Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 26 Lip 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
To mi się jeszcze przypomniało Aceto Balsamico przy Wawelskiej - ale zdecydowanie bardziej na pasty, a mniej na pizzę ;) Malutka knajpka, warto zarezerwować stolik.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#442 PostWysłany: 27 Lip 2018 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Już w tym wątku przewijało się bistro o nazwie "mleczarnia" ale nawiązując do obecnego ciepełka polecam właśnie w tych lokalach chłodnik (spora porcja 5,90zł). Jak dla mnie rewelacja i ostatnio czasami wracając z pracy zaglądam tam na właśnie taką szybką zimną zupkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 30 Lip 2018 21:35 

Rejestracja: 30 Lip 2018
Posty: 5
Pizza pizzą, ale jeśli ktoś szuka polskiej kuchni to kiedyś wybrałam się do restauracji Ursus, nie zawiodłam się, bo jedzonko było w porządku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 02 Wrz 2018 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
maginiak napisał(a):
Z moich ostatnich odkryć polecam Pho 206 na Chłodnej - wg mnie zupa lepsza niż ta w Oh my Pho.
Oraz średnio w centrum ale wg mnie jedna z najlepszych włoskich restauracji w Warszawie - Figlia di Papa w miasteczku wilanów na Branickiego, genialne owoce morza i makarony.


mega ludzi to odwiedza w porze lunchowej okoliczne biura wiec musi byc dobrze i tanio.

klapio napisał(a):
Za radą forumowiczów odwiedziłem "Ciao a Tutti". Mnie smakowało bardzo, prawdziwa włoska pizza :)


Ciao a tutti, Mąką i woda ( imo top ale drożej) i Non solo pizza podobno też dobra, ja mieszkam od Non solo jakies 500 metrów i mnie jakoś nie wchodzi

Percebes napisał(a):
Ja mogę polecić knajpkę Du-Za Mi-ha na ul. Złotej, na przeciw Pałacu Kultury.
Kuchnia azjatycka, ceny jak na Warszawę bardzo przyzwoite.


bardzo często miejsce do wspomożenia się podczas nocnych eskapad, przyznam szczerze, że nawet pod tym lokalem zdarzylo mi się wyhaczyc w Mi[c]he :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 04 Wrz 2018 17:38 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 105
a poleci ktoś coś dobrego niedaleko od lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 04 Wrz 2018 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Przy samym lotnisku to tylko restauracje hotelowe.

Ponieważ żeby gdziekolwiek udać się do knajpy i tak musisz ruszyć się z lotniska to w zasadzie najprościej dojechać do centrum - SKM jedzie 25 minut.

Wcześniej masz np. Jeffs na Polu Mokotowiskim - jedzie autobusem prosto z lotniska.

http://jeffs.com/miejsca/pole-mokotowskie-warszawa
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
 
      
#447 PostWysłany: 12 Wrz 2018 19:06 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Jeff's warty polecenia. Jezeli skorzystasz z Ubera/taxi (albo autobus 175 + przesiadka w 189 na Sasanki) wiele restauracji z dobrą jakością jest w Galerii Mokotów. Do wyboru do koloru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziamu lubi ten post.
 
      
#448 PostWysłany: 20 Wrz 2018 10:24 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Byłem ostatnio w Shoku. Zachwyciła mnie ta knajpa! Niewiele spodziewałem się po jedzeniu, a okazało się bardzo dobre, zarówno smakowo, jak i jakościowo. Robią też świetne koktajle.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
 
      
#449 PostWysłany: 28 Paź 2018 10:35 

Truskaw (wieś przy lesie kampinoskim), restauracja DZIUPLA.
Rodzinna restauracja: właściciel obsługuje gości, a żona i córka zajmują się gotowaniem.

Wybitna kuchnia, wybitna obsługa. Trafiłem tam przypadkiem, ale będę wracał częściej.

