Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wilno
#121 PostWysłany: 27 Lis 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Na świeżo po weekendzie w Wilnie:

Jedzenie:

Miejsca generalnie na plus:
-Forto Dvaras: byliśmy tam w piątek wieczorem, niedługo po przylocie. Czekaliśmy na stolik może 5 minut. Obsługa miła i wszystko w miarę szybko. Zamówiliśmy barszczyk, placki ziemniaczane z sosem grzybowym (sos i kiszkę ziemniaczaną - jedno i drugie w porządku, jedynie sos grzybowy sreni. Dodatkowo poza koncerniakami mają nieduży wybór litewskich kraftow. Rachunek za w/w jadło i 2 piwka wyniósł 17 e.

-'Szopena 3' : super jedzenie, super ceny i bardzo miła obsługa. Również nieźle piwko niefiltrowane. Z opcji wegetariańskich ceburek (?) z serem i grzybami i pierogi z białym serem i orzechami. Wszystko smaczne i rachunek w granicach 10e:)

-Bernelių Užeiga: w bocznej uliczce Prospektu Giedymina. Z opcji wege są placki z kaszy gryczanej z sosem grzybowym i buraczkami (spoko), poza tym wszelkie tradycyjne potrawy litewskie. Do tego barszcz czerwony z ziemniakami (b. dobry) i smażone pierożki z mięsem (dość mała porcja). Za to wsyztsko + 2 piwka zapłaciliśmy ok 16 e.

Natomiast odradzam Amatininkų Užeiga (znane również pod nazwa Craftsmen Pub) - nieprzyjemna obsługa, zamówiliśmy piwo i sery na przystawkę, do tego danie główne. Na piwo czekaliśmy ponad pół godziny, ser nigdy nie dotarł. Jedzenie średnie-placki ziemniaczane strasznie tłuste...

Kawa
-Strangelove: małe, trochę 'hipsterskie' miejsce z dobra kawa, mają i espresso i alternatywy, wybór kilku rodzajów ziarenek.
-Coffe1: malutkie miejsce, ale kawa dobra:)

Jedyna wada obu miejsc był marny wybór ciasta ;)

Piwko
-Nisha Craft Capital-kilkanaście kranów, zarówno z lokalnym, jak i nielokalnym kraftem. Chyba najlepszy wybór kranów na jaki udało nam się trafić.

-Craft Beer Merchants-bardzo małe miejsce, sklepo-knajpa, mają 3 krany i wybór butelek. Ogólnie tak sobie.

-Spunka-mała spelunka w Zarzeczu, nienajgorszy wybór na kranach i ciekawy klimat

-Snekutis-kilka kranów i sporo butelek, trafiliśmy tam, bo wyśledziłam, że mają kokosowego stouta, którego chciałam spróbować. Ogólnie w porządku miejsce.
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ibartek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wilno
#122 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@Kasica88 Też byłem w weekend, więc pewnie mijaliśmy się gdzieś na ulicach Wilna.

Mnie się spodobało w Craft Beer Merchants. Co prawda wybór nie był oszałamiający ale miejsce ciekawe. Byłem jedynym klientem i sporo rozmawiałem z przemiłą właścicielką.
Odwiedziłem też Alaus Biblioteka. Wybór jest spory, ludzi też dużo. Z pewnością najpopularniejsze miejsce spośród tych, w których byłem.
Snekutis. W porządku - Zeppelini z głośników, zeppeliny na talerzu i dobre piwo w szklance - to moje klimaty.
Bambalyne. Wszedłem, bo ze środka dobiegała muzyka Pink Floyd. Zasiedziałem się na kilka kufli.
Gdzieś tam jeszcze byłem ale nie mogę sobie przypomnieć nazw. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#123 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
@igore byleś tam wczoraj? Byliśmy tam koło 16 i właścicielka mówiła, że 20 minut przed nami był jakiś człowiek z Krakowa:D
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#124 PostWysłany: 27 Lis 2017 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tak, to ja. Powiedziałem, że postaram się jakoś zareklamować to miejsce, więc możliwe, że w przyszłości odwiedzi ją więcej Polaków. Pewnie była zdziwiona, że stało się to tak szybko. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#125 PostWysłany: 14 Gru 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
A może ktoś zna jakąś piekarnię czynną w niedzielę w Wilnie? Z góry dziękuję ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#126 PostWysłany: 21 Sty 2018 13:55 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Szopena 3 aktualnie zamknięta, remont.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#127 PostWysłany: 02 Lut 2018 20:35 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
wiadomo do kiedy ten remont?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 20 Lut 2018 10:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#128 PostWysłany: 03 Lut 2018 14:57 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Na drzwiach tylko kartka "Remont", bez jakichkolwiek dat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#129 PostWysłany: 20 Lut 2018 10:32 

Rejestracja: 29 Maj 2015
Posty: 75
Szopena 3 zamkniete i sadzac po widoku szybko ten remont sie nie zakonczy. Za to bardzo polecam Snekutis, dobre piwa i jedzenie w przystepnej cenie. Super byly zupy, barszcz ukrainski i chlodnik, cepelin wieczorem juz nie bylo, ale za to jedlismy cos podobnego do cepelin tylko zasmazane i tez bylo dobre :) (przyklad rachunku: 2 zupy mala +duza, 2 piwa 0,5l, 2 duze porcje tych "cepelin" za wszystko 15 euro)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#130 PostWysłany: 21 Lut 2018 08:49 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 85
Loty: 56
Kilometry: 95 992
Potwierdzam zdanie @m.mietek , od siebie dodam duży wybór smacznego piwa , a w przypadku tego lokalu znajdującego się na Zarzeczu , możemy się nawet ogrzać przy kominku :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#131 PostWysłany: 16 Mar 2018 10:48 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Niestety Szopena 3 wciąż zamknięte i nie wygląda na to, żeby remont miał się ku końcowi.

