Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wenecja
#41 PostWysłany: 10 Sie 2022 20:45 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
W Wenecji w części "na wodzie" można w porze obiadu zjeść porządny posiłek w całkiem przyjemnej cenie. Podczas zwiedzania na szybko znalazłem dwa lokale, w których za 15 EUR zjadłem typowy włoski zestaw tj. dwa dania, deser i picie.
1) Trzysta metrów od Bazyliki Świętego Marka w bocznej uliczce znajduje sięBar Trattoria Chinellato https://maps.app.goo.gl/1jb5Aop2242JKpNK9 . To miejsce mógłbym nawet polecić. Całkiem udana relacja cena/jakość. Przy okazji dowiedziałem się, że Schabowy we Włoszech nazwywa się Kotletem Mediolańskim.
2) Sto metrów od Rialto znajduje się Trattoria Rialto Novo https://maps.app.goo.gl/bNetPp8964Lq9cqv6 . Ten lokal jest gorszy niż ten w punkcie pierwszym głównie z powodu ślamazarnej obsługi. Mięso z grilla też było trochę zbyt przeciągnięte.
Ponadto zauważyłem interesujące zjawisko dotyczące gastronomii w tym rejonie. Podczas mojego pobytu wszystkie drogie restauracje znajdujące wzdłuż nabrzeży były zapełnione ludźmi praktycznie bez wolnych stolików. Natomiast lokale budżetowe cieszyły się dużo mniejszym zainteresowaniem klientów.


Ostatnio edytowany przez KL_user, 10 Sie 2022 20:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
 Temat postu: Re: Wenecja
#42 PostWysłany: 10 Sie 2022 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Gdyby ktoś wylądował w Novotelu w Mestre, to tuż za rogiem bardzo pozytywne i niedrogie miejsce
ToEAT Bar Ristorante - budynek za stacją benzynową, w pierwszym momencie wygląda jak jej część ;)
https://goo.gl/maps/ypbjimeiKi5iBB1b9

Dobra pizza, a w piątek wieczór trafiło się nawet -50% na piwko czy spritza
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#43 PostWysłany: 10 Sie 2022 21:05 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Ja z kolei w Mestre mogę polecić znajdujący bardzo blisko dworca kolejowego lokal z kuchnią chińską Ristorante Cinese Delize https://maps.app.goo.gl/ADdVnW1M5ZYwprKi7 . Ceny mają nadzwyczaj atrakcyjne. Porcje są duże. Azjaci przychodzą tutaj jeść. Podsumowując ten lokal to przysłowiowy kawał dobrej roboty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#44 PostWysłany: 31 Sie 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Polecam na wyspie: Nevodi
Garibaldi 1788
W części wschodniej wyspy
Cicha sppkojniejsza okolica.
Ośmiornica bdb.

Załączniki:
20220830_191053_resized_1.jpg
20220830_191053_resized_1.jpg [ 288.44 KiB | Obejrzany 1789 razy ]
20220830_182245_resized_1.jpg
20220830_182245_resized_1.jpg [ 372.04 KiB | Obejrzany 1789 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#45 PostWysłany: 10 Paź 2022 11:08 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 840
złoty
Kolejne moje propozycje dla podróżników, którzy liczą każdy grosz w portfelu:

1) Pizza Sofia di Kuch Vitaliy https://g.page/Pizza-sofia-asporto-venezia?share niedaleko przystanku tramwajów wodnych "San Stae" i "Museo di Palazzo Mocenigo". Pizzeria, którą łatwo przegapić. Lokal jest mikroskopijny i oferuje sprzedaż tylko na wynos. Cenowo jest bezkonkurencyjny jak na swoją lokalizację. Najdroższa pizza o średnicy 33 centymetry kosztuje tutaj 8 EUR. Po złożeniu zamówienia mężczyzna za ladą wałkuje ciasto, nakłada składniki i całość wkłada do pieca. Otrzymana pizza jest dobra i niczego jej nie brakuje. W okolicznych restauracjach otrzymalibyście dokładnie to samo tylko ładniej podane i w wyższej cenie.

2) Pasticceria Bonifacio https://goo.gl/maps/JcYEsFgKcPB1xFKZ8 . Maleńka cukiernia położona przysłowiowy rzut kapciem od Placu Świętego Marka. Konsumpcja w środku jest tylko na stojąco przy ladzie. W zamian jest po prostu tanio i bardzo smacznie. Za Cappuccino i ciastko czekoladowe standardowych rozmiarów zapłaciłem łącznie tylko 3 EUR.

3) Dolciaria Mestrina https://g.page/dm1973?share . Cukiernia zlokalizowana jest tuż obok węzła przesiadkowego w samym centrum Mestre. Cornetto z nadzieniem już od 1,20 EUR. Miejsce ma tą zaletę, że stojąc za ladą widać jak na zapleczu to wszystko jest przygotowywane i pieczone. W związku z tym wszystkie wyroby są serwowane prosto z produkcji.

