Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2576 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#2121 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Pieka napisał(a):
Odnośnie ww ubezpieczenia, w przypadku rezygnacji w związku z zachorowanie lub kwarantanną, dotyczy tylko właściciela/użytkownika. Warto o tym pamiętać.

Piszesz o ubezpieczeniu do kart PKO?
Przy ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji, w OWU jest stwierdzenie:
"objęcia Ubezpieczonego, Współmałżonka, Partnera lub Dziecka Kwarantanną, która zgodnie z zaświadczeniem wystawionym przez uprawniony do tego podmiot nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu."
Więc wygląda na to że ktokolwiek z rodziny podróżującej razem jest objęty.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2122 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:12 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
chyba nawet nie musi podróżować
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2123 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
@Japończyk Tak, chodzi o ubezpieczenie do kk, w moim przypadku Visa Infinite. Analizowaliśmy to wczoraj z opiekunem, właśnie pod kątem ubezpieczenia rezygnacji i okazało się, że OWU jest to ładnie rozbite i ta część dotyczy tylko właściciela/użytkownika ww kk. Do wczoraj również byłem pewny, że jest tak, jak Ty to przedstawiasz. Niestety jest inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2124 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:28 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
ale przecież cytat @Japończyk jest z OWU
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2125 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Cytuję za OWU:
86. Ubezpieczony – osoba posiadająca miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej objęta ochroną w ramach poniższych
ubezpieczeń :
1) „Podróż zagraniczna” (Załącznik nr 1 do OWU) – Posiadacz/Użytkownik Karty oraz wspólnie z nim podróżujący Współmałżonek, Partner,
Dzieci z tym, że w ubezpieczeniu kosztów rezygnacji z wyjazdu oraz kosztów skrócenia wyjazdu wyłącznie Posiadacz/Użytkownik Karty;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2126 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@Pieka Tutaj https://www.fly4free.pl/forum/karta-kredytowa-mastercard-platinum-visa-infinite,1499,93376&p=1428806&hilit=rezygnacji#p1428806 temat był poruszany jakiś czas temu.
Interpretacja PKO jest taka, że zwracają ubezpieczonemu koszty rezygnacji wszystkich, włączając małżonka/dzieci. z OWU wynika że także gdy małżonek/dzieci zostaną objęte kwarantanną.
Mylę się ?
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2127 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:33 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
Już o tym było - odpowiedź z PKO
Szanowny Panie,
Jeśli rodzice z 3 dzieci wykupią wyjazd i będą zmuszeni z niego zrezygnować to w przypadku spełnienia przesłanek wskazanych w OWU, Ubezpieczyciel zwróci koszty rezygnacji z takiego wyjazdu, również z uwzględnieniem kosztów wyjazdu dla dzieci. Kwota zwrotu ograniczona jest do wysokości sumy ubezpieczenia.
W przypadku pojawienia się pytań, zwracamy się z uprzejmą prośbą o kontakt:
• z Infolinią Towarzystwa pod numerem telefonu +48 81 535 67 66 *
• na adres poczty elektronicznej majatek@pkoubezpieczenia.pl
Prosimy nie odpowiadać na przedmiotowego maila – konieczne jest wygenerowanie odrębnej wiadomości.
* Infolinia czynna pon-pt, w godzinach: 8:00-19:00. Opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora.
Z wyrazami szacunku,

Dział Obsługi Klientów
PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2128 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Nie mam pojęcia, czy się mylisz, tak mnie na podstawie powyższego cytatu poinformował opiekun po konsultacji z kimś wyżej. Niespecjalnie mnie to cieszy, bo zdecydowanie komplikuje wszystko i teraz zastanawiam się nad zmianą lub wyrobieniem dodatkowych kk dla rodziny.

Edycja: Jeśli tak to wygląda to zupełnie zmienia postać rzeczy. Oby w praktyce również tak to wyglądało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2129 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:44 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2347
srebrny
@Pieka - w pewnym uproszczeniu to TY musisz zapłacić za wyjazd będąc jednocześnie właścicielem karty i jak nie będziecie WSZYSCY (zgodnie z OWU) mogli lecieć to TY dostaniesz zwrot bo TY poniosłeś koszt (jakoś tak ;) )
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2130 PostWysłany: 18 Sty 2022 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
@lluukk W dodatku nie musi nawet płacić ta Visą .... :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#2131 PostWysłany: 18 Sty 2022 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
No ja też tak myślałem, ale wczoraj otrzymałem właśnie taką odpowiedź. No nic, dla pewności napisałem na podany adres, zobaczymy co mi odpiszą. Najwyżej opiekun dostanie ochrzan ;)

Dziękuję Wam obu za wypowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2132 PostWysłany: 21 Sty 2022 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10971
HON fly4free
@opo właśnie dziś "wyskoczył" mi artykuł o Generali, gdzie dostępny jest również wariant związany z COVID-19:
https://prnews.pl/generali-wprowadza-no ... ozy-463019
Góra
 Profil Relacje PM off
opo uważa post za pomocny.
 
