Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#261 PostWysłany: 20 Lis 2019 20:02 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Tavasz Kinai Bufe - nie jest w centrum ale jakby ktoś był w okolicy to polecam. Chińczyk z potężnymi porcjami, np smaczny kurczak z ryżem i warzywami za 12zlImage
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#262 PostWysłany: 26 Lis 2019 22:52 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 37
Loty: 58
Kilometry: 88 873
Polecicie jakąś knajpę w centrum gdzie będzie można wypić dobre piwo, zjeść co dobrego a przy okazji obejrzeć któryś jutrzejszy mecz LM?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#263 PostWysłany: 26 Lis 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dzionslo napisał(a):
wypić dobre piwo

NIE, bo te pojęcia się wykluczają!!!
Co innego wino :) :) :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#264 PostWysłany: 26 Lis 2019 23:14 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Czemu, krafty mają niezłe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#265 PostWysłany: 26 Lis 2019 23:28 

Rejestracja: 27 Cze 2018
Posty: 37
Loty: 58
Kilometry: 88 873
żeby było prościej, zamiast piwa to alkohol :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#266 PostWysłany: 22 Sty 2020 18:24 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Właśnie wróciłam z Budapesztu i podzielę się swoimi spostrzeżeniami. W czasie poprzedniej wizyty jadłam w Huszar Etterem (niedaleko stacji Keleti). Niedrogo i dobre jedzenie. Tym razem niestety nie było miejsc (popołudnie,sobota) i bez rezerwacji nasz nie wpuszczono. Poszliśmy więc dalej i w okolicach Placu Bohaterów zajrzeliśmy do Paprika Vendeglo. Tam także lokal pełny ludzi, ale na szczęście poczekaliśmy kilka minut i wolny stolik się znalazł. Ogólnie też preferują rezerwacje miejsc. Jedzenie dobre, niedrogie, obsługa mówi po angielsku.
Kolejnego dnia, już zmęczeni po całym dniu zwiedzania, zajrzeliśmy do Puder Barszinhaz. Ceny wyższe, obsługa sprawiała wrażenie, że się nudzi. Małe porcje, do zupy gulaszowej nie dostaliśmy pasty paprykowej, chleb był niezbyt świeży. Po posiłku nie doczekaliśmy się na kelnerkę (stała i rozglądała się, ale nie podeszła), w końcu kiwnęłam ręką i pani podeszła do stolika. Poprosiliśmy o rachunek a na nim widniała informacja, że napiwek jest nie wliczony do rachunku. Kelnerka zabrała pieniądze, a my czekaliśmy na resztę. I się nie doczekaliśmy. Kelnerka po prostu sobie tę resztę dodała jako napiwek (było mniej niż 10% kwoty rachunku). Nie spodobało nam się to, że obsługa sama sobie pobiera napiwek. Ja jako klient powinnam zdecydować, czy dać napiwek, czy nie. Wyszliśmy z lokalu i więcej tam nie wrócimy.
Trzeciego dnia postanowiliśmy wstąpić do Ferencz Jozsef Etterem Es Sorozo (niedaleko stacji metra Opera). Obsługa mówi po angielsku, ceny trochę wyższe, ale jedzenie dobre. W menu widnieje informacja o dodatkowych 10% za serwis.
Góra
 Profil Relacje PM off
peta uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#267 PostWysłany: 22 Sty 2020 23:57 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
Ode mnie polecanki:

Ramenka - ramenownia blisko Szimpla Kert, bardzo dobre gyoza za 790huf
Jonas Craft Beer House - niezły wybór piwka, całkiem smaczne burgery, byłam w październiku i ogródek na zewnątrz był zamknięty, w ciepłych miesiącach jest przyjemniej bo można usiąść i obserwować widok na rzekę i drugi brzeg
Langosh - sam lokal ok, do zjedzenia na szybko, dość oblegany, sama potrawa nie podeszła mi za bardzo, okropnie ciężkie i tłuste;)
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#268 PostWysłany: 04 Mar 2020 12:29 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Sprawdziłem wielokrotnie polecany tu Drum Cafe Langosh and Gulash Bar. Gulasz fatalny, wodnisty i bez smaku. Miejsce nastawione bardzo mocno na turystów i cięcie kosztów, masówka. Nie polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#269 PostWysłany: 04 Mar 2020 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@silvershark zgadzam się z Tobą w 100%
wlazłem tam w styczniu na gulaszową, smakowo bieda okrutna a mięsa trzeba było szukać, knajpa do golenia turystów. TRAGEDIA, omijać szerokim łukiem.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#270 PostWysłany: 27 Mar 2020 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
O nie, z 7-10 lat temu była cudownym, niezbyt turystycznym miejscem :(
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#271 PostWysłany: 10 Sie 2020 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Moja ulubiona winiarnia-spelunka (Mátra Borozó na Fő utca 29) była wczoraj zamknięta, więc poszedłem do Villanyi Borozo (Gerlóczy utca - niedaleko słynnego, choć chyba cieniującego wg. forum Drum Cafe)
Lokal jeszcze bardziej spelunkowaty (trochę w klimacie Bazy ludzi z mgły z Wetliny sprzed remontu), w sam raz dla poszukiwaczy klimatu.

Szklaneczka wina 200 ml + 100 wody sodowej 250 HUF.
Samo wino 200 ml - 220 HUF
Czyli za równowartość paczki fajek można spędzić wieczór.

Jedzenia chyba nie ma.
Klimat żulersko-backpackersko-zielarski, ale całkowicie spokojnie i bezpiecznie.
Fajna młoda dziewczyna za barem.

Dodałem punkt na maps.me, bo nie było.