Na koniec lokal z wyższej półki cenowej zlokalizowany w sąsiedztwie Basilica di Santa Maria della Salute. 60/40 Take Away https://goo.gl/maps/9Jxqo57AUizxTvJD6 . Specjalnością zakładu są kanapki i świeżo wyciskane soki. Wszystko jest robione na bieżąco. Bułki do kanapek do złudzenia przypominają polskie wyroby piekarnicze. Za sok 300~400 ml i sporych rozmiarów kanapkę zapłaciłem 13 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#46 PostWysłany: 27 Lis 2022 10:21 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
budżetowe polecenia:

Antica Focacceria https://goo.gl/maps/mn2vijeaRcftDcT29 blisko stacji w Mestre, naprzeciw popularnego hotelu a&o: ogromne, obiadowe kanapki z jakościowymi składnikami za 5-6 €, śniadanie za 2,50, bardzo sympatyczni właściciele

Angolo del gusto https://goo.gl/maps/AJTB3QHjkLNsTvRf7 dobra pizza i panini za grosze

Burano, jedyne mniej turystyczne miejsce z przystępnym menu https://goo.gl/maps/7jztkBB49Q2hhptTA

przystanki na tanią i dobrą kawę, również z jedzeniem:
https://g.page/puppa-bar-venezia?share
https://g.page/cip-ciop?share
https://goo.gl/maps/7jztkBB49Q2hhptTA
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili lubi ten post.
piwili uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#47 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:19 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
w Wenecji jest jakaś restauracja/fast food otwarty 24h na dobę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#48 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:40 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
W Wenecji się nie jadą, w Wenecji się bywa.
O żarciu tam to raczej zapomnij. Gdzieś przy głównym dworcu była jakiś fast food, który za kawałek g.... winszował sobie jakieś chore pieniądze.
Podaruj sobie wszelka gastronomię.

O podanej kawie ze szminką na filiżance nie warto wspominać i dantejskiej awanturze, kiedy wstaliśmy od stolika i kelnerze, który się pieklił, że jak możemy. Wszelkie jedzenie i picie omijać szerokim łukiem.

Innym razem zimą, z 1-12 lat temu, gdzieś tam weszliśmy na przekąskę i zostawiliśmy 150 juro.

Porąbane miejsce.

Tępe nity.
:evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#49 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:48 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Bez przesady; oczywiście w Wenecji jest wiele turystycznych scamów i generalnie jedzenie jest droższe niż poza laguną, ale spokojnie można znaleźć niezle rodzinne knajpki z sympatyczną obsługą, całkiem sensownymi cenami i nawet brakiem coperto. Zasada jest jedna: im dalej od placu św. Marka (i innych zabytków) i im ciaśniejszy zaułek tym lepiej. Zawsze można podpytać też lokalsów - mnóstwo ludzi nadal mieszka i żyje w Wenecji, a więc też chodzi tam po knajpach 😉.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#50 PostWysłany: 12 Gru 2022 20:59 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 664
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Byliśmy raz latem i ze 3-5 razy zimą, w karnawale i nie, zdanie podtrzymam. Po drugiej akcji wzięliśmy kanapki z hotelu.
Najzwyczajniej wenecka jakoś/ć nie korespondowała z oczekiwaniami.
Życie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#51 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Byłem w Wenecji ostatnio 2 razy i knajpek jest pełno, można spokojnie wybrać i co się chce zjeść i cenowo od 2€ za kawałek pizzy, ta dobra jest droższa, przez zestawy dań, czyli 1 i 2 danie plus czasem dodatek od 12€ aż po droższe jedzenie, ten post powyżej jest kompletnie bez sensu i może oddaje sytuację z przed wielu, wielu lat, kiedy siła nabywcza naszego portfela była niska, na dzisiaj to kompletna bzdura, oczywiście można trafić na gorszą knajpkę, ale wybór jest tak duży że wystarczy spojrzeć na google map lub tripadvisor i coś porządnego się trafi
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#52 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Czekaj, czekaj. Blisko stacji metra jest Burger King. Pamiętam jak dziś, dostałem papierową koronę która dodała mi blasku. Kto w Wenecji (i innych miastach) nie chodzi po fast foodach w poszukowaniu gniazdka, darmowego internetu, nie wypełnia ankiet znajdujących się na odwrocie paragonów by dostać darmowe frytki lub cheesburgera, ten prawdziwym podróżnikiem nazwać się nie może.