Gulasz dzik/jeleń - 52 zł
Udziec z jelenia z żurawiną - 78 zł
Sarna w sosie śmietanowo - ziołowym - 78 zł
Dzik w sosie winnym - 78 zł
Zupy - chyba 25 zł, ale nie pamiętam
Piwo z browaru w Piasecznie - 12 zł

Można płacić kartą. Polecam
Image
Góra
 PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#450 PostWysłany: 31 Sty 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Czy ktoś może polecić gdzie w Warszawie zjeść smażone lody w tempurze? Ewentualnie w cieście naleśnikowym też mogą być. Wiem, że to bardzo specyficzny deser. Oczywiście przeglądam menu knajpek japońskich, tajskich i chińskich, ale może ktoś był i może polecić, gdzie są smaczne :?: Kiedyś fantastyczne lody w tempurze były na rogu Świętokrzyskiej i Nowego Światu, ale już dawno zniknęły z menu :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 01 Lut 2019 23:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Urodziny obchodzę na dwa sposoby
albo wyjazd
albo rajd po knajpach.
Tym razem Warszawa. Jestem w szoku,że wszystkie wybory okazały się świetne.
Śniadania:
Momu - Wierzbowa 9 (plac Teatralny o wiele łatwiej znaleźć)
Do kawy śniadanie za 1pln porcje idealne na szybki śniadanie do porannej kawy ( za 1 pln nie liczmy na stos jedzenia)
-jajecznica z 3 jajek + chips z boczku i 2 kromki chałki z americano za 10 = pyszne.
Shipudei Berek-
śniadanie do 11 do kawy za 1 pln
- pizza shakshuka -całkiem poprawny mix, można się najeść ale... weźcie klasyczną szakszukę :roll: cena ok 10 pln w zależności od kawy.
- śniadanie Fishera - sledz z cebulką plus troche serka a'la philadelphia małe, pyszne , dopracowane
Lunch/kolacja
Shrimp house
Tutaj cebula urodziny deal czyli podwójna porcja krewetek w urodziny.
-zupa krewetkowa 5szt na mleczku kokosowym - przenosi nas prosto do Tajlandii, pyszna aromatyczna, (tylko w Tajlandi za 1/5 ceny...)
-krewetki w tempurze - 8szt(dostałem 16) klasyka do bólu ale znają się na rzeczy, świeży olej, sos koktajlowy i mango
-fajitas -trzy tortille ale krewetki zajeb... doprawione i dodana odrobina chorizo. Super danie na mini/mikro głód

Toan pho

Klasyka do bólu także w temacie zup w Warszawie. Lokal legenda, chociaż mam wrażenie, że sporo spadli w ciągu ostatnich 5 lat a ceny podnieśli. W zimowy dzień dobra zupa z dużą ilością mięsa. Nie ma co się już nastawiać na "orgazm smaku" gdy tyle ramenowni/zupowni w okolicy. No chyba że zamówicie sajgonki. Te nadal najlepsze jakie jadłem w Polsce a jadłem ich pewnie z 1000 w swoim życiu :roll:

Shipudei Berek
Runda druga lunchowa
Pizza z jagnięciną - dobra z tahini i ostrym sosem, baza ta sama co w pizzy sniadaniowej 25 pln
Bakłażan pieczony plus porcja hummusu - klasyka kuchni izraelskiej ale jednak w TLV robią to lepiej.
Falafel - dobry, poprawny 15 za 5 szt
Talerz mezze 19 za 10 sztuk pro tip. Poproscie by zamiast ogorka (okrutny) dali dwie porcje tahini z pietruszką, cudo
Ogólnie świetna knajpa i przezajebista obsługa + chyba najsmaczniejsza pośród knajp właściciela ( ma Podwale 25, Bazyliszka, Der elephant )


P.s Zdjęć nie ma bo w większości to familiada a nie dania :geek:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#452 PostWysłany: 06 Lut 2019 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
gdzie w Warszawie zjeść smażone lody w tempurze?

Odpowiem sama sobie i polecę innym. W restauracji tajskiej Why Thai przy Wiejskiej (dosłownie parę kroków od placu Trzech Krzyży) można zjeść naprawdę bardzo dobre smażone lody. Są tam one podawane z sosem z mango, orzechami oraz słodkim sosem macha (odmiana zielonej herbaty). Całość się rewelacyjnie komponuje ze sobą, a sos macha to po prostu czysta poezja smaku :D Cena 16 zł też jest dobra. Polecam też spróbować kawy po tajsku - ja wybrałam wariant ze słodkim sokiem z tajskiej bazylii. Ciekawa kompozycja.
Załącznik:
Lody_macha1.JPG
Lody_macha1.JPG [ 27.68 KiB | Obejrzany 3004 razy ]

