Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wilno
#101 PostWysłany: 28 Wrz 2015 17:42 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 123
Czy możecie polecić jakąś klimatyczną kawiarenkę w Wilnie, gdzie dostanę dobrą kawę/czekoladę + coś na słodko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
 Temat postu: Re: Wilno
#102 PostWysłany: 28 Wrz 2015 19:05 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 410
Najwięcej jest na Prosepkcie Gedymina, w okolicach masz nawet kocią kawiarnię
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#103 PostWysłany: 04 Sty 2016 03:28 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 25
Loty: 31
Kilometry: 62 892
Kilka dni temu wróciłem z Wilna i mogę się także podzielić opiniami o restauracjach. Swoje pierwsze kroki z dziewczyną skierowaliśmy do wychwalanej "Forto Dvaras". Nie dość, że trzeba stać w kolejce, to jeszcze jedzenie nie powaliło nas, delikatnie mówiąc ;) Wzięliśmy po 2 rodzaje Cepelinów, sałatkę i karkówkę + grzane wino ( przynieśli z...cytryną :D spoko). Okazało się, że wszystkie Cepeliny są takie same, tylko różnią się sosami, w moim był sam olej i skwarki, a u dziewczyny mniej oleju i troche śmietany. Same cepeliny niejadalne, kapiące olejem, trochę mięsa, a 90 % to galaretowata, tłusta masa ziemniaczana. Sam słabo gotuję, ale jestem pewny, że zrobiłbym lepsze, a to bardzo źle świadczy o restauracji. Karkówka i sałatka powiedzmy, że ok. I za to wszystko i odjazdowe wino z cytrynami zapłaciliśmy jakieś kosmiczne pieniądze chyba 25 euro.

Potem na własną ręke szukaliśmy restauracji między innymi byliśmy w Amatininku Uzeiga - polecam. Cepeliny kozackie, o niebo lepsze, a chyba tylko euro różnicy. Tak samo barszcz. Zaraz obok jak sie wyjdzie następne drzwi na prawo - jest pizzeria, naprawdę na poziomie. Ja za 6 euro zjadłem dużą pizzę, i byłem najedzony ( a lubię dobrze zjeść ). Byliśmy jeszcze w kilku miejscach między innymi w tym bistro na Szopena 3, jak ktoś chce tanio szybko i syto zjeść - polecam. Ogólnie Forto Dvaras było zdecydowanie najgorsze, robione pod turystów i jadące na famie, bo praktycznie wszyscy tam się kierują, a jest tam tłusto, drogo i tłocznie.

Jak ktoś jedzie i chce się czegoś dowiedzieć o Wilnie, to śmiało można pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#104 PostWysłany: 04 Sty 2016 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Forto Dvoras - kolejka 30 minut, super wystrój, dostaliśmy dobre Cepeliny, bardzo dobre piwo w wersji pszenicznej
CiliPica - droga i nienajlepsza pizza
Sopenu 3 - super, tanio i bardzo dobrze, niesamowita surówka z marchewki :)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomo14 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#105 PostWysłany: 29 Sty 2016 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
vivere napisał(a):
Sopenu 3 - super, tanio i bardzo dobrze, niesamowita surówka z marchewki :)

To prawda:) Cepeliny super, a najlepsze Czeburioki!
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#106 PostWysłany: 20 Lut 2016 23:01 

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 34
Podczas weekendowego pobytu w Wilnie miałem okazję odwiedzić omawiane tu już wcześniej Forto Dvaras i "Cziburekarnię" przy Szopena 3.

Forto Dvaras - cepeliny b. słabe, inne dania również bez szału. Czekaliśmy chwilę na wolny stolik, więc liczyliśmy na coś ekstra, ale zawód na całej linii. Z drugiej strony skoro ludzi full (głównie turystów), to po co dbać o jakość...

