Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ljubljana
#1 PostWysłany: 28 Wrz 2016 20:47 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Podzieliłby się ktoś niestandardowymi lub po prostu budżetowymi lokalami gastronomicznymi w stolicy Słowenii? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Ljubljana
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2016 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Ten spełnia oba warunki, jest nietypowo, bo w tramwaju, i tanio, bo dania kosztują 4-5€.
Fast-food w wersji bałkańskiej, czyli pleskavica i čevapčiči.
Trg mladinskih delovnih brigad 10, 1000 Ljubljana
PS Słynny Nobel Burek, gdzie ponoć cały czas ustawiają się kolejki, nic mi nie urwał...

Załączniki:
IMG_0505m.jpg
IMG_0505m.jpg [ 554.17 KiB | Obejrzany 8749 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#3 PostWysłany: 28 Sty 2018 18:48 

Rejestracja: 21 Sty 2018
Posty: 76
podbijam temat!
Ljubljana będzie stopem w dłuższej podróży - jaką dobrą, i budżetową, restaurację polecacie?
_________________
Insta @marco_pollon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#4 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:52 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
Z tych, które wymieniam w relacji, najbardziej chyba do Waszych parametrów nadają się: Druga Violina i Klobasarna :D W klobasarni są jednak tylko kiełbasy i struklji (za posiłek max 6 eur). Druga Violina to typowa restauracja (z obrusami i takie tam :D) natomiast z cenami jak w sieciówkach - 4-10 eur za posiłek.
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#5 PostWysłany: 29 Sty 2018 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
To może nie jest konkretna restauracja, ale cały ciąg restauracji i knajpek, gdzie każdy wybierze coś dla siebie ;) A konkretnie to mówię o arkadach Plecnika ciągnących się między potrójnym mostem, a smoczym mostem po tej stronie rzeki co katedra. Tam jest bardzo wiele małych knajpek i sklepieków, a jak jest ciepło to również obok stoi dużo food tracków, gdzie można zjeść i pyszną pleskawicę czy cevapy jak i smażone kalmary.
Góra
 Profil Relacje PM off
Falka?! lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#6 PostWysłany: 06 Maj 2018 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Lody - lodziarnia Vigo nieopodal potrójnego mostu - https://goo.gl/maps/6ehzahw3bR42
Nietypowe smaki. Niezłe.

Drin, kawa, ciastko itd. - z widokiem na miasto - taras knajpy w centrum (bodaj 13 piętro). Ceny napojów - normalne . Miejsce Nebotičnik Skyscraper - https://goo.gl/maps/GZsJ7k59TgC2 (zdjęcia wrzuciłem tu: ljubljana-i-okolice,1233,28330&start=20#p1079746 )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#7 PostWysłany: 17 Sie 2018 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Trta w dzielnicy Prule (pizza)
Ljubljanski Dvor przy uniwersytecie
Knajpa węgierska na Krakovie (nie pamiętam nazwy)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#8 PostWysłany: 17 Sie 2018 08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Lars &Sven Burgers przy centrum handlowym Lj-Rudnik.

Niezapomniana przygoda kulinarna, dla smakoszy mięsa z własnych ekologicznych gospodarstw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#9 PostWysłany: 27 Lis 2018 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Niestety knajpka tramwajowa nieczynna na stałe :-(

Szukając w necie znalazłem inną tanią restaurację. Sarajevo 84, adres bez problemu znajdziecie w necie. Jedzonko pyszne, typowo bałkańskie, np. čevapčiči z 5 mięskami za 4.80 euro a z 10 kawałkami mięsa w bułce: 6.30 euro. Natomiast pleskavica ok 5-6 euro, nie pamiętam już dokładnie. Piwa powyżej 2 euro a wino: 100 ml od 1.20 euro w górę. Więc miejscówka w dość dobrych cenach i smaczna. Polecam i dziwię się że tak mało postów w temacie Słowenii. Przecież to bardzo fajny kraj i fajne miejsce do kulinarnych smakoszy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#10 PostWysłany: 26 Sty 2020 19:25 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 6
Cześć podróżnikom
Witajcie, a za razem odpowiedzcie. Co możecie polecić w Lublanie. Interesowało by mnie miejsce na obiad. Kuchnia dowolna, byle w rozsądnych cenowo przedziałach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#11 PostWysłany: 26 Sty 2020 19:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Przeczytać temat i spróbować?
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#12 PostWysłany: 26 Sty 2020 19:46 

