Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odp: Malta
#61 PostWysłany: 25 Paź 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Czyli w składzie nie ma, ale jednak "jest" ;)
@olus miałaś rację :)

Załączniki:
uploadfromtaptalk1477431369540.jpg
uploadfromtaptalk1477431369540.jpg [ 84.89 KiB | Obejrzany 9436 razy ]
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
olus lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Malta
#62 PostWysłany: 26 Paź 2016 01:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Tak mi się właśnie wydawało, że dobrze pamiętam. Ale fakt, dziwny ten opis, niby wyrabiany z pomarańczy a w składzie brak.
A tak w ogóle to skład sprawdziłam, bo przed wyjazdem na Maltę czytałam o tym Kinnie i sie spodziewałam, że będzie dobry bo lubię gorzkie pomarańcze, ale po spróbowaniu ich nie wyczulam. Nie myślałam, że będzie to 100% naturalny sok, no ale żeby choć trochę, a tu nic. No więc mi nie posmakował, ale to prawda, że jest mocno charakterystyczny i pewnie dlatego ma skrajne opinie.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#63 PostWysłany: 03 Lis 2016 10:38 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 21
W Bugibba mogę polecić knajpkę Acqua Marina, która znajduje się bardzo blisko głównego placu. Rybki były pyszne, nie dysponuje fotką, ale porcje były w sam raz. Za dwie osoby zapłaciliśmy koło 25e. Teraz mi się przypomniało, że na talerzu miałam czarne oliwki, których nie cierpie, a tam wcinałam, aż mi się uszy trzęsły :D.

Jeśli chodzi o BadBulla, to myśmy się zawiedli. Myślałam, że zjemy pysznego królika, ale za bardzo nie było co jeść, bo 70% dania to były kości. Królik miał być w czosnku, ale ani trochę czosnkiem nie pachniał. Wzięliśmy też talerz maltańskich przysmaków ale tylko pikantny ser kozi był pyszny, reszta była tylko znośna. Za te dwa dania, piwo i kawę zapłaciliśmy ok. 20e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#64 PostWysłany: 17 Sty 2017 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Z wymienianych tu lokali mam następujące wrażenia:

Museum Cafe, Valletta - bardzo dobre, domowe jedzenie w niskich cenach. Jedliśmy domową lasagne za €4,95 i było to chyba najdroższe danie z karty:) Absolutnie do polecenia!

Eddie's Cafe, Valletta - przeciętne, turystyczne jedzenie. Raczej zapychające niż dobre. Dobre było za to domowe wino:)

Luciano Restaurant, Valletta - omijać z daleka! Zamówiliśmy burgery, kosztowały chyba po €7, a były to burgery z supermarketu - najgorsze zmielone mięso i sztuczna bułka, do tego frytki i colesław. Najgorszy syf jaki jedliśmy ever.

Centro Laburista, Marsaslox - było całkiem dobrze:) Wzięliśmy zestaw za €12,90, na który składała się zupa rybna i talerz 2 rodzaje ryby + kalmary + małże. Do tego frytki i surówka. Można polecić chociaż pewnie w porcie są lepsze restauracje.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#65 PostWysłany: 22 Mar 2017 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Królik po Maltańsku próbowany w kilku miejscach w cenach od 14,95 do 19,90. Za każdym razem pyszny :)
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#66 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wybieram sie na Malte z rodzinka w lipcu na krotki wypad 3-4 dni
przegladam Wasze wpisy i porownuje z
https://dealtoday.com.mt/dining-restaurants/
http://deal.com.mt/deals.html?task=disp ... rtBy=price
oferty raczej bez zadnego szału, najsensowniejszy wariant dla nas to chyba przejsc sie spacerkiem wzdluz portu Marsaskala, Marsaxlokk
i rzucic okiem na wszelkie menu dnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#67 PostWysłany: 30 Maj 2017 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ogólnie uważam, że maltańska kuchnia nie porywa, chyba że jedziesz tam szukać knajp i masz na to czas :mrgreen:
Dla szybkiego turysty niestety zostają burgery, pizza itp. Typowo pod Anglików.

W Marsaxlokk jak najbardziej można szukać czegoś przy porcie, knajpek jest sporo, ceny mocno europejskie więc co kto lubi. Tam zjesz chyba najświeższe bo prosto z portu!
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#68 PostWysłany: 14 Cze 2017 20:51 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Szału może nie ma, ale też nie ma dramatu. Jadłem świetną ośmiornicę, dobre krewetki, miecznika, królika na kilka sposobów. Ftiry też dobre. No, ale to wszystko kosztowało około 15€ za danie. Jeśli ma być taniej, to tylko Ftira albo makarony polane jakby sosem ze słoika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#69 PostWysłany: 14 Cze 2017 21:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Szal jest w Marsaxlokk. Jeden z najlepszych obiadow jakie jadlem na Malcie byl w tamtejszej restauracji La Reggia. Niebo w gebie!

