Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 129  Następna
Autor Wiadomość
#1921 PostWysłany: 07 Lip 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Tom Stedd czyli wszystko jasne.
Dziwne, tak z ciekawosci zapytalem w Generali, skoro jest informacja, ze niby pokrywaja koszty zachorowania na COVID 19, ale byla konsternacja i nie otrzymalem jednoznacznej odpowiedzi, potrzebuja najpierw wyjasnic, gdyz przepisy sie zmieniaja. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#1922 PostWysłany: 07 Lip 2020 18:40 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
szukałem dzisiaj ubezpieczenia na rankomat.pl i już w wyszukiwaniach pokazują, które ubezpieczenia uwzględniają covid - AXA, PROAMA, GENERALI.

a ostatecznie ubezpieczenie kupiłem bezpośrednio w Warcie, która oficjalnie informuje o braku wykluczenia z powodu Covid, zawiera też choroby przewlekłe i wyszła zaskakująco tanio; do tej pory kupowałem ubezpieczenie w Uniqa;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1923 PostWysłany: 11 Lip 2020 22:40 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@lukasz666 jeszcze Signal Iduna, i jest najtańsza, jeżeli tym kryterium się kierujesz
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
 
      
#1924 PostWysłany: 17 Lip 2020 22:42 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Być może przyda się innym: w związku z dużą liczbą zaplanowanych wyjazdów miałem wykupioną w listopadzie 2019 roczną polisę turystyczną (Ergo Hestia). Przyszedł COVID, wszystko się anulowało, polisa została. Napisałem z głupia frant parę dni temu do agenta, czy da się coś z tym zrobić - np. przedłużyć ją o pół roku. Wiadomo, że przez ostatnie kilka miesięcy nigdzie nie pojechałem i nie zapowiada się, żeby się to miało zmienić. Odpowiedź była błyskawiczna i krótka: poprosili o potwierdzenie, kiedy wróciłem ostatni raz z zagranicy (bilet, karta pokładowa) i potwierdzenie, że następny wyjazd został anulowany z powodu koronawirusa. 48 godzin później na koncie miałem zwrot 95% kosztu polisy (rozliczyli to proporcjonalnie od czasu mojego ostatniego powrotu). Zero dodatkowych pytań, komplikacji itd. Fajnie by było, żeby wszyscy tak działali. Jeśli ktoś ma dłuższą polisę turystyczną a nie planuje w okresie jej ważności wyjazdów, proponuję się zastanowić nad podobnym rozwiązaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1925 PostWysłany: 19 Lip 2020 13:37 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
Czy ktoś zna ubezpieczenie podróżne, które oferuje jakąś formę rekompensaty w przypadku anulowania lotu?
Chodzi mi o następującą sytuację: mam bilet LOTu na wrzesień. Na razie LOT zapewnia, że rejs się odbędzie ale obawiam się, że połączenie na tym kierunku zostanie wstrzymane. Czy istnieje jakieś ubezpieczenie, które pokrywa tego typu przypadki i oferuje rekompensatę za odwołany lot (niezależnie od zwrotu należności za bilet, do której zobowiązany jest przewoźnik).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1926 PostWysłany: 19 Lip 2020 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
smirek napisał(a):
Czy istnieje jakieś ubezpieczenie, które pokrywa tego typu przypadki i oferuje rekompensatę za odwołany lot (niezależnie od zwrotu należności za bilet, do której zobowiązany jest przewoźnik).

@smirek nie slyszalem o takim ubezpieczeniu, ale wydaje mi sie, raczej nie ma kumulacji swiadczen, najpierw musialbys udowodnic poniesione straty. Na ubezpieczeniu nie mozna zarobic, kazde ubezpieczenie moze sprawdzic i szukac mozliwosci, aby nie zaplacic. Ubezpieczenia przewaznie pokrywaja wypadki losowe zwiazane z Twoja osoba, a nie przewoznikiem, a ubezpieczenie ktore mozesz dokupic przy zakupie biletu to najprawdopodobniej nie wyplaci za sama anulacje, jesli nie bylo wypadku losowego i nalezy sie zwrot kosztow od przewoznika.
Jest jedna zasada, ktora sie czesto sprawdza, jak bedziesz mial wykupione ubezpieczenie to prawdopodobnie nie bedziesz potrzebowal, a jak nie bedziesz mial to wtedy by sie przydalo. :D
Niemniej warto sie zapoznac z OWU.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc 19 Lip 2020 18:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1927 PostWysłany: 19 Lip 2020 17:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
@cccc
Cytuj:
raczej nie ma kumulacji swiadczen

