Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 16852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 830, 831, 832, 833, 834, 835, 836 ... 843  Następna
Autor Wiadomość
#16641 PostWysłany: 01 Maj 2021 16:45 

ad.2 - a co to ma do potencjalnych skutków ubocznych szczepionek?
ad.4 - w Izraelu? Możesz podać rok, w którym zaczęli tam te szczepienia?
 Relacje PM off  

#16642 PostWysłany: 01 Maj 2021 16:51 

HON fly4free
@Curemar Ty w ogóle masz świadomość gdzie i o czym piszesz...
Kod:
Szczepienia w Izraelu rozpoczęły się w niedzielę 20.12.2020r. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy ochrony zdrowia, od poniedziałku szczepionki podawane są też osobom mającym więcej niż 60 lat.

Ostatnio edytowany przez klapio, 01 Maj 2021 17:41, edytowano w sumie 1 raz
ot
 Relacje PM off  

#16643 PostWysłany: 01 Maj 2021 17:52 

platynowy
LonDynia napisał(a):
j_a napisał(a):
1) To Indie, wiec te zaswiadczenia wielu pewnie dostalo nawet bez testów

bez niespodzianki, za 20 euro

https://www.leggo.it/italia/roma/varian ... 33715.html

Jak donosi Il Messaggero w artykule podpisanym przez Mauro Evangelisti, niektórzy pasażerowie tego lotu przyznali się do zakupu fałszywego certyfikatu przy wylocie z New Delhi w Indiach. „Zapłaciłem za fałszywe zaświadczenie z wydanym znaczkiem, nie wymazałem” - powiedział jeden z 223 pasażerów rzymskiej gazety, któremu natychmiast poddano wymaz, gdy tylko wylądował w Rzymie.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.

#16644 PostWysłany: 01 Maj 2021 22:04 

niebieski
@ibartek Dzięki za linka, było tak jak przypuszczałem ;)
Wnioski dla nas? Test testem, ale kwarantanna powinna być stosowana w pewnych przypadkach, taka prawdziwa w przystosowanym hotelu, nie odesłanie do domu i jakiś telefon ewentualnie. Po drugie jak widać miejsce wykonania testu ma znaczenie. Powinny też zostać określone ryzykowne kierunki z mocniejszymi restrykcjami.

Btw, ciekawe jak wyglądała kwarantanna bądź zwolnienie z niej w głośnej ostatnio sprawie zakonnic? W jaki sposób zakonnice miały kontakt z osobą, która wróciła z Indii? Teoretycznie taka osoba powinna być przetestowana (też kupiła test w Indiach?), lub na kwarantannie. Lekceważenie zasad widać jak się kończy.
https://tvn24.pl/polska/katowice-zmarla ... ja-5082852
 Relacje PM off  

#16645 PostWysłany: 02 Maj 2021 17:02 

Czy ktoś się orientuje jak to ma wyglądać , posiadam kod QR potwierdzający szczepienie. . Rozumiem ze ten kod jest uznawany na świecie a nie tylko w Polsce i to nie jest nasz tylko wymysł lokalny do tej beznadziejnej aplikacji Zaszczepieni. Czy trzeba załatwiać jakieś dodatkowe zaświadczenia ?
 Relacje PM off  

#16646 PostWysłany: 02 Maj 2021 17:13 
Awatar użytkownika

Loty: 445
Kilometry: 508 718
platynowy
Źle rozumiesz
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#16647 PostWysłany: 02 Maj 2021 19:50 

Jak wygląda zaświadczenie które można sobie wygenerować na koncie pacjenta po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki? Z tego co słyszałem to przy wyjeździe wakacyjnym honorowane są raczej tylko zaświadczenia wystawione w języku danego kraju lub angielskim. Ja jestem po pierwszej dawce i na koncie pacjenta mogę wygenerować tylko bardzo ogólnikowe potwierdzenie. Jest data szczepienia, jest imię nazwisko, pesel i jest też po angielsku ale brak jest informacji jaka szczepionka była użyta. A wiadomo że rodzaj szczepionki jest istotny bo niektóre kraję wyliczają czas po jakim można wjechać od podania konkretnej szczepionki. WIem że na końcowym zaświadczeniu będzie jeszcze kod QR.

