Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2016 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Dla szukajacych w Tromso lunchu w wersji budzetowej, polecam dwie kafeterie na UiT, Uniwersytecie Tromso. Obie znajduja sie na glownym kampusie, czyli jakies 4 km od drzwi terminala lotniska. Na mapce ponizej zaznaczylem gdzie mniej wiecej znajduja sie kafeterie. Ceny - jednodaniowy obiad, porzadna porcja (np. grillowana ryba z warzywami/frytkami) to koszt ok. 30-35 zl. Przykladowe menu z czerwca (latem chyba kafeterie sa nieczynne): http://samskipnaden.no/meny/2016-06-06
Wiecej info: http://www.sito.no/kafeer
Załącznik:
tromso.jpg
tromso.jpg [ 265.19 KiB | Obejrzany 11882 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76 20 Mar 2018 15:57, edytowano w sumie 2 razy
zmiana tytułu na bardziej ogólny
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Lunch w Tromsø
#2 PostWysłany: 22 Wrz 2017 21:02 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 70
wg mnie szkoda czasau na lunch na uniwersytecie. Taki lunch to 1 godzina wyrwana z dnia. Sam dojazd autobusem do UiT z centrum to 15 minut plus czas oczekiwania na autobus, cena biletu autobusowego to 25 zł w jedną stronę....


Jak dla mnie najlepsza opcja:

1. Hotel, który ma w cenie zarówno obiad jak i kolację: https://www.nordicchoicehotels.no/ ceny od 1100 nok za pokój 2/3 osobowy.
2. Najlepszy kebab w Troms: Paletten Kiosk, Storgata 51, za 100 koron kebab po którym będziecie syci do kolacji
3. restauracje Egon ( cos ala polski Sfinx) mają pizza bufet. Za 100 koron jesz pizzy ile chcesz. Pizza bardzo bardzo średnia.

W sklepach SPAR mają bufet sałatkowy. Za cały pojemnij wychodzi średni 60 nok. Można się najeść.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lunch w Tromsø
#3 PostWysłany: 22 Wrz 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Najlepiej w Tromsø jadlem w restauracji Smak, Skippergata 16B. :)
Poza tym, tylko nie pamietam jak to miejsce w Tromsø sie nazywalo, gdzie jadlem na wynos wspanialego kebaba z baraninka i musze przyznac, ze Norwegia ma wyjatkowo dobre mieso.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lunch w Tromsø
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2017 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
roccobarocco napisał(a):
wg mnie szkoda czasau na lunch na uniwersytecie. Taki lunch to 1 godzina wyrwana z dnia. Sam dojazd autobusem do UiT z centrum to 15 minut plus czas oczekiwania na autobus, cena biletu autobusowego to 25 zł w jedną stronę....

Zalezy jakie masz plany. My jechalismy wynajetym na lotnisku samochodem do Kilpisjärvi, wiec uniwersytet byl prawie tak samo po drodze jak centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2018 17:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W Tromsø (mimo norweskich cen) każdy może znaleźć coś dla siebie.
Podczas mojego ostatniego pobytu przetestowaliśmy kilka miejsc.

Pizzeria CASA INFERNO - Vestregata 2. http://www.casainferno.no/ Bardzo miły lokal, można zjeść na miejscu lub zamówić pizze na wynos. Jeśli jedziecie większą ilością osób, to można skorzystać z promocji, że 10 pizza jest za darmo.
Ceny pizzy niewysokie. My zapłaciliśmy 106 NOK za naszą. Na dwie osoby jako przekąska OK.

Burger King - Storgata 84. Klasyczny zestaw Big King Menu 114 NOK. Ciekawostka - ceny w lokalu są wyższe niż gdy bierzemy na wynos. Na wynos zestaw kosztuje chyba 100 NOK.
Załącznik:
BurgerKing.jpg
BurgerKing.jpg [ 329.66 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


Barents Sea Restaurants - Sjøgata 3-5. Nowa otwarta restauracja serwująca tradycyjne dania kuchni norweskiej. Tania niestety nie jest, ale jedzenie znakomite. Porcje niewielkie - raczej do delektowania się niż napchania. Za dwie porcje dorsza (jeden tradycyjny saltfisk i jeden dorsz z grilla) oraz małe i duże piwo zapłaciliśmy 770 NOK, ale moim zdaniem było warto.
Załącznik:
retauracja-norweska.jpg
retauracja-norweska.jpg [ 155.55 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Załącznik:
dorsz1.jpg
dorsz1.jpg [ 285.41 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Załącznik:
dorsz2.jpg
dorsz2.jpg [ 98.06 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Ciekawostka - szefem kuchni jest tam Polak.

