Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Granada
#1 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Zna ktoś jakąś fajną knajpkę w Granadzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Re: GRANADA
#2 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:42 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
AX77 napisał(a):
Zna ktoś jakąś fajną knajpkę w Granadzie?

Na czym ma polegać jej fajność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#3 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Najlepiej w takiej kolejności:
klimat miejsca
dobre tapas
cena
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#4 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Akurat tam, spełniających te warunki, jest wiele.

Nie pamiętam nazw, wybierałem te w których był tłok od miejscowych, na żadnej się nie zawiodłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#5 PostWysłany: 13 Maj 2014 11:57 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Obok Pension Dona Lupe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: GRANADA
#6 PostWysłany: 22 Lis 2015 13:10 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
El Ventorrillo
Polecam plastry bakłażana smażone w miodzie - chyba 2 euro i nie da rady tego zjeść takie sycące.
Image

Fajna knajpka od samego rana czynna nawet w niedziele na rondzie niedaleko postoju taksówek. Siadamy na zewnątrz i obserwujemy tłumy walące do zamku. ;)
Fajna opcja aby dostać sie pózniej by taxi w kilka minut do Alhambry i po zwiedzaniu zamku spokojnie zejść do miasta.

Image


W Granadzie nie jemy przy głównym szlaku do Alhambra.
Na samej górze można zbankrutować kupując kawę z automatu w papierowym :/ kubku i sok pomarańczowy


Ostatnio edytowany przez kanapa 22 Lis 2015 13:32, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: GRANADA
#7 PostWysłany: 22 Lis 2015 13:30 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 102
Bardzo dobra poleca przez miejscowych jest ORYZA.
Kuchnia specjalizująca sie w regionalnych smakach i doceniona przez Michalina!
W klasie turystycznej chyba 2 gwiazdki. ;)
Koło 20 Euro od osoby ale naprawdę warto.

Image
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#8 PostWysłany: 07 Sty 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Odkładałem od wakacji już kilkakrotnie napisanie o znakomitej knajpce w Granadzie, ale czas najwyższy to naprawić.
W czasie wakacyjnej podróży po Andaluzji spędziliśmy trzy noce w Granadzie.
Bezapelacyjnie najlepsze jedzenie jakie nam się przydarzyło to El Cambalache , Calle Duquesa 24. Wracaliśmy tam każdego dnia i do końca podróży ani w Maladze, ani w Huelvie - nigdzie nie było tak miło i smacznie.
Lokal jest mały, skromny wewnątrz, trochę z boku głównego ruchu turystycznego. W ciągu dnia można spotkać tam miejscowych. Ceny niewysokie. Obsługa przesympatyczna. Kelner - Kolumbijczyk który nie najlepiej włada angielskim ale jest chętny by pomóc, kucharz (właściciel?) który wygląda z kuchni, obsługuje przy barze, rozmawia z gośćmi. Znakomite, cudowne, fenomenalne gazpacho podawane z posiekanym szczypiorkiem, ogórkiem, skropione oliwą i octem balsamiczym, przepyszne oliwki, doskonałe sardynki, znakomita szynka podawana z melonem... Wszystko nie tylko smaczna ale i ładnie podane, choć wygląd lokalu by na to nie wskazywał.
Jeżeli będziecie mieli okazję koniecznie spróbujecie, myślę że nie będziecie zawiedzeni.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#9 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
PanAndre napisał(a):
Odkładałem od wakacji już kilkakrotnie napisanie o znakomitej knajpce w Granadzie, ale czas najwyższy to naprawić.
W czasie wakacyjnej podróży po Andaluzji spędziliśmy trzy noce w Granadzie.
Bezapelacyjnie najlepsze jedzenie jakie nam się przydarzyło to El Cambalache , Calle Duquesa 24.


nie ma to jak polajkować posta parę miesięcy przed wyjazdem, a potem o nim zapomnieć i przeczytać dopiero po powrocie. Najeśmieszniejsze, że knajpa była jakieś 5 minut z buta od hostelu w którym spałem.

