Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2301 PostWysłany: 24 Sty 2023 15:43 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
@boo321 Tylko częściowo masz rację, bo wchodząc w OWU już jest to opisane tak:

Cytuj:
Klauzula ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży zagranicznej lub jej przerwania
Zawarcie umowy ubezpieczenia
§1
Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży zagranicznej lub jej przerwania może zostać zawarta najpóźniej w terminie 72 go- dzin od chwili odpowiednio:
1) rezerwacji imprezy turystycznej i wpłaty części (zaliczki) lub ca- łości opłat za tę imprezę;
2) rezerwacji biletu lotniczego lub rezerwacji noclegu i wpłaty części (zaliczki) lub całości opłat za ten bilet lub rezerwację, nie później jednak niż przez wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#2302 PostWysłany: 24 Sty 2023 15:58 

Rejestracja: 21 Gru 2022
Posty: 10
Skąd jest to OWU? Na stronie uniqa.pl dostępny jest ten dokument jako aktualny - https://www.uniqa.pl/dokumenty/OWU_Rezy ... odrozy.pdf

Link ze strony https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-rezy ... formularze

Na temat czasu zawarcia polisy jest tylko ten fragment:

Cytuj:
Zawarcie umowy ubezpieczenia
§ 8
1. Umowa ubezpieczenia może być zawarta najpóźniej 30 dni
przed datą planowanego wyjazdu, a jeżeli do wyjazdu jest 30
lub mniej dni, to umowa ubezpieczenia może być zawarta nie
później niż w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako
pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy
związanej z podróżą albo zakupu biletu, albo wpłaty całości lub
pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą lub z tytułu zakupu biletu; jednakże w żadnym
wypadku umowa ubezpieczenia nie może być zawarta później
niż 7 dni przed datą planowanego wyjazdu.
2. Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres nie krótszy niż dzień
i nie dłuższy niż 12 miesięcy.
3. Zawarcie umowy ubezpieczenia Towarzystwo potwierdza polisą


Nie znamy dat podróży kolegi @ptasznik, jeśli jest ona za ponad 30 dni to może bez problemu wykupić polisę do czasu kiedy do wyjazdu zostanie 30 dni. Jeśli jest mniej niż 30 dni do wyjazdu to wtedy musi wykupić ubezpieczenie w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy związanej z podróżą albo zakupu biletu, albo wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą lub z tytułu zakupu biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2303 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:53 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2895
złoty
Fragment OWU, który wkleiłem to inne ubezpieczenie - pakietowe: https://www.uniqa.pl/dokumenty/OWU_Kontynenty_Multitravel.pdf

Najprościej sprawdzić czy da się kupić takowe ubezpieczenie tu: https://www.uniqa.pl/kalkulator/rezygnacjazpodrozy/variants?gclid=EAIaIQobChMIkq_G3rXg_AIVP41oCR3JdQogEAAYASAAEgKJdfD_BwE&gclsrc=aw.ds
W sumie dziwne, że da się wykupić polisę albo 30 dni przed podróżą, albo potem 7-10 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2304 PostWysłany: 24 Sty 2023 18:50 

Rejestracja: 21 Gru 2022
Posty: 10
@Chupacabra

Moim zdaniem całkiem czytelnie jest to opisane. Jeśli do wyjazdu jest >30 dni to można w dowolny momencie w tym czasie wykupić polisę, nieważne kiedy kupiło się bilety / zarezerwowało hotel. Jak jest <30 dni do wyjazdu, to tylko w przeciągu 3 dni od zakupu biletu/hotelu, ale nie może to być mniej niż 7 dni przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2305 PostWysłany: 25 Sty 2023 00:16 

Rejestracja: 31 Lip 2021
Posty: 17
@Chupacabra : To chyba nie to ubezpieczenie, bo ja tylko chce od kosztów rezygnacji z podróży (gdybym musiał tfu tfu odwołać z powodu choroby czy poważniejszej sprawy), a ten Multitravel to głównie kwestie zdrowotne obejmuje.

@boo321: Tak, do podróży zostało ponad 30 dni (lecę w kwietniu).
Napisałeś że :
Cytuj:
Możesz wszystko na jednej polisie, tylko musisz przypilnować daty zawarcia.


Czyli mam wybrać Rezygnacja z podróży i wpisać całą pulę za nocleg + bilety lotnicze?

