Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Porto
#81 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
To nie espresso jak w Neapolu :)

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Porto
#82 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
cypel napisał(a):
Może tak być, że byłeś w innej Portugalii i przy okazji nie wiesz co to jest espresso ;)
Kawę piją w hektolitrach, ale w małych filiżankach a nie espresso w naparstkach.
No według mnie w tych małych filiżankach jest espresso i to właśnie je piją w hektolitrach ? Co wg Ciebie tam jest?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#83 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:36 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Nie napisałem, że to okazja tylko jaka aktualna cena.A konsumenci to sami Portugalczycy plus my(Na lotnisku espresso 1,3E).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#84 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Gaszpar napisał(a):
Co wg Ciebie tam jest?


Po prostu kawa z ekspresu. Espresso żeby było espressem musi spełnić kilka warunków i jednym z nich jest intensywność (wyrazistość) i ilość. Zwróciłeś uwagę żeby pijali na masową skalę kawę, zirka about 30 ml.
Tak po krótce.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#85 PostWysłany: 25 Lis 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Moim zdaniem robią je w ekspresach ciśnieniowych i to co tak chetnie piją jest właśnie espresso. No ale nie będę się spierał ;)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#86 PostWysłany: 25 Lis 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
To, że jest z ekspresu to nie znaczy, że jest espresso.
Swoją drogą uwielbiam ichnie kafejki obite płytkami z oldschoolowymi ekspresami.
Jedno jest pewne, kawę mają znakomitą. Nawet na poprzedniej stronie polecałem ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#87 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:15 

Rejestracja: 13 Sty 2014
Posty: 93
Loty: 7
Kilometry: 18 893
Gdzie w Porto można zakupić najświeższe ryby i owoce morza, najlepiej takie co rano rybak złowił ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#88 PostWysłany: 10 Sty 2018 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Matosinhos!
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#89 PostWysłany: 11 Sty 2018 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Byłam, zobaczyłam,... kupiłam! Kawę Delta oczywiście :). Normalna cena za opakowanie 250 g to 2,79 euro (Lidl i wszędzie indziej), jednakże w Pingo Doce mieli promocję i ta sama paczka była po 1,79, teoretycznie, bo na paragonie oczywiście wyższa cena, a że ja z tych co płacą cenę którą widzą to się poszłam wykłócać (poszło bezproblemowo).
Tak że w Pingo Doce zagrania takie same jak w rodzimej Biedronce, cena inna na półce niż na paragonie, dlatego sprawdzajcie ceny. Cóż, widać taka polityka tej firmy, niezależnie od kraju ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#90 PostWysłany: 11 Sty 2018 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 235
Kilometry: 267 982
niebieski
Nie "pluj" póki nie jesteś pewna/pewny na 100%. Owszem przy pozycji danego towaru może być wpisana cena "detaliczna", ale na samym dole są zgrupowane wszystkie rabaty udzielone na towary z paragonu, taki zwyczaj w Portugalii. Jeśli masz jeszcze ten paragon to zerknij.
A dodatkowo ja tę kawę kupiłem w Continente i faktycznie promocja była ale nie dotyczyła każdego rodzaju kawy Delta 250 g, tylko dwóch trzech rodzajów i co ciekawe: Portugal - mielona, ale już Lote Chavena - ziarnista. Mi to akurat bardzo pasowało :-)

Tak, tak... każdy kupujący powinien zwracać uwagę na to co kupuje i za ile, niezależnie od kraju w którym się znajduje! Zawsze można odstąpić od zakupu, jeśli cena na paragonie jest inna niż cena na regale. Mnie w Portugalii nikt nie oszukał nawet "B......a" :-)
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy


Ostatnio edytowany przez Maktravel, 11 Sty 2018 19:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#91 PostWysłany: 11 Sty 2018 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Nie "pluję" i jestem pewna! Poza tym napisałam że poszłam się wykłócać i obsługa sklepu przyznała mi rację więc...? Swoim wpisem chciałam zwrócić uwagę żeby dokładnie sprawdzać co i za ile się kupuje aby później nie było niedomówień a nie wdawać się w dyskusję na temat systemu-rabatowego-na-paragonach-w-Portugalii (akurat w polskich marketach jest tak samo).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#92 PostWysłany: 11 Sty 2018 18:45 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
deha napisał(a):
Gdzie w Porto można zakupić najświeższe ryby i owoce morza, najlepiej takie co rano rybak złowił ??


