Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Madera
#21 PostWysłany: 08 Sty 2019 08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
W Funchal polecam "Pastelaria o Fofinho", kolalizacja: R. Dr. Fernão de Ornelas, 51 9050-021 Funchal Portugal.
Malutka knajpa w samym centrum, przy ładnej pogodzie jest kilka stoliczków przy ulicy na zewnątrz, gdzie toczy się zwyczajne codzienne życie. Do tego smaczne danie dnia z piciem za 5 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Madera
#22 PostWysłany: 29 Sty 2019 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 39
Loty: 39
Kilometry: 80 756
Gdzie i co mi smakowało na Maderze:

- skłoczepy (ang. limpets) w Restauracji Deserta Pequena w Camara de Lobos, Rua Sao Jao de Deus 32 (zwracam uwagę na niezwykle dobre pieczywo czosnkowe);

- w hotelowej Restauracji Sea View Restaurante w Porto Moniz zupa rybna, choć dla jej smaku mógł mieć znaczenie przepiękny widok za oknem;

- w najbardziej niespodziewanym miejscu, w którym jedzenie z zasady powinno być słabe i drogie czyli tuż obok stacji kolejki na Monte smakowało w zasadzie wszystko co zostało zamówione - powalały bruschetty z awokado, znakomity dorsz, smaczna sangria.

Zaznaczam, że skupiam się na smaku i wrażeniach, nie podaję cen, nie były to dania okazyjne, czy niskokosztowe ale też, jak na Maderę, nie zabijały ceną
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 09 Lut 2019 17:00 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Na początku lutego miałem przyjemność jeść w restauracji Vila Baleia w Porto Moniz. Wraz z narzeczoną jedliśmy dwudaniowy obiad (zupa oraz ryba pałasz czarny) i popijaliśmy doskonałym ponczem, mieszanką Aguardente de Cana Sacarina oraz świeżo wyciśniętych owoców.

U góry zupa rybna, na dole warzywna.
Załącznik:
zupy.jpg
zupy.jpg [ 111.24 KiB | Obejrzany 8479 razy ]

Pierwszy raz kelnerka nalewała mi zupę przy stole z parującego garnka. Zupy pyszne, gęste, idealnie doprawione.

Na drugie dwa pałasze. Jeden z bananem w miodzie, drugi z marakują.
Załącznik:
pałasz_banan.jpg
pałasz_banan.jpg [ 216.78 KiB | Obejrzany 8479 razy ]

Załącznik:
pałasz_maracuia.jpg
pałasz_maracuia.jpg [ 150.51 KiB | Obejrzany 8479 razy ]


Zimny poncz podano na początku posiłku. Mocny, w dobrych proporcjach alkoholu i soku pomarańczowego z miąższem z owoców. Bardzo zdradliwy, łatwo przekroczyć cienką, czerwona linię.
Załącznik:
poncz.jpg
poncz.jpg [ 169.25 KiB | Obejrzany 8479 razy ]


Butelka rumu, z którego robi się poncz, 50% 8-)
Załącznik:
Aguardente de Cana Sacarina.jpg
Aguardente de Cana Sacarina.jpg [ 127.47 KiB | Obejrzany 8479 razy ]


Za całość zapłaciliśmy 37,80 EUR plus napiwek 42 EUR.
Załącznik:
rachunek.jpg
rachunek.jpg [ 88.18 KiB | Obejrzany 8479 razy ]


Bardzo miła obsługa, smaczne jedzenie i duże porcje. Uczucie sytości towarzyszyło mi jeszcze przez parę godzin. Polecam tę restaurację.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#24 PostWysłany: 27 Cze 2019 17:54 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Funchal ~ centrum. Rua das Pretas 25, restauracja " Tahiti".
" Od 12 do 16 oprócz niedziel, bufet do oporu za 6 € , Jedzenie wyśmienite. Zupa dnia, ryby, mięsa, sałatki. Jemy "do skuchy" :mrgreen:

