Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Katania
#1 PostWysłany: 31 Lip 2014 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
W Katanii polecam "al vicolo pizza&vino" przy Via del Colosseo 5
Genialna pizza ok 60cm średnicy - tak idealnie na 2 osoby - (6€), my przesadziliśmy i calzone dojadaliśmy jeszcze następnego dnia

Załączniki:
p.jpg
p.jpg [ 135.54 KiB | Obejrzany 12914 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Katania
#2 PostWysłany: 31 Lip 2014 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
zaraz forumowe experty "stołujące" się w sheratonach wytkną, że brzegi przypalone

szarpałbym jak przedstawiciel za klamkę
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#3 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:40 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
tom971 napisał(a):
W Katanii polecam "al vicolo pizza&vino" przy Via del Colosseo 5
Genialna pizza ok 60cm średnicy - tak idealnie na 2 osoby - (6€), my przesadziliśmy i calzone dojadaliśmy jeszcze następnego dnia


Podpisuje się pod ta rekomendacja - jest tam zarówno sporej wielkości knajpa jak i okienko do take away, przy którym kolejka oczekujacych Włochów. Pizza w ok. 30 rodzajach, w dwie glodne osoby ciężko dać jej radę.

A jeżeli nie pizza, to całkiem całkiem była Trattoria Da Nuccio przy Via Penninello. Spaghetti al tonno fajnie przyprawione, porcja całkiem solidna. Ceny makaronów od 4,5 EUR, dania mięsne i rybne od 7 EUR, wino domowe 1,5 EUR/250 ml, coperto 1,5 EUR. Spory ruch, sympatyczna obsługa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2017 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
- Skromne, przytulne wnetrze.
- Bardzo sympatyczna obsluga.
- Niskie ceny.

Zazwyczaj zjadam cos w biegu gdy cos zwiedzam, a z tej pizzeri poprostu nie chcialo mi sie wyjsc,
od pieca bije przyjemne cieplo, pizza powstaje na Twoich oczach, zadnych coperto.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... icily.html

Załącznik:
mapa.JPG
mapa.JPG [ 123.44 KiB | Obejrzany 11539 razy ]

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 95.86 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 101.21 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 171.89 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 56.15 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 58.36 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 51.89 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 53.22 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 185.15 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 65.88 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
9a.JPG
9a.JPG [ 68.9 KiB | Obejrzany 11544 razy ]

Załącznik:
9b.JPG
9b.JPG [ 69.38 KiB | Obejrzany 11544 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#5 PostWysłany: 17 Lis 2017 10:18 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Również podpisuję się pod poleceniem dla restauracji "al vicolo pizza&vino". Dodam też, że można zaoszczędzić 3 euro na coperto, jeśli zamówi się w lokalu przy barze. Odbiór jest wtedy w okienku za rogiem.

Jeśli chodzi o Baddoni Bennardo, to moim zdaniem w porównaniu z pierwszą zdecydowanie przegrywa.

Abstrachując od pizzy, jest w Katanii dużo lokali z lokalnym przysmakiem - il carno di cavallo, czyli mięso konia. Nie zapisałem lokalizacji polecanego przeze mnie miejsca, ale na szyldzie jest napis "carno di cavallo", a w środku jest dużo ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#6 PostWysłany: 21 Mar 2018 14:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 5
Pizzeria polecam Pizzeria EAT - Via Coppola 49/51

Lokal jak każdy szanujący się w Katanii czynny od 19:30.
Bardzo dobra pizza, ceny od 5 euro do 10, średnio 8-9. Piwo 0,33 za 2,5 euro, 1/2L wina za 4,5 euro. Coperto 1,5 euro za osobę. Ogólnie bardzo smaczna pizza i fajna atmosfera. Dogadać się można takżę po angielsku.

Jeśli chodzi o przekąski - wiadomo Cannoli czy Arancini dostanimy prawie wszędzie, bardzo dobre są w cukierniach przy Ogrodach Belliniego na Via Etnea - ceny ok 2-3 euro.

Tanie i niezłe można dostać w Pitittu, przy placu Uniwesyteckim - Via Euplio Reina 9, wszystko po 1 euro i całkiem smaczne, szczególnie mini pizze i wszystkie dania z gorącego stołu.