Kavine-Ceburekine, czyli "Kawiarnia-Cziburekarnia" :) przy Szopena 3. Zgadzam się ze zdaniem przedmówców. B. dobre ceny, solidne porcje. Za nieco ponad 10 E dwudaniowy obiad z napojami i deserem dla 2 os. Szczególnie polecam cepeliny z mięsem (2.7 E za 2 szt) i czibureka z baraniną (cena też coś koło tego). Odnalazłem również stronę internetową tego miejsca - ceny nieco nieaktualne (wszystko +20-30 centów), ale może komuś się przyda: http://www.kavineceburekine.lt/
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#107 PostWysłany: 22 Mar 2016 11:29 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Podzielam zdanie przedmówców. Restauracja Cili Pica daje radę. Za kubek ciepłej herbaty, talerz barszczu i miskę Pelmeni zapłaciłem niecałe 7€. Jedzenie pyszne! Jadłem w punkcie przy dworcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#108 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:19 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 14
Bardzo dziękuję za info o Szopena 3, było rewelacyjnie. Porcje bardzo sowite, cepeliny i pielmieni wspominam do dziś. Panie porozumiewały się z łatwością po polsku.

W Forto Dvaras nie było źle, ale to typowo turystyczne miejsce. Wyższe ceny usprawiedliwia tylko lokalizacja i wystrój.

Jeśli ktoś szuka miejsca z dobrym piwem to polecam 'Busi Trecias', ceny w granicach 2eur za kufel.

Bardzo zadowolony wyszedłem z naleśnikarni w pobliżu Ostrej Bramy 'Gusto Blynine', coś w stylu Manekina w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#109 PostWysłany: 19 Kwi 2016 15:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Ja również dziękuję za wskazówki. Chopina 3 zaliczone, Gusto też. Tylko samolot nie chciał wracać...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#110 PostWysłany: 05 Cze 2016 16:55 

Rejestracja: 25 Kwi 2016
Posty: 20
Moje polecajki:

Kavos Era na śniadanie (opisałam miejsce w temacie dotyczącym śniadań, to się nie będę powtarzać).

Na obiad poszliśmy do Forto Dvaras (widzę, jak wszyscy) i ja byłam zadowolona. Jadłam zupę pieczarkową w chlebie - mała porcja, ale zupa dobra (3,75 euro). Do tego lampka domowego wiśniowego wina, które było rewelacyjne smakowo (2 euro). Chłopak jadł cepeliny i tylko spróbowałam - były okej.

Na lody poszliśmy do Dione (100m od Forto Dvaras) i te czekoladowe rozwaliły mi kubki smakowe. Szczerze polecam! Gałka też jest słusznej wielkości. Koniecznie weźcie w wafelku, bo ten ich jest niesamowity - trochę jak gofr. Można płacić kartą, jest wifi.

Na kolację wpadła pizza w Jurgis ir Drakonas. Bardzo dobra. Cieniutkie ciasto, super sos, aromantyczna, dobrze przyprawiona. Oczywiście podają oliwę do smaku. Duża jest już naprawdę duża, ja nie mogłam zjeść małej. Najtańsza nie jest, 4.95 euro to podstawa (za dużą) + dodatki za 1,5 lub 1 euro można dobrać. Istnieje możliwość zamówić na pełnoziarnistym cieście. Brak wifi, można płacić kartą.

Piwo było w Alaus Biblioteka - miejsce jest zadziwiające. Wybór piw OGROMNY, wszędzie książki, lampki na stolikach. Generalnie czujesz się jak w bibliotece, takiej z jakiegoś zamku czy coś. Mają jedną genialną miejscówkę na balkonie. Można płacić kartą, jest wifi.

