Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Polecane/nie polecone restauracje

Makos Guba

[+] Pokaż
->Makos Guba - pozytywne opinie dotyczące zupy gulaszowej nie były chybione. Za 890 HUF zjedliśmy naprawdę pyszną zupę. Była gęsta i miała w sobie dobre, świeże składniki. Zdecydowanie warto, tym bardziej, że dużą porcję idzie się najeść.

-> Polecana na forum knajpa Makos Guba robi całkiem pozytywne wrażenie wyglądem oraz cenami - nie są wygórowane jak na budapesztańskie standardy.
Zupa gulaszowa kosztuje 890 forintów, jest podana dokładnie tak, jak na poprzednich zdjęciach z tematu. Smak bardzo dobry, do tego podana porcja chleba oraz ostra papryka. Polecić mogę również małe porcje słodkich naleśników.
-> Zupa gulaszowa w Mákos Guba
Zupa była po prostu przepyszna! Dodatki na początku także (pasta paprykowa z chlebem). Do tego kielich lokalnego Blauer Portugieser. Zupa 890 HUF, wino 290 HUF, serwis 116 HUF
-> Makos Guba - fajny klimat tej restauracji, obsługa bardzo miła, możliwość płatności kartą, zupa gulaszowa tam to mistrzostwo świata! Pokaźna porcja chleba do zupy jest gratis. Cena: 890 HUF za dużą, jest i mniejsza porcja ale zamówcie dużą i nie pożałujecie


Oktogon Bisztró

[+] Pokaż
od 8:00 do 10:00 menu śniadaniowe w tej samej formule all-you-can-eat. Co do jakości: skojarzenie z ukraińską Puzatą Chatą, na korzyść Puzatej, niestety (oprócz mięsa pieczonego na żądanie i słodkości). All you can eat 20zł wstęp.
-> Doskonałe mięsa z grilla i dużo Cena 1390 HUF
Godziny sobota i niedziela 8:00-0:00. Śniadania do 10


Retro Langos bufe

[+] Pokaż
-> smaczne langosze w dobrej cenie. Postawiliśmy na klasyk - ser i śmietana. Nie zawiedliśmy się. Cena - 580 HUF.
-> Co do Langosa, polecam Retro Büfé- lángos, dosłownie 15 metrów od wyjścia z stacji metra Arany János (niebieska linia) https://www.facebook.com/retrolangos/


Gelarto Rosa

[+] Pokaż
zent István tér 3 - lodziarnia koło bazyliki św. Stefana. Bardzo dobre lody w oryginalnych smakach, układane w rożku w kształt kwiatów. 800 HUF za duże (4 smaki). Zdecydowanie polecam.


Két Szerecsen

[+] Pokaż
-> przyjemnie miejsce na śniadanie, słonko wlewa się do środka przez duże szyby, dobre rozpoczęcie dnia. Mają wyśmienite, odpowiednio puszyste omlety i świeżutki sok pomarańczowy. Uwaga, napiwek jest doliczany automatycznie.


TiK-TaK Hummus Bár

[+] Pokaż
-> bardzo autentyczne miejsce. Właściciel robi wszystko samodzielnie, więc trochę to trwa, ale hummus pierwsza klasa.


Drum Cafe

[+] Pokaż
–> raczej na forum odradzają już, ze się zepsuło, kiedyś było lepiej. bardzo smaczne dania i całkiem miła obsługa. Właściwie nie miałbym się do czego przyczepić, gdyby nie fakt że do rachunku "z automatu" został doliczony napiwek 10%. Nie zrozumcie mnie źle. Sam zawsze staram się dać min. 10% napiwku (jeśli obyło się bez jakiś zgrzytów ze strony obsługi). Tym razem też wyliczyłem już dodatkową kwotę od tego co było na rachunku, po czym zauważyłem że obsługa mnie uprzedziła. Nie lubię sytuacji w której coś się na mnie wymusza, więc trochę popsuło to moją opinię o tym miejscu.
-> Drum Cafe - wielkie TAK. Dwa bardzo dobre desery, kawa, herbata i jedno piwo z bzu to 30 złotych. Smacznie i tanio
-> Drum cafe, smaki nie powalają, zupa gulaszowa, gulasz, langosz z serem, dwa piwa bzowe to 3500 forintow, obsługa średnia i raczej powolna. W Otogon bistro zdecydowanie lepiej i taniej.
->Bywam w Drum Cafe dość często i w ciągu ostatniego 1.5 roku dało się zauważyć spadek jakości potraw. Do tego automatycznie doliczaja 10% napiwku, komu to może przeszkadzać (ale chyba w karcie jest o tym mowa)
-> dzisiaj wróciłem z budapesztu i szczerze polecam Drum Cafe koło synagogi, bardzo dobre typowo węgierskie jedzenie
piwo 390 HUF za 0.5 l 6,5% langosze od 690 a gulasz chyba za 590
-> Update napiwku: doliczają już 12%


