Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Lip 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Jako że e-wizy już działają wydaje mi się że temat jak najbardziej na czasie. Ktoś podrzuci jakieś fajne miejsca, szczególnie z rosyjską kuchnią gdzie można zjeść smacznie i niedrogo.
Góra
 Profil Relacje PM off
przemik88 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 12 Lip 2019 14:42 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Na początek stołówki: https://2gis.ru/kaliningrad/search/%D0%A1%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B5/rubricId/166?queryState=center%2F20.512848%2C54.716044%2Fzoom%2F13
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
To już z autopsji zdecydowanie możemy polecić Shark koło Muzeum Bursztynu , pyszna baranina - po 120 rubli za szaszłyk z cebulką, kwas 50 rubli wszystko świeże i smaczne a do tego duży wybór. W lokalu było pełno miejscowych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Lip 2019 18:45 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Wątek jest o dobrym jedzeniu i piciu w Kaliningradzie. Bez względu na pochodzenie. Byle dobrze było...
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Lip 2019 13:55 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Ja mogę polecić Borsh i Sało (czy jakoś tak) przy Placu Zwycięstwa - barszcz szefa kuchni i pierogi z mięsem bardzo dobre, choć ceny wyższe (o ile pamiętam 200 - 500 rub za danie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:10 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Jak ktoś trafi na lokal, który podaje przyrządzaną (a nie nie odgrzewaną) babkę ziemniaczaną (zapiekankę) i zupę szczi to zgłaszać. Tego mi brakowało jak byłem w Moskwie. No ale to jedzenie biedoty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Lip 2019 10:37 

Rejestracja: 13 Cze 2017
Posty: 25
Odwiedziliśmy stołówkę w Зеленоградск, ul. Володарского, 8. Nie polecam, jedzenie bardzo bardzo słabe, odgrzewane w mikrofali na oczach gości.

Polecam za to knajpę ПатиссонMarkt, Prospekt Mira, 26, Kaliningrad, położona obok ZOO.

Tanie i bardzo smacznie. Tłumy ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 31 Lip 2019 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Gorąco polecam Restoran Kavkaz w samym centrum Kaliningradu. Wystrój, obsługa a co najważniejsze jakość jedzenia na wysokim poziomie. Ceny bardzo akceptowalne. Jest to miejsce dosyć nowe, więc widać jak wszyscy się starają żeby zrobić dobre wrażenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sie 2019 18:41 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
A jakie ceny na przykładach? Jadę po 15tym sierpnia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sie 2019 16:51 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 24
Loty: 8
Kilometry: 13 388
Możecie polecić jakieś duże sklepy spożywcze w których kupię lokalne produkty, słodycze itd. ? ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Sie 2019 06:39 

Rejestracja: 22 Wrz 2017
Posty: 98
W całym obwodzie funkcjonują dwie sieci marketów. Spar oraz Victoria. Ta druga sieć jest zdecydowanie lepiej zaopatrzona w rosyjskie produkty.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 04 Sie 2019 10:42 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 24
Loty: 8
Kilometry: 13 388
abernacka napisał(a):
W całym obwodzie funkcjonują dwie sieci marketów. Spar oraz Victoria. Ta druga sieć jest zdecydowanie lepiej zaopatrzona w rosyjskie produkty.

Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 05 Sie 2019 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Mogę polecić restaurację "Vstrecha" zlokalizowaną niedaleko dworca kolejowego oraz dworca autobusowego na który przyjeżdżają i odjeżdżają autobusy z/do Gdańska.
Z zewnątrz resturacja nie wygląda mocno zachęcająco, ale mają dobre jedzenie w szerokim wyborze i w przyzwoitych cenach.
Można usiąść w środku (wystrój taki trochę z początku lat 90-tych w Polsce), albo na zewnątrz z tyłu budynku. Są tam fajne, zadaszone altanki.
Długa karta menu z zdjęciami każdej potrawy, co ułatwia wybór.
Cenowo może nie zupełnie dolny poziom, ale cały czas przyzwoicie.
Braliśmy na 2 osoby zestaw:
- lepioszka
- sałata grecka
- rosół z makaronem
- 2 x gruzińskie chinkali (1 porcja to 5 solidnych sztuk)
- 2 x rosyjskie, butelkowane piwo 0,5l kraftowe (jasne i ciemne)
Cena za całość wyszła 1380 RUB czyli ca. 80 PLN. Wszystko było sporej wielkości i smaczne. Obsługa miła, rozmawialiśmy po rosyjsku więc nie wiem jak z angielskim.
Z uwagi na bliskość dworca autobusowego, dobra opcja na obiad pożegnalny przed wyjazdem z Kaliningradu. Po obfitym obiedzie można się uwalić w słońcu na trawnik przy pomniku Kalinina, w oczekiwaniu na bus do PL. :D
Poniżej mapka z lokalizacją.