Oprócz tego - koniecznie idźcie do sklepów i spróbujcie batoników twarogowych. To litewski przysmak i choć w Polsce można kupić, to nie ma porównania w smaku. Spróbowaliśmy kilka rodzajów z różnych firm, ale bezkonkurencyjne były te firmy PASAKA. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#111 PostWysłany: 22 Cze 2016 07:20 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 2
Właśnie wróciłam z Wilna oczywiście odwiedzilam knajpkę na Szopena 3, może jest tam tanio ale mi jedzenie nie smakowało oprócz chłodnika który był dobry, małe pierożki z mięsem jakieś bezsmakowe, cepelini bardzo bardzo tłuste, były nim tak przesiąknięte że czułam go przez resztę dnia, zupa z ryżem również nie do polecenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#112 PostWysłany: 14 Wrz 2016 11:30 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 196
Kilometry: 405 756
niebieski
Dla tych, którzy nie najedli się wystarczająco na wyjeździe i chcą przywieźć coś jeszcze dla siebie do domu lub kogoś poczęstować. :)
W marketach Iki niedrogo można kupić gotowe specjały litewskie do odsmażenia na patelni z terminem ważności ok. 1 tygodnia. Kupowałem to z lekką rezerwą myśląc że będzie to szajs, ale po spróbowaniu stwierdzam, że przynajmniej bliny niewiele ustępują tym z Szopena 3. Kepta duona z serem również. Cepelinów jeszcze nie jadłem. Tym sposobem po krótkim weekendowym wypadzie do Wilna, bez wielkiego gotowania, można zrobić sobie dodatkowo w domu tydzień kuchni litewskiej. ;)

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#113 PostWysłany: 12 Paź 2016 02:09 

Przetestowane przez ostatni tydzień:

Polecam:
1.Restauracja Hotelu Corner na T. Ševčenkos g. 16. W ciągu tygodnia, między 11.30 a 14.30 jest bufet obiadowy. Za 6.5 EUR są 2 dania mięsne, 2 dania wege, 2 zupy, sałatki, chleby, przystawki na ciepło i napoje. Warto, ale UWAGA, w weekend ten sam bufet kosztuje 18 EUR!
2.Verenyky na Švitrigailos g. 11a. Tanio (4 EUR za II danie) i lokalnie. Na minus mało miejsca i otwierają od 17:00
3. Senoji Trobele na Naugarduko st. 36. Jest drogo (II danie za 15 EUR), ale sympatycznie i klimatycznie (taka 'autentyczna' knajpka). Obsługa mówi po polsku, rosyjsku, angielsku, litewsku i wileńsku więc pełen komplet. Mają niezłe piwa robione dla nich, przyzwoite II dania. Byłem 2 razy, raz w duży gronie i dali radę ze wszystkim.

Nie polecam:
Siecówek Čili pica, w okręgu wileńskim 5 miejscówek. Nie jest tanio (około 6 EUR za II danie), smak niestety nie powala. Jest to typowa sieciówka, z daniami które są robione szybko i są niedogotowane/ niedopieczone. Na plus zupy (~2.5 EUR). Tanie piwo (2 za 2 EUR).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#114 PostWysłany: 24 Paź 2016 10:24 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
I ja przetestowałem rekomendacje z forum:
- Szopena 3 - dziękuję wszystkim polecającym, rewelacyjne miejsce :) Polskojęzyczna miła obsługa, bardzo tanio. Mój typ: czebureki z baraniną i serem. Cepeliny mi nie smakowały, ale ja chyba po prostu ich nie lubię (jeszcze nie jadłem smacznych)
- Forto Dvaras - przeciętne jedzenie i ceny (duży wybór w granicach 6-8 Euro za danie). Mój typ: własna kiełbasa podana z chrzanem i kiszoną kapustą Nie smakował mi ich domowy kwas.

Inne (chyba tu nie było):

- pizzeria CanCan - była blisko hotelu :) Pizza na smacznym cieniutkim cieście, jakość dodatków nie powala. Ceny średnie (ok. 13Euro za pizzę 50cm).
- Senoji Trobele - znaleziona przypadkiem. Dla mnie troszkę za bardzo "cepelia". Ceny wyższe niż w Forto Dvaras. Dobra jagnięcina.

Edit: Hehe , nie zauważyłem wcześniej rekomendacji @‌MacKoz‌.


