomości, więc chciałem jeszcze dorzucić zdjęcie cennika z pozycji nr. 2:

Załącznik:
Komentarz do pliku: cennik
44.jpg
44.jpg [ 160.77 KiB | Obejrzany 9884 razy ]

Załączniki:
Komentarz do pliku: barszcz
1.jpg
1.jpg [ 111.47 KiB | Obejrzany 9887 razy ]


Ostatnio edytowany przez herty, 09 Lip 2018 09:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Lip 2018 00:32 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Freedom. Nie byłem, choć często przechodzę tą ulicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sie 2018 08:29 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Dorzucę coś od siebie, pierwszy mój wyjazd do Brześcia. Obiad w restauracji http://www.klukvarest.pl blisko centrum.
Jedzenie całkiem dobre, miła obsługa mówiąca po polsku więc z zamówieniem nie było problemów (menu angielskiego brak).

Za obiad dla 2 osób (2x zupa, 2x drugie danie, 2x soki żurawinowe, 1x kwas chlebowy) zapłaciłem ok. 30 rubli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sty 2019 12:40 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 75
Hej.
Ja mogę polecić pub Chestnaya Pinta (Честная PINTA) na ulicy Karbyšava 28. Wejście jest z tyłu budynku po schodach w dół. Od frontu jest restauracja Golden Coffee. Mają tam niefiltrowane białoruskie piwa. Pub w stylu Irish.
Jeśli chodzi o typowy białoruski bar to idąc od Placu Lenina ulicą Puskina w stronę ulicy Sowieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Marksa po prawej stronie spotkacie wejście po schodach na dół z napisem w cyrylicy Бар "Сытый Кум" (Bar Syty Kum). Nie wiem czy sam by tam wszedł, ale że byłem z Białorusinami to wszedłem :) Było tam warto popróbować dechy z szotami wódki. Mnie najbardziej przypadła do gustu chrzanowa, którą jest mocniejsza niż te serwowane w Kijowie. Jest też w zestawie szot miętowy, a reszta to takie już podstawowe wiśniowe, cytrynowe, malinowe itd.

Co do jedzenia to byłem we wszystkich polecanych już tu wcześniej. W La Kave najbardziej mi smakowała maczanka, była bardzo dobra. Barszcze, solianki, placki ziemniaczane, placuszki serowe jednak lepsze jadłem w knajpach ukraińskich. W Brooklyn mają bardzo dobre pizze, najlepsze w porównaniu z 2 innymi knajpami gdzie miałem też okazję popróbować. Brak właściwie jedzenia i piwa lokalnego.
Najbardziej sowiecko co do jedzenia czułem się jednak na terenie Twierdzy Brzeskiej gdzie jest restauracja i to tania. Wybór bardzo mały. Mają parę zup, parówkę w cieście (nie wiem jak się nazywa to u nich), czeberuki i kilka innych rzeczy, których nie próbowałem. Panie jak z lat przeszłych za każdym razem nie miały wydać mi drobnej reszty, więc albo dawały mi torebeczkę orzeszków ziemnych, albo cukier w torebkach, którego i tak nie używam. Same od siebie na starcie to polecały wódkę :)

Najlepsze jedzenie to spotkało mnie na niespodziewanej wizycie u białoruskiej rodziny, w mieszkaniu w typowym starym bloku. Ich zwyczaj noworoczny to kromeczki posmarowane masłem i posypane kawiorem. Cała reszta na stole też pyszna i raczej nie do spotkania w restauracjach na Sowieckiej.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Kwi 2019 16:09 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Obiad mogę polecić w sławnym na tym forum La Kave przy ulicy Sowieckiej 50. 2x Barszcz i 1x pierogi z mięsem cena 18,5 BYN.

Kawa, gorąca czekolada i 2x ciastko - byliśmy w Gran Caffe przy ulicy Sowieckiej 73 i wydaliśmy 13,9 BYN, całkiem przyjemne miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2019 00:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Ten lokal Freedom to sieciówka, jest też we Lwowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2019 16:56 

Rejestracja: 24 Lut 2013
Posty: 64
Loty: 137
Kilometry: 212 733
To ja od siebie mogę dodać, że bardzo fajny jest lokal KOROVA na głównym deptaku. Na pewno nie jest to kuchnia stricte białoruska (chociaż są zupy typowo lokalne - bardzo dobře swoją drogą), tylko rzeczy najcześciej oparte na wołowinie - co chyba nie jest, patrząc na nazwę, zaskoczeniem ;) Burgery, steki, niezłe piwo, naprawdę fajne miejsce ze smacznym jedzeniem.

Przeczytawszy wszystkie pozytywne opinie zawitaliśmy też do La Kave i nie byliśmy zachwyceni. Jedzenie było w porządku, ale obsługa była tragiczna (bardzo wolna + dostaliśmy nie to co zamówiliśmy + na koniec źle podliczony rachunek). Pewnie mieliśmy po prostu pecha do jakiejś nowej kelnerki, ale naprawdę żałowaliśmy, że tam poszliśmy.

Z przekąsek polecam za to naleśniki robione w budce przy głównym wejściu do fortecy - smaczne, tanie i pożywne :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2020 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Mogę polecić Cafe Italia na Sowieckiej.

https://www.google.pl/maps/place/Kafe+% ... 23.6960962

Ogólnie polecam spróbować pizzy w lokalnych pizzeriach, bo robią ją naprawdę dobrą i podają bez żadnych sosów "czostkowych".

Fridom też jakoś nie zauważyłem, albo może i byłem, ale nie widziałem tych placków ziemniaczanych.
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Mar 2023 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
W Brześciu pojawiła się nowa restauracja "Chinkalnia" i jak sama nazwa wskazuje jest to restauracja gruzińska. To franczyza, działająca również w Polsce (a także na Ukrainie i na Litwie), ale bardzo smaczna i nie odbiega od tego co zjemy w Gruzji. Mimo niezbyt korzystnego kursu walut w ostatnim czasie nadal jest znacznie taniej niż w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group