Ale czy będzie też po angielsku?
Czy będzie wymieniona nazwa szczepionki?
I wszystkie dane identyfikacyjne?

Jeśli ktoś może to proszę o wstawienie screena, oczywiście zasłaniając dane wrażliwe!

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#16648 PostWysłany: 03 Maj 2021 14:49 
Awatar użytkownika

Loty: 36
Kilometry: 51 385
niebieski
Proszę wybaczyć że trochę zeszliśmy z tematu (o TAPie)
@Kothson Od samego początku istnienia wirusa - na świecie nie zanotowano przypadku - aby ktoś zaraził się nim na pokładzie samolotu podczas lotu.
Nie jestem expertem, ale czytałem że jest to spowodowane ciągłą zmianą powietrza w kabinie (klimatyzacja czy coś takiego).
Więc uważam że na pokładzie samolotu nie ma zagrożenia, dodatkowo są stosowane maski i dezynfekcja rąk (w niektórych przypadkach).
Jeśli chodzi o wymazy w kierunku covida w Meksyku - to jest to już osobny temat - czy są one robione we właściwy sposób czy też nie.
Korupcja i łapówkarstwo są tam zapewne na takim poziomie co w naszym kraju w latach 90-siątych - bardzo powszechne dla całej Ameryki łacińskiej.
Myślę że niejeden - dowiadując się o pozytywnym wyniku - starał się o zatajenie sprawy i wykonaniu nowego/lub zmiany wyniku na negatywny.
 Relacje PM off
pietia lubi ten post.

#16649 PostWysłany: 03 Maj 2021 15:43 
Awatar użytkownika

złoty
Cubero4 napisał(a):
Proszę wybaczyć że trochę zeszliśmy z tematu (o TAPie)
@Kothson Od samego początku istnienia wirusa - na świecie nie zanotowano przypadku - aby ktoś zaraził się nim na pokładzie samolotu podczas lotu.
Nie jestem expertem, ale czytałem że jest to spowodowane ciągłą zmianą powietrza w kabinie (klimatyzacja czy coś takiego)..

Taki maly wyjatek ;)
https://www.aljazeera.com/news/2021/4/2 ... -for-covid
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#16650 PostWysłany: 03 Maj 2021 15:49 
Król Ż
Awatar użytkownika

Noo obstawiałbym,że mieli lewy test na wylocie z Indii a nie,że w samolocie :)
2 ludzi lubi ten post.

#16651 PostWysłany: 03 Maj 2021 16:00 
Awatar użytkownika

złoty
W duzej mierze pewnie tak, ale z pewnoscia nie 100%
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.

#16652 PostWysłany: 03 Maj 2021 18:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Podobne przypadki były z lotami do Chin z Rosji. Niby 100% zdrowy a po wylądowaniu prawie wszystkie paxy z Covidem, bo mieli lewe testy (nawet nie zmienili godziny/numery zleczenia na lewych testach).
 Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.

#16653 PostWysłany: 03 Maj 2021 23:57 
Awatar użytkownika

platynowy
@danziger Dobre wieści o Moldawii przynosisz, a teraz:
1. jak ma wyglądać "dowód zaszczepienia"?
2. jaka karencja po II dawce?

#16654 PostWysłany: 04 Maj 2021 06:02 
Awatar użytkownika

Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
@manyaky aktualnie w systemie oprócz kodu qr można pobrać dwujęzyczne zaświadczenie o szczepionce z Twoim imieniem i nazwiskiem peselem oraz ilością dawek, które przyjąłeś - np 1 z 1 (co oznacza Johnsona).
Brak jednak samej nazwy oraz numeru partii szczepionki na dokumencie.