Załącznik:
Lody_macha2.JPG
Lody_macha2.JPG [ 28.7 KiB | Obejrzany 3004 razy ]

Załącznik:
Kawa_bazylia.JPG
Kawa_bazylia.JPG [ 34.16 KiB | Obejrzany 3004 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#453 PostWysłany: 26 Lut 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Byłem dzisiaj w polecanym pyzy, flaki gorące z nadzieją, że zjem wreszcie dobre flaki. Jednym słowem, auć. Flaków we flakach mało, kompletnie niedoprawione, da się zjeść, nic poza tym.
Ja rozumiem, że to niewyszukany lokal typu bistro, ale podawanie niby tradycyjnego polskiego dania (@ane.wald twierdzi, że to kuchnia warsiaska ;) ) w pseudo słoiku z pepco owiniętym jakąś szmatą z poliestru i do tego plasticzana łycha to zdecydowanie przerost formy nad treścią.

Porażka.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 26 Lut 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Bo tam się pyzy bierze nie flaki. Chyba nawet prowadzący knajpę ci to powiedzą (mi w każdym razie mówili). Odnoszę wrażenie, że flaki tam są tylko że względu na nazwę lokalu

el sueño de la razon produce monstruos
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 26 Lut 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ech, skoro mają w nazwie flaki i kilka osób tu z forum (nieprzypadkowych) polecało lokal to się skusiłem.
Generalnie z dobrymi flakami jest kiepsko?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#456 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
1. Ostatnio po 2 latach przerwy wstąpiłem do "Du-żej Mi-chy" przy Jasnej 24 (250m od M Świętokrzyska).

Za 21 PLN tajskie czerwone curry z kurczakiem + na drugim talerzu ryż i surówka kimchi. Porcja zacna, a smakowo także O WIELE LEPIEJ niż było tam kiedyś.

Podsumowując, tanie dobre azjatyckie jedzenie, duże porcje.

2. Wspomniany tu BEREK Shipudei również przy Jasnej 24 ze swoim lunchem 11.00-15.00 za 19 PLN także daje radę.

Kuchnia izraelska, w ofercie lunchowej za 19 PLN otrzymujemy: zupę dnia lub 5 talerzyków Mezze do wyboru lub hummus + wypiekana pita + szaszłyk grillowany z kurczaka/wątróbki drobiowej + kasza bulgur/ryż/frytki + deser w postaci sorbetu lodowego lub izraelskiej Panna Cotty. Napój dodatkowo płatny.

-- 15 Mar 2019 13:41 --

Arekkk napisał(a):
Jeff's warty polecenia. Jezeli skorzystasz z Ubera/taxi (albo autobus 175 + przesiadka w 189 na Sasanki) wiele restauracji z dobrą jakością jest w Galerii Mokotów. Do wyboru do koloru.


No nie jestem pewien co do tego Jeff'sa. Byłem ostatnio to za dwudaniowy obiad z napojem i napiwkiem wyszło 70 PLN :evil: jedzenie było ZWYKŁE, ani złe ani super dobre, za to ceny powalają. Można zjeść w Warszawie lepiej i taniej.


Ostatnio edytowany przez kittycate 15 Mar 2019 15:04, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#457 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:42 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 130
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
cypel napisał(a):
Ech, skoro mają w nazwie flaki i kilka osób tu z forum (nieprzypadkowych) polecało lokal to się skusiłem.
Generalnie z dobrymi flakami jest kiepsko?


Tam jeszcze sprzedają "ogórka" - niezłą nalewkę na aloesie :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 16 Mar 2019 13:47 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Dużo osób poleca "ciao a tutti" - moim zdaniem pizza spoko, ale bije ją na głowę Tutti Santi (Królewska 18). Jadłem abruzję i była genialna. Ser i mięso pierwsza klasa. Natomiast nie postarali się z kremem pomidorowym (bardziej mi to wyglądało na przecier).
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#459 PostWysłany: 02 Kwi 2019 20:41 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Pamiętaj, że Ciao a Tutti ma dwie miejscówki. Due jest gorsze od pierwszej. Tutti Santi natomiast to sieciówka, ale to w żaden sposób nie jest ujma -trzymają poziom we wszystkich lokalizacjach, jakie miałem okazję do tej pory odwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#460 PostWysłany: 01 Maj 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Coś do polecia dla grupy 15osobowej koło Dworca Zachodniego ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 536 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group