Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2024 21:04 

Cześć. Z racji takiej, że planuje swoją pierwszą podróż to jednak fajnie jakby bylo moc ją w końcu zrealizować, a za tym idzie mnostwo pytań z tym związanych.

Jakie strony oraz aplikacje (mogą być również zagraniczne) polecacie, jeśli chodzi o podróż transportem publicznym, a najlepiej pociągiem z Warszawy do Pragi?
To samo pytanie, ale jeśli chodzi o podróże po Europie

Czy da się dogadać w Czechach w języku polskim?

Czy znajdują się tam jakieś kwatery, może nawet bary, restauracje, sklepy w których mówi się po polsku albo nasz jezyk nie stanowi problemu i dałoby się dogadać?

Polecacie jakiegos bardzo dobrego polskiego przewodnika, ewentualnie kogoś kto zna nasz jezyk, który by mógł prywatnie oprowadzić po mieście i nie byłoby to na na takiej zasadzie jak to bywają organizowane wycieczki z biur podróży?

Czy znacie oraz polecacie jakiś polskich rezydentów w Pradze, którzy by pomogli w kwestii dogadania się z Czechami w każdym możliwym miejscu?

A jeśli wybrałbym opcje bez przewodnika to jakie strony czy aplikacje polecacie, które by mnie odprowadziły po Pradze, jak i również w każdej części świata?

A teraz cześć związana z podróżami lotniczymi.

Jakie strony oraz aplikacje polecacie do wyszukiwania lotów również te zagraniczne oraz takie które posiadają możliwości gdzie nie są narzucone takie rzeczy jak np wylot czy powrót lub obie z tych rzeczy?

Z takiej racji, że nigdy nie latałem samolotem to jak w ogóle się przygotować do takiego lotu, jak wygląda taka odprawa, gdzie trzeba się udać na takim lotnisku, jak to wszystko wygląda, żeby nie zabłądzić, nie pomylić drogi, samolotu czy na niego przez to się spóźnić, nie polecieć, czy są jakieś drogowskazy, pomoce?

Co zrobić, jeśli nie znam języka angielskiego, a chciałbym wylecieć do jakiegoś kraju: nieanglojęzycznyego np Włochy oraz anglojęzycznego np USA?

Co polecacie do wyszukiwania zakwaterowania i innych potrzebnych lub przydatnych rzeczy?

Jakies tipy w kwestii szukania lotów, kwater itp żeby to wszystko znaleźć w korzystnej cenie, z tego co wiem np najlepiej szukać w dni tygodnia godziny ranne, wieczorne, w jedną stronę wylot jak i powrót. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to może portal, który wyszukuje je razem z lotami?

Co polecacie, jeśli chodzi o translatory?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 10 Lip 2024 21:07 

złoty
Ile masz lat?
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 10 Lip 2024 22:15 

Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Większość problemów zawartych w twoich pytaniach sprowadza się do rozwiązania jednego
Cytuj:
Co zrobić, jeśli nie znam języka angielskiego, a chciałbym wylecieć do jakiegoś kraju: nieanglojęzycznyego np Włochy oraz anglojęzycznego np USA?

Zacznij się uczyć angielskiego, ew hiszpańskiego, wtedy będziesz miał do wyboru inne części świata
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 10 Lip 2024 22:27 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Angielski to obecnie lingua franca, ktoś zawsze nim się posługuje, lepiej lub gorzej. Z drugiej strony znam ludzi, którzy ledwo dukają po angielsku, nie möwiąc o innych językach, a jeżdżą po świecie....
Nikt obecnie nie używa translatorów, wystarczy lokalna karta SIM i tłumacz Google 😉.
Jest zakładka "Szukam taniego lotu... ". Wpisz interesujące Ciebie daty i kierunek, a na pewno ktoś pomoże Poza tym polecam lekturę forum. Tu masz wszystko, tylko musisz poświęcić odpowiednią ilość czasu na tę lekturę 😉.
Do tej pory m.in.: Algieria, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda, WKS | | Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Meksyk, Panama + Europa.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 11 Lip 2024 06:10 

