Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Kwi 2022 07:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Martinuss napisał(a):
Wróciłem pare dni temu z Albanii, przykro i wylot z lotniska TIA. Byłem z paszportem i nie dali mi stempla a jak poprosiłem to powiedział ze nie może... :(
Także:
1. Jak to jest ze stemplami z Albanii? Dają czy nie?
2. Niedługo mam loty do Czarnogóry a potem do Bośni i Hercegowiny. Jaka jest szansa ze dostanę w tych krajach pieczątki na lotniskach? (TGD i SJJ)

W zeszłym roku w Podgoricy dostałem pieczątki zarówno na przylocie jak i wylocie bez proszenia.
W dodatku stemplowali gdzie popadnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 24 Kwi 2022 23:06 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Dwa lata temu wlatywałem do Czarnogóry, BiH oraz Albanii i nie dostałem żadnych pieczątek bo leciałem na dowodzie osobistym ;) Ale można również na paszporcie i wtedy pewnie wbiją stempelek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Kwi 2022 15:32 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
W Podgoricy w sobote oraz wczoraj dawali na lotnisku pieczątki wszystkim bez żadnego proszenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 27 Kwi 2022 18:24 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 627
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
KIlka lat temu na przejściu samochodowym Chorwacja-Czarnogóra Czarnogócy wbili pieczątki wszystkim, którzy dali paszport
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Maj 2022 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1864
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Pytanie. Czy pamiątkowa pieczątka z Liechtensteinu wzięta w informacji turystycznej może być problemem przy wjeździe w innych krajach? Nie potrafię zrozumieć swojej głupoty w tej kwestii...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Maj 2022 15:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Nigdy nie miałem z tą pieczątką problemy. Problemy są / mogą być jak się ma "pieczątki" przekroczenia muru Berlinskiego lub krjaów które nie istnieją (Północny Cypr, Górski Karabach, Osetia etc)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 01 Maj 2022 17:24 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
Legion1 napisał(a):
Pytanie. Czy pamiątkowa pieczątka z Liechtensteinu wzięta w informacji turystycznej może być problemem przy wjeździe w innych krajach? Nie potrafię zrozumieć swojej głupoty w tej kwestii...


Specjalnie nie miałam problemów z pieczątkami okolicznościowymi, ale wg przepisów nie są dozwolone w dokumentach urzędowych i niestety to jest bardzo lekkomyślne.
Raz mi zwrócili uwagę na granicy kanadyjsko-amerykańskiej, że nie można i mogą nie uznać takiego paszportu. A więc zależy od humoru urzędników granicznych i w konsulatach.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 28 Wrz 2022 09:05 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Ten wątek to na serio? Przecież na logikę to nie po to weszliśmy do pierwszej ligi narodów świata, żeby być wszędzie kontrolowanym i dostawać jakieś stemple od łaskawego strażnika granicznego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Wrz 2022 09:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
malawita napisał(a):
Legion1 napisał(a):
Pytanie. Czy pamiątkowa pieczątka z Liechtensteinu wzięta w informacji turystycznej może być problemem przy wjeździe w innych krajach? Nie potrafię zrozumieć swojej głupoty w tej kwestii...


Specjalnie nie miałam problemów z pieczątkami okolicznościowymi, ale wg przepisów nie są dozwolone w dokumentach urzędowych i niestety to jest bardzo lekkomyślne.
Raz mi zwrócili uwagę na granicy kanadyjsko-amerykańskiej, że nie można i mogą nie uznać takiego paszportu. A więc zależy od humoru urzędników granicznych i w konsulatach.


Ciekawe, bo swego czasu przy wlocie na Galapagos wszystkim z automatu (czyli tez tym z US of A) wbijali bez pytania pieczatke okolicznosciowa z zolwikiem i rekinem. U siebie w paszporcie mam tez stempelek z Emiratow z jakimis azjatyckimi mistrzostwami w pilke nozna, nikt sie nigdy tego nie czepial.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 28 Wrz 2022 10:49 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja mam pieczątkę One Foot Island z Wysp Cooka Aitutaki, i przez głowę mi nie przeszło, że ktoś się kiedyś o to będzie czepiać :). Jakoś nie widzi mi się, by ktoś wertował paszport i sprawdzał, czy mamy w nim pieczątki z dziwnych miejsc.. (chyba, że sobie strzelimy jakaś pieczątkę typu ISIS fan itp.. ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 28 Wrz 2022 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Marek Marszolik napisał(a):
Ten wątek to na serio? Przecież na logikę to nie po to weszliśmy do pierwszej ligi narodów świata, żeby być wszędzie kontrolowanym i dostawać jakieś stemple od łaskawego strażnika granicznego...