A wieczorem duże piwo za 2,5 €.
. Wczoraj nam podawali do KAŻDEGO kufla, tapas na talerzyku gratis. 10 piw, 10 talerzyków ;) , na każdym co innego. Na zimno i na ciepło. Nie dało się przejeść, a dobre to było. :D
Poranna kawa+ ciastko z budyniem 1,2€.
Ogólnie żarcie tańsze i lepsze od tego w barze przy Pingo Doce.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#25 PostWysłany: 07 Lis 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Bardzo mogę polecić bar Muralha's w Canical - do odwiedzenia przy okazji pójścia na szlak na półwyspie świętego Wawrzyńca - polecony przez tubylca, jako miejsce które odwiedza często z rodziną. Bardzo świeże ryby i owoce morza, rozsądne ceny (w cenie są dodatki). Wystrój bardziej stołówkowy niż restauracyjny. Mają własny parking, a po drugiej stronie ulicy znajduje się kamienista plaża.

Mogę też polecić aplikację "the fork". Można znaleźć obniżkę 50% na całe menu do przyzwoitych restauracji.

Załączniki:
IMG_20191029_165411.jpg
IMG_20191029_165411.jpg [ 456.89 KiB | Obejrzany 7424 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#26 PostWysłany: 29 Lis 2019 12:02 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 10
Loty: 67
Kilometry: 121 040
Szczerze polecam 2 miejsca na które trafiłem przypadkiem jeżdżąc po wyspie:

O Posto da Poncha:
https://goo.gl/maps/4N7q2ciBBK3FPRRLA
Przydrożny bar pełen lokalsów z Poncha i przekąskami
Image
Za zestaw ze zdjęcia około 6€

A Pipa
https://goo.gl/maps/6AxnUENPtxuGfKDMA
Knajpa o zabawnej nazwie z pysznym jedzeniem, przystępnymi cenami i w ciekawej okolicy. Szczególnie polecam grillowane Skałoczepy.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#27 PostWysłany: 24 Gru 2020 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Funchal polecam Golden Gate Grand Café blisko Katedry. :)

Nie tylko, ze bylo wysmienite, ale b. estetycznie podane i super obsluga.
Espresso gratis :), zreszta nierzadko sie zdarzalo na goscinnej Maderze.

Wesolych Swiat!

Załącznik:
Golden Gate_1.JPG
Golden Gate_1.JPG [ 81.21 KiB | Obejrzany 6190 razy ]


Załącznik:
Golden Gate_2.JPG
Golden Gate_2.JPG [ 67.17 KiB | Obejrzany 6190 razy ]


Załącznik:
Golden Gate_3.JPG
Golden Gate_3.JPG [ 41.44 KiB | Obejrzany 6185 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn 26 Gru 2020 08:03, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#28 PostWysłany: 03 Cze 2021 13:53 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Na wschodniej stronie wyspy, w miejscowości Canical polecam restauracje Aquarium.
Zestaw pałasz z bananem + sałatka + frytki = 9,50 euro - idzie się najeść.

Byliśmy dwa razy i każdym razem prawie komplet zajętych stolików.

R. da Pedra d'Eira, 9200-039 Caniçal
Góra
 Profil Relacje PM off
mewho lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#29 PostWysłany: 01 Paź 2021 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
pazur napisał(a):
Funchal ~ centrum. Rua das Pretas 25, restauracja " Tahiti".
" Od 12 do 16 oprócz niedziel, bufet do oporu za 6 € , Jedzenie wyśmienite. Zupa dnia, ryby, mięsa, sałatki.


