Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 21 Wrz 2017 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Polecicie lokal w Pradze na wieczór, żeby można było zjeść, napić się i POTAŃCOWAĆ? Szukam bardziej hospody, coś jak http://www.stargorod.net/lv/en?ver=full we Lwowie niż klub/dyskoteka,ale w ostateczności może być. Będzie nas 11 os.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#302 PostWysłany: 10 Lis 2017 16:42 

Rejestracja: 10 Lis 2017
Posty: 1
Ja jestem pozytywnie zaskoczony "Napa bar and gallery", lokalizacja: Prokopska 8, odnoga od Karmelistkiej. Trafiłem tam przypadkowo, ale warto, bo wygodne sofy, przychodzą raczej lokalsi, więc nie ma krzyku turystów. No i tanie piwo, to najważniejsze (ceny od 30 koron). Siedzieć można do 03:00 ;)
[mod - usunięto link - reklamę]


Ostatnio edytowany przez krasnal, 10 Lis 2017 19:50, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 10 Lis 2017 17:42 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Dosyc podejrzany ten post. Z jednej strony uzytkownik podzielil sie przydatna wskazowka ale z drugiej strony wyglada jakby zarejestrowal sie dzisiaj specjalnie zeby zareklamowac strone.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 17 Lis 2017 17:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Polecana knajpka od @OradeaOrbea
Chodzi o U Parlamentu, Valentinská 52/8 obok stacji metra Staroměstská, czyli rzut beretem od starówki
Strona i menu: uparlamentu.cz/

Bardzo fajna knajpka, nie paląca, dobre jedzenie. Ciut droższa od słynnego V Cipu, ale jakościowo o wiele lepsza.
I można płacić kartą :D

Zamówiłem wołowinę w sosie i knedlickami do tego 4 duże piwa, i wyszło jakoś 50 zeta

Załącznik:
Praha.jpg
Praha.jpg [ 557.2 KiB | Obejrzany 7480 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Poranne jedzenie
#305 PostWysłany: 25 Gru 2017 16:27 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 2
Hej,
Wybieram się pod koniec stycznia do Pragi na weekend. Przyjeżdżam PB o 5 rano na dworzec i zastanawiamy się od której można zjeść jakieś dobre śniadanie.

Nie musi być to jedno miejsce nie musi być dokładnie śniadanie ale będziemy chcieli coś dobrego przekąsić po podróży.

Chętnie się wami zainspiruje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poranne jedzenie
#306 PostWysłany: 25 Gru 2017 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Od 6 jest chyba Burger kig
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Poranne jedzenie
#307 PostWysłany: 25 Gru 2017 17:32 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 1
becek napisał(a):
Od 6 jest chyba Burger kig


Szanuje czas jaki poswieciles na odpowiedz. Widze ze poszukiwania byly tak pracochlonne ze zabraklo ci czasu na poprawna pisownie (tak jak mi na polskie znaki)

Czekam na osoby ktore podejda do tematu powaznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Poranne jedzenie
#308 PostWysłany: 25 Gru 2017 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Po co Ci dwa konta?

Poza tym w sumie nie wiem, czego się spodziewałeś o 5 rano? U nas restauracje są czynne od 5? Nie widzę w odpowiedzi @becek nic dziwnego. O tej porze mogą być czynne duże fast foodowe sieciówki + coś ala buda z kebsem.
W Macusiu możesa zjeść McSmazaka, ze smazenym syrem

Ewentualnie pewnie od 6 startują markety. Czeskie śniadanie to np rohlik, vlassky salat, a na deser kolacz. Ja tam to lubię.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 15 Lut 2018 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Jak już będziecie mieli dość piwa, to polecam...RUM. Ale nie ten czeski ;)

RUM HOUSE bar CARIBBEAN. http://www.rumhouse-praha.cz/
"jeden z najlepiej wyposażonych barów z rumem nie tylko w Czechach, ale także w Europie"

Bogata karta, ponad 60 stron z samym rumem. Miód. Ciężko wyjść z tego miejsca :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#310 PostWysłany: 25 Cze 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
mxyzpltk napisał(a):
Restaurace Mlejnice (Stare Miasto) - Najlepszy gulasz jaki jadłem w życiu (145 koron), po prostu miód w gębie.

Skorzystałem z tej rekomendacji i potwierdzam że nic się nie zmieniło w kwestii smaku - wyśmienity gulasz w chlebku. Obecna cena to 198kc.

Ponadto jako miłośnicy sera jedliśmy:
Tlusta Koala - świetny camembert, frytki i tatarska omacka za ok 170 kc. Do tego piwo Koala ważone na miejscu. Bardzo fajny klimat.

Tlusta Mysz - smażony edam w zestawie z frytkami i tatarską za 135 kc, smaczny, w karcie był też camembert i blue cheese. Nieco na uboczu po drodze z mostu na kolejkę na Petrin, dzięki czemu taniej i luźniej a również klimatycznie.

Poza tym wszędzie warto skosztować Trdelnika czyli kurtosza w różnych wariacjach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 11 Lip 2018 03:01 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 410
niebieski
Wybieramy sie z grupa znajomych (8) do Pragi w przyszlym tygodniu i jako ze pogoda zapowiada sie bardzo elegancka, poprosze Was o rekomendacje restauracji ze smacznym czeskim jedzeniem/piwem gdzie mozna usiasc na zewnatrz wieksza grupa? Z gory dzieki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 13 Sie 2018 16:57 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Nie mogę odnaleźć posta ale za radą z forum udałem się do Złotego Tygrysa.....

Kiedyś dawno temu ( ja smarkacz) mój wujek miał "knajpę" w Krakowie Topolankę ...piwo zgjełk rozmowy ... lata 70-80 i teraz po części się tam przeniosłem....