#16655 PostWysłany: 04 Maj 2021 08:11 
Awatar użytkownika

Loty: 65
Kilometry: 57 793
Ostrzeżenia: 1
srebrny
Wszyscy umarli na hinduskiego mutanta, ja żyję w bunkrze ;)

W polskiej służbie zdrowia - bez zmian...

Załącznik:
IMG_20210504_080938.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
3 ludzi lubi ten post.

#16656 PostWysłany: 04 Maj 2021 18:51 

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktua ... ac-wnioski
 Relacje PM off  

#16657 PostWysłany: 04 Maj 2021 19:03 

złoty
Wklejam, bo kiedys byla tu dyskusja na ten temat:

https://www.economist.com/graphic-detai ... e-pandemic
 Relacje PM off  

#16658 PostWysłany: 04 Maj 2021 19:36 

niebieski
Cubero4 napisał(a):
...Od samego początku istnienia wirusa - na świecie nie zanotowano przypadku - aby ktoś zaraził się nim na pokładzie samolotu podczas lotu.
Nie jestem expertem, ale czytałem że jest to spowodowane ciągłą zmianą powietrza w kabinie (klimatyzacja czy coś takiego).
Więc uważam że na pokładzie samolotu nie ma zagrożenia, dodatkowo są stosowane maski i dezynfekcja rąk (w niektórych przypadkach).
...

Dosyć śmiała teza. Przytaczałem ciekawy przykład, źródło dość poważne
https://www.dw.com/pl/koronawirus-w-sam ... a-56196977
Oraz
https://www.dw.com/pl/ryzyko-infekcji-k ... a-57343062
Nie opieraj się jedynie na materiałach IATA oraz linii lotniczych.

Leciałeś ostatnio samolotem? Widziałeś ile osób ciągle zdejmuje maseczki albo ma je pod nosem? Ile osób ma niewiele warte szmatki? Dezynfekcja rąk jako element profilaktyki przeciwcovidowej jest zdecydowanie przereklamowany, nie znajduje uzasadnienia w aktualnych badaniach, ponieważ możliwość zarażenia się, przeniesienia wirusa na rękach jest znikoma albo żadna.
 Relacje PM off
Cubero4 lubi ten post.

#16659 PostWysłany: 04 Maj 2021 19:56 

niebieski
coralos
Tak, już o tym wiemy. Pan minister Niedzielski tym samym kompletnie skompromitował ideę szczepienia się. W jednym zdaniu mówi: "takie ryzyko (kolejnej fali) mogą nieść ze sobą te mutacje, przed którymi nie będzie chroniło szczepienie", a w drugim już wydaje wyrok: "wszystkie osoby przyjeżdżające z Brazylii, Indii i z Republiki Południowej Afryki będą automatycznie poddawane kwarantannie bez możliwości zwolnienia testem - ale również zaszczepieni nie będą zwolnieni" (to powiedział też, a w tym artykule pominięto). Reasumując: nie wierzy ani w szczepionkę, ani w test. Świetna rekomendacja do namawiania ludzi na szczepienie.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#16660 PostWysłany: 04 Maj 2021 20:33 
Awatar użytkownika

Loty: 445
Kilometry: 508 718
platynowy
Pomijając to, że posty powinny być w innym wątku pragę zauważyć, że kompromitacji w tej wypowiedzi było znacznie więcej:
1. Dopiero po tylu miesiącach pracy Minister zauważył, że śledzenie żródeł zachorowań jest ważne
2. Pośrednio przyznał, że akcja przywożenia Polaków na święta z dobrowolnym darmowym testem a nie ściśle przestrzeganą kwarantanną była przyczyną ostatniej fali zachorowań. I on nadal jest ministrem
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.

[ 16852 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 830, 831, 832, 833, 834, 835, 836 ... 843  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: curl [Bot] oraz 17 gości