Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:12 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 175
Kilometry: 293 799
Poszukuje informacji dotyczacych dobrych i tanich knajp w Moskwie.

Wiem ze polaczenie dobre-tanie w Moskwie moze wydawac sie smieszne, ale konkretniej chodzi mi o sprawdzone miejsca z dobrym jedzeniem i w miare przystepnymi cenami.

Dodatkowo gdyby ktos posiadal informacje o miejscach noclegowych hotele, hostele, itp. w dobrej lokalizacji i przytepnej cenie to rowniez prosze o informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2013 14:25 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
http://www.moskwa.pro/praktyka/zjesc_i_ ... zybkie.php
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2013 09:38 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Jak dobrze zjeść i nie zbankrutować w Moskwie? :-)

Link z opisem budżetowych restauracji w Moskwie (podtytuł Tanie jedzenie w Moskwie):

czyli-moskwa-na-weekend,209,31875&start=60
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Gru 2015 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2015
Posty: 67
Cześć!

Podczas naszego wrześniowego pobytu w Rosji udało nam się znaleźć:

1) Teremok - sieć rosyjskiego fast-foodu z lokalnym jedzeniem, całkiem smaczne. Za dwa zestawy obiadowe (zupa + naleśnik + herbata/kawa) zapłaciliśmy 548rub (30zł). Menu znajduje się na stronie: http://teremok.ru/menu/

Załącznik:
moskwa2dni-2-2.jpg
moskwa2dni-2-2.jpg [ 120.63 KiB | Obejrzany 14357 razy ]


2) Yolki Palki - również sieciówka z lokalnym jedzieniem, smaczne. Za 2 dania główne i 2 kawy zapłaciliśmy 885rub (50zł). Menu na stronie: http://www.elki-palki.ru/moskva/menu-restoranov/

Załącznik:
transsib-1.jpg
transsib-1.jpg [ 115.43 KiB | Obejrzany 14357 razy ]


Można też szukać jakichś stołówek gdzie zapłaci się zdecydowanie mniej. W stołówce w Irkucku za zupę, 2 dania główne i kompot zapłaciliśmy 450rub (25zł).

Pozdrawiamy
Agata&Olo
_________________
Agata i Olgierd STO. Postanowiliśmy spędzić trochę czasu na podróżach po Azji i Nowej Zelandii. Zobacz więcej:
http://stohistorii.pl
www.facebook.com/stohistorii
SNAPCHAT: stohistorii
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 13 Cze 2016 23:52 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Z moskiewskich jadłodajni w stylu budżetowym polecam trzy:

1. Sieciówka Mu-Mu (му-му) - w stylu ukraińskiej puzatej chaty - wchodzimy, bierzemy tace, wybieramy w bufecie dania i napoje i idziemy do kasy. Ceny przystępne. Zestaw zupa + drugie danie z napojem (w zależności oczywiscie od tego, co wybierzemy) około 450-500 RUB

Maja stale jakies zniżki na konkretne produkty za okazaniem kuponu z ich strony. Wystarczy pokazać na telefonie lub tablecie fotkę kuponu ;)
Wieczorami zniżka 25-40%

http://www.cafemumu.ru

2. Stołowa (Столовая) w GUMie na Placu Czerownym - utrzymana w sowieckim stylu jadłodajnia. Rownież wybieramy z baru produkty i płacimy przy kasie. Wystrój nawiązujący do minionej epoki. W godzinach południowych jest business lunch za 250 rub - zupa plus drugie danie, surówka i kompot. Plusem jest to, ze mozna nałożyć sobie na stoliku obok poza nieustannie spora kolejka do baru.

Załącznik:
image.jpeg
image.jpeg [ 219.44 KiB | Obejrzany 12737 razy ]


Załącznik:
Komentarz do pliku: Business lunch
image.jpeg
image.jpeg [ 169.46 KiB | Obejrzany 12737 razy ]


3. Grabli (Грабли) na ulicy Tverskaja (tuż przy metrze Pushkinskaya i Tverskaya) - duża restauracja trzypoziomowa. Zasada zupełnie ta sama, taca, nakładamy i płacimy. Ceny generalnie nieco wyższe niz w mu mu, ale genialna sprawa jest oferta 50% zniżki na jedzenie od 21 wieczorem! Restauracja jest czynna do 23 wiec jest czas spokojnie sie najeść :) plusem jest to, ze nie jest tak, ze oni wyprzedają to, co im zostało, tylko jeszcze dorabiają jedzenia, dosmażają mięsa, dorabiają naleśników do któregoś momentu przynajmniej. My z dwa czy trzy razy byliśmy tam dopiero o 22 i jeszcze wybór był bardzo duży. Zupy, mięsa, kasze, puree, ziemniaki smażone, bliny różnorodne - z serem, z szynka i serem, na słodko... I desery. Jedzenie bardzo smaczne i naprawde bardzo okazyjne ceny. Duże porcje jedzenia za 250-300 rub ;) punkt obowiązkowy ;)

Załącznik:
image.jpeg
image.jpeg [ 158.92 KiB | Obejrzany 12726 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2016 14:36 

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 24
Potwierdzam - Grabli to najlepsze miejsce w Moskwie przy założeniu cena/jakość! :) Duży wybór dań pozwoli nie nudzić się nawet przy kilkotygodniowym pobycie:) Mam biuro niedaleko i jestem tam częstym gościem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Lut 2017 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1402
Loty: 165
Kilometry: 301 124
złoty
Profesjonalnie prezentuje się szwedzki stół restauracji "Vega" w hotelu pod tą samą nazwą (dojazd pod hotel metrem M3 na st. Partizanskaya).
Cena 750 RUB nie wydaję się tu wygórowana. Mam nadzieję że bufet dostępny również dla gości spoza hotelu.
https://www.tripadvisor.ru/Restaurant_R ... ussia.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 18 Sie 2017 15:08 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 83
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Mandarinovy Gus - blisko centrum, taki stołobar ale w srodku wnętrzne bardzo przyjemne, jedzenie dobre i niedrogie. Tylko kobiety tam pracujące mają miny jakby były pępkiem świata. Na plus można na ich stronie www sprawdzić menu i ceny.