Ze swojej strony mogę polecić niepozorny punkt w hali targowej, gdzie za około 3 euro można zjeść pyszny domowy obiad + 1 eur za barszczyk z dużą ilością warzyw. Ceny bardzo przystępne, jedzenie smaczne i porcja duża, czego więcej chcieć ?:) Są nawet cepeliny :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wilno
#132 PostWysłany: 22 Kwi 2018 08:30 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 1
Loty: 8
Kilometry: 13 966
Według Fb Szopena już otwarte. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#133 PostWysłany: 04 Maj 2018 17:20 

Rejestracja: 02 Paź 2017
Posty: 14
Szopena otwarte, polecam czeburaki z kurczakiem, o wiele lepsze niż z innymi rzeczami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#134 PostWysłany: 22 Maj 2018 19:51 

Rejestracja: 18 Lis 2015
Posty: 21
W Snekutis po litewsku kredą na tablicy jest napisana lista dań do wyboru w ramach obiadu dnia, który kosztuje 3,9 euro za 2 dania. My mieliśmy jedną zupę i 3 dania drugie do wyboru. Po godzinie były tylko dwa dania drugie do wyboru. Może porcje nie z tych większych ale spokojnie do najedzenia. Dania poza kartą. Warto pytać. Poza tym Szopena 3 rządzi. Mi czuberaki najbardziej pasują z serem żółtym (-:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#135 PostWysłany: 30 Maj 2018 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Kačių Kavinė - jakieś opinie? Ktoś, coś? ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#136 PostWysłany: 08 Cze 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Chyba jeszcze nie padło: Post Skriptum na Prospekcie Giedymina. Ceny niewysokie, a chłodnik rewelacyjny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#137 PostWysłany: 08 Cze 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2014
Posty: 118
Loty: 126
Kilometry: 165 727
Pamiętasz może co oferują poza chłodnikiem? ;)
_________________
„Tu y yo, somos iguales.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#138 PostWysłany: 22 Sie 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Informacyjnie - na Szopena 3 nadal dobrze i tanio.
Czeburek z kurczakiem i grzybami, kołduny z serem, piwo i kompot - 7,5 EUR
Jak w Polsce - klienci po polsku mówią, obsługa po polsku.

W ogóle przez 1,5 dnia praktycznie rozmawialiśmy tylko po polsku (Uber, Szopena, hotel, lody, magnesy).
To nie był mój pierwszy raz w Wilnie (4 raz) żebym był zdziwiony ale chyba to możliwe jest tylko jeszcze we Lwowie (ale tam jest to o tyle łatwiejsze, że ukraiński/rosyjski jest podobny do polskiego a litewski już zupełnie nie).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#139 PostWysłany: 22 Paź 2018 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
nosaltres napisał(a):
Kačių Kavinė - jakieś opinie? Ktoś, coś? ;)


Fajna miejscówka, jest 15 kotów, obsługa mówi bardzo dobrze po angielsku. Minimalna wartość zamówienia to 5 euro na osobę, ale jest wybór i dań obiadowych i czegoś na słodko. Może brakować stolików w bardziej śniadaniowych i obiadowych porach. Moim zdaniem dla jednokrotnego doświadczenia warto :)

Z polecanych w tym temacie, świetne burgery z bajglów przy ulicy Literackiej - Beigelistai. W Snekutisie warto spróbować ichniejszego miodu pitnego (chociaż barman próbował mi wytłumaczyć, że to nie do końca jest miód pitny a jakieś połączenie z piwem) - jest pyszny. My byliśmy w tym na Zarzeczu, osobliwa miejscówka (w baraku), w środku również osobliwie - ale zdecydowanie warto.

A na Szopena dalej niedrogo i dosyć smacznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wilno
#140 PostWysłany: 22 Wrz 2021 16:22 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 95
Z ciekawostek to w niektórych knajpach sprawdzają paszporty covidowe, co śmieszne na lotnisku mieli na to kompletnie wywalone :lol:

na Szopena 3 zmienili szyld, jest teraz czarny, na zdjęciach tutaj widziałem pomarańczowy.

Za piwko + zupka + cepeliny + zupka wyszło 11,4 euro.
Image
Image

Co do innych miejsc to w Etno Dvaras, wygląda bardziej fancy ale smakowo jednak cepelin na szopena wygrywa :D

Image

W Šnekutis te placki ziemniaczane faszerowane mięsem nawet fajne i można spróbować:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 151 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group