Warto pójść/pojechać na południowy brzeg Douro, za mostem Arrabida jest dzielnica Afurada-stara, urocza, z małymi domkami rybaków, z praniem wywieszonym na uuliczkach, na chodnikach. Tam ok. południa widziałam przygotowania do smażenia morskich dań. Zbłądziłam tam o takiej własnie porze, głodna i niestety jeszcze nic nie było gotowe :) , zadowoliłam się kanapką z serem robioną przez panią w malutkiej piekarence. Coś świetnego-panie w fartuchach i kapciach przychodziły tam po świeży chlebek do obiadu. Ech, nie ma juz takich miejsc u nas...Dlatego Portugalia jest (jeszcze) fascynująca.
Jeździ tam jakiś autobus do metra po stronie Gaia Nova. I można przejśc/przejechać rowerem wzdłuż rzeki-widoki ładne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#93 PostWysłany: 15 Sty 2018 22:16 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Canon napisał(a):
Polecam Cafe Santiago. Bardzo dobra francesinha. Za wielką porcję i kieliszek Porto wyszło 12 € za osobę.

https://www.google.pl/maps/place/Caf%C3 ... 9089?hl=pl



Potwierdzam. Knajpka polecana też przez przewodnika z Free Walking Tour (dodam, że obok siebie są dwie knajpy Santiago, a trzecia trochę dalej na placu - wszystko wg. przewodnika to jeden właściciel).

Ze swojej strony polecam dodatkowo:
1. Casa Guedes (obok jednego z Santiago wspomnianego wyżej) - Praça dos Poveiros 130 - doskonałe bułki z wieprzowiną.
Warto stać w kolejce
2. Taberna Sao Pedro - R. Vasco da Gama 126, 4400-354 São Pedro da Afurada - świetne jedzenie z grilla, ciężko się dostać ale wg. mnie było warto
3. Taberna de Largo - Largo São Domingos 69 - genialna kiełbasa, dobre winka. Na lekką przekąskę z winem jak najbardziej
4. Letraria Craft Beer - Rua da Alegria 101 - mają 20 nalewaków + butelki, jak ja byłem wszystko to były craft z Portugalii, leją też swoje piwo Letraria (bardzo dobre). W lecie ich ogródek to musi być coś genialnego.

Pzdr,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#94 PostWysłany: 15 Lut 2018 19:47 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 38
Będącym w Porto bardzo polecam restaurację Ostras & Coisas, Która znajduje się w centrum miasta przy Rua da Fábrica 73.
http://ostrasecoisas.pt/
Świeże owoce morza i ryby prosto z oceanu, w bardzo dobrych cenach. Ryby łowione nie tylko w okolicach Porto, a także na Maderze, czy na Azorach. Duża ryba ze zdjęcia to Wreckfish, złowiony podobno na Azorach tego samego dnia rano.
Kolacja składająca się z 3 przystawek (2 ostrygi, jeżowiec, ośmiorniczka w sałatce z sosem), dania głównego, 2 lampek wina to ok 30 Euro.
Miła obsługa i świetny klimat.

Załączniki:
27752500_10156380304647994_6247782396601947789_n.jpg
27752500_10156380304647994_6247782396601947789_n.jpg [ 66.01 KiB | Obejrzany 5601 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#95 PostWysłany: 23 Lut 2018 18:18 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Jesli lubicie DOBRE steaki to z calego serca polecam mala rodzinna knajpke "O Caraças", znajdujaca sie na Rua das Taipas 27. "Babcia" naprawde wie jak traktowac mieso na grillu :) Ceny rowniez przyzwoite!
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Porto
#96 PostWysłany: 02 Kwi 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
Ze swojej strony dorzucę: Cafe Mariana
https://www.zomato.com/pt/porto/caf%C3% ... a-miragaia

- na uboczu
- mało turystów
- duże porcje
- extremalnie niskie ceny

lokalizacja tu: https://www.google.pl/maps/@41.1427448, ... .02z?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#97 PostWysłany: 13 Kwi 2018 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Dobre (ze smacznym i niedrogim jedzeniem) knajpki możliwie blisko Avenida de Fernao de Magalhaes (Bonfim)?
Da się dojść przy obniżonej sprawności czy lepiej czymś podjechać? (pierwszy pobyt w Porto, z osobami z niepełnosprawnością, ale chodzącymi)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#98 PostWysłany: 06 Cze 2018 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Chan napisał(a):
Canon napisał(a):
Polecam Cafe Santiago. Bardzo dobra francesinha. Za wielką porcję i kieliszek Porto wyszło 12 € za osobę.

Ze swojej strony polecam dodatkowo:
1. Casa Guedes (obok jednego z Santiago wspomnianego wyżej) - Praça dos Poveiros 130 - doskonałe bułki z wieprzowiną.
Warto stać w kolejce

Pzdr,


Mogę tylko potwierdzić tak dobrych bułek z pieczonym mięsem, serem kozim oraz innych opcji nie jadłem nigdzie. Jedzenie wynagradza czas oczekiwania. Wino do tych bułeczek też warte uwagi :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#99 PostWysłany: 06 Cze 2018 21:52 

Rejestracja: 18 Lut 2015
Posty: 72
Polecicie coś z dobrym i niedrogim jedzeniem w Porto, centrum moze i okolice centrum...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Porto
#100 PostWysłany: 06 Cze 2018 21:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
99 postów masz tutaj o jedzeniu

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group