Tak a o co chodzi? Stemple w Paszporcie to fajna pamiątka.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 28 Wrz 2022 13:59 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
KKL napisał(a):
Ja mam pieczątkę One Foot Island z Wysp Cooka Aitutaki, i przez głowę mi nie przeszło, że ktoś się kiedyś o to będzie czepiać :). Jakoś nie widzi mi się, by ktoś wertował paszport i sprawdzał, czy mamy w nim pieczątki z dziwnych miejsc.. (chyba, że sobie strzelimy jakaś pieczątkę typu ISIS fan itp.. ;) ).


Nie chodzi o dziwne miejsca, tylko o pieczątki okolicznościowe które nie powinny się znaleźć w paszporcie.
W normalnych krajach nikogo to nie będzie obchodzić , ale w tych mniej normalnych może to być pretekst do przyczepienia się i wymuszenia łapówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W takich miejscach pod pieczątki podstawiamy paszport polsatu a nie dokument.


Martinuss napisał(a):
Marek Marszolik napisał(a):
Ten wątek to na serio? Przecież na logikę to nie po to weszliśmy do pierwszej ligi narodów świata, żeby być wszędzie kontrolowanym i dostawać jakieś stemple od łaskawego strażnika granicznego...


Tak a o co chodzi? Stemple w Paszporcie to fajna pamiątka.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 28 Wrz 2022 14:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:26 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
KKL napisał(a):
Ja mam pieczątkę One Foot Island z Wysp Cooka Aitutaki, i przez głowę mi nie przeszło, że ktoś się kiedyś o to będzie czepiać :).



SPLDER napisał(a):
Okolicznościowa pieczątka w paszporcie źródłem problemów
https://turystyka.wp.pl/klopotliwa-piec ... 565467265a
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:28 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
SPLDER napisał(a):
KKL napisał(a):
Ja mam pieczątkę One Foot Island z Wysp Cooka Aitutaki, i przez głowę mi nie przeszło, że ktoś się kiedyś o to będzie czepiać :). Jakoś nie widzi mi się, by ktoś wertował paszport i sprawdzał, czy mamy w nim pieczątki z dziwnych miejsc.. (chyba, że sobie strzelimy jakaś pieczątkę typu ISIS fan itp.. ;) ).


Nie chodzi o dziwne miejsca, tylko o pieczątki okolicznościowe które nie powinny się znaleźć w paszporcie.
W normalnych krajach nikogo to nie będzie obchodzić , ale w tych mniej normalnych może to być pretekst do przyczepienia się i wymuszenia łapówki.


Pytanie co definiuje, czy pieczatka jest okolicznosciowa czy nie? Bo te moje wspomniane na pewno nie sa dokumentacja wjazdu czy wyjazdu tylko wstemplowane zostaly dodatkowo. I w zadnym mniej normalnym kraju, gdzie z reguly mocno wertuje sie paszporty nikt sie do mnie nie przyczepil.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 28 Wrz 2022 14:51 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
pbak napisał(a):

Pytanie co definiuje, czy pieczatka jest okolicznosciowa czy nie?

… nikt sie do mnie nie przyczepil.



@pbak

Gdy się chcą na granicy przyczepić to się przyczepią, niezależnie czy masz pieczątki okolicznościowe, ale taka pieczątka może im dać konkretny powód, ze dokument podróży został unieważniony nieurzędowymi stemplami.

Jeśli pieczątka z żółwiem z Galapagos została wbita przez urzędników granicznych to zawsze możesz się na to powołać. Jeśli takie pieczątki będą kwestionowane to niech dzwonią do konsulatu i sprawdzą.

A gdy sam chcesz sprowokować to wbijaj pieczątki, najlepiej z kuflem piwa czy z drinkiem, powiedzmy z barów z Nauru czy Tonga, tak na pierwszych stronach i zobaczysz, co się będzie działo. :D
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.


