Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Londyn
#201 PostWysłany: 06 Mar 2020 15:24 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Ja dorzucę swoje trzy grosze z moich doświadczeń po ostatnim pobycie w tym mieście. Miejsca do jedzenia wybierałem z mapy Google kierując się tym co było w pobliżu, było budżetowe i miało dobre opinie.

Lokale, które polecam:
1) Alpino Cafe: https://goo.gl/maps/UZu9USJST5H3DMb8A . Obiekt znajduje się przy ulicy "Chapel Market" i na całej długości mieści się tam targ ze straganami na wolnym powietrzu. Godziny otwarcia bardzo krótkie i pasują do typowych godzin targowych. Wnętrze wygląda trochę jak w starym filmie, łącznie wentylatorami przy suficie; tylko krzesła są nowszego typu. Co do jedzenia to smacznie i świeżo, obsługa miła. ,Za dużą porcję angielskiego śniadania (wersja nie największa) zapłaciłem około 6 funtów.
2) Cafe Maya: https://goo.gl/maps/SnJvUa2HCvq3DLXD6 . Podobnie jak wyżej, tylko ten jest czynny trochę dłużej. Lokal nastawiony na żywienie Londyńczyków, a nie bogatych turystów. Za Lasagne (mięsa bardzo dużo, a makaron bardziej do dekoracji) z frytkami i surówką zapłaciłem około 6 funtów.

Lokale dyskusyjne
1) Cafe Dylan Dog https://goo.gl/maps/6WTW59gfvAacgtZP8 Kolejna jadłodajnia w starodawnym stylu. Jedzenie i ceny OK, żywią się tutaj miejscowi. Ale do sprzątania podłogi i ogólnej czystości mogliby się bardziej przyłożyć, a kelner powinien być bardziej czysto i schludnie ubrany.

Lokale od których trzymajcie się z daleka:
1) Ben’s Traditional Fish & Chips: https://goo.gl/maps/HtY6QteB32RyyMN18 . Obiekt miał w Internecie dobre opinie. Wg mnie nie mają one uzasadnienia w rzeczywistości. Zamówiłem sobie Fish cake i było niesmaczne, mdłe i ogólnie mam podejrzenia że to była zwykła mrożonka ze sklepu sprzedawana w mocno zawyżonej cenie. Frytki tak samo były niejadalne, bo za długo trzymane w podgrzewaczu po usmażeniu. Do zarządzania lokalem dorwało się chyba młode pokolenie i ewidentnie sobie nie radzi. Przy rachunku pomylili się na swoją niekorzyść, tj. zjadłem większą porcję, a policzyli mi za mniejszą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Londyn
#202 PostWysłany: 06 Mar 2020 16:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
KL_user napisał(a):
Za Lasagne (...) z frytkami i surówką .

polecam spróbować w jakimkolwiek lokalu w UK, taki zestaw do zjedzenia tylko na wyspach. Zazwyczaj lasagne jest niezła w UK, frytki niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#203 PostWysłany: 14 Cze 2020 12:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Jeżeli chodzi o stosunek kalorii do ceny to w Londynie chyba nie da się przebić kultowych 7" pizza za £1. Znajdziemy je w wielu snack barach typu "Chicken+Kebab+Pizza". W cenie 1 albo 2 dowolne toppings. W centrum Londynu teraz jest bardzo ciężko znaleźć, zwykle mają za £1.50 albo £2. Troszkę dalej na obrzeżach można zleźć bez problemu: https://www.google.com/maps/@51.5601025 ... 312!8i6656 :)

Jakość/smak? Różnie... ogólnie to czego można się spodziewać za £1... Ale zdarzają się też naprawę smaczne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#204 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
Aktualnie:

https://haps.pl/Haps/7,173951,26183749, ... =BoxOpLink


Jedz na mieście, by pomagać

Aby wspomóc branżę gastronomiczną po lockdownie wywołanym pandemią koronawirusa, rząd zdecydował się uruchomić program "Eat Out to Help Out" (ang. jedz na mieście, by pomagać). W każdy poniedziałek, wtorek i środę od 3 do 31 sierpnia restauracje biorące udział w programie oferują swoim klientom posiłki za połowę ceny. Pozostałą kwotę opłaci brytyjski rząd.