Enviado desde mi ALE-L21 mediante Tapatalk
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#70 PostWysłany: 27 Lip 2017 14:46 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Ma skorzystaliśmy z Cafe De Paris - Marsaxlokk.
Nie lubię ryb :mrgreen: ... już lubię ale tylko w Marsaxlokk 8-)
Ale w Marsaxlokk chyba żle trafić nie można 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#71 PostWysłany: 04 Gru 2017 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Z knajp, w których jadłem i do których bym wrócił na Malcie to:
Sliema:
- restauracja, Ta Kris http://www.takrisrestaurant.com Fantastyczne spaghetti z owocami morza (15euro), dobre mięsa, pozostałe na dobrym poziomie. Stolik telefonicznie najlepiej zarezerwować min. 1-2 dni przed.
- Pastizeria Mr Maxims
- Pizzeria włoska (obok hotelu 115 the Strand) typowa zajebista neapolitańska pizza za 6 euro.

Valetta:
Restauracja D’office bistro http://d-officevalletta.com
Cudowne maltańskie risotto ( 9 euro), królik akurat był średni (14 euro), ale inne danie bardzo smaczne

Smacznego!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#72 PostWysłany: 04 Gru 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Ruxe napisał(a):
- Pastizeria Mr Maxims


Maxims nawet doczekał się klona, jakiś czas temu pojawiła się też sieć pastizerii o nazwie Mc Sims. :)
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#73 PostWysłany: 04 Gru 2017 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2017
Posty: 105
Widziałem :) dobre tanie przekąski ( np. Za 1€ malutka sałatka ziemniaczana) są u Turków parę metrów od pastizerii Mr. Maxims. Duży wybór, dla vege i mięsożerców.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#74 PostWysłany: 28 Sie 2018 11:31 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
kondzio4242 napisał(a):
Sprawdziliśmy, miejsce ma się dobrze i jest godne polecenia, nie we wszystkich tego typu miejscach jest tak dobre jedzenie zarówno pod względem ceny jak i smaku. Ceny troszkę się zmieniły obecnie (na dzień 14.12.2015) "pudło ryżu z sosem i serem" kosztuje 1,5€, jak najbardziej warto, bo jest to spora porcja.

W załączniku dokładna lokalizacja tego miejsca ("Mr. Maxims" Gzira, The Strand, 184). Na ulotce przeczytaliśmy także, że jest też drugi punkt w St. Julians, Lower Ross Str.,1


wrzoch napisał(a):
Podrzucam jeszcze jedną miejscówę dla osób, które będą przebywały w okolicach Gżira - Silmea. Na mapie zaznaczyłem orientacyjne miejsce, bo nie pamiętam dokładnej lokalizacji. Sklep w stylu piekarni, w którym można kupić kawałki pizzy za 0,8 Euro, makaron ze zdjęcia wyżej za 1,3 Euro lub pudło ryżu z jakimś sosem pomidorowym i zapiekanym serem za 1,3 Euro i wiele wiele różnych rzeczy za świetną cenę :D

Załącznik:
Załącznik Silema.JPG nie jest już dostępny

Załącznik:
Załącznik 20150216_184158.jpg nie jest już dostępny


Byłem i ja. Karton pizzy za 4.8 EUR. Jest ok, polecam.

Załącznik:
pizza.jpg
pizza.jpg [ 273.35 KiB | Obejrzany 6375 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
bartekjamajka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta
#75 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:00 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
W Valletcie (jak to sie odmienia?!) jest bardzo fajny market Is-Suq tal-Belt, maja tam bardzo duzo knajpek. Jest kuchnia wloska, maltanska, ryby, owoce morza i przepyszne wloskie lody (po lewej stronie niedaleko wejscia), ceny - maja pastizzi po 50 centow i owoce morza za miliony monet, wiec na kazda kieszen :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#76 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
Valetta:
Sotto Pizzeria - Pizza mega. należało czekać na stolik. warto!
Falafel Street :) polecam!

