Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Neapol
#81 PostWysłany: 04 Cze 2023 22:58 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 37
Zamiast Da Michaele można wybrać PizzaSorbillo na Via dei Tribunali 32. Tłum na zewnątrz ale jak chcesz na wynos to można wejść, zamówić i poczekać w barze po przeciwnej stronie, popijając taniutkiego, pysznego Aperolka. Obok jest należąca do tej samej pizzerii knajpka Sorbillo Pizza Fritta - petarda, polecam spróbować.
Jeśli chodzi o makarony polecam Cala la Pasta przy Via dei Tribunali 179. Maciupeńki lokal może pomieścić do 6 os. w środku ale można na wynos. Duże porcje pysznego, świeżego makaronu w różnych wariacjach, a w niedziele nawet lasagne. Ceny przystępne, fajna obsługa. Polecam
A w porze śniadania warto odwiedzić I Sapori Napoletani przy Via dei Tribunali 229, tania kawa i przekąski zarówno na słodko jak i na słono:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Neapol
#82 PostWysłany: 05 Cze 2023 15:45 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
a to w Da Michele nie można wejść bez kolejki, zamówić na wynos i po kilku minutach odebrać?
ja tak robiłem.. coś się zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#83 PostWysłany: 05 Cze 2023 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
W Da Michelle są 2 kolejki.
Jedna do wejścia, a druga do zamówień na wynos.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#84 PostWysłany: 06 Cze 2023 08:51 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
czyli się zmieniło :)
ale chyba wiem dlaczego, ostatnio byłem tam w czasach covidu i turystów było bardzo mało, praktycznie wcale..
dlatego po pizzę na nie trzeba było czekać, nie było 2 kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#85 PostWysłany: 20 Lis 2023 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Jeśli ktoś ma ochotę na street food, w Quartieri Spagnoli jest trochę tego. Ja byłem w Ciccio Fri przy ulicy Emanuele de Deo, blisko muralu z Maradoną. Dobra pizza fritta, 5 euro. Trudno tylko utrzymać ją w rękach, dobrze mieć pod ręką chusteczki, bo ciasto gorące, a końcówka robi się po chwili miękka.
Jest też cuoppo z owocami morza za 7 euro.


Na tej samej ulicy, kawałek niżej, można kupić też zupę od miejscowej babci. :)

Do tego w okolicy niemal wszędzie aperol spritz za 1 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#86 PostWysłany: 07 Sty 2024 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Da Michele zdecydowanie przebija wszystkie pizze, które jadłem w swoim życiu. Natomiast Pizzeria Pavia wspomniana przez @klapio i @Kashpir również oferuję świetną pizzę (do tego klimat lokalu i położenie nieco na uboczu). Polecam również sfogliatelle w Sfogliatelle calde Attanasio polecone przez @NBE322 - co prawda równie dobre jedliśmy w wielu innych miejscach, ale każda cukiernia robi nadzienie trochę na swój sposób i tego też warto doświadczyć :) Natomiast miejsce jest ultra blisko dworca, długo otwarte, a gdy my tam byliśmy o 19, to do środka wchodzili kolejni Włosi, którzy albo właśnie wrócili do Neapolu albo ruszali gdzieś z dworca :)

Na koniec spore rozczarowanie - Pesccheria Azzura; wzięliśmy mix owoców morza smażonych na głębokim tłuszczu oraz spaghetti scoglio. Owoce morza przeciągnięte, zbyt „gumiasta” ośmiornica, ale całościowo nie najgorzej. Natomiast makaron zdecydowanie zbyt słony, nawet jak dla kogoś kto lubi słone jedzenie. Do tego co najwyżej przyzwoity, moja dziewczyna uznała, że sporo gorszy od tego samego dania, które zaserwowano jej w wakacje w Toskanii. Ceny jak w normalnej knajpie w Neapolu ( szybki look w paru losowych miejscach), gdzie jednak usiądziemy w środku, cieple i z daniem podanym na talerzu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#87 PostWysłany: 08 Sty 2024 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1702
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
kubus95 napisał(a):
Da Michele zdecydowanie przebija wszystkie pizze, które jadłem w swoim życiu.


Która to? :)
Image

Edit. korekta
_________________
Image
Image


Ostatnio edytowany przez Martinuss, 08 Sty 2024 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Neapol
#88 PostWysłany: 08 Sty 2024 08:42 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
@Martinuss ta, co ma opinii nieco więcej, niż reszta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Neapol
#89 PostWysłany: 08 Sty 2024 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@NBE322 „nieco” :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group