Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Paź 2014 10:49 

Rejestracja: 09 Paź 2014
Posty: 1
Witajcie,

Jadę ponownie do Belgradu, który bardzo zresztą lubie:)
Mam pytanie i prośbę o pomoc.
Będąc pierwszy raz w Belgradzie zostałem zawieziony do super restauracji dla miejscowych gdzie jadłem super sałatkę szopską oraz pleskawice.
Niestety nie pamietam gdzie byla ta knajpka , ktora wspominamy do dzisiaj z wielką nostalgią.
W związku z tym mam dwa pytania:
Czy ktoś z was moze polecić wlasnie taka knajpkę z dobrym jedzieniem głównie dla miejscowych, a nie dla turystów?
Gdzie w Belgradzie jest kawiarnia gdzie na półpiętrze jest wielki portret prezydenta Putina?
Chciałbym pokazać go moim znajomym.
Bede super zobowiazany za pomoc.

Pozdrawiam
Arek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2015 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 76
Loty: 87
Kilometry: 157 933
może komuś przyda się na przyszłość, ze swojej strony mogę polecić 2 fajne restauracje dla miejscowych:

Zlatar http://www.restoranzlatar.com/o%20namae.htm
Orasac http://www.restoranorasac.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
lubietenstan uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2015 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 137
Loty: 39
Kilometry: 102 845
ja polecam Tri Sheshera
http://www.tripadvisor.com/LocationPhot ... grade.html

dobre jedzenie i fajna atmosfera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lip 2017 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
W Belgradzie mam jedną doskonałą rekomendację i jedną antyrekomendacje.
Znaczek apokaliptycznej jakości wędruje do Walter Sarajevski Ćevap! Szeroki wybór kuchni serbskiej (mięso i mięso), miła, sprawna obsługa i przyjemne ceny.

Antyrekomendacja dla M:eating Restoran-Bar. Jedzenie przeciętne, ceny wysokie, nijaka obsługa. Ludzie twierdzą, że nadrabia klimatem. Moim zdaniem pogarsza sprawę. Rzadko mi się to zdarza. ale serdecznie odradzam.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2017 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
potwierdzam zdecydowanie opinie o Walterze :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Lip 2017 22:57 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Potwierdzam Tri Sheshira - rewelacyjna plejskavica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Lip 2017 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
potwierdzam Tri Šešira - klimatyczne miejsce, troszeczkę drogie jak na Serbię ceny, ale smaczne.
Za kurczaka w sezamie z pieczonymi ziemniakami i warzywami, surówką, koszykiem pieczywa, dwoma herbatami i deserem - zapłaciłem około 60zł.

Jeśli chodzi o pljeskavicę to osobiście polecam dwie koło McDonaldów. Pierwsza 3 minuty od Knez Mihaila, na ulicy Zeleni Venac, a druga na Deligradskiej (koło Trg Slavija). A gdyby ktoś zawitał do pobliskiego Panceva, najlepsza pljeskavia jaką jadłem w życiu jest Kod Tetke (czyli "u ciotki")

https://www.google.pl/maps/place/Kod+Va ... 20.6423086

jeśli ktoś jest w stanie się dogadać, to można zadzwonić wczesniej (062 877 85 99) i będzie czekała gotowa 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2017 17:59 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Czy poza wymienionymi jakaś jeszcze rekomendacja? Zaznaczam, że ma się tam najeść 7 skacowanych bądź już podpitych chamów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sie 2017 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
-- 16 Sie 2017 16:54 --

Dva Jelena, również na skadarskiej, prawie na samym poczatku po prawej stronie

-- 16 Sie 2017 17:05 --

A gdyby ktoś chciał tanie sniadanko blisko centrum to polecam poniższa nalesnikarnie, 2 minuty spacerkiem od konia

Załączniki:
Screenshot_2017-08-16-17-00-42-1.png
Screenshot_2017-08-16-17-00-42-1.png [ 186.45 KiB | Obejrzany 7586 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sie 2017 20:23 

Rejestracja: 26 Cze 2015
Posty: 9
Polecam Dva Jelena. Przystępne ceny i duże porcje. O stolik warto się zapytać bo restauracja jest duża i na tyłach jest spora sala, która przeważnie jest pusta.