Bo jak się kliknie na "i" to jest napisane tak:
" Rezygnacja z biletu lotniczego - obejmuje rezygnację do dnia wylotu;
Rezygnacja z podróży - obejmuje rezygnację z imprezy turystycznej, noclegu, rejsu, rezerwacji hotelowej tylko przed rozpoczęciem podróży;
Rezygnacja i przerwanie podróży - obejmuje rezygnację z imprezy turystycznej, noclegu, rejsu, rezerwacji hotelowej przed rozpoczęciem oraz w trakcie trwania podróży.
"

Sprawdziłem też w OWU co to znaczy podróż i pisze:
"Podróż – podróż krajowa, tj. podróż i pobyt Ubezpieczonego
na terenie RP poza jego miejscem zamieszkania, przy czym początek podróży następuje z chwilą wyjścia z domu, zaś koniec
tej podróży z chwilą powrotu Ubezpieczonego do domu, albo
podróż zagraniczna, tj. pobyt Ubezpieczonego poza granicami
RP i krajem rezydencji rozpoczynający się od momentu przekroczenia przez Ubezpieczonego granicy RP lub kraju rezydencji
i kończący się z chwilą powrotu Ubezpieczonego do RP lub kraju
rezydencji
;"

Lecę w podróż zagraniczną, więc sam nie wiem czy mam kupić oddzielne ubezpieczenie na bilety lotnicze + podróż (hotel) czy jedno wystarczy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2306 PostWysłany: 25 Sty 2023 17:30 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 663
Loty: 78
Kilometry: 201 975
niebieski
@ptasznik ja zawsze biorę ubezpieczenie obejmujące koszt biletów lotniczych a hotel, jeśli muszę, rezerwuję z możliwością odwołania.
Nie wiem jak to funkcjonuje w Unice ale kiedyś sprawdzałam na przykładzie ERV i łączenie lotu i hotelu możliwe było tylko w przypadku zorganizowanej imprezy turystycznej. Wydaje mi się, że tu jest podobnie stąd rozdzielenie na rezygnację z biletu/z podróży.
_________________
moje relacje:
http://www.fly4free.pl/forum/sztuka-ame ... ,212,81860
minirelacja-z-maxiwyspy-ilha-grande,212,96928&start=0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2307 PostWysłany: 25 Sty 2023 18:57 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 105
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Jak dla mnie to można tu połączyć bilet i hotel, przynajmniej ja tak rozumiem:

Rezygnacja z podróży - obejmuje rezygnację z imprezy turystycznej, noclegu, rejsu, rezerwacji hotelowej tylko przed rozpoczęciem podróży;

Rejsu, czyt. rejsu samolotem

Ale może faktycznie lepiej się upewnić u źródła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2308 PostWysłany: 26 Sty 2023 07:31 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 669
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Jedna dygresja do ubezpieczenia z PKO BP karta Infinite.
Wszystko jest ok ale jest jedno duże ALE.
Wartość ubezpieczenia bagażu podręcznego. Żadną miarą nie można tego zmienić nawet dopłacając extra.
Musiałem w PZU wykupić za 290 zł minimalne zdrowotne i wtedy była dopiero sposobność na ubezpieczenie elektroniki na 25 kpln. Oczywiście Agent musiał mieć zgodę z góry, odpowiadając na pytanie, dlaczego.
No więc dosłałem specyfikację i przeszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2309 PostWysłany: 02 Lut 2023 17:21 

Rejestracja: 02 Lut 2023
Posty: 8
Zbanowany
Polecćie proszę ubezpieczenie kosztów rezygnacji. Mam rezerwacje hotelu na zanzibarze na listopad przez angielskie tui. Niestety nie ma opcji zwrotu ani przełożenia pobytu choć o jeden dzień. Nie można też u nich nie bedach anglikiem kupić taryfy flex. Dlatego szukam dobrej oferty ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Pytanie czy jest takie ubezpieczenie które uwzglednia sytuacje że przełożą mi przelot na inny dzień ( bilety lotnicze mam osobno kupione za mile)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2310 PostWysłany: 02 Lut 2023 19:23 