Co prawda nie udało się trafić przed 16, ale jedzenie i tak w przystępnych cenach no i na razie najlepsza poncha na wyspie

Image
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#30 PostWysłany: 08 Paź 2021 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Inne miejsca:
1. w Dolinie Zakonnic - La Perla Restaurante/Bar - https://goo.gl/maps/2Q3hfLUGYAquk6HJ8
Danie dnia 5e no i ten widok z tarasu - nie będę spojlerował, sami sprawdźcie 8-)

2. na północy, dzięki podpowiedzi @acquiesce21 mega żarełko, z równie dobrym widokiem: Restaurante São Cristóvão - https://goo.gl/maps/9559znYaMsnxua4Y6

3. Machico - O Galã - https://goo.gl/maps/L5W26zkdw9ZfsyBt5
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#31 PostWysłany: 19 Lut 2022 15:36 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Mar-a-vista, Porto Moniz - Ok, Szybki stop na filet z Pałasza.

Restaurante Embaixador Madeirense, Rua de Santa Maria, Funchal - Samo centrum Funchal, dobre miejsce zeby coś zjeść i wypić w centrum.
Stoliki przy Rua de Santa Maria - w sezonie moze być tłoczno.

O Almofariz, Estrada Monumental, Funchal - Z dala od centrum, bardzo dobra kuchnia, obsługa na wysokim poziomie. Smaczny steak z tunczyka.

Taberna Dos Lobos, Camara de Lobos - jedzenie było smaczne, w lodówce świeże ryby do wyboru.

A Bica, Funchal - wrazenia średnie w porównaniu do innych miejsc. Jedzenie było ok, ale sama restauracja miesci sie w piwnicy i z tego powodu jest duszno a samo miejsce juz wymaga odświeżenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Madera
#32 PostWysłany: 17 Paź 2022 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Odwiedziłem kilka proponowanych w wątku lokali:

Tahiti z postu #24 - obecnie bufet kosztuje 7 EUR. Wybór nie jest olbrzymi, ale każdy coś wybierze.
Warto przyjść w miarę wcześnie - my byliśmy po 15 i już nie było zupy.
Jedzenie z bemarów więc głowy nie urywa, poprawne.
Można płacić kartą.

---------

La Perla z postu #30 - widoki oszałamiające, jedzenie spoko, zupa kasztanowa ciekawa, choć dla mnie dziwny ten słodki smak.
Sporo lokalsów jarających fajki i popijających alko.
Z zewnątrz lokal wygląda na wręcz luksusowy, a w środku jak niedrogi bar.
Dziwne, że w takim miejscu tak niedrogo.
Można płacić kartą.

Taki widok mamy z tarasu lokalu
Image

Menu
Image

Zupa kasztanowa
Image

Kurczak
Image

Z takim widokiem aż przyjemnie się płaci - zwłaszcza, że rachunek niewielki (2 piwa 0,3, 2 kurczaki, 1 zupa)
Image

Zamknięte we......wtorki :lol:
Image

----------

Wspominane już jedzenie w Pingo Doce - im jesteśmy wcześniej tym większy wybór jedzenia będziemy mieli.
Im większy sklep tym większa powierzchnia knajpki.
Często można spotkać miejscowych, którzy po prostu umawiają się tam ze znajomymi na pogaduchy przy kawie i ciastku.
Innym razem 2 dziadków przy stoliku obok kupiło butelkę wina (a przypomnę, że są w "normalnych" sklepowych cenach), wzięło dwa kieliszki i sobie powoli sączyło rozmawiając.
Oczywiście nie jest to miejsce na romantyczną kolację we dwoje czy obserwowanie zachodów słońca, ale tanie wyżywienie idealnie zapewnia.

-----------

Prova la Pasta (zapewne jakaś sieciówka) na dolnym poziomie centrum handlowego La Vie w Funchal (niedaleko deptaku i muzeum CR7).
Zestaw: makaron (rodzaj makaronu do wyboru spomiędzy ok 10) + napój + kawa za 6-6,5 EUR
Jedzenie smaczne, świeżo przyrządzana każda porcja - warto.
Na zdjęciu porcja wygląda na małą, ale to kwestia olbrzymiego talerza - porcja jak najbardziej konkretna.

Zestawy
Image

Carbonara
Image

To było opisane jako "maderskie" - chyba z mięsem z żeberek
Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."


