Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odessa
#21 PostWysłany: 09 Maj 2017 22:51 
Awatar użytkownika

platynowy
Polecam pyszne "blinczyki z ikra", czyli nalesniki z kawiorem. :D
Zamawialem w pubach w Odessie i osobiscie przepadam.

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 09 Maj 2017 23:16 

Zbanowany
Ile za taką przyjemność? :o

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 10 Maj 2017 00:00 
Awatar użytkownika

platynowy
@‌steward‌
O ile pamietam za "Млинці з червоною ікрою" placilem ok. 120 UAH.
Z czarnym sa oczywiscie jeszcze lepsze, ale nie serwowali. ;)

Z Kiruny na Socotrę / zorze polarne
Afryka / Gorilla Trekking
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Polska Stacja Arctowski, Czarnobyl
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 10 Maj 2017 00:18 

Zbanowany
Ehhh... To ja zostanę jednak przy tych z serem. 70 uah za kilo w sklepie przy promenadzie nadmorskiej (chyba bez nazwy) :|

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 07 Maj 2018 07:22 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 56 547
Serdecznie polecam prawdziwego kebaba a do zapicia ajran w knajpie prowadzonej przez młodych ludzi z republik znajdujących się bardziej na wschód od Ukrainy.
Zaraz obok tej knajpiki:

https://goo.gl/maps/6pAJTyKPmrm

Niestety nie ma na google maps :(
Tak dobry, że jadłem go 3 dni pod rząd :D

https://www.facebook.com/calyswiatwplecaku
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 28 Cze 2018 09:11 
Awatar użytkownika

srebrny
iwan-82 napisał(a):
Odniosę się jeszcze do Ukraińskiej lasunki. Przenieśli się do nowej lokalizacji :Новосельского улица, 2. Byłem tam dwa dni temu. Daleko od centrum bo 3 km ale można podjechać marszrutką. .....

Lasunki juz tam nie ma.Byłem 3 dni temu i jest tam teraz arabska restauracja Nofara.Barmanka nie wiedziała ,czy Lasunkę gdzieś przenieśli. :(
Jeśli chodzi o Pyzatą,to na obiad można iść.Duży wybór, dania może niezbyt gorące ale to bufet z podgrzewanym jedzeniem.Na polecenie zasługują szczególnie zupy.Natomiast odradzam tam jeśc śniadanie.Kiełbachy, parówki, mielone kotlety bardziej przypominające nasze placki ziemniaczane,pieczone,tłuste ziemniaki i trochę warzyw.Sałatki tez niesmaczne.Były co prawda jajka sadzone,jajecznicy nie kojarzę.Ze śniadania najbardziej smakował mi kompot.Jest za to sporo punktów ala nasze bary mleczne.Starsze Ukrainki tam pracują,ukrainska kuchnia obiadowa,pysznie i tanio.Oczywiście przy Derybasivskiej ich nie znajdziecie.Trzeba odejsc z 500-1000 m w bok.Jeden na pewno jest mniej więcej w połowie ulicy Lwa Tolstoja.
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 29 Cze 2018 09:43 
Awatar użytkownika

niebieski
@ZENNNEK to bardzo zła informacja :( To jedna z nielicznych knajp gdzie było tradycyjne jedzenie.. Ale tak przypuszczałem, że tak będzie.. pustki w lokalu, daleko od centrum.. Ale jedzenie było pyszne :)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 16 Sie 2018 14:22 
Awatar użytkownika

srebrny
Na gorąco polecam Odeskie Pilmieni. Rodzinny biznes z tradycyjną kuchnią ukraińską z bardzo przyzwoitymi cenami jak na Odessę. Lokalizacja niedaleko dworca kolejowego.
https://www.google.pl/maps/place/Odes%CA%B9ki+Pel%CA%B9meni/@46.470093,30.7388306,20.17z/data=!4m5!3m4!1s0x40c631820d8f3209:0x18ec5bdf02f80f54!8m2!3d46.4702113!4d30.7389857
 Relacje PM off
JanuszOnTour uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 13 Sty 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Loty: 1
Kilometry: 2 169
niebieski
Ja polecam Garaż (skrzyżowanie Aleksandrovskiy z Troitska). Jest to jedna z kilku knajpek Bufet Stolovaya, ale chyba najlepsza.
Wybór jedzenia bardzo duży. Codziennie mają coś nowego. Przy mięsach cena jest za sztukę, reszta za 100g. Nawet jeżeli trafi się coś, co nieco ostygło, to żadna tragedia. W lokalu znajduje się kilka mikrofali w których sami możemy podgrzać wedle uznania.

Image
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 05 Maj 2019 19:12 
Awatar użytkownika

Loty: 44
Kilometry: 70 013
srebrny
polecam Molodist Bar, bardzo dobre i tanie jedzenie :D
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 11 Wrz 2019 16:40 

Polecam restaurację z "nowoczesną" kuchnią ukraińską. Knajpa nazywa sie About U. Ceny średnie Hrets'ka St, 1а, Odessa
 Relacje PM off  

[ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości