Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Washington napisał(a):
W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski - powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
na ten temat proszę pisać tam

[ 4427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 222  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 27 Lut 2020 00:36 

Czytaj uważnie "we Włoszech, sprzyjające okazały się warunki klimatyczne – temperatura oscylująca wokół 0 stopni, duża wilgotność powietrza" wysoka wilgotność powietrza. Higrometr jest potrzebny a nie termometr. U mnie pod Warszawką pada ale wilgotność powietrza i tak nie jest wysoka. Akurat ten teren cierpi w ostatnich latach częściej na suszę. Ogólnie na Saharę można lecieć. :D Niemcy zapowiadają susze do maja. U nas może być podobnie. Ten kropelkowy wirus będzie miał ciężki żywot. O ile ta teoria z wilgocią powietrza jest słuszna.

Dodam jeszcze Wuhan: https://weather-and-climate.com/average ... uhan,China

Ostatnio edytowany przez kobalt_x 27 Lut 2020 01:01, edytowano w sumie 4 razy
 Relacje PM off  

#162 PostWysłany: 27 Lut 2020 00:42 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
Image
Image

Ja w nocy temoeratura byla kolo 3stopni to jak to wam wychodzi
 Relacje PM off  

#163 PostWysłany: 27 Lut 2020 00:55 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
@Time2GO
Akurat nie patrzyłem na Mediolan, bardziej np. na Bergamo.
Co by nie mówić poprzedni tydzień był jednak zimniejszy niż obecny.
 Relacje PM off  

#164 PostWysłany: 27 Lut 2020 01:00 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie jestem specjalistą, ale ktoś już wcześniej zwracał uwagę, że nie można tak po prostu tłumaczyć rozprzestrzenianie niska temperatura i wilgotnością, bo są ogniska, gdzie temperatura jest znacznie wyższa od zera, a wilgotność przeciętna. Być może taka aura sprzyja, ale inna za bardzo nie przeszkadza.

#165 PostWysłany: 27 Lut 2020 01:08 
Awatar użytkownika

złoty
Sugerujesz, że facet z tytułem profesora w tej dziedzinie myli się - w przeciwieństwie do Ciebie? ;)
Jak sam napisałeś, wysoka wilgotność i niska temperatura są czynnikami sprzyjającymi, co nie znaczy, że jedynymi.

Wydaje mi się, że nie ma tak dużych ognisk COVID-2019 jak we Włoszech w innych miejscach z dużo wyższą temperaturą. Właściwie największe są w Chinach, Daegu, Iranie, Japonii, Północnych Włoszech. Zauważ, że temperatury tam są bardzo podobne.

Nie, Singapur, Australia czy USA to nie są "ogniska zakażeń". Ba, jakoś nie widać, żeby w Wietnamie, Singapurze czy Australii sytuacja rozwijała się w takim tempie jak we Włoszech obecnie... Może dlatego, że temperatury są tam aktualnie znacznie wyższe? :)

Ostatnio edytowany przez monroe, 27 Lut 2020 02:00, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#166 PostWysłany: 27 Lut 2020 02:00 

Błędów systemu opieki medycznej nie można w takich okolicznościach wykluczyć. Jest pewnie wiele czynników, dlaczego zaraza ma epicentrum tu czy tam. Możliwe jednak, że wilgotność i temperatura powietrza ma wpływ na rozwój wirusa.

Ostatnio edytowany przez kobalt_x, 27 Lut 2020 02:11, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#167 PostWysłany: 27 Lut 2020 02:07 

Zbanowany
niebieski
Kolejna wyspa hiszpanska wyspa La Gomera ma zakazona, podobno kolejny hotel zamkna bo tam pracowala.
Z pozytywnych wiadomosci chyba po nauczce co do Diamond Princes 19 osob z negatywnym testem w hotelu na Teneryfie zostanie przeniesione do innego miejsca gdzie beda mieli kwarantanne dalej reszte badaja dalej.
W ciagu 24-godzin w Niemczech kolejne 10 przypadkow co daje razem 16 pacjentow.
 Relacje PM off  

#168 PostWysłany: 27 Lut 2020 02:39 
Awatar użytkownika

złoty
@Time2GO
Trzeba pamiętać o tym, że to już kolejna osoba z koronawirusem na La Gomerze. Kilka dni temu szpital na tej wyspie opuścił wyleczony turysta z Niemiec, który końcem stycznia przyleciał na nią zarażony (podobno wsiadał do samolotu już z objawami ale nie wiem czy to prawda). Jego współtowarzysze nie mieli żadnych objawów. Warto też podkreślić, że druga zarażona na La Gomerze to kobieta, mieszkanka wyspy, która wróciła z Włoch (była tam między 4 a 8 lutego).