Liczne markety w Tromsø oferują także w przystępnej cenie dania gotowe, zarówno na ciepło jak i na zimino. Nie próbowałam, więc nie napiszę nic na temat smaku, ale przedstawiam asortyment i ceny np. z supermarketu EUROSPAR.
Załącznik:
dania-gotowe1.jpg
dania-gotowe1.jpg [ 338.06 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Załącznik:
dania-gotowe2.jpg
dania-gotowe2.jpg [ 321.08 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


Można w sklepach kupić także za niewielkie pieniądze surowe ryby, aby samemu w domu czy w hostelu przygotować sobie prawdziwego norweskiego dorsza czy łososia prosto z Atlantyku.
Załącznik:
ryby-sklep1.jpg
ryby-sklep1.jpg [ 292.63 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Załącznik:
ryby-sklep2.jpg
ryby-sklep2.jpg [ 220.83 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


Dla koneserów także jest gratka i można zakupić świeży stek z renifera. Niestety cena nieco powala 659 NOK. W kolejce na Tromsdalen spotkaliśmy chłopaków spod Kalisza. Pracują w Norwegii jako rzeźnicy przy obróbce reniferów. Powiedzieli, że cena polędwicy z renifera częstokroć przekracza cenę tuszy całego prosiaka. Cóż.
Załącznik:
stek_renifer.jpg
stek_renifer.jpg [ 236.37 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


Dla sympatyków kawki i ciasteczek polecam jedna z dwóch kawiarni Kaffebønna. Koszt dwóch cappuccino to 76 NOK.

I teraz coś dla prawdziwych koneserów - czyli pijących podróżników. Ceny piwa w puszkach w marketach wahają się od średnio 28 do 31 NOK.
Załącznik:
piwo.jpg
piwo.jpg [ 43.06 KiB | Obejrzany 9949 razy ]
Pamiętajcie jednak, że sklepy są nieczynne a niedziele, a sprzedaż alkoholu w dni powszednie kończy się o 20:00.
Średnie ceny piwa w pubie czy restauracji to 92-116 NOK.

Pub Ølhallen - Storgata 4. Zaraz obok lokalnego browaru Mack distribusjon AS. Pub ma w ofercie ponad 50 gatunków piwa kraftowego. My spróbowaliśmy dwa duże z lokalnego browaru - 216 NOK. Miejsce bardzo miłe, a piwo dobre. Co ciekawe moje ALE nieźle mną zakołysało. Miejsce polecam, choćby po to, aby zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem polarnym :)
Załącznik:
browar.jpg
browar.jpg [ 269.09 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


A dla tych, co już naprawdę nie mogą się obejść bez mocnych alkoholi polecam sklep monopolowy w Nerstranda Senter -
Nerstranda 9. Prosto na parterze na samym końcu. Kupicie tam wszelkie gatunki alkoholu, nawet polską dobrą wódeczkę. Tak, tak, ceny norweskie, ale da przeżyć.
Załącznik:
wodeczka.jpg
wodeczka.jpg [ 348.9 KiB | Obejrzany 9949 razy ]


Tajemnicą poliszynela jest, że w Norwegii czarny rynek alko ma się bardzo dobrze. A dla tych, co już naprawdę nie mogą - za 500 NOK dostępna jest dostawa buteleczki na telefon w opcji "door to door" o dowolnej porze dnia i nocy.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
BooBooZB uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2018 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moj zamozny kolega zawsze twierdzil, ze ten Burger King w Tromso, to jeden z drozszych, w ktorych byl. Nie wiem jakie sa ceny w BK w Polsce, ale w porownaniu do UK jest tam drogo. Za tyle samo moglismy zjesc kolacje w hotelu Clarion, gdzie mozna bylo zarezerwowac pokoj z buffet dinner. Obiad nie byl jakis super, ale wziawszy pod uwage lokalne ceny, bylo ok.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2018 18:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@Japonka76 dzieki za wyczerpujacy wpis, jednak bez chleba i konserw sie nie obędzie, wole to przeznaczyc na lokalne piwo :mrgreen: i kielbase z renifera(35% miesa z renifera za 15 pln za 2 petka). @Aga_podrozniczka standardowy zestaw 15 pln z jakimis kuponami notorycznie mozna zjesc za 10
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Mar 2019 23:04 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Ten bufet na Uni w Tromso jest spoko - trafiłam tam przez przypadek przy zwiedzaniu skoczni :D

Bistro Kaia przy porcie również polecam.

Do tego praktycznie wszędzie sprzedają hot dogi jakby ktoś wolał bardziej budżetową opcję ;) w budce z hot dogami w centrum rownież gulasz z renifera (Bidos) za 110 NOK ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2020 23:22 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 23
Czy trzeba być studentem by skorzystać z bufetu na terenie kampusu w Tromso?
_________________
Using Tapatalk


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Sty 2020 11:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Gru 2023 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Odświeżam, czy mamy jakiś update? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Gru 2023 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Marco Manno

Od siebie mogę polecić apke „TO GOOD TO GO” za 39NOK dostajemy pokaźne paczki. Tylko wieczorem do odbioru. Pierwszy raz korzystałem tam i byłem zdziwiony zawartością.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Gru 2023 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Ja też polecam apke w Norwegii. Z reguły paczki są bardzo wartościowe ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Gru 2023 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Akurat tą aplikację poznałem bardzo dobrze w Skandynawii i na pewno nie omieszkam się z niej skorzystać. Ale bardziej mi chodziło o coś ciepłego do zjedzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group