Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Sty 2020 01:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
@greg2014 Niestety na Allegro nie ma nic, a jakoś mam opory brać z eBay, gdzie jest kilka.

Może ktoś posiada nowy lub używany starter/SIM i chciałby się go pozbyć? Chętnie przyjmę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#62 PostWysłany: 05 Sty 2020 08:38 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
A to czemu masz opory?
Tak samo możesz zostać wyrolowany jak na allegro (jeśli o to chodzi).
Poza tym na ebay-u support działa o wiele sprawniej i szybciej otrzymasz pieniądze niż z allegro w razie jakiś problemów.
Brałem taką kartę na ebayu i jakiś Misza bez problemu mi ją przesłał.
Także więcej wiary nie wszyscy tam są oszustami, a czarne owce zdarzają się wszędzie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 05 Sty 2020 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Kyivstar w ogóle się nie opłaca brać gdyż musisz wpłacić 1000 UAH a 500 UAH gdzieś sobie znika. 1000 UAH przy aktualnym kursie to aż 161zł i to wystarczy tylko na 1.4GB bo 500UAH/0.35 za 1MB = 1.48GB

LifeCell - maksymalny pakiet na USA to 2GB za 600 UAH czyli 96zł i to jest bardzo dobra oferta. Działa w 78 Krajach https://www.lifecell.ua/en/mobile/usefu ... ng_online/

Vodafone - taryfa "HalfGbyte on the road" to 500MB na 7dni za zaledwie 150 UAH czyli 25zł ;) na początek w sam raz.

Na taki wyjazd najlepiej zabrać Vodafone i LifeCell w razie co. Osobiście ostatnio w Izraelu testowałem Vodafone i LifeCell i wszystko ładnie śmiga. Za miesiąc biorę ze sobą LifeCell do ZEA bo za 100zł mam 2GB netu gdzie w ZEA od Etisalat tylko 1GB i to za ponad 100zł ;)

Konta doładowujesz poprzez Revolut i zarządzasz z poziomu apki, strony www.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Sty 2020 10:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@Martinuss - na pewno dobrze to policzyłeś dla Kyivstar ? Nie żebym jakoś ich promował ale po zakupie pakietu cena 1MB w większości krajów to 0,2 UAH/MB lub 0,1 UAH/MB a nie 0,35 UAH jak napisałeś.
Poza tym wszystko zależy od wolumenu, z którego będziesz korzystał - po wyczerpaniu 500 UAH z twojego przykładu za kolejne MB dalej płacisz stawkę pakietową a nie normalną.
Zresztą nieco wyżej @KKL napisał, że jest jeszcze coś takiego jak nowy pakiet "Idealny roaming", który działa dokładnie tak samo jak "Simple roaming" ale kosztuje dużo mniej - 275UAH a nie 1000 UAH - wówczas jak to napisałeś "znika" nie 500 ale tylko 125 UAH.

No i najważniejsze:(przynajmniej dla mnie): wszystko zależy jakie kraje planujesz odwiedzać. Oferty Kyivstar i Lifecella nie pokrywają się terytorialnie i są takie miejsca, gdzie Lifecell ma słabszą ofertę (np. Ameryka Środkowa i Południowa). Jeśli naprawdę często zmieniasz kraje (co 1-2 dni) i kupowanie lokalnych kart SIM nie ma sensu to czasami lepiej korzystać z jednej i drugiej w zależności od tego gdzie jesteś. Takie są przynajmniej moje dotychczasowe doświadczenia.

PS. Co do USA to na Kyivstar po zakupie pakietu 1MB kosztuje 0,1 UAH. Czyli wydajesz 275 (wersja idealna), 150 masz na internet co pozwala na zakup 1,5GB za ok. 42 zł czyli taniej niż w podanym przez Ciebie przykładzie dla Lifecella. Jak wyczerpiesz 150UAH kolejne MB dalej zresztą możesz kupować po 0,1 UAH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Sty 2020 12:51 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
@Martinuss, a mozesz dac linka do apki LifeCell na iphone? bo nie moge znalezc po "LifeCell"

Jak tej karty Vodafone szukac na eBay? Bo rozumiem, ze nie pierwsza lepsza karta, tylko chociazby ukrainska?

