Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Strona z wnioskami EKUZ
https://www.ekuz.nfz.gov.pl/hidden_main ... o-pobrania

UWAGA!
Wypełnienie interaktywnej formatki oraz użycie przycisku „Zatwierdź” nie skutkuje przesłaniem wniosku do oddziału wojewódzkiego NFZ za pośrednictwem poczty elektronicznej. Formatka jest wyłącznie ułatwieniem przy wypełnianiu wniosku, który po podpisaniu należy złożyć lub przesłać do oddziału wojewódzkiego NFZ


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: EKUZ
#261 PostWysłany: 28 Gru 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@mechiko Od dłuższego czasu można było wysłać podpisany wniosek o EKUZ przez ePuap, mail potwierdzający i przesyłka pocztowa zawsze przychodziły z lubelskiego NFZ.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
 Temat postu: Re: EKUZ
#262 PostWysłany: 28 Gru 2020 19:24 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Przez ePuap to od dłuższego czasu, przez IKP to dopiero teraz zauważyłem (bo korzystałem) i jak właśnie doczytałem to od lipca tego roku wyskoczyła taka możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#263 PostWysłany: 28 Gru 2020 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Doprecyzowując, obecnie przez ePuap (o ile jeszcze można złożyć) to wnioski trafiają w próżnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#264 PostWysłany: 20 Wrz 2021 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
Od 1 października 2021 roku wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) będzie można złożyć online przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP) i ePUAP. Nie będzie już możliwości złożenia wniosku przez e-mail.
https://www.cyberdefence24.pl/od-pazdzi ... zez-e-mail
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#265 PostWysłany: 20 Wrz 2021 11:25 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Składałem wnioski przez IKP dwa miesiące temu - karta przychodzi listem ZWYKŁYM po około tygodniu ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#266 PostWysłany: 20 Wrz 2021 12:28 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6244
HON fly4free
ja bym jednak radził zostawić sobie nieco większy margines czasowy - dwa razy w tym roku nacięliśmy się na składanie wniosku przez IKP :twisted:
- w maju mój wniosek złożony prawie 2 tygodnie przed wyjazdem -> karta przyszła dzień po wyjeździe :roll:
- na początku lipca wniosek żony i córki złożony ponad 2 tygodnie przed wyjazdem -> karty przyszły pod koniec... sierpnia :lol:

przynajmniej na jakiś czas mamy spokój...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#267 PostWysłany: 20 Wrz 2021 13:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Spokój jest ważny w zależności od wieku i sposobu ubezpieczenia lub zatrudnienia :
https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nas ... arte-ekuz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#268 PostWysłany: 23 Cze 2022 20:56 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
Kartę ekuz mam ważną do 19 lipca i właśnie 19-go lecę na urlop (Italia). Czy orientujecie się czy można nowa kartę podczas ważności starej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#269 PostWysłany: 23 Cze 2022 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1196
złoty
Można
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#270 PostWysłany: 23 Cze 2022 21:00 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
Tak, ewentualnie co najwyżej na wniosku każą napisać, że posiadana została zagubiona.
Ale to dotyczy tych co odstali swoje i przy okienku dowiadują się, że ich karta EKUZ ma np jeszcze rok ważności.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#271 PostWysłany: 24 Cze 2022 11:50 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 630
niebieski
Kiedyś zamówiłem pocztą. Długo szła, termin wyjazdu się zbliżał więc poszedłem do oddziału i dostałem drugą od ręki. I miałem dwie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#272 PostWysłany: 24 Cze 2022 16:50 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Ja robię tak. Drukuje wniosek, wypełniam i scan do Nowego Targu. W mailu pisze, że w związku z wyjazdem za 2 tyg proszę o anulowanie dotychczasowej karty i wyrobienie nowej. Karta najpóźniej jest po tygodniu w mojej skrzynce. W dużych miastach idzie to dłużej, a jechać specjalnie 40 czy 50 km aby mieć od ręki to mi się nie chce. Przez epuap też tak szybko nie wyrabiają.
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#273 PostWysłany: 24 Cze 2022 16:54 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
W ogóle to trzeba spojrzeć, by bez sensu nie jechać czy nie składać wniosku, ile są one ważne:
- do czerwca 22 była ważna 2 lata
- od czerwca 22 jest ważne 3 lata
Ale te okresy zależą od rodzaju zatrudnienia itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#274 PostWysłany: 24 Cze 2022 17:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
AguSS napisał(a):
Kartę ekuz mam ważną do 19 lipca i właśnie 19-go lecę na urlop (Italia). Czy orientujecie się czy można nowa kartę podczas ważności starej?