Pytanie było jednak nie o dostępność fastfoodów, a o fasty otwarte 24h. Podejrzewam że forumowicz planuje nockę w ciepłym miejscu lub nad ranem ma lot/pociąg. Mocno wątpię, że popularne sieciówki są otwarte całą przez całą dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#53 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:18 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
a więc wyjaśnię lecę do Treviso na jedno popołudnie, nie chcę brać noclegu, bo lot powrotny mam w poniedziałek do Krakowa o 8:25; a z uwagi, że lotnisko Treviso między 23-5 rano jest zamykane, tak biorę pod uwagę pojechanie z Treviso do Wenecji, aby pochodzić w nocy po mieście (a i nigdy wcześniej nie byłem) - a o 5 wsiąść w pociąg wrócić do Treviso i autobusem dojechać na lotnisko; a w nocy w IT pokazują temp. lekko na minusie stąd pytanie o coś otwartego 24h, aby pójść na kawę czy się ogrzać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#54 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Pakos otwarty do 4 nad ranę
https://goo.gl/maps/8DUBiTemAxUFrpmt7
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#55 PostWysłany: 12 Gru 2022 21:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Będzie to może i OT, ale chodzenie we Włoszech do MacDo czy innego BK to gwałt kulinarny zadany samemu sobie :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#56 PostWysłany: 12 Gru 2022 22:57 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 527
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
między 23 a 5 rano niewielki jest wybór; a wyżej polecone miejsce ma tylko odbiór na zewnątrz - nie da się posiedzieć w lokalu...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#57 PostWysłany: 12 Gru 2022 23:38 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
marek2011 napisał(a):
Będzie to może i OT, ale chodzenie we Włoszech do MacDo czy innego BK to gwałt kulinarny zadany samemu sobie
Wenecja, Rzym i wiele innych turystycznych miast czyhających na jednodniowego turystę często niewiele mają wspólnego z dobrą kuchnią. Znamy z gazet przypadki espresso za 50€ czy inne paragony grozy. Czasami do wyboru mamy zjeść byle co na szybko i zgwałcić samego siebie lub zjeść byle co, zapłacić przy tym fortunę i dać zgwałcić się innym..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#58 PostWysłany: 12 Gru 2022 23:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wenecja jest na tyle duża, że nie trzeba jeść wyłącznie przy Canal Grande i wydawać fortuny - no chyba, że ktoś musi się obfotografować w takiej scenerii i wrzucić zdjęcia na Insta ;) Prawdę mówiąc, w zeszłym roku momentami mój portfel chyba bardziej bał się Chorwacji niż Wenecji :o
PS a Campari/Aperol spritz bywa w Wenecji wręcz śmiesznie tani :)

EDIT spojrzałem w fotki, więc od razu wrzucę (a jak się kiedyś bardziej ogarnę, to może coś więcej nawrzucam).

Pizzeria Cico (Campo San Polo https://goo.gl/maps/c9mdmRuxVFkZvaG78)
Przepyszne kanapeczki z baccala mantecato, czyli pastą z suszonym dorszem (2 EUR za sztukę), świetne campari spritz (4 EUR). Było tak dobrze, że zrobiliśmy dwie rundki. Nie wiem jak z pizzą, ale jako przystanek na małą przekąskę zdecydowanie mogę polecić.

Załączniki:
IMG_20210912_172538976.jpg
IMG_20210912_172538976.jpg [ 202.9 KiB | Obejrzany 1164 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#59 PostWysłany: 13 Gru 2022 00:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
@Kothson: ale to samo można w zasadzie powiedzieć o każdym miejscu, w tym choćby Starym Mieście w Krakowie (choć nie dotyczy to wszystkim knajp - byłoby krzywdzące) czy innym centrum Paryża. Rzecz w tym, żeby nie dawać się naciągać na proste pułapki turystyczne i dokonywać świadomych wyborów, najlepiej poprzedzonych jakikolwiek przygotowaniem (przejrzeniem opinii, mapki, pogadaniem z lokalsem itp.).

Wracając jeszcze do Wenecji - anegdota z października br. - zawołała mnie starsza pani - typowa Wenecjanka - z prośbą, aby pomóc jej otworzyć kluczem ciężkie drzwi do kamienicy (jak mi wyjaśniła, słabo już widzi i nie może łatwo trafić kluczem do zamka). Przy okazji zapytałem jej gdzie chodzi na kawę i ciastka (niosła w ręce paczuszkę) - wskazała mi super cukiernię z dala od tłumu turystów, a przy okazji zdradziła też gdzie wychodzi na obiady; malutkie miejsce z cenami niższymi niż w lokalnych knajpach w Mestre; sam bym w życiu nie znalazł, chyba że jakimś zupełnym przypadkiem. Oczywiście trzeba rozmawiać przynajmniej trochę po włosku, żeby takie informacje wydobyć. Ale da się. Wenecja jest normalna, tylko trzeba umieć tę normalność znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wenecja
#60 PostWysłany: 13 Gru 2022 00:11 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
@marek2011 To jeszcze podziel się, gdzie te miejsca?
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group