Teneryfa nie była więc pierwsza pod tym względem jeśli chodzi o Wyspy Kanaryjskie. Kwestia czasu jak osoby z koronawirusem pojawią się na pozostałych wyspach (raczej przylatując z Europy).

Na teraz w Niemczech jest 27 zarażeń (9 nowych) w tym 15 wyleczonych.
 Relacje PM off  

#169 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:09 

Zbanowany
niebieski
.
My juz chyba definitywnie nawet Dubaj odwolamy, a o Mauritusie nawet jesli Emirates by sie zdgodzil to zapominamy.

Wczoraj probowalem kupic srodki dezynfekcyjne do firmy online - wiekszosc pojemnosci dopisek 'brak w magazynie' o maseczkach nie wspomne.
Chyba tylko jeszcze lateksowe chirurgiczne rekawiczki zostaly.
 Relacje PM off  

#170 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:24 
Awatar użytkownika

złoty
Rezygnujesz z Dubaju i z Mauritiusa? --- (wybacz, bez urazy). Prędzej zarazisz się grypą typu A niż COVID-2019 no i nie sądzę, że będziesz miał pecha trafić akurat w tych miejscach na kwarantannę. Przemyśl to sobie, poczytaj, to nie jest Ebola a Ty nie lecisz do Wuhan ;)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lut 2020 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#171 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:37 

Loty: 532
Kilometry: 826 161
niebieski
".. to nie jest ebola.." - co miałeś na myśli ?
 Relacje PM off  

#172 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:45 
Awatar użytkownika

złoty
Chociażby to, że śmiertelność po zarażeniu Ebolą wynosi ok. 40% a COVID-2019 jest prawie taka sama jak sezonowej grypy. Objawy zresztą również.

Nie popadajmy w paranoję. Rozumiem jeśli ktoś odwołuje np. Mediolan, Pekin (a nawet niektóre kraje w Azji) ale Mauritius i Dubaj??
 Relacje PM off
DMW lubi ten post.

#173 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:51 

A ja dla przeciwwagi szanuję kolegi decyzję Każdy jest w innej sytuacji, jedzie z różnymi ludźmi i powinien sam ocenić ryzyko nieprzyjemności. Są ludzie którym obecna sytuacja odbierze radość z wypoczynku, dlatego w takim przypadku może lepiej odpuścić. Sam kiedyś utknąłem w Brukseli, bo chwile po moim lądowaniu był zamach na lotnisku. Trwało to tylko dwa dni, ale pomaga mi to sobie wyobrazić jak wyglądałaby kwarantanna na 2 tygodnie. Tylko zamiast wszechobecnych syren 24h i helikopterów za oknem byliby panowie w kombinezonach

Ja akurat planowałem wyjazd do Rzymu za miesiąc z osobami w wieku około 70 lat i raczej nie pojedziemy razem. Nie mam zamiaru przekonywać, że ryzyko jest małe i w jakimś sensie brać odpowiedzialność. Będzie fajnie jak Alitalia zwróci za bilety, jeśli nie to trudno. Rozważam wyjazd solo jeśli sytuacja nie będzie się pogarszać w rejonie Rzymu. Może uda się zwiedzić to miasto bez tłumu turystów, tak samo jak udało mi się w Paryżu pare lat temu chwile po zamachach
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#174 PostWysłany: 27 Lut 2020 03:54 

niebieski
@monroe Rozumiem, dodam jeszcze że prawdopodobieństwo złapania eboli jest (czy raczej było w czasie epidemii) wielokrotnie mniejsze niż koronawirusa. Co do odwoływania przeróżnych lotów to też jest dla mnie niezrozumiałe - zwyczajna histeria.
 Relacje PM off  

#175 PostWysłany: 27 Lut 2020 04:05 

Zbanowany
niebieski
@monroe : wystarczy mi jak czytam Wasze wypowiedzi /bez urazy, troche mocniejsze slowa mam na koncu klawiatury/ 'starsi tylko ciezko przechodza' lub 'alkoholem odkazimy'. Pare dni temu jakbym napisal ze odwoluje Mediolan to tez bys pewnie napisal ze popadamy w Paranoje cos sie jednak zmienilo obecnie.

