Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#381 PostWysłany: 07 Lut 2020 13:21 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Moze wiec biczowanko w Masoch Cafe? ?
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#382 PostWysłany: 13 Lut 2020 11:27 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Tom Jed napisał(a):
w teatrze piwa Pravda przy Rynku - muzyka na zywo, 4 pietra do dyspozycji,.

to tam jest 4 piętra? Od kiedy? ;) Byłem tam z kilkadziesiąt razy, ale mi się wydaje że 1 piętro + antresola ;)
Chyba, że licząc z podpiwniczeniem to 4 poziomy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#383 PostWysłany: 13 Lut 2020 17:07 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Załącznik:
DSC07641-1024x683.jpg
DSC07641-1024x683.jpg [ 174.12 KiB | Obejrzany 5517 razy ]
Piwnica, parter i 2 pietra w gore - dla mnie razem 4 poziomy.
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#384 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:55 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Byłem znów w Pravda i podrożało przez miesiąc piwo z 64 uah na 68 uah :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#385 PostWysłany: 18 Lut 2020 19:13 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Pewnie za to dodatkowe pietro ???
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
acidka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#386 PostWysłany: 18 Lut 2020 19:48 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
To nie jest piętro tak naprawde tylko antresola ;) Z zewnątrz wygląda jak piętro, nie ma tam sufitu ;) Czeburaki za Operą tez z 25 na 30 uah ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#387 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:03 

Rejestracja: 22 Lut 2012
Posty: 45
Cześć. Jaką knajpę wybralibyście na urodzinową kolację rozsądną cenowo? W dniach 7-10.08 wybieram się z narzeczoną do Lwowa i chcielibyśmy się wybrać na jakiś dobry kolacyjni posiłek w tym mieście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#388 PostWysłany: 24 Lip 2020 09:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22320
Kumpel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#389 PostWysłany: 24 Lip 2020 14:42 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
...chyba, ze lubicie troche ostrzej, to wtedy Masoch Cafe :)
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#390 PostWysłany: 31 Lip 2020 09:09 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 71
Lemberg Graf przy ul. Braci Rohatyńców 4 (Ресторан Лемберг Граф. Львів, вул. Братів Рогатинців 4) blisko pomnika Mickiewicza. Właścicielka mówi po polsku, także bez większego stresu można się porozumieć :) . Oprócz głównej sali, ma salkę dla kilku osób, gdzie można organizować małe zamknięte uroczystości, jak np. uroczystą kolację przy świecach.

I najważniejsza sprawa :) : Na hasło FLY4FREE właścicielka udziela 10% zniżki (należy poinformować obsługę zanim poprosimy o rachunek).
_________________
Pozdrawiam,
Sebastian
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#391 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:02 

Rejestracja: 16 Kwi 2015
Posty: 112
Jeżeli chodzi o cafe Mazoch to pomysł śmieszny Ale jedna z kelnerek była jakaś niezrownowazona.

To ma być atrakcja turystyczna i w ogóle śmieszne miejsce A ta walila z całej siły paskiem aż do krwi. Oprócz tego miejsce rzeczywiście ciekawe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#392 PostWysłany: 09 Sie 2020 17:50 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To restauracja nie dla mięczaków ;) Kelnerki ,zwłaszcza na stażu ,muszą się wykazać :P
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#393 PostWysłany: 09 Lis 2020 21:21 

Rejestracja: 08 Sty 2019
Posty: 584
Zdecydowanie! To nie miejsce na romantyczna kolacje z przytulaskami dla zakochanych golabeczkow :), a raczej dla "dotartych" juz par...
_________________
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#394 PostWysłany: 12 Lip 2021 09:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak ktoś szuka jeszcze jakiś innych knajp, bardziej lokalnych, to polecam:
- Vulyk na Gruszewskiego 16 (вулиця Михайла Грушевського, 16) - duże porcje, bardzo smacznie, ceny "po staremu" (większość dań obiadowych ok. 100 UAH, kwas 35 UAH) - przy czym warto wejść na podwórze, a nie od frontu. Wejście na podwórze jest przez bramę po lewej stronie lokalu. Czasem mogą wymagać rezerwacji
- Olesya-Lyuks (вулиця Саксаганського, 8), przy czym warto pamiętać że część cen jest za 100g, nie za porcję. Też całkiem smacznie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#395 PostWysłany: 24 Lip 2021 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
w Baczewskim nie ma już śniadań zamawianych z dołu u kelnera (2 lata temu zamawiało się szakszukę, 2 porcję naleśników, itd), teraz tylko szwedzki stół, cena 180 hrywien
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#396 PostWysłany: 25 Lip 2021 15:25 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Kilka dni temu byłem w restauracji Vulyk (Gruszewskiego 16) o której wspominał @michzak. Na zewnątrz wszystkie stoliki zajęte, więc usiadłem w środku (niestety nie zajrzałem do bramy obok).
W środku było w porządku. Nie dostałem tradycyjnego menu a kartkę z kodem QR odsyłającym do menu. Ich menu jest tu: https://vulyk.lviv.ua/meny
Jedzenie smaczne, szczególnie polecam nalewki na miodzie ;)