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#241 PostWysłany: 25 Cze 2018 14:46 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Shaq napisał(a):
Dla osób przebywających w okolicy dworca Keleti polecam wizytę w u Huszara. Poleciła nam to starsza Pani, jak szukaliśmy knajpy z węgierską kuchnią. Doskonała gulaszowa z porcją chleba paprykową pastą i kufel Soproni za ok. 25PLN. Bardzo sympatyczny kelner, który jak się dowiedział, że mam urodziny (okazało się że on też), poczęstował jeszcze każdego z nas świetną palinką.

http://huszar-etterem.hu/


Też tam jadłam. Wraz z mężem zamówiliśmy zestaw dla dwojga za 7500 forintów (w tym napoje i deser) i wyszliśmy nażarci :D . Jedzenie pycha !!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#242 PostWysłany: 19 Lip 2018 22:27 

Rejestracja: 14 Sie 2015
Posty: 34
Ja z kolei polecam Restauracje Regős - lokalna, dobra kuchnia w bardzo niskich cenach (szczególnie w godzinach 12:00-14:00 mają happy / lunch hours).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#243 PostWysłany: 20 Lip 2018 08:16 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Polecam 0,75 Bistro &Bar - przy Bazylice św. Stefana. Gulasz około 850HUF - całkiem dobry. Brałem w bistro także piwo lokalne, które było bardzo dobre, ale niestety nie pamiętam nazwy.

Obok bazyliki jest także jedna z najsłynniejszych budapesztańskich lodziarni. Lody przepyszne, ale niestety kolejki duże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#244 PostWysłany: 20 Lip 2018 09:00 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Ostatnio odwiedziłem Budapeszt i skorzystałem z Waszych rekomendacji i dodam swoją opinie:)

Frici Papa
Mieliśmy niedaleko do tego lokalu , więc również skorzystaliśmy.
Jak na pierwszy rzut oka, w lokalu warto się znaleźć - zobaczyć wnętrze i spróbować pierwszy raz potraw węgierskich.
Gulasz, zupa gulaszowa , danie z mięsem wołowym - dobre, duże porcje.
Co jednak zauważe cieszę się że tutaj zacząłem, bo miałem odniesienie czy potrawy mi bardziej smakują czy gorzej.
I po całym wyjeździe stwierdzam, że tutaj mi na najmniej smakowało.
Tanio - około 66 zł za dwie przystawki , dwa dania + dwa piwa.

Tárnok Eszpresszó - tutaj akurat się znalazłem, jak zeszliśmy z dzielnicy zamkowej, byliśmy bardzo głodni i skorzystaliśmy.

Jednak osobiście jestem zgodny z opiniami z internetu, i nie polecam.
Porcje małe, niezbyt smaczne, pizza jak z mrożonki - znajomi jedli.
Dodatkowo do dania z gulaszem węgierskim, dodali jako warzywo - papryczkę, ale w odmianie bardzo ostrej - chili? cayenne? Nie potrafie określić, ale dla mojej żony była zdecydowanie za ostra..
Brak możliwości zapłaty kartą, doliczane 10% napiwku.
Dosyć drogo - około 90-100 zł za dwie osoby.

Drum Cafe Budapest
Osobiście polecam, zostaliśmy szybko sprawnie obsłużeni.
Zjedliśmy dwa menu zaproponowane w karcie - Węgierskie + Royal Delux
Zupa gulaszowa + serowa - wyśmienite, gulaszowa najlepsza jaką jadłem.
Dania główne - również dobre, dosyć duże porcje.
Desery niestety nie powaliły, ale można zjeść:)
Piwko bezowe nie spotykane ale smak może nie każdemu podejść.
Doliczane 12 % napiwku, ale jest informacja o tym w karcie.
Około 80 zł za dwie osoby - 2xmenu+ dodatkowy deser+dwa razy piwko+ papryka kwaszona.

Retró Lángos Büfé LANGOSZE!

Najlepsze langosze moim zdaniem w Budapeszcie, byliśmy tam dwa razy i próbowaliśmy trzech rodzaji.
Za każdym razem bardzo dobre.
Ceny od około 650 do 1000 forintów.

Szimpla Kert
Obowiązkowe miejsce dla każdego , aby wejśc i zobaczyć jak działają Ruins Pubs w Budapeszcie.
Opisać się więcej nie da.