Super klimat (choć nie dla każdego)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 13 Sie 2018 17:42 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Najlepiej smakuje piwo pite na pl.św Wacława...na ławce. Wielokrotnie sprawdzane :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 02 Wrz 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Gorąco polecam U Kroka na Wyszehradzie. W dniach roboczych od 11.00 do 14.30 jest codziennie inne świetne menu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecam jednak przyjść tam maksymalnie ok 13.30 bo później karta bardzo szybko się kończy z powodu ogromnej ilości chętnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#315 PostWysłany: 24 Paź 2018 18:07 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Hej,
Dodam kilka słów od siebie, bo kilka restauracji się powtarza w temacie.

U Houdku - warto, dobre jedzenie, duże porcje, miła obsługa
U mAGISTRA kELLY - raczej przeciętnie, pijalnia dość kameralna
U Koucura - jedzenie OK, porcje też, obsługa jednak już nie, no i brak możliwości płacenia kartą

Przy okazji, czy jedzie ktoś z Was do Czech teraz, albo wraca? Zapomniałem jedną rzecz z hostelu..
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 25 Lis 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
Tłusta Koala - Pyszne jedzenie, bardzo fajne miejsce, mają swoje piwo

Bombaj express - super miejsce, bardzo fajna indyjska kuchnia, dobre ceny!

Fat cat - nie polecamy, krafty zalatują strasznie Czeskim piwem, nie dla beer geeków.

Restaurace u Suteru - bardzo dobry chilli gulasz wieprzowy, dobre ceny.

Restaurace Mlejnice - trzeba trochę poczekać, ale rzeczywiście fantastyczny gulasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 25 Lis 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Naše maso
Dlouhá 727/39

To w zasadzie sklep/rzeźnik + kilka stolików barowych do konsumpcji, co tworzy ciekawy klimat. Nie jest najtaniej, ale burgery genialne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 19 Lut 2019 17:26 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 310
A jak wygląda sytuacja z piwami bezalkoholowymi w knajpach w Pradze? Idzie coś dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 19 Lut 2019 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
W Czechach piwo bezalkoholowe jest powszechnie dostępne i dużo bardziej popularne niż u nas. Związane jest to z tym, że Czesi bardzo lubią pić piwo, a limit alkoholu we krwi kierowcy wynosi 0,0 ‰ ;) .
Przykładowo piwa dostępne w kultowej (jeśli chodzi o nazwę) praskiej restauracji, jest wśród nich "Staropramen nealko"

Załączniki:
piwo.jpg
piwo.jpg [ 149.1 KiB | Obejrzany 5116 razy ]
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 05 Mar 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 117
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Podczas ostatniego zwiedzania Pragi odwiedziliśmy 4 knajpy:

u Kozla - Jana Zhelivskeho 1777/4 dzielnica Zizkov - w knajpie sami Czesi, w większości pijący piwko, ale też część z nich jadła. My zamówiliśmy kaczkę z knedlikami i czerwoną kapustą oraz stek wieprzowy na ostro z warzywami, do tego wszystkiego podany świeży chleb, i dwa 0.5l piwka. Za taki zestaw zapłaciliśmy około 400 koron, piwo oscylowało w okolicach 35 koron za Gambrinusa.

Uterus - Lipova 2 dzielnica Praga 2 - idąc od Wyszehradu w stronę Nowego Miasta natrafiliśmy na knajpę, która na pierwszy rzut oka wyglądała na bar - przed knajpą wywieszony cennik dań (ceny naprawdę bardzo dobre, jak na Pragę to bardzo tanio), Po wejściu przez drzwi wywieszona całkowicie czarna kotara zasłaniająca lokal po przesunięciu jej ukazuje się knajpa w której siedzi sporo osób i oczywiście są to sami Czesi. Sam lokal mega klimatyczny, powiedziałbym swojski, zamówione 2 Gambrinusy po 0.5l za 27 koron sztuka, zupa czosnkowa po 25 koron (z grzankami, ziemniakami i serem) oraz smazeny syr za 89 koron, dwie sztuki smażonego sera z frytkami, warzywami i sosem tatarskim - co ciekawe podane w ładny sposób na talerzu. Za zestaw 2 piw, smażonego sera i 2 zup czosnkowych zapłaciliśmy 193 korony (w wielu miejscach tyle nie kosztuje jedno danie). Obsługa bardzo szybka - ja byłem tą knajpą zachwycony i polecam każdemu, jakbyśmy mieszkali bliżej tej lokacji to prawdopodobnie na jednym razie by się nie skończyło.

Havelska Koruna - Havelska 501/21 weszliśmy tylko na piwo więc jedzenia ocenić nie mogę, na pewno rzuca się od razu w oczy niemiła obsługa, która wygląda jakby pracowała z przymusu, kartka na wejście dla każdej osoby, za zgubienie i nie okazanie przy wyjściu kara 500 koron. Z tej czwórki to pod względem atmosfery i całokształtu to zdecydowanie największy zawód i więcej tam nie wrócę, jedzenie w tych pojemnikach też nie wyglądało zbyt apetycznie. Piwo o ile dobrze pamiętam około 32 koron.

Kabinet J. Želivského 1772/10 Zizkov - zamówiona jagnięcina z puree z groszku i pieczonymi ziemniakami oraz knedliki z wołowiną w sosie - oba dania dobre, czas oczekiwania długi, knajpa wypełniona praktycznie do ostatniego stolika w sobotni wieczór, za taki zestaw zapłaciliśmy około 350 koron.
Góra
 Profil Relacje PM off
cekace lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 344 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group