Rejestracja: 12 Sty 2020
Posty: 6
Chodzi mi o dane aktualne, a nie o informacje z początku 2019 czy z całego 2018 r,. Dlatego pytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#13 PostWysłany: 26 Sty 2020 19:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Dlatego warto iść i spróbować czy aktualne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#14 PostWysłany: 23 Sie 2020 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Od siebie mogę polecić:
https://gostilnadela.si/

Posiłek ok. 7 EUR, smacznie, świeżo i duże porcje.

Z minusów to fakt, że jest czynne od 8-16 i tylko od pn do pt oraz, że są tylko cztery stoliki w środku (ale można robić rezerwacje). My zdecydowaliśmy się poczekać na stolik 10-15 min i w sumie było warto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#15 PostWysłany: 28 Lip 2021 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
Sarajevo ‚84, jadłem, polecam, w ścisłym centrum, lokalizacja w piwnicy, jeden stolik na zewnątrz, ceny bardzo przystępne:
https://www.google.pl/search?q=sarajevo ... ent=safari

W Nebotičniku kawa 1,7€.

Uwaga na jedną rzecz. W całym centrum Lubliany znalazłem jeden jedyny mały sklep spożywczy(Spar) więc problematyczny może być zakup nawet butelki wody lub napoju czy ciastka lub batonu.

Za to automatów z kawą sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#16 PostWysłany: 28 Lip 2021 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Potwierdzam za @onufry_z Sarajevo 84 daje radę.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#17 PostWysłany: 28 Lip 2021 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
onufry_z napisał(a):

Uwaga na jedną rzecz. W całym centrum Lubliany znalazłem jeden jedyny mały sklep spożywczy(Spar) więc problematyczny może być zakup nawet butelki wody lub napoju czy ciastka lub batonu.

Za to automatów z kawą sporo.



Hmm jakoś tego nie zauważyłam, może faktycznie nie ma za wiele dużych sklepów spożywczych, ale nie miałam problemu ze zrobieniem zakupów spożywczych o każdej porze w weekend. Nie wiem czy to była jakaś sieć, ale nie jeden Mercator był w samym centrum i miał wszystko co potrzeba.

W piątki (raczej dotyczy to wakacji) na Presernov trg cała plejada foodtrucków i zróżnicowane jedzenie/picie w całkiem przystępnych cenach.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#18 PostWysłany: 29 Lip 2021 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
@olajaw rzeczywiście jak szukam teraz na mapach tych Mercatorów to chyba 3 w centrum znajduję i być może gdybym wcześniej znał tą nazwę to bym wyszukał i skorzystał.
Szlajałem się po Ljublianie calutki dzień jakoś w praktyce ich nie zauważyłem. To była sobota, może to święto jakieś było, nie mam pojęcia... ( ;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#19 PostWysłany: 29 Lip 2021 14:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@onufry_z Małe sprostowanie: Sarajevo 84 posiada na zewnątrz 6 stolików. Sama korzystałam miesiąc temu. Dodatkowo, jeśli chodzi o sklepy spożywcze, to jest ich sporo otwartych w centrum. Jeden nawet obok Sarajewa - wg mapy 250 m - 3 minuty pieszo.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ljubljana
#20 PostWysłany: 29 Lip 2021 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2121
platynowy
@Japonka76 jeśli nie byłaś już potem jak wracaliśmy razem to już 1,5 miesiąca temu było( ;
Nie będę się tu sprzeczał bo nie w tym rzecz. Po prawej stronie od wejścia, schodków w dół, stał jeden stolik przy którym jadłem osobiście. Być może jeszcze przy tej głównej ulicy, po lewej stronie nieco dalej od wejścia stały jakieś stoliki ale wydało mi się że to już od innej knajpy.

Tak czy siak Sarajevo 84 godne polecenia.


Ostatnio edytowany przez onufry_z, 29 Lip 2021 15:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group