Ostatnio edytowany przez Tomo14 17 Paź 2022 14:23, edytowano w sumie 6 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tarman uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#33 PostWysłany: 17 Paź 2022 14:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
https://goo.gl/maps/9LzMhezRwrh9FuCB9

Absolutny hit.

https://goo.gl/maps/xVZJuZETVczbgsBs8
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DAD uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#34 PostWysłany: 05 Lis 2022 23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
@FUX
Ja wiem że dla różnych ludzi różne rzeczy są wartościowe ale... ale ja właśnie wyszedłem z tej knajpy która polecałeś, mianowicie - Central Grill : Churrascaria - Restaurante.

Byliśmy tam po 19 jakoś tak... i pusta knajpa. Dziwne uczucie, bo większość stoików w rezerwacji ale nie było nikogo.No ale opinie na Google tez wysokie, bo 4,6. Myślę, a co mi tam zaryzykujemy. Nieśmiało coś tam zamówiliśmy. Znowu ryba espanada (14,90), bo już nam znana i z polecenia coś tam Radizio Brasileiro. (18,9 euro).
Za chwilę zaczęli przychodzić ludzie, w pół godziny knajpa się zapełniła, a tam ze dwie sale. Na moje oko z 70 osób jak nic. NIe ma wolnego stolika.
Co do jedzenia... Espanada była ze dwa razy większa niż w innych knajpach, a moje danie... nie wiem jak to opisać. Niby porcja na jedna osobę, ale we dwie byśmy byli mega objedzeni. Danie składające się sałatki, ryżu, dużego kociołka czarnej fasoli i co chwilę przynosili mięsa do tego. Po piątym rodzaju mięsa chciałem już poprosić o rachunek, a podchodzili jeszcze dwa razy. Na koniec w tej cenie dostałem jeszcze pieczonego ananasa, palce lizać, a nie jestem smakoszem deserów.
To nie jest ścisłe centrum miasta i może dlatego takie fajne. Byliśmy tam chyba jedynymi turystami, bo sami Portugalczycy akurat dzisiaj było.
Najlepsze value for money całej Madery jak dla mnie i świetny pomysł na podanie dań.
Jestem mega zadowolony i gdyby nie to że ja lubię testować, poznawać nowe, to chyba bym tam tez i jutro podjechał :). @FUX - wielkie dzięki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#35 PostWysłany: 06 Lis 2022 08:15 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Bardzo miło to słyszeć.

Dodam tylko, a pisałem o niej gdzieś tam wyżej, że z butelką wina wyżerka już bez fasoli, samo mięcho, pieczywo czosnkowe, sałatka, dwie herbaty, przy kasie w czerwcu wychodziło ok. 50 juro.

W dniu przylotu weszliśmy do niej po 23. Dostaliśmy stolik. Jeden jedyny.

W sumie to byliśmy tam w ciągu tygodnia 3-4 razy.
😂

Knajpa zdecydowanie 5/5.
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#36 PostWysłany: 07 Lis 2022 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Leeno's Bar & Restaurant - Funchal

Wiem ze to wątek o polecaniu, ale w sumie nie polecać tez chyba można ;-)

W sumie bardzo wysokie noty na Google, bo 4,6, a na TripAdvisor 4,5. Polecił mi ja znajomy ze super krewetki, to pojechaliśmy.
Krewetki mocno przeciętne i w domu chyba nie robię gorszych. Serio.
W tej knajpie podają fajne steki, bo surowe i podają gorące kamienie, więc samemu nmozna sobie je zrobić. Bardzo fajne.
No ale w sumie czy na pewno?