Silema:
Dolci Peccati - pyszne lody

Gzira:
Mr. Maxims Giovanni - 184 The Strand - faktycznie tanio można sie najeść. pizza na kawałki na grubym puchatym cieście

Mdina/Rabat:
Cristal Palace - przepyszne jeszcze ciepłe pastizzi (35 c/ sztuka)
Fior Di Latte - smaczne lody, które można zjeść na tarasie widokowym podziwiając panoramę wyspy. widać morze :)

Victoria na Gozo:
Cup Cake / polecam pastę tutaj, tanio i smacznie :)
Vanilla - lody naturalne !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#77 PostWysłany: 02 Wrz 2019 14:08 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
audik napisał(a):
Ma skorzystaliśmy z Cafe De Paris - Marsaxlokk.
Nie lubię ryb :mrgreen: ... już lubię ale tylko w Marsaxlokk 8-)
Ale w Marsaxlokk chyba żle trafić nie można 8-)


Otóż jestem żywym przykładem, że można źle trafić. Po przeczytaniu opinii, że wszystkie knajpki prezentują zbliżony wysoki poziom usiedliśmy w Matthew's Bar bez sprawdzania wcześniej opinii. Knajpy zdecydowanie nie polecam! Ryba w grubej panierce, ośmiornica gumiasta, kalmary tłuste, a makaron z owocami morza to już tragedia (zlany hektolitrami sosu ostrygowego). Ceny dość wysokie(13-17Euro za danie), duża woda okazuje się małą za 2,8Euro, a duże piwo ma 0,2l. Porażka.
No ale wystarczyło przeczytać pierwszą z brzegu opinię na TripAdvisorze: https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... Malta.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#78 PostWysłany: 20 Paź 2019 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
Może nie najtańsze miejsca, ale bardzo smaczne!
Sliema: Ta Kris, ImPasta (świeże makarony z dowolnymi dodatkami), Bufala, HiMu
Bugibba: Acqua Marina (z całej wycieczki najbardziej mi smakowała, za 3 przystawki, 2 dania, deser, wino, kawę i wodę ok 60E za 2 osoby)
Xlendi Bay: Il-Kcina Ghawdxija
Marsaxlokk: La Nostra Padrona - pyszne ryby i pięknie prezentujące się deserki

Tańsze miejsca:
Valletta: The Submarine - kanapki od 3,5E
Rabat: Crystal Palace - bardzo tanie Pastizzi z groszkiem, kurczakiem lub serem
Sliema: Bus Stop Lounge

Na kawę/deser:
Mdina: Fontanella Tea Garden - miejsce z widokiem

Załączniki:
Komentarz do pliku: Il-Kcina Ghawdxija; królik
IMG-20191005-WA0067.jpg
IMG-20191005-WA0067.jpg [ 233.4 KiB | Obejrzany 4208 razy ]
Komentarz do pliku: Il-Kcina Ghawdxija; faszerowany kalmar
IMG-20191005-WA0066.jpg
IMG-20191005-WA0066.jpg [ 246.97 KiB | Obejrzany 4208 razy ]
Komentarz do pliku: Acqua Marina
IMG-20191003-WA0010.jpg
IMG-20191003-WA0010.jpg [ 238.71 KiB | Obejrzany 4208 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#79 PostWysłany: 24 Paź 2019 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 209
Loty: 28
Kilometry: 58 836
niebieski
Valletta:
St Elmo - dobre miejsce na krótki przystanek i piwo - rewelacyjne widoki.

Sliema:
Ta Kris - kuchnia maltańska (żeby zjeść pastę w rozmiarze "main" trzeba być naprawdę głodnym),

Gżira:
The Grassy Hopper Gzira - dania wegetariańskie, ale coś z kurczakiem też się trafi.

Mdina:
CHALK cafe bar - dobra kawa w kameralnym miejscu, niestety balkon mieści tylko jeden stolik dwuosobowy,
Ta' Doni - przede wszystkim bardzo smaczna ftira. Możliwość zakupu m.in. organicznej oliwy i dżemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta
#80 PostWysłany: 21 Wrz 2020 17:51 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
moje pytanie jak korzystać z tej stronki: https://deal.com.mt/ i https://dealtoday.com.mt/
jeśli płacę 1 euro i mam -50% na dania z karty to tylko w dniu w którym kupiłem tą zniżkę?

ktoś korzystał?



correos napisał(a):
wybieram sie na Malte z rodzinka w lipcu na krotki wypad 3-4 dni
przegladam Wasze wpisy i porownuje z
https://dealtoday.com.mt/dining-restaurants/
http://deal.com.mt/deals.html?task=disp ... rtBy=price
oferty raczej bez zadnego szału, najsensowniejszy wariant dla nas to chyba przejsc sie spacerkiem wzdluz portu Marsaskala, Marsaxlokk
i rzucic okiem na wszelkie menu dnia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 110 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group