Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sycylia-Syrakuzy
#1 PostWysłany: 04 Lip 2013 10:50 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 295
witam- poszukuję informacji-adresów -lokalizacji gdzie dobrze zjeść i nie zbankrutować w Syrakuzach na Sycylii- okres pobytu początek sierpnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#2 PostWysłany: 29 Gru 2016 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Po trzyletnim braku odpowiedzi ponawiam pytanie odnośnie ciekawej restauracji w Syrakuzach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#3 PostWysłany: 07 Sty 2017 23:38 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 3 396
I ja sie dolaczam do pytania :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#4 PostWysłany: 08 Sty 2017 00:19 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Cóż skoro od 4 lat nikt nic nie polecił, to ja zaryzykuję.

Byłem w Syrakuzach raz, jadłem tam obiad, był dobry. Restauracja zwała się Donna Franca i mieściła się przy Piazza Marconi 12. Jadłem tam gnocchi, nadziewane nie wiem czym. Obsługa miała problem z angielskim i w efekcie miałem na myśli taggliatelle, a dostałem gnocchi, ale to raczej nie ich wina, tylko kwestia mojego niezrozumienia włoskiego menu. Jedzenie było dobre, tylko i aż tyle, ale skoro nikt nic innego z Syrakuz nie polecał, to możecie spróbować, bo ja już niewiele pamiętam. Cena była normalna, pewnie ok. 8 euro za ten makaron. Atmosfera w środku natomiast była świetna, bo byliśmy tam w weekend, w porze obiadowej, poza mną i dwójką kumpli była też jedna para turystów, ale na środku restauracji przy jednym stole siedziało chyba z 10 dorosłych plus dzieciaki i mieli jakąś rodzinną imprezę, fajnie zobaczyć ich kulturę jedzenia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Lipiniorz25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#5 PostWysłany: 08 Sty 2017 00:31 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 34
Loty: 2
Kilometry: 3 396
kleyo napisał(a):
fajnie zobaczyć ich kulturę jedzenia ;)


Powiadasz ze kury by sie najadly :lol:
Dzieki za wpis.Zawsze to jakas poszlaka :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#6 PostWysłany: 08 Sty 2017 01:03 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 786
niebieski
Byliśmy akurat w poniedziałek i głodowaliśmy, bo wieczorem wszystko było nieczynne.
Kilka deali np. Ortigia:
https://www.groupon.it/browse/catania?c ... 8&address=
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#7 PostWysłany: 08 Sty 2017 01:52 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
W tym roku przez przypadek trafiłem na "Do' Scogghiu", polecam szczerze 1l winka 3-6e, pasta około 6-9e. W godzinach wieczornych bardzo szybko knajpka zapełniła się localsami + paru turystów, oczywiście wszystko smacznie, więc jak najbardziej na "+". Dość nietypowy wystrój, acz ciekawy - w środku imitacja okien i wiszącego prania: koszule, podkoszulki, spodnie, stringi... - przytulnie :D

Co więcej, w knajpkach mieszczących się wzdłuż głównych ulic Ortigii wszyscy ludzie przesiadujący w środku byli odpicowani co najmniej jak na:
a) poranne roraty, b) odpust w Licheniu, lub też c) pierwszą komunie wnuczka...jakoś tak nadzwyczaj podniośle.
W opisanym przeze mnie lokalu, pełen luz i dowolność, co nie znaczy, że prostacko ;)

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 215.34 KiB | Obejrzany 8313 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Lipiniorz25 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#8 PostWysłany: 16 Cze 2017 14:32 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Jeżeli ktoś chce zjeść dobrą klimatyczną kolację to polecam knajpki w bocznych uliczkach (na prawo) idąc w dół via Landolino z placu Duomo w kierunku fontanny i mostów Ortygii. Najlepsza jak pamiętam w wąskiej uliczce na wprost cukierni Artale Giovanni. Oczywiście szukać miejsca na zewnątrz. Nawet jeśli nie chcecie sytej potrawy (najlepsza atmosfera późnym wieczorem) można wziąść antipasti: ziemia (prosciutto, sery, oliwki) oczywiście z pyszną oliwą lub morze (rybki, kalmary, krewetki) i rozkoszować się atmosferą. Wino oczywiście domowe z karafek.
Zawsze oblegana przez Włochów była też pizzeria Kaos Pizza,przy Piazza Minerwa, uliczka wzdłuż bocznej ściany kościoła przy Duomo. Cennik na zewnątrz. Jak to na południu Włoch pizze wszędzie zjemy pyszną, chyba że wybierzecie osobliwe dodatki jak ja, w postaci anchois:)
Budżetowo:
Wspaniałe panini - włoskie kanapki, bagietka z wszystkim co przepyszne : prossciutto, sery, suszone pomidory, grilowana papryka. Tylko sklepik po lewej stronie na końcu uliczki z targiem ulicznym (pkt obowiązkowy w Syracuse), czynny jak cały targ w tygodniu do 14 w sobotę chyba do 17, niedziela zamknięty. Koszt ok 4 Euro/szt.
Street food: owoce morza. 3/4 małe rybki, kalmary, krewetki. Na miejscu podane w drewnianych pudełkach lub na wynos w pergaminowych tytkach. Naprawdę spore porcje 6E lub 8E z frytkami . W pobliżu cyplu z zamkiem, patrząc z mapy róg via Zummo i Via Serafino Privitera albo sąsiedni winkiel.
Jeśli ktoś mieszka na Ortygia i chce mocno budżetowo . Zakupy, zwłaszcza wina robić w syracuse, zaraz za Etna bus stop, idąc w kierunku mostów główną ulicą, chyba na Umberto jest duży i tani market.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#9 PostWysłany: 25 Lut 2018 19:08 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Wspaniała PIZZA na wynos prawie nad morzem 8-)