Mamy bilety do HongKongu /ponad miesiac pobytu/ i Emirates pewnie by je zmienil za dwa tygodnie na trase na Mauritius co pewnie bylo by kuszace bo za 600EUR z tygodniowym stopoverem w Dubai byla by to dobra cena. Wybacz dla MNIE nie licza sie pieniadze - bardziej poszkodowany bede jak gdzies utkne na kwarantannie lub sie zaraze a Mauritius czy Hongkong nie ucieknie jesli bede zdrowy w przyszlym roku pewnie sie udamy tam.
Juz u siebie w firmie zebralem wywiad z pracownikami, aby im nie wpadlo do glowy pchac sie w zagrozone rejony bo madrzy z internetu pisza ze 'co tam tylko troche mocniejsza grypa'.

PS. monroe : smiertelnosc grypy to podobno 0,1-.0,2% a obecnego wirusa to kalkuluja na TRZY PROCENT widzisz roznice czy dalej - powtarzasz za kims z tego forum ?

Ostatnio edytowany przez Time2GO, 27 Lut 2020 04:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
pasta lubi ten post.

#176 PostWysłany: 27 Lut 2020 04:09 

niebieski
Czyli uważasz, że w obecnym okresie w ogóle nie należy nigdzie podróżować..?
 Relacje PM off  

#177 PostWysłany: 27 Lut 2020 04:23 
Awatar użytkownika

złoty
Time2GO napisał(a):
@monroe : wystarczy mi jak czytam Wasze bzdurne wypowiedzi /bez urazy, troche mocniejsze slowa mam na koncu klawiatury/ 'starsi tylko ciezko przechodza' lub 'alkoholem odkazimy'.

Akurat ja nie pisałem czegoś takiego. Fakt jednak jest taki (naukowy), że osoby starsze/obciążone chorobami są bardziej narażone na powikłania i śmierć. Tylko że to dotyczy zarówno COVID-2019 jak i grypy typu A, którą możesz się zarazić w "przyosiedlowym" warzywniaku albo witając się z klientem w firmie. Już mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia grypą masz na Mauritiusie na plaży ;)

Time2GO napisał(a):
Pare dni temu jakbym napisal ze odwoluje Mediolan to tez bys pewnie napisal ze popadamy w Paranoje cos sie jednak zmienilo obecnie.

Różnica (bardzo istotna w tym kontekście) jest taka, że w północnych Włoszech mamy ognisko epidemii. Natomiast w Dubaju i na Mauritiusie takich ognisk nie ma. Mogą się pojawić? Nie sądzę. A nawet jeśli to tak samo może się pojawić na Twoim podwórku, prawdopodobieństwo rzekłbym aktualnie prawie identyczne.

Time2GO napisał(a):
Wybacz dla MNIE nie licza sie pieniadze - bardziej poszkodowany bede jak gdzies utkne na kwarantannie lub sie zaraze a Mauritius czy Hongkong nie ucieknie jesli bede zdrowy w przyszlym roku pewnie sie udamy tam.

Myślisz, że w przyszłym roku nie będzie tzw. sezonowej grypy? ;)

Time2GO napisał(a):
Juz u siebie w firmie zebralem wywiad z pracownikami, aby im nie wpadlo do glowy pchac sie w zagrozone rejony bo madrzy z internetu pisza ze 'co tam tylko troche mocniejsza grypa'.

Z domu nie powinieneś wychodzić... ;) Przeczytaj np. artykuł/wywiad, który przytoczyłem powyżej. Zresztą to nie jest jedyny lekarz z tą specjalizacją, który wypowiada się w taki sposób. Jeśli twierdzisz, że Dubaj i Mauritius to "zagrożone regiony" to niestety popadasz w paranoję. I nie jest to żadna "mocniejsza" grypa tylko inny szczep, niektórzy przechodzą ją nawet łagodniej niż grypę typu A.