I faktycznie przetestowałam w poniedziałek w praktyce :) działa.
Zarówno na ramenie za 15 funtów, jak i kawie za 2,6
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn
#205 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Co ciekawe to rowniez dziala w sieciowkach i jest naliczane przy platnosci po wszelkich innych znizkach, dzieki temu da sie stworzyc wiele ciekawych:
a) McDonald Big Mac z frytkami 99p:
https://www.hotukdeals.com/deals/big-ma ... ds-3518115
b) Burger King Whopper za £1:
https://www.hotukdeals.com/deals/whoppe ... st-3516588
c) Full Eng sniadanie / Fish & Chips < £3:
https://www.hotukdeals.com/deals/full-e ... fe-3515878
d) Niby nie ma znizki na alkohol, ale w dealach gdzie piwo jest FREE przy glownym posilku, mozna stek + frytki + piwo za £4.37:
https://www.hotukdeals.com/deals/8oz-st ... st-3518712

Wszystko w pon, wt i srode - nie dotyczy alko i trzeba zjesc na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#206 PostWysłany: 05 Sie 2020 14:54 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Tez przetestowalem i dziala :). Ale fakt, ze biora w tym udzial McD i inne tego typu instytucje to moim zdaniem drobny sklandal.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#207 PostWysłany: 05 Sie 2020 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@lataczuk jest to śliskie, zwłaszcza też w kontekście, że UK zaczęło mocno walczyć z cukrem zwalczając oferty kup 1 ciastko, 2 będzie gratis :D teraz wystarczy wziąć 2 ciastka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#208 PostWysłany: 01 Paź 2020 17:31 

Rejestracja: 22 Gru 2012
Posty: 114
W końcu podczas 5 wizyty w Londynie przetestowałem "The narrow by Gordon Ramsay" i mogę tylko odradzić i oszczędzić sobie rozczarowania. W sieciówkach lepsze jedzenie, o cenach nie wspominając.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#209 PostWysłany: 07 Lis 2021 11:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Aktualna cena w Mr. Wu to £10.95. Nie próbowałem z powodu na średnie opinie, ale lokal ewidentnie cieszy się ogromną popularnością.

Dla osób chcących spróbować coś rzadkiego nie koniecznie w najniższej możliwej cenie mogę polecić bardzo dobre i (podobno) autentyczne syczuańskie Xiǎo Miàn w LIU Xiaomian Marylebone. £11 za porcje. Ostre, pyszne i zupełnie "inne" niż typowe chińskie dania dostępne w Europie.

W Pizza Union 12" Margherita za £4.25. (Przed covidem mieli po £2.95). Jest sporo lokali w ścisłym centrum i smakuje całkiem przyzwoicie.

Ogólnie z tego co zauważyłem prawie wszędzie ceny poszły do góry o ~20+ procent w porównaniu do stycznia 2020.

