Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2221 PostWysłany: 18 Wrz 2022 12:18 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@trocha

Lekarz wystawia zaświadczenie o nagłym zachorowaniu osoby ubezpieczonej, wymagającym pozostania w domu i wysyłasz do ubezpieczenia.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2222 PostWysłany: 18 Wrz 2022 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Fachowo to się nazywa "zaświadczenie o niezdolności odbycia podróży".
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2223 PostWysłany: 18 Wrz 2022 13:01 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
@trocha W ciągu 15 lat, dwa razy musiałem rezygnować z podróży w związku z chorobą dziecka (angina).
Ani lekarz ani ubezpieczyciel nie mieli z tym problemu.
Raz analizowałem próbę powrotu rodziców do chorego dziecka (jelitówka na obozie zimowym) i tu się nie dało bo w OWU było, że tylko hospitalizacja dziecka uzasadnia zwrot kosztów podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2224 PostWysłany: 19 Wrz 2022 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Uniqa ma obecnie 20% zniżki przy zastosowaniu kodu LATO2022.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#2225 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:39 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
@Garmond
Wiesz do kiedy działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2226 PostWysłany: 22 Wrz 2022 07:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Otrzymasz rabat 35 %
Wszystkie warianty ubezpieczenia turystycznego chronią Cię podczas zachorowania na COVID-19 za granicą. Polecamy wariant ZDOBYWCA z najwyższą na rynku sumą ubezpieczenia.
Np
Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do 40 000 000 zł

https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... oz-wenecja
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2227 PostWysłany: 22 Wrz 2022 10:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W większości przypadków wystarczy pewnie wariant Podróżnik, natomiast ciekawe jest opcjonalne rozszerzenie ochrony o "Klauzulę alkoholową" 8-)
Możesz rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową w zakresie kosztów leczenia oraz NNW o zdarzenia, które mają miejsce, gdy znajdujesz się pod wpływem alkoholu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#2228 PostWysłany: 22 Wrz 2022 10:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Po postach z forum warto zjechać na dół i opłacić opcję rezygnacji z podróży :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2229 PostWysłany: 26 Wrz 2022 01:24 

Rejestracja: 26 Gru 2011
Posty: 102
manyaky napisał(a):

I tak będąc Niemcem możemy się ubezpieczyć na rok, bez limitów KL, bez limitów terytorialnych (tj. wraz z USA), bez wkładu własnego, z limitem 56 dni na każdy wyjazd za:
1) AXA - 7,92€ na rok - https://www.axa.de/auslandskrankenversicherung
2) Allianz - 11,90€ na rok - https://www.allianz.de/gesundheit/reise ... ng/rechner
+ kilka innych, mniej znanych ubezpieczalni w tej samej cenie

OWU dosłownie kilkustronicowe, a nie 50 stron włączeń i wyjątków oraz definicji. Nie byłem w stanie uwierzyć.

Tymczasem oferta dla Polaka na rok:
1) Allianz - 1255 zł/rok (z USA, limit 600k PLN, OWU 44 strony) - https://www.turystyka.allianzdirect.pl/podroze/roczne
2) AXA - 1784 zł/rok (z USA, limit 40 mln, OWU 17 stron) - https://www.axa-assistance.pl/ubezpiecz ... rystyczne/

Jedynie można zbić będąc <30 lat w Euro26 albo Planetą Młodych (900 zł z USA + słabe OWU), ale to wciąż nie to samo.

Bardzo, bardzo przykre. I w sumie nawet nie wiem, z czego wynika takie y... nas na składki.

Ktoś może już nabył wiedzę z czego wynika takie dymanie nas?

Po paru latach przerwy chciałem zakupić kartę Planeta młodych no i karpia zrobiłem widząc ceny idące w setki złotych. W temacie dedykowanym tej karcie widzę, że takie ceny są już od 2019. Ja ostatnio kupowałem jakoś 2017-2018, byłem już stary bo miałem wtedy te ~35lat, a płaciłem chyba jakieś 85zł.

Skąd te obecne ceny? OC na auto jakoś nie wzrosło x-krotnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2230 PostWysłany: 26 Wrz 2022 07:42 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Niemcy muszą oszczędzić 6 bilionów zł.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#2231 PostWysłany: 07 Paź 2022 17:52 

Rejestracja: 26 Wrz 2020
Posty: 20
gruda napisał(a):
Ktoś może już nabył wiedzę z czego wynika takie dymanie nas?


Też staram się to zrozumieć...
Mogę wykupić całoroczną polisę na cały świat przez Heymondo (Axa Hiszpania) za 168 Euro (816 pln) - 10M euro koszty leczenia, 2M euro OC, 7k euro Trip cancellation, max 60 dni wyjazd itd.
Podobna polisa na jedyne 3 tygodnie z polskiego Axa Assistance (świat) - 553 zł. A z ubezpieczeniem kosztów anulowania na 34k - kompletnie odjechane 2253 zł.

Zgaduję - mało kto kupuje jakie ubezpieczenia w PL, więc pula jest mniejsza? I może fraudów więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2232 PostWysłany: 14 Paź 2022 22:24 

Rejestracja: 16 Maj 2021
Posty: 111
Pytanie w temacie UBEZPIECZENIA na OKOLICZNOŚĆ REZYGNACJI/PRZERWANIA wyjazdu.