Na ulicy Kazincy , tuż przed Szimplą są rozstawione Food Trucki, też warto skorzystać jeden z nich oferuje langosze i burger langosze, czyli burgery z plackach od langosza - też ciekawe i fajne połączenie. A sam burger smakowo bardzo dobry.

Tokaji Borozo
Również miejsce obowiązkowe moim zdaniem, w sam raz na wizytę po zwiedzanie majestatycznego Parlamentu.

Warto wejść , spróbować palinek, jakiegoś tokaju czy to butelkowanego czy to nalanego wprost z jednego z kilku kraników którę ma właściciel.

Po angielsku się nie dogadacie, ale na migi na pewno:) Oczywiście warto do Tokaju wziąść skibkę chlebka ze smalcem:) również bardzo dobry:)

A tokaj najlepszy w całym Budapeszcie.
A szklaneczka kosztuje tylko 3,5 zł:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#245 PostWysłany: 03 Sie 2018 13:19 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Polecić ktoś tania pizzerie w Budapeszcie? Zależy mi na tym by się najeść i nie płacić kolosalnych pieniędzy. W okolicach centrum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#246 PostWysłany: 27 Sie 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
Zrobiłam mapę ze swoim top topów po ponad dekadzie bywania często gęsto w BUD: https://goo.gl/maps/PGZPqcyY4ho N-joy!
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#247 PostWysłany: 05 Wrz 2018 14:44 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
PolaPola Jadłem ćevapy i pljeskavice w dziesiątkach knajp. Okej, ja rozumiem, że to nie są Bałkany i nie ma się co spodziewać bałkańskiego smaku. I nie oczekiwałem. Ale to co dostałem było ogromnym zawodem. Po pierwsze - mięso przygotowywane nie na klasycznym grillu, ale na jakiejś maszynce - brakowało więc charakterystycznego aromatu wędzonki. Ale to do wybaczenia, bo np. w Belgradzie to typowe. Po drugie - ceny. Za dziesięć ćevapów z ajvarem i niewielką lepinją ponad 2000 huf, czyli tyle co porządny obiad lub sznycel wiedeński gdzieś indziej. Za pljeskavicę jeszcze więcej, chyba 2800. Ceny są oczywiście znane przed zamówieniem, ale - po trzecie ćevapy miały dosłownie ze trzy centymetry i to te większe. Nie przesadzam. Tak małych nigdy nie dostałem i prawdę mówiąc wyglądało to komicznie. Mogę zapłacić te ceny z przyjemnością, ale za normalną porcję, a nie za coś takiego. Po czwarte, obowiązkowo doliczane dziesięć procent za obsługę. To standard w Budapeszcie, niestety, ale każda knajpa wymuszająca takie opłaty od razu leci w dół w moich oczach.

Samo jedzenie w smaku takie 3 z minusem w szkolnej skali, czyli "jadłem gorsze". Na plus tylko tyle, że mięso raczej świeże, choć pewien nie jestem, bo było go za mało, by jednoznacznie ocenić. Mała lepinja jest mała, ale dobra i mają Cocktę. I w zasadzie tylko na Cocktę warto tu przyjść, bo na pewno nie na obiad.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#248 PostWysłany: 05 Wrz 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Elmo Reserve napisał(a):
PolaPola Po drugie - ceny. Za dziesięć ćevapów z ajvarem i niewielką lepinją ponad 2000 huf, czyli tyle co porządny obiad lub sznycel wiedeński gdzieś indziej

tiaaa, chyba w dotowanym barze mlecznym. Przypominam, że 2000 HUF=26 PLN
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#249 PostWysłany: 06 Wrz 2018 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 239
niebieski
@Elmo Reserve, sprawdź następnym razem Montenegroi Gurman etterem np. na Hercegprímás u. 2. albo Rákóczi út 54. Tanio na pewno nie będzie, ale dużo i solidnie, i - ofc - bałkańsko.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#250 PostWysłany: 09 Paź 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Po kilku wizytach muszę dopisać się do osób polecających Lecso (Lecsó Magyaros Gyorsétterem) - dość dobre jedzenie za niewielkie pieniądze, duże porcje i można sie dogadać z obsługą, tak że wie się, co się bierze. Pierwszego dnia popełniliśmy błąd i wzięliśmy dwudaniowy posiłek (4400 HUF za 2 zupy, 2 drugie dania i 2 napoje) - i stąd wiem, że opakowanie na wynos kosztuje 60 HUF.

Dodatkowo, w pobliżu jest Tokaji Borozo, gdzie można wstąpić by wzmocnić procesy trawienne (Tokaji Aszu 5 puttons za 1260 - 0,1l, inne wina od bodajże 260 HUF). Czynne pon-pt od 16.