Jeżeli ktoś chce spróbować miejscowych alkoholi to na początku ul. Skadarskiej idą od Bulevar despota Stefana przed jedną z knajpek chłopak sprzedaje rakije na kieliszki po 100 dinarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:54 

Rejestracja: 15 Maj 2017
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 64 694
Ja generalnie zawsze staram się szukać jedzenie lokalnego w przystępnej cenie za pomoca tripadvisor. Dwa lata temu jadłem w restauracji Zavicaj i było ok, na tyle, że mogę polecić. Z tego co pamiętam to mają trzy rozmiary pljeskjavic. Wziąłem średnią, ale nie dałem rady zjeść całej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2017 08:39 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Również polcem Dva Jelena oraz Kapetan Koca zaraz obok. Co prawda na serbskie warunki dość drogo, natomiast na warunki europejskie ceny są niskie - konkretny obiad z napojami poniżej 10euro z napiwkiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 07 Maj 2018 22:25 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Jedliśmy w kilku miejscach, głównie ichnie ćevapy i pljeskavice, i tak to wygląda:

Zona dobre hrane - na Cara Duszana, knajpa a'la osiedlowy kebab, ćevapy prawie niezjadliwe. Nie wiem z czego je robią, strata pieniędzy.
Ćevap kod dekija - też na Dorćolu, dobre ćevapy, zdaje się, że wołowe, mocno przyprawione, wybija się jakby cząber, takie w stylu rumuńskim.
Street caffee - na Ada Ciganlja, ćevapy słabsze niż w powyższym, ale nadal całkiem dobre, chyba najlepsze na całej wyspie.
Panorama - knajpka na Zemunie. Mięso mi średnio smakowało, zupa cielęca też raczej słaba, frytki ledwo niesurowe.
Mala gostionica - jedyny lokal niskobudżetowy w Belgradzie, w którym kelnerzy zachowywali się tak profesjonalnie, jakby to był jakiś pięciogwiazdkowy lokal; tak są albo weseli do bólu albo burkliwi. Ichni ćevap był raczej sziszem bez papryki. Nadal dobry, ale wolę jednak małe kiełbaski, zamiast jednej dużej; mają wspaniałe zupy.
i mój ulubiony lokal, który jak odkryliśmy już prawie nie chodziliśmy do innego: Sarajevski ćevap To je to na Cetinjskiej. Absolutnie fenomenalne ćevapcici i pljeskavica (na szczęście bez sera!), również szisz jest godny spróbowania. Przede wszystkim jest to jedyna knajpka, w której trafiliśmy na naprawdę grillowane na grillu mięso, a nie na zamiennikach. Aromat dymu wybitnie podnosił smak wysokiej jakości cielęcego mięsa. Miejsce, w którym zazwyczaj jest pusto, nie wyróżnia się niczym z ulicy, ale jest do tej pory najlepszą knajpką na Bałkano-jugosławii, w której jadłem.

Byliśmy jeszcze w paru innych, ale głównie na przekąskach lub kawie, więc ciężko mi coś powiedzieć o nich. Na plus zasługuje Znak pitanja bo byli jedynymi, którzy do domaćej kafy przynieśli szklankę wody. Nie ma to nic wspólnego z wyszukaną italską kulturą przepłukiwania ust, by lepiej poczuć jej smak - ale na Bałkanach i w Serbii to nieodłączny zestaw, bo tak i już. Dlatego dziwiło mnie, że w Belgradzie dostaliśmy ją tylko raz, w innych krajach to był standard za prawie każdym razem.

Z miejsc do miłego spędzenia popołudnia lub wieczoru polecam Kandahar na Dorćolu, mają smaczną sziszę i kawę w dżezwie (tak jak z resztą "?"), za sziszę, dwie kawy, dwie rachatłukum (obowiązkowe!) i dwie szklanki lemoniady wyszło coś około 25 złotych na osobę, więc całkiem w porządku, można płacić kartą.