Moim zdaniem lepiej, taniej (w razie zaistnienia zdarzenia) i bezpieczniej jest wykupić ubezpieczenie turystyczne w dobrej firmie. Zobacz, za co zapłacisz, mając EKUZ:

Cytuj:
We Włoszech za niektóre świadczenia trzeba zapłacić, mimo że w Polsce są bezpłatne. Nie są one wtedy zwracane przez NFZ. Darmowe jest leczenie szpitalne. Oto przykładowe, płatne świadczenia we Włoszech i ich szacunkowe koszty:

wizyta u lekarza pierwszego kontaktu – zapłacisz do 36,15 euro za wizytę,
wizyta u lekarza specjalisty – zapłacisz część kosztów wizyty.
leczenie stomatologiczne – zapłacisz pełny koszt wizyty,
opłata za leki – mogą być objęte ryczałtem, darmowe, płatne w połowie lub w całości. Pełnopłatne leki mają dopisek „ticket” na rachunku. Ryczałt może zwrócić Ci NFZ, jeśli złożysz o to wniosek,
transport do szpitala – zapłacisz część kosztów.
Transport medyczny do Polski jest całkowicie płatny przez pacjenta.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#275 PostWysłany: 24 Cze 2022 18:44 

Rejestracja: 10 Lip 2017
Posty: 76
@dg72 Raczej jej ważność się kończy, bo wyrabiana chyba 2 lata temu z tego co kojarzę. I taki jest na niej termin ważności,

@boots ubezpieczenie wykupię swoją drogą, ale kartę lubię mieć ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#276 PostWysłany: 25 Cze 2022 19:01 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Karta Ekuz jest konieczna. Niektórych spraw bez niej nie ogarniesz (sama tak miałam w Grecji).
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#277 PostWysłany: 25 Cze 2022 19:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
A czego nie ogarnie się, mając wykupione ubezpieczenie turystyczne, a nie mając EKUZ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#278 PostWysłany: 28 Cze 2022 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dobre pytanie. Ale odpowiedź nie musi być zerowa.
Ja się już kiedyś w PL odbilem od systemu, który nie mógł zrozumieć, że można nie być ubezpieczonym w zusie i chce się płacić gotówką. Ale to jakby inny przypadek.
Osobiście uważam że lepiej mieć więcej "kart" niż mniej. Lepiej mieć i nie skorzystać, niż potrzebować i nie mieć.
Natomiast faktycznie wart pamiętać, że karta ekuz nie obejmuje wielu rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#279 PostWysłany: 30 Cze 2022 19:48 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na prywatnym ubezpieczeniu w prywatnym szpitalu był problem z transfuzja krwi (Grecja). Po deklaracji, że mąż odda krew (jednostka za potrzebną jednostkę, nawet 16-letni syn musiałby oddać, choć w PL jest to niedopuszczalne) dopiero miałam transfuzję. Niestety trochę to trwało, bo trzeba było uzyskać zgody na wydanie krwi. Po przeniesieniu się do państwowego szpitala, właśnie ze względu na konieczność kolejnych transfuzji, i okazaniu tam Ekuz bez problemu transfuzje były od ręki wykonywane.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: EKUZ
#280 PostWysłany: 18 Lip 2022 13:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
piekara114 napisał(a):
Karta Ekuz jest konieczna. Niektórych spraw bez niej nie ogarniesz (sama tak miałam w Grecji).

Poniżej artykuł czemu samo EKUZ nie wystarczy

https://www.fly4free.pl/karta-ekuz-co-obejmuje/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group