Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: kilka rad
#21 PostWysłany: 28 Sty 2017 00:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Często wśród moich znajomych, którzy wraz ze mną odwiedzają Białoruś pada pytanie co tam kupić/co przywieźć jako pamiątkę. W temacie alko jestem cienki, więc nie będę się wypowiadał. Jestem za to przeciwny kupowaniu badziewia stąd ten wpis.

Może się komuś przyda.

Sok z granatu. Nie jest to produkt białoruski, ale jego cena jest niższa od tego sprzedawanego u nas z rozlewni na Śląsku. Także soki z klukwy, czyli żurawiny oraz z kaliny. To jest u nas w śladowych ilościach lub w ogóle. Także sok brzozowy. Co prawda jest on dosładzany cukrem, w przeciwieństwie do tego granatowego, ale u nas jest i tak drogi.

Kapusta morska, czyli glony marynowane. Produkt importowany z Ukrainy, ale przerabiany w brzeskim zakładzie. Śmiesznie tanie, a uzupełnia drugie danie o coś innego. Bywają solo lub z dodatkami marchwi i/lub bakłażana.

Kosmetyki firmy Bielita (Viteks). Ceny porównywalnych kosmetyków firm z UE w dużo wyższych cenach. Korzystam, nie tylko ja i sobie cenię. Przydaje się znajomość angielskiego lub rosyjskiego, bo w tych językach jest strona. Najlepiej kupić w sklepie firmowym. Także miękkie mydło - mydło do kąpieli (myło dla bani) - też nie białoruski produkt, ale tam dostępny. Produkty w ładnym opakowaniu i spokojnie może stanowić prezent.

Jak już ktoś powyższego nie trawi, na Białorusi jest winogronowa Fanta, której nie ma u nas. O kwasie chlebowym nie wspominam, bo o tym każdy wie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Re: kilka rad
#22 PostWysłany: 27 Mar 2017 16:24 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Kolejna rzecz, którą warto stamtąd zabrać - oleje, w tym lniany. Ceny śmiesznie niskie w porównaniu do naszych wywindowanych modą na eko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#23 PostWysłany: 21 Cze 2017 20:25 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
e-prezes napisał(a):
Często wśród moich znajomych, którzy wraz ze mną odwiedzają Białoruś pada pytanie co tam kupić/co przywieźć jako pamiątkę. W temacie alko jestem cienki, więc nie będę się wypowiadał. Jestem za to przeciwny kupowaniu badziewia stąd ten wpis.

Może się komuś przyda.

Sok z granatu. Nie jest to produkt białoruski, ale jego cena jest niższa od tego sprzedawanego u nas z rozlewni na Śląsku. Także soki z klukwy, czyli żurawiny oraz z kaliny. To jest u nas w śladowych ilościach lub w ogóle. Także sok brzozowy. Co prawda jest on dosładzany cukrem, w przeciwieństwie do tego granatowego, ale u nas jest i tak drogi.

Kapusta morska, czyli glony marynowane. Produkt importowany z Ukrainy, ale przerabiany w brzeskim zakładzie. Śmiesznie tanie, a uzupełnia drugie danie o coś innego. Bywają solo lub z dodatkami marchwi i/lub bakłażana.

Kosmetyki firmy Bielita (Viteks). Ceny porównywalnych kosmetyków firm z UE w dużo wyższych cenach. Korzystam, nie tylko ja i sobie cenię. Przydaje się znajomość angielskiego lub rosyjskiego, bo w tych językach jest strona. Najlepiej kupić w sklepie firmowym. Także miękkie mydło - mydło do kąpieli (myło dla bani) - też nie białoruski produkt, ale tam dostępny. Produkty w ładnym opakowaniu i spokojnie może stanowić prezent.

Jak już ktoś powyższego nie trawi, na Białorusi jest winogronowa Fanta, której nie ma u nas. O kwasie chlebowym nie wspominam, bo o tym każdy wie.

@ e- prezes
Te soki pakowane sa w kartony czy butelki? I ile tego mozna do Polski zabrac? Do kupienia sa wszedzie?

@Maktravel - czy w Brzesciu nadal jest ten sklep 24h pod tym samym adresem? Bede o 23:30 i chce sobie zakupy zrobic na sniadanie.
A wujek Google nic nie widzi ;)
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#24 PostWysłany: 21 Cze 2017 21:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
mathew77 napisał(a):
@ e- prezes
Te soki pakowane sa w kartony czy butelki? I ile tego mozna do Polski zabrac? Do kupienia sa wszedzie?

Soki są w litrowych kartonikach, litrowych butelkach lub słojach 3 litrowych. Jeśli nie są to ilości handlowe to nie ma z tym problemu na granicy.