LifeCell juz zamowilem na eBay, jade w lutym Dubaj/Singapur/Indonezja:Bali,...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 05 Sty 2020 13:31 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
@Martinuss czytaj proszę, ze zrozumieniem, to co napisane. Przede wszystkim jeśli w Kyivstar uruchomisz ten pakiet za 1000 hrywien, to jeden megabajt w krajach strefy 1 nie kosztuje 0,35 hrywny a 0,1 hrywny więc de facto za te 160zl masz 5 giga a nie 1.4giga jak policzyles. Ale tak jak już tu pisaliśmy, jest jeszcze drugi pakiet, "Idealny Roaming", którego realny koszt to 125 hrywien i też masz ceny 0,1 hrywny za megabajt w strefie 1 i 0,2 hrywny w strefie 2. Wg mnie jest to w tym momencie najlepsza oferta dla osób podróżujących po różnych krajach. A czasami wręcz nie ma lepszej oferty nawet kupując lokalna kartę, np w Kanadzie nie kupisz tańszego lokalnego sim z tańszą oferta niż masz z Kyivstar (gdzie 1.5giga masz za 275 hrywien czyli 46zl i później każdy megabajt za 17 groszy). Nie wiem tylko, czy Idealny Roaming jest dla wszystkich i czy można to aktywować bez "zaproszenia" od sieci. Wydaje mi się, że tak.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez KKL, 05 Sty 2020 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Sty 2020 13:46 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Czy jest jakas szansa na zakup i odbior tej karty przed 10.01.2020?
10.01 wylatuje do ZEA. Mam Surfroam ale z tego co czytam 1Gb wychodzi ok 300zl. A w Kyivstar ok 96zl?


Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 05 Sty 2020 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
@brzemia BTW. W Dubaju na lotnisku DWC dawali w 2019 darmowy starter w tym 20MB free do wykorzystania.

Adres operatora: dnrd.ae
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 05 Sty 2020 14:57 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
@brzemia Jeśli będzie działać ci oferta Idealny Roaming to 1 giga w ZEA kosztuje około 54,5zl - 46 zł za pakiet (275 hrywien, z czego 150 hrywien do użycia na internet co w strefie 2 daje 750 MB) oraz 8 zł za 250 MB (0,2 hrywny x 250MB = 50 hrywien ~=8,5 zł).

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 05 Sty 2020 15:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@rosol - na stronie Lifecella są linki do aplikacji na Androida i iOS: https://www.lifecell.ua/uk/mij-lifecell/

Android: https://play.google.com/store/apps/deta ... e.my&hl=ua

iOS: https://apps.apple.com/ua/app/moj-life/id580080545
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:13 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
greg2014 napisał(a):

dziękuję bardzo, u mnie tam mam cyrylicą popisane i jeden komentarz 1/5* wiec wygląda jak jakiś fake :lol:

w ogóle jakie telefonu używacie? czy w swoich wymieniacie? czy z routera, czy dodatkowy telefon (jaki?)

ostatnio miałem router ale się grzał, mam iPhone (X, 7, 6s - bez dual simów) więc trochę ciężko te SIM'y tam przerzucać, a z drugiej strony wtedy mój polski numer jest nieaktywny (awaryjnie)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:30 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Różnie, ja mam starego Samsunga A3, który robi za router ale w coraz większej liczbie krajów jest problem ponieważ nie obsługuje on wszystkich częstotliwości i w ogóle nie da się zalogować do sieci (np. Brazylia). Jak nie działa to wymieniam kartę SIM w "codziennym" telefonie (nowszy Samsung - cały czas Android).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 05 Sty 2020 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
rosol napisał(a):
@Martinuss, a mozesz dac linka do apki LifeCell na iphone? bo nie moge znalezc po "LifeCell"

Jak tej karty Vodafone szukac na eBay? Bo rozumiem, ze nie pierwsza lepsza karta, tylko chociazby ukrainska?

LifeCell juz zamowilem na eBay, jade w lutym Dubaj/Singapur/Indonezja:Bali,...