      
#2133 PostWysłany: 28 Sty 2022 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Czytam FAQ ubezpieczenia UNIQA i jest tam:

Cytuj:
Czy jeśli w dniu wyjazdu będę objęty(a) kwarantanną z powodu zdiagnozowanego u mnie Covid-19 mogę liczyć na zwrot kosztów z powodu rezygnacji z podróży?
TAK – jeżeli powodem rezygnacji jest nagłe zachorowanie na Covid-19. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania


Cytuj:
Jeśli podczas pobytu za granicą zostanie u mnie zdiagnozowany Covid-19 i będzie konieczność pobytu na kwarantannie i późniejszy niż przewidywany powrót do kraju to jakich świadczeń mogę się spodziewać?
Jeżeli wystąpiło nagłe zachorowanie za granicą, UNIQA pokrywa koszty leczenia jaki i inne świadczenia wynikające z sytuacji Ubezpieczonego np. koszty powrotu do Polski w przypadku gdy pierwotny środek transportu nie może być wykorzystany. Sam wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania.


Czy ktoś z Was potrafi mi to wytłumaczyć? Wynik testu przesiewowego nie spełnia definicji nagłego zachorowania, to w takim co spełnia?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#2134 PostWysłany: 29 Sty 2022 00:03 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
@ncn

Nagłe zachorowanie to powstały nagle stan chorobowy, niezwiązany z wcześniejszymi chorobami, który zagraża zdrowiu lub życiu osoby ubezpieczonej i wymaga udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2135 PostWysłany: 29 Sty 2022 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
@ncn Tego za bardzo nikt Ci nie powie, poza zacytowaniem UWO, jak to zrobiła koleżanka (?) powyżej. Prawdopodobnie chodzi o to, że musi zostać podjęte leczenie, musisz zostać np. zabrany do szpitala, gdzie lekarz przepisze terapię etc. Jak masz po prostu "plusa" i brak objawów, to nie wyczerpuje to definicji "nagłego zachorowania". Może jak np. rozboli Cię bardzo głowa i stracisz smak to już spełni - nie wiem... ale coś w ten deseń powiedziała mi jedna z agentek Warty. Zobacz na ubezpieczenia Warty i Generali. Mi odpisali tak:

Warta:
Cytuj:
Jeśli u Ubezpieczonego zostanie zdiagnozowany COVID-19 i zachorowanie będzie potwierdzone dodatnim wynikiem testu, WARTA pokryje koszty kwarantanny – izolatorium wskazanego i zorganizowanego przez służby medyczne lub sanitarne danego kraju.
Jeśli jako miejsce izolatorium zostanie wskazany hotel lub inny rodzaj zakwaterowania (inny niż pierwotnie zarezerwowany), wówczas również pokryjemy koszty zakwaterowania i wyżywienia. W przypadku skierowania na kwarantannę osoby zdrowej (tj. z negatywnym wynikiem testu na COVID-19) powstałe koszty nie będą objęte ochroną.


Generali:

Cytuj:
Zgodnie z OWU Jeżeli wyjdzie pozytywny test na Covid to kosztem leczenia jest pobyt na kwarantannie lub izolatorium, jeśli jest zalecony i zorganizowany przez służby medyczne danego Państwa, w przypadku nagłego
zachorowania potwierdzonego testem diagnostycznym na jednostkę chorobową zaliczaną w czasie podróży zagranicznej do chorób pandemicznych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W załączeniu przesyłam OWU


Natomiast jeśli chcesz również ochronę na wypadek kwarantanny/izolacji nawet w przypadku, gdy będziesz miał "minusa", ale wpakują Cię na izolację, bo np. miałeś kontakt z zombie, to taką ofertę ma TU Europa, z zastrzeżeniem, że suma ubezpieczenia w takim przypadku wynosi 2k euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#2136 PostWysłany: 31 Sty 2022 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1265
srebrny
Ok, dzięki za odpowiedzi, a czy możecie polecić gdzie się ubezpieczyć aby był zwrot pieniędzy w przypadku konieczności rezygnacji oraz zwrot kasy za pobyt + konieczność wykupu nowego lotu w razie zachorowania za granicą? Oczywiście zależy mi na tym, aby zachorowanie mogło być potwierdzone jedynie testem, a nie hospitalizacją.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2137 PostWysłany: 31 Sty 2022 17:22 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 593
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Co do ubezpieczenia PKO do kart, to w sierpniu przerabiałem, bo 2 tygodnie przed wyjazdem u młodej w przedszkolu pojawiła się podejrzana wysypka. Dzwoniłem na infolinię od ubezpieczenia i potwierdzono mi, że ubezpieczenie obejmuje całą rodzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2138 PostWysłany: 01 Lut 2022 02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 26
Kilometry: 49 494
Na stronie MSZ piszą tak (Gwatemala):

Cytuj:
Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są honorowane. Warto wykupić miejscowe ubezpieczenie turystyczne, które uprawnia do bezpłatnego korzystania z najlepszych klinik prywatnych - koszt ubezpieczenia 2 tygodniowego ASSISTUR CARD wynosi ok. 10 USD.


Mimo wszystko dla spokoju wolałabym jednak ubezpieczyć się jeszcze przed wyjazdem. Do tej pory na wszelkie podróże ubezpieczałam się w Allianz, widzę, że operują w Gwatemali. Ale może warto wziąć jakąś inną firmę? Co radzicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2139 PostWysłany: 01 Lut 2022 11:16 

Rejestracja: 01 Lut 2022
Posty: 1
Hej moi mili. Wiecie coś o tym czy da się dokupić do już zabookowanego biletu lotniczego ubezpieczenie od covida? (W sensie że wyjdzie dodatni pcr i nie można wlecieć do danego kraju)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2140 PostWysłany: 10 Lut 2022 16:30 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Jaką firmę polecacie jeśli chodzi o ubezpieczenie?Meksyk. Wyjazd typowo turystyczny. 2 osoby dorosłe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2576 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group