Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Drezno
#1 PostWysłany: 26 Sie 2013 13:30 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 83
Loty: 29
Kilometry: 57 200
O ile w Niemczech nie ma problemu ze znalezieniem kebaba, to musze polecic jeden konkretny na Albertplatz w Dreznie.
Doner za 3.40 euro to tak duzy posilek, ze obiecuje, nikt nie wyjdzie stamtad glodny. Ja nie dalam rady go skonczyc, moj kolega z wyraznym trudem. Przy czym jakosc tez okreslilabym jako ponadprzecietna.
Kebab mija sie po lewej stronie przy skrecaniu z Albertplatzu na Bautzner Strasse, w kierunku Alaunstrasse, to ten z czerwonym szyldem. Niestety na googlemapsach streetview jest z 2008 roku (wiec nieaktualne, w miejscu widocznej eiscafe jest subway), a sam kebab na widoku ulicy jest zasloniety przez tramwaj ;). Jednak wysiadajac z tramwaju na Albertplatz, idac w kierunku Alaunstrasse, kebab z czerwonym szyldem jest naprzeciwko przejscia dla pieszych, nie sposob go nie zauwazyc. (Google maps mowi mi ze to: 51.063679,13.74789). Wyglada niezbyt zachecajaco, ale ilosc/cena wygrywa ze wszystkim, co znalazlam w Dreznie do tej pory, zatem polecam.

PS Przepraszam za chwilowy brak polskich znakow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Drezno
#2 PostWysłany: 19 Cze 2015 16:38 

Rejestracja: 04 Maj 2013
Posty: 79
Trochę czasu minęło od ostatniego posta wiec pytam czy ten kebab jeszcze aktualny? Coś możecie polecić do zjedzenia tam w możliwie niskiej cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#3 PostWysłany: 19 Cze 2015 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ja kilka razy jadłem tutaj: 51.063646, 13.748492 (König Dürüm Kebap Haus). Dziś wróciłem z Drezna, ale byłem tam służbowo, więc po kebabach nie biegałem.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#4 PostWysłany: 19 Cze 2015 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
Niemieckie fast foody to nie tylko kebab, a także, a raczej przede wszystkim currywurst. Dla odwiedzających Drezno i chcących spróbować tego charakterystycznego dla Niemiec dania polecam odwiedzenie lokalu o nazwie Curry & Co.
Bar znajduje się w całkiem ciekawej dzielnicy Neustadt. Sporo tam tanich lokali o podobnym profilu działalności jak przeze mnie wspomniany. Egzotyczne kuchnie, z daniami do "łapy" za przystępną cenę, alternatywna młodzież i graffiti na murach.
W knajpie mamy kiełbasy z różnego rodzaju mięsa (są i wegetariańskie), frytki i sporo sosów do wyboru. O ile kiełbasa, dla miłośników niemieckiego wursta (kto nie próbował, niech spróbuje i sam sobie wyrobi zdanie) to frytki zasługują na wysoką ocenę. W końcu każdy lubi frytki. Do frytek też sosy do wyboru, a keczup i majonez do woli, każdy dawkuje sobie sam. Frytki podawane są w stożkowatych tytkach, a na te tytki są specjalne otwory w stołach.
Poniżej linki do stron: Curry & Co, strony lokalu w tripadvisor, link do google maps, a do tego dwa zdjęcia z baru z marca tego roku.
Obsługa mówi po angielsku.
http://www.curryundco.com/Curry_%26_Co/Home.html
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... axony.html
https://goo.gl/maps/gQ1Ff

Załączniki:
currydrezno2.jpg
currydrezno2.jpg [ 66.72 KiB | Obejrzany 9350 razy ]
currydrezno1.jpg
currydrezno1.jpg [ 76.33 KiB | Obejrzany 9350 razy ]
_________________
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#5 PostWysłany: 20 Wrz 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Czy był ktoś ostatnio w Dreźnie i mógłby polecić miejsca , w których można tanio i dobrze zjeść z rodziną ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2019 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Sam sobie odpowiem - Curry&Co mają świetne promocje weekendowe. Przy zakupie 2 zestawów za 4,99 euro ( kiełbasa, frytki, sosy) - trzeci zestaw gratis.
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Drezno
#7 PostWysłany: 08 Wrz 2020 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Winnice:
Schloss Wackerbarth
Loschwitz, 01099 Dresden, Germany

Piwo:
Hop cult - The Craft Beer Store
Zapfanstalt, Sebnitzer Str. 15, 01099 Dresden, Niemcy
Hebedas, Rothenburger Straße, Dresden, Germany

Pro-tip: w jakikolwiek barze w Neustadt, można zapytać o piwo Elbhangrot -jest warzone w małym browarze w tej dzielnicy i mozna je gdzieś tam kupić w browarze na wynos, tylko trzeba zapukać we właściwe okienko :D

Gin:
Blue Note, Görlitzer Str. 2b, 01099 Dresden, Germany

Szama:
Bautzner Tor - typowo niemieckie jedzenie
TB – Terrasse am Bischofsplatz - jw. + dobre drinki; mają fajny letni taras na dachu
Falscher Hase - wegańska/wegetariańska knajpa
La Casina Rosa - włoskie
Alaunstraße 36 - falafel z foodtrucka
Damaskus Restaurant - naprzeciwo falafela, obłędna baranina
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Drezno
#8 PostWysłany: 25 Sie 2022 12:55 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 15
Mała aktualizacja z sierpnia tego roku:
Bautzner Tor - obecnie to typowy pub. Bardzo mały wybór jedzenia, właściwie same przekąski.
TB – Terrasse am Bischofsplatz - bardzo przyjemne miejsce, dobre jedzenie, ale bardzo mały wybór piw. Wydaliśmy tam najwięcej na obiad - 44EUR na dwie osoby.

Ze swojej strony mogę polecić Watzke Wurstküche. Ogromnne menu i również wielki wybór alkoholi. Bardzo dobra jakość i standardowe ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
FUX uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group