to teraz ode mnie:
ja najbardziej polecam się przejść w na calle Elvira, a dokładnie Calle Cetti Meriem, gdzie w odległości kilkunastu metrów jest 5 czy 6 knajp tapas. Ja najbardziej z nich polecam Bodega Nueva ( https://www.tripadvisor.es/Restaurant_R ... lucia.html ) Pifko 0.33 kosztuje bodajże 2.60, a do niego dodają naprawedę sporą i dobrą tapę (w dodatku, jak dogadacie się z kelnerem, to możecie ją sobie wybrać, bo tak domyślnie to przynoszą wam jakąś losowoą. Czy da się dogadać z nimi po angielsku - wątpię).
Dokładnie naprzeciwko jest knajpa 'meson Andaluz', i tej z kolei nie polecam, bo dostałem jako tapę kanapeczkę z szynko a'la 10 montaditos (żart w porównaniu do tego co naprzeciw) + pifko jest trochę droższe :)
Wreszcie tuż obok Bodega Nueva jest knajpa Bar la Riviera, do którego są spore kolejki więc może być tam nieźle, ale ja po jakichś 15 minutach czekania odpuściłem, bo obok były miejsca.

Btw zawsze myślałem że te darmowe tapy w Granadzie to taka ściema, i pewnie stary zwyczaj, i teraz to gdzieniegdzie dostanie się pół frytki albo oliwki za darmo. No więc nie. Byłem tylko 2 dni, 1 dnia byłem dość głodny więc zjadłem normalnie menu del dia (też w Bodega Nueva), ale w sumie nie polecam (tzn było bardzo smaczne, ale...czytaj dalej), lepiej pifkować. Drugiego dnia po 3 piwach + 3 tapasach byłem już tak najedzony że nie mogłem zjeść więcej.

Na deser polecam Casa Pastelez Albazyin @ Plaza Larga:
https://goo.gl/maps/XQkCxJFXGQz1eiHN8
smaczne i niedrogie ciasta
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez rw30, 13 Maj 2019 11:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#10 PostWysłany: 13 Maj 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Bar La Riviera / najlepsze tapas i pinhos w mieście

i oczywiście coś dla wielbicieli kuchni włoskiej:
Cacho & Pepe / przepyszne pasty i lasagne :) w rozsądnej cenie
tylko 2 stoliki w środku, razie kolejki można zamówić na wynos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: GRANADA
#11 PostWysłany: 09 Sty 2020 17:40 

Rejestracja: 05 Wrz 2013
Posty: 206
niebieski
Wyżej ktoś napisał : ,,W Granadzie nie jemy przy głównym szlaku do Alhambra.
Na samej górze można zbankrutować kupując kawę z automatu w papierowym :/ kubku i sok pomarańczowy[/,,

Nie zbankrutuje się kupując kawę w Alhambrze. W budynku z toaletami (sic !) znajdują się automaty z kawą / herbatą/ wodą. Za kawę , całkiem znośną zapłaciłam 1 €.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Granada
#12 PostWysłany: 26 Sty 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Polecam restauracje Carmen de Aben Humeya na Albaicin, ze 150 metrow od Mirador San Nicolas.
Moj absolutny top pick w Granadzie. Bylem kilkukrotnie, nigdy sie nie zawiodlem. Bardzo dobre jedzenie, mila obsluga, swietne widoki na Alhambre. Warto zarezerwowac z wyprzedzeniem. Otwarte tylko w porze lunchu i pozniej obiadu/kolacji od okolo 19.30 - w sam raz po calodziennym zwiedzaniu.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Granada
#13 PostWysłany: 30 Sty 2020 12:16 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Wiem, że odradzacie restauracje "w drodze do Alhambry".
Ja polecam - El taj halal.
na Reyes Catolicos- od Placu Izabeli w kierunku na Alhambre.

za dwa zestawy wyżerkowe w stylu szawarma, fryty, i pyszna herbata miętowa daliśmy 12 euro. zestawy nie do przejedzenia. w podobnych cenach były miesa z grilla z pitami sosami humusami itp. Wiec jeśli komus zbrzydnie salmorejo czy baklazan w miodzie to polecam tam :D

poza tym nie tylko w Granadzie ale i Cordobie i Sevilli - polecam sklepiki Sabores de Espana gdzie sprzedają orzeszki i migdaly karmelowe itp. ... przy okazji częstując gęsto i intensywnie. Parę takich sklepow i brzusio pelen :D
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Granada
#14 PostWysłany: 21 Wrz 2023 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Mercado San Augustin - La Picateria .. szklaneczka Paolo Cortado i swietne przekaski do tego darmowa tapa Habas con jamon byl na wypasie

Churreria Torres Bermej na Plaza Nueva

Rincon De Cristobal i do wyboru kilkanascie rodzajow darmowej tapy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group