To nie jest prawda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1928 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@boots smiem watpic, aby ubezpieczenie zaplacilo za anulacje ze strony przewoznika, gdzie pasazerowi nalezy sie zwrot kosztow i zakladamy, ze przewoznik zaplacil. Czy nadal twierdzisz, ze kumulacja kosztow w takim przypadku jest mozliwa, czyli pasazer otrzyma zwrot za bilet od przewoznika i drugi raz za ten sam bilet z ubezpieczenia?
Przypominam, ze chodzi o konkretny przypadek kolegi smirka i przede wszystkim to poszkodowany musialby udowodnic poniesione straty.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1929 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:26 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Cytuj:
Czy nadal twierdzisz, ze kumulacja kosztow w takim przypadku jest mozliwa, czyli pasazer otrzyma zwrot za bilet od przewoznika i drugi raz za ten sam bilet z ubezpieczenia?

Tak.
Cytuj:
i przede wszystkim to poszkodowany musialby udowodnic poniesione straty.

Mylisz pojęcia.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#1930 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@boots najwyrazniej nie czytasz ze zrozumienimem, o co kolga pytal i co napisalem. Zamiast trollowac podaj konkretna nazwe takiego ubezpieczenia, gdzie nie potrzeba przypadku losowego i zwracaja koszt biletu, nawet w przypadku gdzie w 100% przewoznik zwrocil koszty.
W koncu kolega @smirek o to pytal.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1931 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Myślę, że zupełnie niepotrzebnie udzielasz odpowiedzi w kwestiach, o których nie masz zielonego pojęcia.
Moje odpowiedzi odnosiły się do Twoich błędnych tez.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#1932 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@boots uwazam, ze niepotrzebnie trolujesz, a na zadane Tobie pytanie nie znasz odpowiedzi. Jesli masz inna teze to najpierw udowodnij, bo teraz ja moge twierdzic, ze nie masz zadnego pojecia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1933 PostWysłany: 19 Lip 2020 19:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Nikt mi nie zadał pytania.
A trollujesz Ty, wprowadzając w błąd czytających i wypisując swoje błędne i niczym nie poparte tezy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1934 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
boots napisał(a):
Nikt mi nie zadał pytania.

@boots klamiesz, ja Tobie zadalem konkretne pytanie w temacie i nie otrzymalem odpowiedzi, czytaj ze zrozumieniem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1935 PostWysłany: 19 Lip 2020 20:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Poważnie? A gdzie to pytanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1936 PostWysłany: 19 Lip 2020 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
cccc napisał(a):
@boots najwyrazniej nie czytasz ze zrozumienimem, o co kolga pytal i co napisalem. Zamiast trollowac podaj konkretna nazwe takiego ubezpieczenia, gdzie nie potrzeba przypadku losowego i zwracaja koszt biletu, nawet w przypadku gdzie w 100% przewoznik zwrocil koszty.
W koncu kolega @smirek o to pytal.


@boots ponawiam, ktore z ubezpieczen, podaj prosze konkretna, dokladna nazwe tego ubezpieczenia?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1937 PostWysłany: 19 Lip 2020 21:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8586
złoty
Rozumiem, że jest to prośba z Twojej strony?
A zatem odpowiem, że nie znam akurat takiego ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1938 PostWysłany: 19 Lip 2020 21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
boots napisał(a):
Rozumiem, że jest to prośba z Twojej strony?

@boots nie jest to zadna prosba z mojej strony, tylko konkretne pytanie, zreszta o to samo pytal kolega smirek wczesniej. Jak widac ciagle probujesz odwrocic kota ogonem i sie wymigujesz. Masz inna teze to udowodnij na konkretnym przykladzie, a nie tylko puste slowa.
Sorry, ale skoro nie potrafisz udowodnic, co nakresliles wczesniej i podac dokladnej nazwy takiej firmy ubezpieczeniowej tzn., ze Twoja teza jest bledna, albo nie masz pojecia w temacie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1939 PostWysłany: 19 Lip 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Panowie możecie wyluzować i zakończyć ten seans wzajemnej niechęci?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1940 PostWysłany: 20 Lip 2020 11:30 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
Szanowni, będę wdzięczny za wszelkie konstruktywne informacje dotyczące możliwości ubezpieczenia od anulowania lotu przez przewoźnika. Ubezpieczenie, z którego dotychczas korzystałem (AXA) nie daje takiej możliwości, ale słyszałem, że na rynku taka opcja może być dostępna (może w postaci ubezpieczenia towarzyszącego karcie kredytowej?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 129  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group