A jak ktoś woli bardziej hipsterskie rzeczy, to w uliczce Hollan Erno (pomiędzy Lecso a przystankiem tramwajowym) jest trochę takich lokali - kawiarnia, tajska czy wegańska knajpa i cukiernie. Kawiarnia serwuje bardzo dobrą kawę, reszty nie odwiedzałem.

Odwiedziłem też Drum Cafe i jedzenie oraz ceny były ok,ale nie na tyle dobre, bym chciał tam wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#251 PostWysłany: 25 Sty 2019 13:45 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
Polecicie jakąś drogą i niedrogą sniadaniownię niedaleko Holocaust Memorial Center? Mamy nocleg w okolicy i chcielibyśmy porządnie się pożywić z rana przed zwiedzaniem. Śniadanie w stylu, jajko, pomidor, chleb i jakieś dodatki do chleba...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#252 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@NataliaK
Nie będzie to tradycyjne śniadanie ale jedzenie całkiem smaczne.
https://www.google.com/maps/place/Free+ ... 19.0683719
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#253 PostWysłany: 25 Sty 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
prosze...

https://www.google.com/maps/dir/''/47.4 ... 93!1m0!3e2
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#254 PostWysłany: 30 Sty 2019 20:55 

Rejestracja: 07 Wrz 2016
Posty: 13
Jakby ktoś szukał taniego i dobrego gulaszu w Budapeszcie to mogę polecić For Sale Pub, tuż obok Mostu Wolności. Porcja ze zdjęcia kosztowała 1890 HUF, czyli około 26 zł i bez problemu starczy dla 2 osób. Jeśli jednak znajdziecie jeszcze trochę miejsca to uprzedzam, że porcje obiadowe są ogromne :D

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#255 PostWysłany: 30 Sty 2019 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
w słoikach podają? :O ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#256 PostWysłany: 30 Sty 2019 21:10 

Rejestracja: 07 Wrz 2016
Posty: 13
Dokładnie, taka porcja "na wynos" :lol:

Właśnie to mi chyba najbardziej odpowiadało w tej knajpie - podają węgierską pastę paprykową, suszone papryczki (całe i posiekane), aby każdy mógł doprawić całość po swojemu. Minusem jest to, że na wolny stolik czekaliśmy prawie 40 minut (sobota około 17), a gdy wychodziliśmy kolejka ciągnęła się już wzdłuż ulicy...
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#257 PostWysłany: 01 Lut 2019 14:57 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 21
Dawno nie pisałem, lecz po ostatniej wizycie w Budapeszcie musze z całą pewnością polecić malutką restauracje "Pink Rose" na Ráday utca 15. Prowadzi je starsze małżeństwo, naprawde miła atmosfera, przepyszna gulaszowa, pyszne piwo z małych węgierskich browarów, i naprawdę przystępne ceny. Odwiedziłem ich po raz drugi, tym razem po imprezie ze znajomymi Wegrami postawiła rano na nogi :)
W google za wiele nie zjadziecie informacji o tej knajpce, lecz dla zachęty wrzucam wam zdjęcie ów gulaszowej iczekam też na wasze opinie. Pozdrawiam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#258 PostWysłany: 01 Lut 2019 17:11 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 45
panprofesor82 napisał(a):
@NataliaK
Nie będzie to tradycyjne śniadanie ale jedzenie całkiem smaczne.
https://www.google.com/maps/place/Free+ ... 19.0683719


no właśnie szukamy jakichś bardziej tradycyjnych "europejskich" śniadań, żeby uniknąć jakichś rewolucji żołądkowych z samego rana... ktoś jeszcze coś poleci w okolicach Holocaust Memorial Center / stacji Corvin-negyed??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#259 PostWysłany: 02 Mar 2019 14:37 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 12
W Makos Guba nie ma już Gulaszowej za 890 huf
Pytaliśmy kelnera - cena obecnie to 1590 huf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: WĘGRY - Budapeszt
#260 PostWysłany: 02 Kwi 2019 20:31 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Bors Gastrobar przy Kazinczy Utca 10 już się tu przewinął? Zamiast wątpliwej jakości zup gulaszowych itd., polecam Wam spróbowanie bagietek na ciepło z tego konceptu. Dwóch szefów kuchni restauracji fine diningowych postanowiło otworzyć małą miejscówkę z jedzeniem ulicznym. Świetnie im to wyszło, kanapki są dobre, bogate w składniki i tanie (1200 huf). Mocno dają radę też zupki za połowę tej ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group