Załącznik:
Kaliningrad_wstreczia.jpg
Kaliningrad_wstreczia.jpg [ 195.29 KiB | Obejrzany 6865 razy ]


Rówież polecam wspominaną już resturację "Shark" zlokalizowaną w pobliżu Muzeum Bursztynu i Mercure Kaliningrad.
Restauracja mieści się na 3 piętrach. Na najwyższym poziomie fajny widok na wodę z tarasu.
Jedzenie smaczne i przygotowywane na bieżąco.
Braliśmy na 2 osoby zestaw:
- 1 lepioszka (bardzo duża)
- sałata z krewetkami
- 2 x pielmieni (1 porcja to ca. 12-15 szt pierożków)
- 1 x szaszłyk z baraniny z cebulką
- 2 x szaszłyk ljulia z mięsa mielonego z cebulką
- 3 x rosyjskie piwo 0,5l lane
Cena za całość wyszła 1250 RUB czyli ca. 74 PLN. Solidne, smaczne porcje. W weekend w porze obiadowej może być nieco tłoczno i kelnerzy się zdecydowanie nie wyrabiają. Zamawialiśmy po rosyjsku więc nie wiem jak z angielskim, ale obsługa cały czas miła i uśmiechnięta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sie 2019 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Widziałem, ze w opisanej wyżej Vstrecha był oferowany biznes lunch. Nie korzystałem, bo jadłem tam w niedzielę. Na ich stronie znalazłem, ze biznes lunch podają pon-pt w godz. 12-16. Codziennie inne menu (sałata+zupa+drugie) - koszt 280 RUB.
http://vstrecha-kaliningrad.ru/%d0%b1%d ... %bd%d1%87/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Sie 2019 10:39 

Rejestracja: 02 Lut 2012
Posty: 141
Ja niestety nie mogę polecić lokalu Vstrecha przy dworcu. Wystrój to raczej lata 80-te i PRL w pełnej krasie, ale to najmniej istotne. Zamówiliśmy jakiś polecany szaszłyk który okazał się jakąś mini perliczką podzieloną na pół - ilość jedzenia to jakiś żart, smakowo słabo. Danie bez dodatków, cena o ile dobrze pamiętam około 35 PLN. Poprosiłem o podanie jakiegoś polecanego piwa, dostałem ... żywca (w cenie jakoś 12 PLN). Pizza średnia, ryba była ok. Generalnie jedzenie bez jakiegokolwiek wyrazu, żałowaliśmy że tam poszliśmy. Za obiad dla 2 osób plus dziecko w wieku przedszkolnym, jedno piwo i kieliszek wina zapłaciliśmy 120 PLN i wyszliśmy nienajedzeni i totalnie zawiedzeni.
Jest niby lunch na tygodniu, ale bez wyboru a akurat nie było nic ciekawego.

Niestety Kaliningrad wypada bardzo kiepsko jeśli chodzi o jedzenie i doznania kulinarne. Jest bardzo mało knajp, ciężko coś znaleźć, a gdy już znajdziemy to kuchnia nieciekawa i ceny Warszawskie.
Jedynie kuchnia ze wschodu ratuje - np byliśmy w fajnym lokalu z Uzbecką Kuchnią - "Chaykhana Kaliningrad-Tashkent" - to miejce polecono nam i bardzo smacznie było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Sie 2019 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Podobnie jak w Polsce jedną z najpopularniejszych potraw fast foodowych jest kebab - z tym, że tam nazywa się on szouarma (w dosłownym tłumaczeniu z cyrylicy)
Z tego co widziałem to występuje tylko w picie - ceny w zależności od punktu 100-140 RUB.