Żeby nie było, pochodzę z rodziny hipochondryków, którzy apteczkę w domu mają lepiej zaopatrzoną niż niejeden szpital ;) Tak jak napisałem powyżej - rozumiem, gdy ktoś odwołuje wyjazd do rejonów, gdzie aktualnie są ogniska epidemii (północne Włochy, Korea Płd., Chiny, Japonia). Rozumiem też, gdy ktoś jest obciążony innymi chorobami albo podróżuje z osobami w podeszłym wieku - tu może być problem po zarażeniu jakąkolwiek grypą, niestety.

Sam wybieram się na Teneryfę za miesiąc. Jeśli nie będzie na niej epidemii i tysięcy zarażonych albo też nie odwołają lotów lub nie będą straszyli kwarantanną całych miasteczek, nie widzę żadnego powodu, aby tam nie lecieć. Równie dobrze może mnie rozłożyć po kontakcie z klientem w firmie.

PS. W szpitalu w moim rodzinnym mieście w BB ostatnio zmarła na grypę typu A 9-letnia dziewczynka z Żywca (podobno wcale nie była obciążona innymi chorobami). Czy również należy omijać te rejony? ;)
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#178 PostWysłany: 27 Lut 2020 06:22 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 156 874
niebieski
Kurde, pierwszy raz jestem w sytuacji że zamiast się pakować, cieszyć nadchodzącym wyjazdem, to nic nie robię, tylko siedzę czytam. Do tego żółte paski w telewizjach dokładają swoje. I nie ważne czy uznajesz TVP czy TVN. Owszem, posty niektórych z Was, szczególnie z wypowiedziami rozsądnych fachowców, nieco uspokajają ale i tak człowiekowi nasuwają się pytania co robić? Wylot w sobotę z Berlin, najpierw kilka dni w NY, potem Floryda i jeśli prawdziwa jest teoria pogodowa, to tam powinniśmy być zupełnie bezpieczni Jedziemy w 5 osób, większość w wieku 40-50, jedna 70 ale bez czynnikow zwiększających zagrożenie. Ja z żoną już byliśmy w Stanach, ale pozostałe osoby lecą pierwszy raz a szczegolnie mój ojciec zawsze marzył to zobaczyc. I teraz co? Odwołać wszystkie plany bo w poniedziałek może wybuchnac ognisko na Manhatanie? Aspekt finansowy pomijam bo zdrowie nie ma ceny ale za bilety i dużą część noclegów nikt już przecież nie zwróci..

#179 PostWysłany: 27 Lut 2020 06:57 

srebrny
Szkoda, że wątek o 'szaleństwie' został zamknięty, bo tak naprawdę dyskusja z ostatnich dwóch stron tego tematu powinna być tam prowadzona.
Ale jeszcze w temacie pogody, bo niektórzy nadal tutaj wątpią, że w miarę wzrostu temperatury wirusy górnych dróg oddechowych mają dużo mniejsze zdolności do zarażania. Rozumiem, że można nie wierzyć mojej nauczycielce biologii, bo to było dawno i jeszcze w Czechosłowacji ;) ale jeśli coś podobnego powtarza znany lekarz, to może jednak coś jest na rzeczy. ;)

"Kiedy zrobi się cieplej, zachorowań na koronawirusa może być mniej. Tak twierdzi dr Paweł Grzesiowski, immunolog i ekspert ds. zakażeń"

Całość dość krótkiego artykułu tutaj:

https://wiadomosci.wp.pl/zarazaja-sie-l ... 660226689a
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#180 PostWysłany: 27 Lut 2020 08:11 
Awatar użytkownika

srebrny
To tak dla statystyki czysto warto odnotować pierwszy przypadek w Norwegii, w Tromso. Kobieta która wrócila z Chin. NIe ma objawów, natomiast testy (wytypowana do nich z racji wcześniejszej podróży), wskazały niejasny-pozytywny wynik. Na razie kwarantanna "domowa", ale uruchomiła się oficjalna otoczka.
Ja tam paranoistą nie jestem i raczej podchodzę do tego tematu z uśmiechem, ale.... mocno się zastanawiam czy na weekend do PL wracać z Włoch, bo dzieciaki, bo dziadki... Dmuchanie na zimne niby, ale... Z kolei dzieciaki w przyszłym tygodniu mają jechać do Beneluxów na wycieczkę, i organizator zaczyna ostrzegać, że może się to wysypać...
Ale w koło jest wesoło... ;-)

[ 4427 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 222  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: benedetti, Chupacabra, mordek, snooka oraz 21 gości