Troszkę drożej, ale warte polecania Lepim i Warim. Głównie pelmeni - rozpiska na www. Mało miejsca, ale pierogi świetne. Na miejscu mają menu po angielsku i potrafią powiedzieć po polsku 'dziękuję' :). W oczekiwaniu na przygotowanie jedzenie można obserwować jak przygotowują pierogi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Cze 2018 09:34 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Zbliża się Mundial, wielu Polaków będzie teraz na miejscu w Moskwie.
Chętnie bym poczytał rady w tym temacie od doświadczonych osób, które miały już okazję zwiedzać stolicę Rosji.
Co polecacie? Gdzie można zjeść dobrze nie tracąc masy pieniędzy? Jakich knajp unikać? Co i gdzie warto wypić? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Cze 2018 09:38 

Szukaj lokali, które mają w nazwie "столовая". Zjesz najczęściej taniej, a dobrze.
Góra
 PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Cze 2018 12:21 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Zadałem parę pytań na grupach FB, przyszło parę sugestii:

- https://en.ginza.ru/msk/restaurant/jon_joli "kuchnia gruzińska polecone przez znajomego mieszkającego w Moskwie. Super żarcie ponoć"
- Kafe Mu Mu https://www.cafemumu.ru/
- https://tarasbulba.ru/ kuchnia ukraińska
- http://varenichnaya.ru/ też ukraińska sieciowka
- https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic ... d_Cup.html Polecana dyskusja o jedzeniu w Moskwie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Cze 2018 14:10 

Polecam bar mleczny ("czebureczna") o nazwie Чебуречная СССР (Cheburechnaya USSR).

Typowo domowe jedzenie, takie jak w Polsce, z kilkoma rosyjskimi akcentami (pielmieni, czeburieki, kwas, itd.)
Żeby wydać więcej niż 300 rubli to już trzeba się dobrze zastanowić co zamówić. Najlepiej rozwiązana jest kwestia wódki. W barze jej nie ma, ale akceptują przyniesioną ze sklepu tuż obok knajpki (za okazaniem paragonu). W ten sposób można delektować się dobrą rosyjską wódką w cenie 250-300 RUB za 0,5 l.
Jadłem tam wiele razy, nigdy nie spotkałem żadnego turysty. Super miejsce ze śmiesznie tanim jedzeniem.

Adres: Ulitsa Sretenka, 21/28 стр. 1, Moskva, Rosja, 107045 | ros. ул. Сретенка, 21/28 стр. 1, Москва, 107045
Strona internetowa: chebureky.ru
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 08 Lis 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 590
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Potwierdzam, że zarówno Mu Mu (pisane My-My) jaki i Teremok trzymają poziom i można spokojnie skosztować w tych miejscach kuchni rosyjskiej. Niestety nigdzie nie znalazłem Solianki.

Jeśli chodzi o Stołowa (Столовая) w GUMie na Placu Czerownym, to warto przyjść tam przed nadejściem największego głodu, bo kolejki bywają ogromne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2019 18:57 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Anonymous napisał(a):
Polecam bar mleczny ("czebureczna") o nazwie Чебуречная СССР (Cheburechnaya USSR).

Typowo domowe jedzenie, takie jak w Polsce, z kilkoma rosyjskimi akcentami (pielmieni, czeburieki, kwas, itd.)
Żeby wydać więcej niż 300 rubli to już trzeba się dobrze zastanowić co zamówić. Najlepiej rozwiązana jest kwestia wódki. W barze jej nie ma, ale akceptują przyniesioną ze sklepu tuż obok knajpki (za okazaniem paragonu). W ten sposób można delektować się dobrą rosyjską wódką w cenie 250-300 RUB za 0,5 l.
Jadłem tam wiele razy, nigdy nie spotkałem żadnego turysty. Super miejsce ze śmiesznie tanim jedzeniem.

Adres: Ulitsa Sretenka, 21/28 стр. 1, Moskva, Rosja, 107045 | ros. ул. Сретенка, 21/28 стр. 1, Москва, 107045
Strona internetowa: chebureky.ru

No i ja polecam stołowanie się w tej sieciówce, ja jadłem w pobliżu Twerskiej, tam wódkę można było zamawiać przy barze. Obsługa także z czasów ZSRR średnio miła i mająca klienta w poważaniu. Zamówiłem pielmieni bez bulionu dostałem z bulionem i nie dziwiło to nikogo, że zamawiałem też soljankę, więc dwa dania zupne? Smaczne jednak to jedzenie i niedrogie jak standardy moskiewskie. Piwko z nalewaka pod suszone kawałki chleba z czosnkiem, suszone rybki wiszące na kasie, do tego śledź z ziemniakami. Klimat ZSRR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:17 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 498
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jeżeli w centrum to dla mnie tylko stołówka w GUM :) Pyszne tanie jedzenie i rosyjska wódeczka do tego :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group