Ukraińska

Ja kupuję na Ukrainie bo często tam bywam.
Doładowuję poprzez stronę. Polskie karty nie działają
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 05 Sty 2020 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Dla tych co mają telefon z eSIM jest takie coś:
https://www.airalo.com/

Są eSIMy lokalne np. w Chinach czy Turcji za 4$ jest 1GB przez 7 dni, w Tajlandii za 9,9$ internet bez limitu przez 8 dni
Są też eSIMy regionalne, np. w Azji za 18$ internet bez limitu za 18$ przez 8 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:05 

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 72
https://www.telkomsel.com/en/roaming/roamax
Cytuj:
RoaMAX, Roaming Package with Local Price and Quota
Happy traveling without worries and use RoaMAX package where you can enjoy up to 100GB starting from Rp150,000 in various countries of Asia, Australia, Europe, USA, and Canada.

Cytuj:
150 000 rupii indonezyjskich to w przeliczeniu
42,03 złotych polskich

ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 23 Sty 2020 02:01 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Europa, Ameryk i Kanada akurat kosztują po 450.000. IDR, to pewnie byłby głównie używany pakiet przez gro użytkowników F4F. I trzeba chyba być uprzednio użytkownikiem TelkomSel.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Sty 2020 15:52 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Martinuss napisał(a):
Ja kupuję na Ukrainie bo często tam bywam.
Doładowuję poprzez stronę. Polskie karty nie działają


N26 działa - co prawda nie-polska, ale można z Polski założyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Lut 2020 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Uwaga na Livecell - Nie mogłem aktywować karty za granicą. Na czacie mi napisali, że nie można aktywować karty poza Ukrainą.


Kievstar - udało sie aktywowac kartę za granica. Ale szybko ja zablokowali - po kontakcie na czacie odlokowali.
Nie udało mi się wlaczyc roamingu. Dostałem smsa, ze proszą o telefon w celu aktywacji roamingu. Po kontakcie z obsługą Internet udało się aktywować.


MTX - Nie miałem za to problemu z aktywacja i używaniem karty MTX.


Ostatnio edytowany przez pawfazi, 11 Lut 2020 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 11 Lut 2020 12:19 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
pawfazi napisał(a):
MTX - Nie miałem za to problemu z aktywacja i używaniem karty MTX.


Ja też mam bardzo dobre doświadczenia z MTXC. Po wylądowaniu/wjeździe do kraju bardzo szybko łączy się z internetem. Próbowałem w Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Tajlandii, na Ukrainie. Niestety nie działa w Liechtensteinie, Katarze, ZEA czy Jordanii (można to sprawdzić na ich stronie). Ostatnio reklamowali się, że uruchomili usługi w Arabii Saudyjskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 11 Lut 2020 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
pawfazi napisał(a):
Uwaga na Livecell - Nie mogłem aktywować karty za granicą. Na czacie mi napisali, że nie można aktywować karty poza Ukrainą.


Kievstar - udało sie aktywowac kartę za granica. Ale szybko ja zablokowali - po kontakcie na czacie odlokowali.
Nie udało mi się wlaczyc roamingu. Dostałem smsa, ze proszą o telefon w celu aktywacji roamingu. Temat w toku.


MTX - Nie miałem za to problemu z aktywacja i używaniem karty MTX.


Straszne rzeczy opowiadasz. Trzeba umieć aktywować i można jak najbardziej zrobić to z Polski czy innego kraju. Ja swoją jedną aktywowałem w Emiratach.
Kupujesz czystą kartę -> wkładasz i czekasz aż tel się połączy z siecią lub wybierasz ręcznie -> na stronie LifeCell doładowujesz konto za np. 5 UAH -> na telefonie wpisujesz kod ten kod *123*779# -> ''3'' -> ''1'' aby uzyskać SuperPassword, który pozwala zarządzać fajnie kontem poprzez neta. Po uzyskaniu hasła wchodzisz na stronę LifeCell UA i podajesz numer tel + te hasło i się logujesz po zalogowaniu się wybierasz Plan taryfowy podstawowy 100 MB na Ukrainę dziennie za 60 UAH za 30 dni i potwierdzasz i już. Wystarczy tylko doładować konto za 60 UAH aby się aktywowało i koniec. Teraz tylko kupujesz sobie Plan Roamingowy i się cieszysz netem :D

W Emiratach, Izraelu, Szwajcarii działa bardzo dobrze i od razu się łączy z siecią. Wszystko na LTE

@BarneyGF zainteresuj się tym^^ sprzedaję gotowe karty z ustawionymi planami na dany kraj.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group