Loty: 30
Kilometry: 20 995
niebieski
nelson 1974 napisał(a):
Angielski to obecnie lingua franca, ktoś zawsze nim się posługuje, lepiej lub gorzej. Z drugiej strony znam ludzi, którzy ledwo dukają po angielsku, nie möwiąc o innych językach, a jeżdżą po świecie....
Nikt obecnie nie używa translatorów, wystarczy lokalna karta SIM i tłumacz Google 😉.
Jest zakładka "Szukam taniego lotu... ". Wpisz interesujące Ciebie daty i kierunek, a na pewno ktoś pomoże Poza tym polecam lekturę forum. Tu masz wszystko, tylko musisz poświęcić odpowiednią ilość czasu na tę lekturę 😉.

taką osobę jestem ja nigdy nie uczyłem się angielskiego tylko rosyjski ,mój angielski jest na poziomie hmhm minus jeden a zwiedziłem 9 krajów pozdrawiam
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 11 Lip 2024 07:04 

niebieski
Kol. @Marcin912
W Czechach, Slowacji czy generalnie krajach slowianskich na poludniu warto zdecydowanie mowic po polsku, czyli ta sama grupa jezykowa. Dla mnie uzywanie niemieckiego czy angielskiego w krajach slowianskich to jest ogromny faux pas deptajacy nasze wspolne historyczne korzenie.
Oczywiscie na poczatku moze sie to wydawac trudne, ale zareczam, ze wystarczy troche wysilku, by bez problemu sie wzajemnie zrozumiec, czasem trzeba nieco pokombinowac czy siegnac do pamieci o starych archaizmach w jezyku polskim, ktore zachowaly sie w innych slowianskich jezykach. Przykladowo slowo 'czerstwy' kiedys w jezyku polskim oznaczalo witalna, swieza osobe czy rzecz. I to nadal oznacza to samo w czeskim czy slowackim. Czy slowo 'czort', kto go uzywa zamiast obecnego 'diabel', ale na pewno pamietamy, ze tak sie kiedys mowilo. Tymczasem bardzo popularne np. na Slowacji jest powiedzenie, ze cos jest 'drahe ako cert' i w sumie w polskim tez mozemy powiedziec, ze gdzies jest drogo jak diabli.

A tak poza tym to polecam wszystkich nauke jezyka slowackiego, jest bardziej podobny do polskiego niz czeski i jest najbardziej uniwersalny z jezykow slowianskich. Znajac go bedziemy wiekszosc rozumieli i bedziemy rowniez zrozumiani w praktycznie kazdym kraju slowianskim poczawszy od Rosji, Ukrainy poprzez Polske, Slowenie az po Serbie, Macedonie czy Bulgarie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 12 Lip 2024 22:40 

-- 12 Lip 2024 23:35 --

trocha napisał(a):
Większość problemów zawartych w twoich pytaniach sprowadza się do rozwiązania jednego
Cytuj:

Zacznij się uczyć angielskiego, ew hiszpańskiego, wtedy będziesz miał do wyboru inne części świata

Tak zamierzam, ale na poczatek cos takiego, rowniez blisko itp A co polecasz do nauki angielskiego?

-- 12 Lip 2024 23:39 --

nelson 1974 napisał(a):

Tak tez slyszalem, sam sie dziwie jak oni to robia, angielski jednak jest miedzynarodowy. Pewnie lepiej wypada google tlumacz? A gdzie taka lokalne karte kupic?
Chodzi o przypiete tematy w tym dziale czy?

-- 12 Lip 2024 23:40 --

mezo23 napisał(a):
nelson 1974 napisał(a):

taką osobę jestem ja nigdy nie uczyłem się angielskiego tylko rosyjski ,mój angielski jest na poziomie hmhm minus jeden a zwiedziłem 9 krajów pozdrawiam

Tak z ciekawosci, jak to robisz?

Ostatnio podbity przez Marcin912, 12 Lip 2024 22:40
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 11 gości