Rejestracja: 02 Lut 2023
Posty: 8
Zbanowany
Może przeformuuje pytanie. Kupilem loty na Zanzibar za mile na listopad. Teraz stoję przed wyborem hotelu. Niestety z T&C wynika że nie ma możliwości zmiany terminu nawet o jeden dzień. Czy jest jakies ubezpieczenie od kosztów rezygnacji które uchroni mnie od kosztów noclegu jeżeli do listopada zmienią mi godziny/dni odlotu ? Przy okazji czy jak dojdzie do zmiany godzin odlotu to w praktyce są w stanie zapewnić inne loty tak żeby interesujace mnie dni przylotu i wylotu pozostały te same ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2311 PostWysłany: 06 Lut 2023 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Kronikarsko napiszę, że miałem dwa przypadki ostatnio na Bali gdzie musiałem pojechać do szpitala.
Żona z TU Europa, córka z Euro26/Uniqa. Ten pierwszy ogarnął temat w godzinę, w szpitalu wszystko wiedzieli i wszystko było załatwione, całość bezkosztowo. Z córki Euro26 było więcej roboty - długo organizowali temat szpitala, potem każda dodatkowa rzecz (badanie, lek) wymagała kolejnego potwierdzenia przez ubezpieczyciela co ostatecznie doprowadziło do tego, że wizyta która by zajęła 2h trwała godzin 8 albo i lepiej, z czego większość to oczekiwania na komunikację Uniqa-agent_w_Indonezji-Szpital. Oczywiście, cena robi swoje, bo Euro26 kosztuje 120 zł na rok, a za TU Europa zapłaciliśmy 500zł za miesiąc.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2312 PostWysłany: 06 Lut 2023 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Wojownik75 napisał(a):
Kupilem loty na Zanzibar za mile na listopad. Teraz stoję przed wyborem hotelu.


Dlaczego chcesz już rezerwować nocleg? Poczekaj. Miejsca w hotelach nie zabraknie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2313 PostWysłany: 12 Lut 2023 23:56 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Czy jak mam kilka ubezpieczeń, to KL się sumują? Np. jedno na 400k, drugie na 500k, to tak jakbym miał ubezpieczenie na 900k?
Pytam bo zastanawiam się czy dokupić drugie ubezpieczenie żeby zwiększyć kwotę ubezpieczenia.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2314 PostWysłany: 13 Lut 2023 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 109
Kilometry: 151 867
srebrny
@piotrkr Co do zasady można różne rachunki ze zdarzenia objętego ubiezpieczeniem przekazywać różnym ubezpieczycielom, gdy mamy więcej niż jedno ubezpieczenie. Nie wiem za to jak to wygląda w praktyce, gdybyś np. dostał jeden rachunek zbiorczy na kwotę 800 tys. to jak ją podzielić na dwóch ubezpieczycieli. Jeśli ktoś zna odpowiedź to też chętnie o tym poczytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2315 PostWysłany: 14 Lut 2023 19:41 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 937
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Dzwoniłem do 2 TU:
TU Europa: da się
Warta: nie da się

I bądź tu człowieku mądry ;)
Podzwonię jeszcze jutro jak będzie otwarte
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#2316 PostWysłany: 14 Lut 2023 20:26 

Rejestracja: 23 Lut 2016
Posty: 93
Czy ktoś zna/korzystał z ubezpieczenia podróżnego, które obejmuje takie zdarzenie jak opóźnienie w dostarczeniu bagażu ale przy powrocie do kraju zamieszkania? Miałem taką sytuacją swego czasu, że przy powrocie do Polski bagaż został zagubiony, kilka dni później miałem wylot w inne miejsce (osobna podróż) i z tego powodu byłem zmuszony zakupić trochę rzeczy z tego powodu (np sandały, strój kąpielowy) a wcześnie zagupiony bagaż dotarł dopiero po kilku tygodniach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2317 PostWysłany: 14 Lut 2023 20:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
Nie sądzę, żeby takie istniało.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#2318 PostWysłany: 14 Lut 2023 20:42 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4788
platynowy
dampie napisał(a):
Czy ktoś zna/korzystał z ubezpieczenia podróżnego, które obejmuje takie zdarzenie jak opóźnienie w dostarczeniu bagażu ale przy powrocie do kraju zamieszkania? Miałem taką sytuacją swego czasu, że przy powrocie do Polski bagaż został zagubiony, kilka dni później miałem wylot w inne miejsce (osobna podróż) i z tego powodu byłem zmuszony zakupić trochę rzeczy z tego powodu (np sandały, strój kąpielowy) a wcześnie zagupiony bagaż dotarł dopiero po kilku tygodniach

Mylisz pojęcia i zakres tego co podlega ubezpieczeniu
Np tak może być zapisany zakres ubezpieczenia w kwestii bagażu podróżnego
Kod:
Uszkodzenie i utratę bagażu w wyniku kradzieży, rabunku, innych nieprzewidzianych zdarzeń – do kwoty 2 500 Euro
(udział własny ubezpieczonego 100 Euro);
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2319 PostWysłany: 14 Lut 2023 20:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8581
złoty
On niczego nie myli - napisał dokładnie, o jakie ubezpieczenie mu chodzi. I takiego raczej nie ma...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2320 PostWysłany: 14 Lut 2023 20:58 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4788
platynowy
Kod:
 powrocie do Polski bagaż został zagubiony


Nie jest ubezpieczone czas trwania przesłania odnalezionego bagażu.


Ostatnio edytowany przez dg72, 15 Lut 2023 11:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group