Tylko McDonald's niezmiennie konsekwentnie oferuje najtańsze kalorie na mieście z kuponami z aplikacji. Oferty zmieniają się cały czas. Obecie triple cheeseburger za £0.99.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#210 PostWysłany: 07 Lis 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 105
Też polecam Pizza Union jako tanie i niezłe paliwo. Zawsze jem w lokalu oddalonym o 5 minut drogi spacerem od St Pancras/King's cross i do Polski dolatuję niegłodny. I to smaczne jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#211 PostWysłany: 17 Lis 2021 14:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Algerian Coffee Stores - fenomenalne miejsce dla miłośników kawy w samiutkim centrum Londynu. Klimatyczny sklep który ma już ponad 100 lat. Można kupić mnóstwo rodzajów kawy i herbaty. Można też napić się na miejscu. Zamawiając nie tylko można wybrać jaką kawę chcemy, ale i jaki preferujemy stopień przemiału.
Espresso £1.00, Latte £1.50. I to w centrum Londynu. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn
#212 PostWysłany: 24 Lis 2021 08:34 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
DoBar - prawdopodobnie najlepsze śniadanie w Londynie w umiarkowanej cenie (£7-£13).
Niestety, daleko od centrum, i prawie codziennie są kolejki na zewnątrz (co chyba też potwierdza ich niesamowity stosunek ceny do jakości).

Puby sieci Wetherspoon nadal mocno tańsze od "tradycyjnych" pubów; zawsze mają jakieś oferty. W aktualnej ofercie która obowiązuje do 28 lutego 2022 jest pinta piwa (Ruddles Best) za £0.99. W tej cenie również whisky+mixer, gin+mixer oraz kawy/herbaty z nieograniczonymi dolewkami.
Serwują tam też jedzenie ale nie próbowałem (podobno takie sobie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#213 PostWysłany: 24 Lis 2021 10:32 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Pizza Union trochę kartonowata, ale za te niecale 5 funtów do przeżycia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#214 PostWysłany: 29 Cze 2022 10:24 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2386
platynowy
Regency Cafe - tradycyjna knajpa typu "greasy spoon" czyli głównie śniadaniowa. Full English Breakfast £6.75 (zestaw z ciepłym napojem).
Pojedyńcze pozycje z menu £2-£4. Herbata £1.00

Nie moje smaki ale wydaje mi się że bardzo dobre miejsce na w miarę autentyczny English Breakfast w miejscu z klimacikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn
#215 PostWysłany: 17 Paź 2022 13:25 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 153
niebieski
Polecam udon w japońskiej sieciówce- ceny jak na Londyn i lokalizacje bardzo ok.
https://marugame.co.uk/menu/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn
#216 PostWysłany: 04 Lis 2022 12:29 

Rejestracja: 14 Lis 2017
Posty: 33
Poszukuję w okolicach Greenwich jakiegoś lokalu serwującego fish&chips w rozsądnych cenach, czy macie coś na oku co warto polecić? Będę tam w sobotę po południu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#217 PostWysłany: 28 Lis 2022 11:33 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Ode mnie mapa najtanszych barow ze wzgledu na stacje metra. Czasami mozna znalezc miejsce tansze niz w Polsce o bardzo dobrym standardzie.

https://www.storekit.com/post/storekit- ... kdde5rbYyU
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Londyn
#218 PostWysłany: 05 Gru 2022 13:18 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1413
Loty: 215
Kilometry: 388 202
srebrny
Mogę polecić:
Kanada-Ya w dzielnicy Soho - niby sieciówka, a świetny klimat i znakomity ramen. Lekko ponad 30 funtów za 2 rameny, piwo imbirowe, woda za darmo.
Mola Cafe - bardzo dobre śniadania, dobra kawa. 24 funty za 2 śniadania, kawę i herbatę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#219 PostWysłany: 19 Gru 2022 15:30 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Czy w mniejszych restauracjach/barach w Londynie mozna juz placic bez problemow placic karta?
Pamietam jak ostatni raz bylem kilka lat temu, to w wiekszosci trzeba bylo miec jednak gotowke, ale moze cos sie przez te lata zmienilo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Londyn
#220 PostWysłany: 19 Gru 2022 16:04 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
RadekZamulacz napisał(a):
Ode mnie mapa najtanszych barow ze wzgledu na stacje metra.
Z zastrzeżeniem, że w tym zestawieniu chodzi przede wszystkim o wyszynk. Ale dzięki za link, z chęcią poeksperymentuję z tymi lokalami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 227 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group