Dostałem steka i jakoś odruchowo położyłem całego na tym gorącym kamieniu. Momentalnie olejem zapryskałem cale spodnie. Może to moja wina, fakt. Połozylem szybko serwetkę na spodnie, ale chwile popackana koszulka. Chwile później olej prysnął mi na twarz. No kurde, wkurzyłem się. Miesiąc temu w Sarajewie podobna knajpa, ale dali no taki fartuszek czy coś ;-). Tutaj nic z tego, a obsługa tez nic mnie mówiła. Może moja wina, ale jeśli uznać ze ktoś pierwszy raz w takiej kanie, to może sobie najnormalniej krzywdę zrobić.
Zerknąłem na stolik obok. Facet zamówił tez steka i tez przysmaża. No wszystko w podobnej sytuacji, z tym ze partnerka nie wytrzymuje ilości dymu lecącego w jej twarz i odchodzi od stolika. Ten pomysł jest na serio bardzo fajnym ale coś tam nie do końca gra z tym.
Finalnie jak ktoś zamawia steka, to sam jest uwalony tłuszczem, śmierdzi później i jeszcze przeszkodzą innym ktorzy zamawiali coś innego, często przy sąsiednim stoliku.
Tak obiektywnie cenowo, no jakoś ta poziomie lekko standard+. Stek kosztował 21 Jurków więc tez nie jakoś drogo (300g). Krewetki przystawka 11 euro.
Najsłabszy w mojej ocenie tradycyjny chleb Bolo de caco z wszystkich jakie jadlem,a. zamawiałem chyba w każdej knajpie w której jadłem. W knajpie sami zachodni turyści.
Moze tak trafiłem, ale wybrałem się tam tylko dlatego ze mi polecił znajomy... więc wiecie... każdy ma swoje doświadczenie. Nie musi sie tez zgadzać z moim :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#37 PostWysłany: 07 Lis 2022 10:59 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
To jeszcze raz Funchal i uzupełnienie.

https://www.facebook.com/casadobolodocaco

https://g.page/casadobolodocaco?share


Szybka przekąska. Smaczna, sycąca, specyficzny smak wieprzowiny.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#38 PostWysłany: 07 Lis 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
No to jaja :) Jadłem tam kilka dni temu "lunch". Kanapeczki pierwsza klasa. Były tam tez pyszne lody :)
Casa do Bolo do Caco
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Madera
#39 PostWysłany: 07 Lis 2022 14:14 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Świat jest mały, jak mawiają Niemcy.
💁
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Madera
#40 PostWysłany: 11 Lis 2022 17:15 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Tak kilka ostatnich przemyśleń z Funchal.

Jedzenie w Pingo Doce jest trochę mało eleganckie, choć najeść się można. Jeśli będziecie w centrum handlowym Forum Madeira, to polecam wjechać na drugie piętro. Po pierwsze, toalety za darmo, łatwo znaleźć. Po drugie, można znaleźć wszystko. McDonaldsa polecał nie będę, ale kawałek dalej jest PRATO, PREGO & CIA i to polecam z całą odpowiedzialnością. Na początek, warto zamówić po porcji zupy pomidorowej, takiej po portugalsku, z dużą ilością cebuli i z jajkiem. Oczywiście "drugie dania" również są. To jest czynne od 10 chyba do 11 wieczorem, więc warto zapamiętać adres, tym bardziej, że na dolnym poziomie właśnie Biedronka, nieźle zaopatrzona, znaczy Pingo Doce.

Acha, jeśli ktoś chce na dodatek kulturalnie, to ja odkryłem kilkadziesiąt metrów za Mercado dos Lavradores "Jota Bar". To nie chodzi o to, że taniej, niż gdzie indziej i smacznie, a poza tym bardzo miła obsługa (znają też niemiecki, oprócz angielskiego), ale w Jocie można czasem posłuchać muzyki. Mają tam spotkania wykonawcy Fado z Madery, warto popatrzeć, czy na drzwiach nie ma plakatu, albo spytać. Czasem są inne koncerty, czy choćby karaoke. Jak będziecie mieć szczęście, to usłyszycie 10 letniego syna właścicielki. Dziecko ma niesamowity talent muzyczny! Oczywiście, jeśli wam się uda wkręcić na spotkanie fadystów płacicie tylko za jedzenie, biletów za muzykę nie ma. Naprawdę Jota Bar warto odwiedzić, choćby i po kieliszek Ginjinhi, ewentualnie Ponchy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group