Załączniki:
IMG_7768.JPG
IMG_7768.JPG [ 346.25 KiB | Obejrzany 4503 razy ]
IMG_7766.JPG
IMG_7766.JPG [ 626.53 KiB | Obejrzany 4503 razy ]
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#272 PostWysłany: 22 Sie 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
W Drum Cafe nie ma już obowiązkowych napiwków.
Gulaszowa może być, ale nie porywa - są lepsze miejsca.
Image
Image
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#273 PostWysłany: 22 Sie 2020 20:30 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
eskie napisał(a):
dzionslo napisał(a):
wypić dobre piwo

NIE, bo te pojęcia się wykluczają!!!
Co innego wino :) :) :)


To, że komuś coś nie smakuje nie znaczy, że jest złe (czytaj nie jest dobre). Upodobanie do wina i piwa nie wyklucza się i na zlotach winiarzy często sami winiarze serwują swoje proste piwa oraz chętnie degustują piwa profesjonalnych piwowarów. Ten świat się przenika.
Akurat miałem okazję być kilkukrotnie w tym kraju i krafty węgierskie są na dobrym poziomie. Niektóre pomysły były tam wcześniej niż w Polsce (piwa z użyciem moszczu gronowego). Jeden z węgierskich browarów ze dwa-trzy lata temu został wyróżniony w RateBeer Award.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#274 PostWysłany: 22 Sie 2020 23:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 425
Loty: 108
Kilometry: 129 341
srebrny
"Hung(a)ry?", Oktober 6. (nr 5) - średnio polecam, bo dość drogo, a jedzenie nie urywa tyłka. Chociaż gulasz (1650huf) mają niezły, aczkolwiek dobrze jest go doprawić :D doliczają 12% za serwis. Niezbyt duże porcje. 3/5

Langosze - w BP póki co korzystałem z jednej langoszarni, przejście podziemne przy dworcu Nyugati. Takie sobie, niestety było czuć, że podgrzewane z mikrofali (a nie jak Bóg przykazał - na tłuszczu). Zjadliwe, ale bez rewelacji. 3/5

"Jamie's Oliver Italian Budapest", Szentháromság u. 9-11 - nie polecam. Nie ze względu na jedzenie, bo to jest całkiem niezłe; mnie (makaron z wołowiną i wieprzowiną na czerwonym winie) przypominało żarcie z AY ;) ale przede wszystkim ze względu na to, że każą płacić sobie osobno (!) za dzbanek z wodą i za torebkę herbaty. Za każdą z tych rzeczy około 1200HUF

Tym sposobem herbata wychodzi ok 30 pln (a informacji o tym brak). Serwis oczywiście doliczony. Drogo - za jednodaniowy obiad z napojami dla 5 osób 29000 huf. Niewielkie porcje. 2/5 (2 tylko dlatego, że jedzenie było smaczne - ale robienia mnie w konia nie trawię, tu chodzi o zasadę)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#275 PostWysłany: 20 Sie 2021 14:58 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Vaslap burger - przepyszne burgery ze znakomitymi ocenami na google. Miejsce malutkie, do zjedzenia raczej w biegu niż posiedzenia, ale naprawdę polecam! Ceny przyzwoite, lokalizacja Ok, smakowo rewelacyjnie :)

Retro langos - bez szału. W Polsce zdarzało mi się w food truckach jeść smaczniejsze langosze.

Ruszwurm - przy baszcie rybackiej - bardzo dobre ciasto i kawa. Porcja ciasta mała w stosunku do ceny. Najbardziej przeszkadzali mi inni ludzie kręcący się w poszukiwaniu stolika i stojący nad głową. Doliczają 15% za zerwis - za 2 Americany + 2x ciasto wyszło 3395 ft.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#276 PostWysłany: 06 Kwi 2022 08:25 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ogólnie tak Budapeszt jedzeniowo jest okej natomiast alkoholowo zaskakuje mega pozytywnie!
Polecam szczegolnie goraco jesli chodzi o jedzenie:
BIGFISH Seafood Bistro i genialne ostrygi w kilku wariantach pochodzenia i dodatkow!
odradzam:
topowe burgery na tripadvisorze Lucky7Burgers - drogo i dramatycznie
Nastomiast jesli chodzi o przygody alkoholowe:
odradzam:
tripadvisorowy top - Rabbit Hole
Polecam:
Tuk Tuk Bar - swietne drinki, wspaniala atmosfera i jeszcze lepsza obsluga najwieksze zaskoczenie wyjazdu.
WARMUP Cocktail Bar - swietnie drinki, bez rezerwacji w pt/sb bardzo ciezko o miejsce
Pharma Bar - tam nigdy nie ma miejsca bo oprocz baru to ledwo jest miejsce na ludzi. Jednak drinki kozak.
Élesztő - super crafty, wspaniala atmosfera, brakuje takiego miejsca w Poznaniu, dobre przekaski ale tzreba czekac wiecznosc w wekend więc raczje tylko na piwo!
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#277 PostWysłany: 23 Maj 2022 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
Hungarikum Bisztró wspaniałe miejsce na dobrą kolację, muzyka na żywo, DARMOWE przystawki (chlebek czosnkowy, chleb pszenny, papryka łagodna, pasta paprykowa pikantna, i bardzo ostra papryka), woda i palinka na odchodne, bardzo zorganizowana obsługa i duży wybór potraw, warto zrobić rezerwację bo na jest otwarta tylko od 18 do 22, ceny umiarkowane

Makos Guba średni

Retro Langosz bardzo ok
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
Rockriderr uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#278 PostWysłany: 24 Maj 2022 21:55 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A ceny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#279 PostWysłany: 24 Maj 2022 23:31 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
https://hungarikumbisztro.hu/en/menu-en/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#280 PostWysłany: 25 Maj 2022 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
no i te 12% do rachunku za serwis to już standard widzę, Hungarikum i Makos...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group