Raz spróbowaliśmy baklavę w jednej z kawiarni na Kneza Mihaila (nie pamiętam nazwy, taka ładna całkiem) i nie smakowała mi, różniła się znacznie od tych dotychczasowych; nie była małym kawałkiem ciasta, nie była posypana pistacjami, ale to bym przebolał, tylko... no, pierwszy raz widziałem ciasto francuskie o konsystencji kapusty, w ogóle całość wyglądała jak gołąbek bo zapakowana na wzór croissanta, a to za sprawą olbrzymiej ilości tłuszczu i różnych innych dodatków. Fanom bałkańskich łakoci pewnie by smakowała, bo choć nadal była obrzydliwie mdląca, z rodzynkami, orzechami itd, to jednak znacząco odbiegała od dotychczas znanych mi ciasteczek, no i nie mogę przeboleć tej kaszy w środku...
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
klapio lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Elmo Reserve napisał(a):

Byliśmy jeszcze w paru innych, ale głównie na przekąskach lub kawie, więc ciężko mi coś powiedzieć o nich. Na plus zasługuje Znak pitanja bo byli jedynymi, którzy do domaćej kafy przynieśli szklankę wody. Nie ma to nic wspólnego z wyszukaną italską kulturą przepłukiwania ust, by lepiej poczuć jej smak - ale na Bałkanach i w Serbii to nieodłączny zestaw, bo tak i już. Dlatego dziwiło mnie, że w Belgradzie dostaliśmy ją tylko raz, w innych krajach to był standard za prawie każdym razem.

Ja w wielu restauracjach otrzymywalem do espresso dodatkowo szklanke wody, nawet jak zamawialem sliwowice (domaća), ale zdarza sie ze moga zapomniec, wtedy mozna grzecznie poprosic. ;)
Zreszta woda pochodzi prosto z kranu (obserwowalem nie raz) i nie kazdy turysta ma ochote pic, dlatego moga rezygnowac z podawania.
Ja nie mialem problemow po tej wodzie mimo iz mocno chlorowana.

Wracajac do tematu, wiadomo, ze w serbskiej kuchni kroluje mieso pod rozna postacia, miedzy innymi baranina. :D
Ja uwielbiem baraninke i mialem okazje podegustowac w kilku restauracjach w Belgradzie.
Tutaj aromatycznie przyrzadzona golonka jagnieca z polecenia szefa kuchni w restauracji

[edit]
wycieto text i zdjecia ze wzgledu na trollewanie postu
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 08 Paź 2018 21:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:20 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
przybliz ceny

ed. widze. luksusowo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Wyglada super, za taka porcje to chyba czekolada kucharzowi sie nalezala!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Paź 2018 17:59 

Te czekolady rozdawane na prawo i lewo przez naszego bossa ze Szwajcarii stały się już kultowe. :D
Ktoś wie jakiej marki ? Chyba nie pospolita Milka, tylko coś lepszego, czego w Szwajcarii sporo..
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Paź 2018 18:17 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
cccc to fajny gość...ale tą szwajcarską czekoladą dosłownie taką samą jak kiedyś pokazywał na zdjęciu - wydali mi reszte z 20 zł na przejściu Rawa Ruska Hrebenne za zakup ukraińskiej litrowej flachy. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 08 Paź 2018 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Widac, ze modelacja toleruje wasze wyjatkowo upierd.... trollowanie i durne zaczepki, gdyz nie pierwszy raz, wyrazne OFF-TOP-y kaleczace temat watku, inaczej znow ostre nudy...
i znow powstaje kapec z porzadnego watku, to forum staje sie coraz bardziej zabawne. :D

Anonymous napisał(a):
Ktoś wie jakiej marki ? Chyba nie pospolita Milka, tylko coś lepszego, czego w Szwajcarii sporo..
Widze, ze nie masz zoltego pojecia, Milka nie jest czekolada szwajcarska! 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2018 05:54 

Masz rację. W czekoladach jestem słaby. Zawsze Milka kojarzyła mi się ze Szwajcarią. A teraz to nic nie wiadomo ." Wedel" też nie nasz.Kupują markę, sprzedają. Nawet chyba Japończycy mieli go w rękach jakiś czas.
" Z alpejskiego mleka" gadają w reklamach o Milce. I ta krowa. Musi być ze Szwajcarii, bo ją poznaję po gębie. Widziałem w CH taką samą. :mrgreen: Tylko w innym kolorze.

Za to wiem, że mòwi się " nie masz bladego pojęcia" ,a nie " żòłtego" pojęcia.. :D
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group