Naszła mnie ochota na ślimaki, więc odwiedziłem Chleb i Wino na ulicy Virmens'ka 15. Zjadłem wersję po bułgarsku (99 UAH), jak to ślimaki - porcja malutka, ale ślimaki smaczne (do wyboru mają jeszcze ślimaki po prowansalsku). Zdziwiło mnie, że nie mieli piwa ani kwasu chlebowego...no więc musiałem się zadowolić kieliszkiem wina...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#397 PostWysłany: 09 Sie 2021 20:10 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Informacje jedzeniowe po powrocie ze Lwowa. Część z nich już tu była ale może ktoś coś nowego wyłapie.
Sprawdziliśmy obie knajpy polecane przez @michzak i obie dostały nasz prywatny znak jakości.
- Vulyk jest bardzo oblegany więc lepiej warto rozważyć rezerwację. Jedzenie przepyszne, obsługa fenomenalna a jeden kelner nawet nieźle po polsku mówi. Banosz ze skwarkami - 105UAH, szot Nemiroffa - 27UAH, Szot nalewki miodowej - 39UAH
- Olesya-Lyuks (w Revolucie na liście transakcji ta knajpa identyfikuje się jako "U starogo brovara") - lokal z pięknym wnętrzem w stylu niemieckiego Gasthofu. Jedzenie oczywiście super. Pielmieni 75UAH, piwo 40UAH.
Załącznik:
pielmieni.jpg
pielmieni.jpg [ 38.75 KiB | Obejrzany 3117 razy ]


Poza tym własne spostrzeżenia:
- "Akhali, lepsze niż Chinkalnia" (tak - to jest prawdziwa pełna nazwa restauracji) - ul. Dudajewa 7 i 16. Moim zdaniem ta nazwa nie kłamie. Jadałem w kilku Chinkalniach w różnych miastach i Akhali wygrywa. Ceny podobne jak u konkurencji. Cztery duże roladki z bakłażana - 122UAH, domowa czacza - 33UAH, chaczapuri po adżarsku 119UAH, po mengerelsku 114UAH. Miejsce też bardzo oblegane pomimo tego, że jest na uboczu od głównych pieszych ciągów turystycznych.
- Wina Ukrainy - ul.Braci Rohatyńców 9 - przedziwne miejsce ale genialne - lokalik w samym turystycznym centrum Lwowa ale wygląda jak obskurna knajpka dla lokalsów. Gigantyczny (chyba 200ml) kieliszek ukraińskiego wina można mieć od 30UAH. W tej samej cenie jest też całkiem niezła śliwowica 50ml. Oprócz tego lokal oferuje bardzo duży wybór ukraińskich i ogólnowschodnich alkoholi na kieliszki - koniaki, wina butelkowe, wina beczkowe, śliwowice, gruszkówki itd. w bardzo przystępnych cenach.
- Czebureki - Plac Kniazia Jarosława Osmomysła 11 - budka w pobliżu polecanej na forum knajpy z rakami - po prostu Czebureki i tyle - do wyboru z ziemniakami i grzybami, z serem, z mięsem, mix. Robione na świeżo na miejscu od wielu wielu lat przez te same kobiety. Jedzone przy obrzydliwych lepiących się stolikach w towarzystwie gołębi ale tak pyszne, że wszystko schodzi na drugi plan.
Załącznik:
Czeburek_menu.jpg
Czeburek_menu.jpg [ 186.33 KiB | Obejrzany 3117 razy ]

Załącznik:
Czeburek.jpg
Czeburek.jpg [ 43.63 KiB | Obejrzany 3117 razy ]

- Kafe bar bez żadnej nazwy - na parterze bloku przy Czornowoła 45 - mniej więcej na przeciwko Auchana - niepozorny bar mleczny z domowym żarciem - jak chodzi o smak czebureków to jest to ostra konkurencja dla budy opisanej powyżej.
Załącznik:
czeburek_beznazwy.jpg
czeburek_beznazwy.jpg [ 51.39 KiB | Obejrzany 3117 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#398 PostWysłany: 09 Sie 2021 21:35 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 94
Vulyk to to? https://www.google.com/maps/place/Wulyk ... authuser=1

Możesz też podać mapsy do Czerebuków i Chinkalni? Bo nie mogę wygooglować :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#399 PostWysłany: 09 Sie 2021 21:44 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Zgadza się, to jest Vulyk
Ta budka z czeburekami znajduje się tutaj:
https://goo.gl/maps/YEXfXxMTqKjDKQsz8
tylko tam jest kilka róznych budek i okienek z żarciem i piciem - szukaj tego które ma wyraźny napis Чебуреки i nic innego nie sprzedaje.
O Chinkalni akurat nie mówilem tylko o Akhali które twierdzi że jest lepsze niż Chinkalnia.
https://akhali.lviv.ua/
Mają dwa lokale po przeciwnych stronach tej samej ulicy:
https://g.page/akhali_lviv?share
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lwów - jedzenie
#400 PostWysłany: 02 Paź 2021 11:47 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Mnie najbardziej podeszły: Baczewski i Lwowska Premiera (w nowym miejscu - nie wiem od kiedy). Płatności kartą bez problemu, a raz we Lwowskiej Premierze płaciliśmy złotówkami (zepsuł się terminal). Dla mnie było pysznie, aczkolwiek nie bardzo tanio. Jedzonko dla dwóch osób od 50 do stu kilkudziesięciu Pln (zależy ile wypijecie).
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 412 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group