Ostatnio edytowany przez jasiub, 24 Paź 2016 11:19, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#115 PostWysłany: 24 Paź 2016 11:14 

Rejestracja: 08 Mar 2014
Posty: 429
Loty: 53
Kilometry: 90 635
niebieski
NinaX napisał(a):
Moje polecajki:
Na kolację wpadła pizza w Jurgis ir Drakonas. Bardzo dobra. Cieniutkie ciasto, super sos, aromantyczna, dobrze przyprawiona. Oczywiście podają oliwę do smaku. Duża jest już naprawdę duża, ja nie mogłam zjeść małej. Najtańsza nie jest, 4.95 euro to podstawa (za dużą) + dodatki za 1,5 lub 1 euro można dobrać. Istnieje możliwość zamówić na pełnoziarnistym cieście. Brak wifi, można płacić kartą.


Po Twojej rekomendacji oraz po dobrych ocenach w sieci postanowiliśmy przetestować. Bardzo średnio. Pizza nie była zbyt duża (niby duża, a miała 32-35 cm), pomimo, że bardzo szybko podana to była już chłodnawa. Trzeba przyznać, że dużo dodatków, ale przez to cała pizza pływała i rozwalała się. Dziewczyna zamówiła lemoniadę. Podobno przez nich robiona, ale była średnio smaczna.. Jakby ze sklepu. Zdecydowanie można lepiej wydać te 50 zł (za 2 os.) gdzie indziej.

Czyżby zmieniły się godziny otwarcia na Sopena 3? Pamiętam jeszcze, że rok temu przed nocnym Luxem udało mi się tam skoczyć na późną kolację. Teraz czynne do 20. Na szczęście blisko jest Cili Pizza i mają smaczne cepeliny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#116 PostWysłany: 20 Lis 2016 18:00 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 18
Loty: 2
Kilometry: 2 672
Czy ktoś był w kociej kawiarni w w Wilnie? Ponoć jest jakaś przy baszcie Giedymina. Macie jakieś opinie? Adres, strona www, fb?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#117 PostWysłany: 20 Lis 2016 18:56 

Rejestracja: 17 Lut 2015
Posty: 157
Loty: 12
Kilometry: 13 354
@marta_marta_ My byliśmy w Kaciu Kavine przy ul. Jasinskio 1. 1-1,5km od Baszty Giedymina. Dość drogo, ale przytulnie. Pełno kotów, przed wejściem należy umyć ręce. Moja narzeczona była zachwycona. Link do FB https://www.facebook.com/vilniuscatcafe/?fref=ts

Image

Image

Image

Osobiście polecam wszystkim spróbować potrawki z bobra:) Smaczna, choć w smaku specyficzna. Restauracja Lokys przy ul. Stiklių 8.

Image

Image

Będąc w Trokach polecam spróbować kuchni karaimskiej - ich rewelacyjnych kibinów.

Image

Image

Jeśli chodzi o Fortu Dvaras, to cepeliny smakują tak jak wyglądają. Nie preferuję takiego ziemniaczanego, żelowanego ciasta. Farsz przeciętny. Dodatkowo spróbowaliśmy naleśników gryczanych. Smak specyficzny.

Image

Image

Przy Szopena próbowaliśmy czebureków. Cienkie ciasto, mało farszu i mnóstwo ciężkiego tłuszczu. Bardzo tłuste jedzenie.

Image

Będąc w Wilnie mieliśmy szczęście spotkać Wileńską Różyczkę.

Image
_________________
balkany-objazdowo-w-10-dni,1504,65657

majowka-w-slowenii,1510,94055
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marta_marta_ uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#118 PostWysłany: 13 Maj 2017 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 220
Kilometry: 410 086
niebieski
Wybaczcie za reklamę, może ktoś będzie wiedział gdzie znajduję się kawiarnia z tymi makaronikami i ciasteczkami ? :)

http://blue-kangaroo.pl/co-jadlam-w-wilnie/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#119 PostWysłany: 21 Sie 2017 13:20 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Zjem gdzieś w Wilnie dobre fish and chips? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#120 PostWysłany: 25 Wrz 2017 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Nasza ulubiona knajpka na Szopena 3 chyba została opisana na jakiś azjatyckich forach podróżniczych.
W ciągu niecałej godzinki jak tam byłem przewinęły się dwie pary i jedna grupa skośnych.

Kołduny zasmażane i Tauras 4,10 EUR

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 247.62 KiB | Obejrzany 6056 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group