Cytuj:
@Maktravel - czy w Brzesciu nadal jest ten sklep 24h pod tym samym adresem? Bede o 23:30 i chce sobie zakupy zrobic na sniadanie.
A wujek Google nic nie widzi ;)

W googlu jest, ale czy jeszcze działa jako 24h, nie wiem?? Strona podaje, że już nie. Tu masz adres innych sklepów sieci http://www.prodtovary.com/ru/retail/info/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#25 PostWysłany: 21 Cze 2017 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
@Maktravel - czy w Brzesciu nadal jest ten sklep 24h pod tym samym adresem? Bede o 23:30 i chce sobie zakupy zrobic na sniadanie.
A wujek Google nic nie widzi


Tam musi zerknąć Wujek Yandex :-)

Według strony internetowej firmy ProdTowary sklep cały czas działa, huczy i buczy i cały czas jest całodobowy (rabotajet krugłosutoczno)

Załączniki:
BREST SPOŻYW.png
BREST SPOŻYW.png [ 7.29 KiB | Obejrzany 8743 razy ]
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#26 PostWysłany: 21 Cze 2017 22:10 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A ja spojrzałem na reżim raboty... :/

Polecam jeszcze jedną "pamiątkę" stamtąd - suszone ryby. Ja tego nie "trawię". Zostałem raz poczęstowany i się męczyłem, ale może komuś posmakuje (ja generalnie od ryb stronię). Jest to towar do dostania we wszystkich sklepach rozlewnych z piwem (jako zakąska). A jeśli już o rybach... ich ceny na Białorusi bywają niższe niż u nas. Ryba musi być jednak wypatroszona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#27 PostWysłany: 21 Cze 2017 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
W tej sieci przed sklepami są "łotoki" czyli kiermasze - kwiaty itp.
Te godziny tu podane dotyczą tego kiermaszu.
Sam sklep jest całodobowy :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#28 PostWysłany: 24 Cze 2017 14:57 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Czy ktos był ostatnio na Białorusi (maj-czerwiec 2017r.) i moze potwierdzic ceny produktów spożywczych.
A ceny te do niskich nie nalezą. Wyzsze niz w PL. To samo w restauracjach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: kilka rad
#29 PostWysłany: 25 Cze 2017 22:48 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ale do czego porównać?

Jest drożej niż w niektórych regionach Polski, ale dużo taniej niż w Niemczech. W ulicznym fast foodzie było porównywalnie. Czeburieki uliczne bez porównania z Polską (tanio), ale jedzenie w restauracjach już drożej.

W dużych fabrycznych miastach są stołówki (czynne w godzinach działania fabryki, przeważnie do max. 15-17). Można tam zjeść tanio, choć ani regionalnie, ani wykwintnie, ale tanio. Modne lokale to już inna półka. Ogromna rozbieżność.
Typowe dania (chińszczyzna, pizza) są dostępne na stronach WWW. Także w dobrych restaurantach menu jest dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kilka rad
#30 PostWysłany: 23 Lut 2018 14:56 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na początek stołówki (tanie żarcie) w Brześciu za profilem Białoruś po polsku - https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 15289&z=14
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kilka rad
#31 PostWysłany: 05 Lis 2019 20:30 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Kolejna rzecz, którą można stamtąd przywieźć (głównie jako podarunek dla seniorów) to preparaty/maści z mumio. Nie we wszystkich aptekach jest, więc dobrze też szukać w monastyrskich (przyklasztornych) sklepikach.
Zresztą jak ktoś interesuje się ziołolecznictwem to dużo tam znajdzie już w gotowych produktach. Taniej niż u nas w aptekach i sklepach eko. Trzeba jednak znać język rosyjski, albo wiedzieć czego się szuka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kilka rad
#32 PostWysłany: 06 Lis 2019 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
To ja jeszcze dorzucę, że będąc na Białorusi koniecznie trzeba spróbować tamtejszych lodów i to zarówno takich gałkowych jak i fabrycznych, byle miejscowej produkcji. Smak znacznie lepszy od naszych - czuje się w nich prawdziwe mleko i śmietankę. Niestety na prezent przewieźć się tego nie da :(
Warto też spróbować różnych tamtejszych suszonych wędlin typu kindziuk, salami - są bardzo dobre, niedrogie i też nie można ich przewieźć ze względu na przepisy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kilka rad
#33 PostWysłany: 23 Gru 2019 15:43 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przewodnik po scenie gastro w Mińsku przygotowany przez sajt citydog.by (tekst po rus) https://citydog.by/post/gastrofest-may/. Czyli gdzie dobrze zjeść za 20 rubli... Są to w połowie znane mi lokale, także z piwem, ale część nowych, które zamierzam obadać w najbliższym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kilka rad
#34 PostWysłany: 11 Lis 2022 20:41 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Podobnie jak z Rosji, z Białorusi również zniknie McDonald's, a w jego miejsce pojawi się sieć Vkusno i tochka.
https://money.onliner.by/2022/11/11/vme ... o-i-tochka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group