Kontekst: Podróż kilkudniowa, 4 trasy, 4 osobne bilety (low-costy, no-refund), Między 1. a 2. lotem tylko 2 godziny na "przesiadkę"

Jak/gdzie się ubezpieczyć na wypadek, gdyby 1.lot był opóźniony i tym samym wszystkie kolejne nie dojdą do skutku (nie zdążę).

TU U....A mi proponuje ubezp. m.in. z: "koszty rezygnacji z biletu" 500Euro. "Koszty rezygnacji lub przerwania" 1250 E. Warunek: muszę wykupić ubezp. do 3 dni po zakupie biletu. Ktoś korzystał z tej lub podobnej oferty? Macie jakieś sprawdzone pomysły na takie okoliczności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2233 PostWysłany: 19 Paź 2022 11:58 

Rejestracja: 02 Paź 2022
Posty: 89
Zbanowany
Znacie jakiś aktualny kod rabatowy do jakiegokolwiek ubezpieczenia ( chodzi mi o firmę ) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2234 PostWysłany: 19 Paź 2022 12:12 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Aramise - podeślesz linka do ubezpieczenia spóźnienia się na kolejny lot gdy poprzedni się opóźni. Chciałbym poczytać warunki
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2235 PostWysłany: 19 Paź 2022 13:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
podrozujacy1986 napisał(a):
Znacie jakiś aktualny kod rabatowy do jakiegokolwiek ubezpieczenia ( chodzi mi o firmę ) ?

Wyżej wskazana zniżka w Uniqa wciąż hula. Dodatkowo można nabić parę mil do Miles&More.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
podrozujacy1986 lubi ten post.
podrozujacy1986 uważa post za pomocny.
 
      
#2236 PostWysłany: 19 Paź 2022 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Proponuję porównać w rankomacie czy innej porównywarce, na mój wyjazd w Uniqa prawie 400 zł jeszcze bez rabatu, a w rankomacie najtańsze sto kilkanaście i kilka następnych po troszkę więcej zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2237 PostWysłany: 24 Paź 2022 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam taką oto zagwozdkę...

Kilka dni temu opłaciłem w Ergo Hestia polisę na wyjazd obejmujący USA i Argentynę. Dziś coś mnie tknęło i zacząłem się zastanawiać, czy przypadkiem mój pobyt w Argentynie, w rejonie Salty nie będzie podpadał pod jakieś dodatkowe składki z uwagi na wysokość. W OWU znalazłem pozycję:
"trekking do 5300 m n.p.m.,
z wyłączeniem terenu Antarktydy,
Arktyki, Grenlandii
lub Alaski",
która wymaga dodatkowej składki (rozszerzenie "Sport") i powziąłem wątpliwość, czy przypadkiem samo moje przebywanie na terenie ok. 3500 mnpm (są tam takie miejsca) nie spowoduje w razie problemów kombinowania ze strony Hestii, pomimo tego, że będę się przemieszczać autem i nie planuję "trekkingu".
Poprosiłem agentkę ubezpieczeniową o wyjaśnienie, ta skontaktowała się z Hestią i dostała odpowiedź, że... owszem, moja sytuacja wymaga rozszerzenia :(
Myślę sobie, no OK, dopłacę jakąś niewielką kwotę, a tu d... Chcą niemal drugie tyle!

Pytanie do Was, czy kojarzycie ubezpieczyciela, który podchodzi do kwestii pobytu na tego rodzaju wysokościach w łagodniejszy sposób, czy też po prostu muszę się pogodzić z tym, że to wiąże się z tak wysoką dopłatą? A może macie w zanadrzu ubezpieczyciela, którego w takim zakresie możecie polecić z własnego doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2238 PostWysłany: 24 Paź 2022 15:08 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Zobacz to, całoroczne i typowo górskie w dobrej cenie.
https://bezpiecznypowrot.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2239 PostWysłany: 24 Paź 2022 15:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
powziąłem wątpliwość, czy przypadkiem samo moje przebywanie na terenie ok. 3500 mnpm (są tam takie miejsca) nie spowoduje w razie problemów kombinowania ze strony Hestii, pomimo tego, że będę się przemieszczać autem i nie planuję "trekkingu"

Nie spowoduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2240 PostWysłany: 24 Paź 2022 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@kumkwat_kwiat: całkiem fajne to ubezpieczenie, ale ma jedną potencjalną wadę - maksymalna suma ubezpieczenia, to tylko 250000 zł, a to przy wyjeździe do USA może być (w razie konieczności leczenia) za mało. Z resztą, również w rejonach górskich, pod które jest skrojone to ubezpieczenie, ta suma wydaje mi się dość niska. A może przesadzam?

Na marginesie, w OWU Uniqa doczytałem, że tam ten dodatek sportowy jest przy pobycie powyżej 3500 mnpm, więc tu sprawa jest jasna, bo nie wygląda na to bym miał gdzieś przebić ten pułap. Być może zatem zmienię Hestię na Uniqę. Z ciągle działającym kodem z tego wątku, składka jest OK.

@boots: jak zwykle oszczędnie gospodarujesz słowami, licząc zapewne na inteligencję interlokutora. W moim przypadku ta taktyka zawodzi. Jest to dobitny dowód na to, że rację ma moja żona, gdy wytyka mi postępującą demencję :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2562 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group