Ostatnio edytowany przez malawita, 28 Wrz 2022 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
JanuszJanuszewski uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 28 Wrz 2022 15:08 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Nie rozumiemy sie. To nie ja chce wbijac sobie te pieczatki, ja po prostu daje moj paszport do normalnej odprawy a pogranicznik bez zadnego uprzedzenia zamiast jednej pieczatki daje mi dwie. I mam takie podejrzenie, ze jakby ta druga dodatkowa & okolicznosciowa pieczatka byla problemem, to by tego oficjalne sluzby tych krajow nie robily.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 28 Wrz 2022 15:16 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 7
Zeus napisał(a):
Problemy są / mogą być jak się ma "pieczątki" przekroczenia muru Berlinskiego lub krjaów które nie istnieją (Północny Cypr, Górski Karabach, Osetia etc)

Mimo, że wpis nie jest świeży, warto uściślić, że nie można mówić o nie istnieniu jakiegoś kraju, raczej o częściowym uznaniu / częściowym nieuznaniu na arenie międzynarodowej, co z kolei nie oznacza, że nie mamy do czynienia z państwem w ujęciu prawnym. To skomplikowana materia prawa międzynarodowego. W mega mega uproszeniu decydują takie czynniki jak ogłoszenie niepodległości czy też zależność od innego państwa oraz inne. Same pojęcia: państwo uznawane i państwo nieuznawane to nie są przeciwieństwa. Cypr Północny jest uznawany przez Turcję a np. Korea Północna nie jest uznawana przez Francję, Japonię, a np. Kosowo uznawane jest za państwo przez Polskę. Nijak oczywiście się to ma do pieczątek w paszporcie, ale osobiście mi się wydaje, że pogranicznik nie ma uprawień do kwestionowania (tych pisanym innym alfabetem to raczej nawet nie odczyta), ale wiadomo co innego przepisy, a co innego sytuacje życiowe. Przekraczałam w tym roku granicę pieszą w Nikozji ale za chiny ludowe (też ciekawy przypadek z uznaniem na arenie międzynarodowej) nie pamiętam, czy skończyło się pieczątką..... ani co mi grozi za to w przyszłości - jeżeli ją mam.
Góra
 Profil Relacje PM off
malawita lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 29 Wrz 2022 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@meandcats

Cypr Północny nie stempluje Paszportów...równie dobrze możesz dać Dowód Osobisty i też przejdziesz.
Naddniestrze też nie stempluje, dostajesz tylko świstek, którego nie możesz zgubić.
Kosowo jak najbardziej stempluje Paszporty. Słyszałem że jest pojedzie się do Serbii na Paszporcie (można też na Dowodzie Osobistym) i zobaczą stempel z Kosowa to go przekreślają i wstawiają Serbski.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 29 Wrz 2022 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
pbak napisał(a):
ze jakby ta druga dodatkowa & okolicznosciowa pieczatka byla problemem, to by tego oficjalne sluzby tych krajow nie robily.


no nawet na logike - immigration nie wbije czegos co jest nielegalne ;) jesli cos zostalo wbite przez immigration = moze byc w paszporcie. Co do Liechtensteinu - niby nie jest to wbite przez immigration, no ale w pewnym sensie przez wladze tego panstwa owszem, to nie jest jakas randomowa pieczatka odbita z ziemniaka :D jak ktos sie boi to mozna zabrac stary paszport i tam wbic te pieczatki

@Martinuss - w Serbii nie zawsze jest tak jak napisales. Serbowie wstawiaja serbski stempel zawsze, ale kosowski niekoniecznie przekreslaja - ja np jechalem w '20 Albania-Kosowo-Macedonia Pn-Serbia i Serbowie na wjezdzie dali serbska pieczatke, kosowskiej nie przekreslili

@Marek Marszolik - niektorzy lubia stemple w paszporcie. Osobiscie zawsze prosze o nie lecac/jadac nawet w Europie; jak np we wt lecialem do Madrytu via STN, to okazja do dodatkowych dwoch stempli sie pojawila - oba dostalem z radoscia ;) (brytyjski i hiszpanski - Polacy nie chca dawac :( )
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: TIT oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group