Zgodnie z rekomendacją forumowiczów poszedłem do Sharka choć zazwyczaj wolę skromniejsze miejscówki niż restauracja.
Na szczęście na miejscu miło się rozczarowałem bo pomimo atrakcyjnej lokalizacji (nad jeziorem) i ładnego tarasu widokowego na ostatniej kondygnacji lokal ten jak najbardziej pasuje do określenia "knajpa dla lokalsów".
No może nie do końca z tymi lokalsami - bo podczas wizyty (siedziałem ze 45 minut) przy 3 różnych stolikach słyszałem polską mowę - wygląda na to, że informacja rozprzestrzenia się błyskawicznie i za chwilę Shark może być równie popularny jak Szopena 3 w Wilnie gdzie 80% klienteli to Polacy.

Wracając do lokalu - standard naszego siadanego kebaba więc klimatycznie.
Lokal nie tylko z kuchnią uzbecką ale i takowąż obsługą (a jakże - są kelnerzy !)

Mimo, że karta jest tylko w cyrylicy i to takiej pozawijanej trochę na arabsko to w połączeniu z fotkami przy wejściu do lokalu mamy pojecie, jak która potrawa wygląda).
Zamówiłem szaszłyk z baraniny (120 RUB - porcja na mały głód, na obiad to 2 a jak ktoś obżartuch to i 3) - był smaczny i poprawny, z tym że ja się na baraninie nie znam więc nie wiem czy lepszy jak gdzie indziej. W komplecie z leciutko słodkawą cebulą.
Do tego lepieszka - olbrzymia lekko słodkawa buła dla min. 2 osób (40 RUB).
Kwas 50 RUB za 0,5 l.

Załącznik:
IMG_1765.jpg
IMG_1765.jpg [ 132.15 KiB | Obejrzany 6204 razy ]


Poniżej wrzucam fotki menu i potraw - będzie wam łatwiej przy wyborze.

Załącznik:
IMG_1766.jpg
IMG_1766.jpg [ 110.65 KiB | Obejrzany 6204 razy ]

Załącznik:
IMG_1768.jpg
IMG_1768.jpg [ 106.45 KiB | Obejrzany 6204 razy ]

Załącznik:
IMG_1769.jpg
IMG_1769.jpg [ 120.75 KiB | Obejrzany 6204 razy ]

Załącznik:
IMG_1770.jpg
IMG_1770.jpg [ 120.52 KiB | Obejrzany 6204 razy ]

Generalnie knajpę polecam - klimat lokalsowy, do tego Uzbecy więc egzotycznie, a ceny bardzo przyzwoite.

Znajomi byli w restauracji Borszcz & Sało na Placu Pobiedy.
Bardzo elegancko, mówili że smacznie ale dość drogo.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 22 Sie 2019 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
e-prezes napisał(a):

Przy Leninskim Prospekcie (mniej więcej tu: https://www.google.com/maps/@54.7143707 ... 312!8i6656 )są dwie podobne.
W jednej z nich za kotlety mielone z ziemniakami z sosem grzybowym + sałatka z fasolą mięsem warzywami zapłacone 235 rubli czyli niecałe 15zł
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 23 Sie 2019 16:23 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ichniejsze stołówki nie są skażone komercjalizmem (i wyzyskiem fiskusa) jak nasze bary mleczne, więc jak ktoś chce tanio zjeść to tam tak jest. Jedzenie nie jest wyszukane (w większości podobne), ale da się zjeść. (tak jest we wszystkich cześciach dawnego SSajuza)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 05 Wrz 2019 14:41 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jedzenie w Sharku smaczne, choć bardzo tłuste i ciężkie. Nie można niestety płacić kartą. Dwa szaszłyki, cola i bochenek chleba - łącznie 18 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Wrz 2019 13:25 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Gdzie można zjeść smacznie rybki? Świeże, marynowane, wędzone. Polecacie jakieś fajne knajpki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group