PIZZERIA DA MARIO Via Roma 125 Siracusa ( Ortiga)

Załączniki:
QcCjONDx4yntA63T4um1WkhTPlX8MDHoSkkQiOJIBuQeqV-bGRgBgTSVJOk-QWXdW3hXKFy5m4PPZdCHCaDrF68YyYC8GeeGdIy1nViLBPMGOUJDcD9TolfSvbSp5XU5ZCksOSmyvDJaGzs5Ex2O3kFzbc1ZJXJuyifTwwAilmn3AMlOPAEjGjlUwGX4e2mk4xZhpiVcYtvupmDDb.jpg
QcCjONDx4yntA63T4um1WkhTPlX8MDHoSkkQiOJIBuQeqV-bGRgBgTSVJOk-QWXdW3hXKFy5m4PPZdCHCaDrF68YyYC8GeeGdIy1nViLBPMGOUJDcD9TolfSvbSp5XU5ZCksOSmyvDJaGzs5Ex2O3kFzbc1ZJXJuyifTwwAilmn3AMlOPAEjGjlUwGX4e2mk4xZhpiVcYtvupmDDb.jpg [ 111.65 KiB | Obejrzany 6950 razy ]
iZbMimpco0rgdKdf0HYL-K8LtNBCXwRMEIuZ-q2cxac92TwzYjKDOXLY-8B1VFhBLKLH83YrFSoZWPKITsHAm6m_5CY2Be6UXT8Vusi3YbowtZIGtVUGblbP8BRrWu1417iadQxcPLX8YtF5Lr_rZ_JvHmYTp78nsmYMHQkxMnEBEXhI3QLNym_Q4zMwspHfNeLV7YL7xxH4_e2l2.jpg
iZbMimpco0rgdKdf0HYL-K8LtNBCXwRMEIuZ-q2cxac92TwzYjKDOXLY-8B1VFhBLKLH83YrFSoZWPKITsHAm6m_5CY2Be6UXT8Vusi3YbowtZIGtVUGblbP8BRrWu1417iadQxcPLX8YtF5Lr_rZ_JvHmYTp78nsmYMHQkxMnEBEXhI3QLNym_Q4zMwspHfNeLV7YL7xxH4_e2l2.jpg [ 59.84 KiB | Obejrzany 6950 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#10 PostWysłany: 19 Paź 2018 01:00 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
To co prawda nie restauracja, a street food, ale zdecydowanie polecam kanapki, a właściwie to coś pośredniego między dużą bułą, a małym bochenkiem chleba, przygotowywane na oczach klienta przed Caseificio Borderi, na targu żywnościowym w Ortigii, via Emmanuele Benedictis, przy końcu od strony planu przy morzu. Kanapki są potężne, wchodzi do nich mnóstwo składników pierwszej świeżości i lokalnej proweniencji (ser, wędlina, zielenina itd. itp.). Jedną przekrojoną na pół spokojnie najedliśmy się we dwoje, a nie należymy do niejadków :) Kosztowała 5 euro, śmiesznie tanio w zestawieniu jakości i ilości jedzenia z ceną.
Do tego facet je przygotowujący robi przy tym istny teatr, jak to tylko Włosi z południa potrafią. Jeżeli chociaż trochę się rozumie włoski, to chwila niezłej rozrywki w bonusie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#11 PostWysłany: 21 Paź 2019 11:41 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Koło targu można też zjeść w miarę tanie ryby, np. dosyć spory kawałek miecznika za 8€ (+1€ coperto) w tym lokalu na Via Raffaele Lanza: https://goo.gl/maps/iEV6U8yyy6N9oPxm8
Można popatrzeć co i jak smażą, bo robią to przed wejściem do restauracji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia-Syrakuzy
#12 PostWysłany: 23 Gru 2023 23:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 843
złoty
Proponuję Pane di Mare https://maps.app.goo.gl/1MqPi96ZDf48YFUAA w pobliżu katedry. Restauracja specjalizuje się w rybach i owocach morza, które można tutaj zjeść solo smażone, w kanapce czy w sałatce. Lokal jest ogólnie mały i przytylulny, obsługa zna język angielski, dania są smaczne i szybko podawane. Jeśli wziąć pod uwagę lokalizację to ceny w menu również są bardzo w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group