Wszystko to jest w obrębie centrum 10 minut spacerem od punktu do punktu.

"Bułkę z koniem" też próbowałem, mięsko smażone przy nas - bardzo wiele lokali oferuje, ale jeśli ktoś chce spróbować polecam w formie pulpeta, bo samo mięso dosyć mocno się ciągnie i sprawia problemy przy jedzenie, obecnie wybrał bym wersje z pulpetem.

Aha - należy pamietać że sporo cukierni lub knajp ma wolne w poniedziałki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#7 PostWysłany: 07 Lut 2019 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
Potwierdzam - Pizzeria del centro bardzo smaczna ale niestety gorzej z jej otwarciem - wrzucam aktualne menu oraz godziny otwarcia ale byliśmy we wtorek po 13 i później po 14 a było zamknięte.

Arancini oraz Canolli jedliśmy obok Ogrodów Belliniego - Pasticceria Savia oraz Passticceria Spinella - polecam.

Ponadto Crispelleria Marconi - wyśmienite

Załączniki:
IMG_20190205_120517.jpg
IMG_20190205_120517.jpg [ 146.32 KiB | Obejrzany 9201 razy ]
IMG_20190205_120507.jpg
IMG_20190205_120507.jpg [ 73.5 KiB | Obejrzany 9201 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#8 PostWysłany: 09 Lut 2019 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
PIZZA:
Pizzeria Sicilia Bedda / mega pizza! tania
Eat Pizzeria / pyszności. czasami kolejki
I Santi Pizza & More

PASTA:
Al Tortellino / tanie makarony
Osteria Panecaldo / fajny wystrój

STREET FOOD:
Serafino Arancini Espressi / tanio smacznie i włosko! arancini
Scirocco Sicilian Fish Lab / sea food

LODY:
Comis Ice Cafe
Gelateria Zio Pietro dal 1964
Góra
 Profil Relacje PM off
orfik11 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#9 PostWysłany: 14 Maj 2019 08:36 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
Eat pizzeria - rzeczywiście super, nie żałują dodatków - mi smakowała pizzetta saporito. W lokalu jest fajny minimalistyczny jak na Włochy wystrój. Przystawka, 2 pizze (po 8/9e), karafka białego, razem z napiwkiem to 30 euro.
Raczej niewypałem była CaScia a to lokalna czołówka wg tripadvisora. Tandetny wystrój i bardzo przeciętne jedzenie. Na plus były marynowane sardynki - b.nowy smak.
Kawa, która mi najbardziej smakowała była w Opera Prima przy via Umberto. Przy americano dają esspresso w większej filiżance i osobno gorącą wodę do dolania. Przy barze za espresso doppio i americano doppio tylko 2,40e. To samo przy stoliku + 2 canoli i woda 10e. Duży wybór słodyczy.
W Katanii polecam duży bazar na Piazza Carlo Alberto di Savoia. Świeżo i taniej niż na Fish Market, b. dobry wybór. Większość produktów taniej niż w PL lub podobnie. Zasadniczo warzywa i owoce kupuje się w Katanii na bazarze nie w marketach.
Jeśli chodzi markety to droższe ale dobrej jakości były Deco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#10 PostWysłany: 20 Maj 2019 07:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bardzo cieplo wspominam moja poprzednia wizyte w Katanii pare lat wstecz wiec w tym roku zabieram tam na wakacje cala rodzinke.
Mam do Was pytanko - w centrum miasta trafilem na rewelacyjny targ: swieze ryby, owoce morza, warzywa owoce sery wedliny etc?
Czy on jest tylko w jakies konkretne dni tygodnia czy codziennie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#11 PostWysłany: 20 Maj 2019 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
O ile mi wiadomo, targ jest nieczynny w niedzielę.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#12 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Mieszkaliśmy obok targu i w ndz też był otwarty.

Tak poza tym z moich adresów w Katanii:
  • Comis Ice Cafè - różne smaki, ale pistacja najlepsza, koniecznie w brioszce (3 gałki w brioszce 4 EUR)
  • Il Gambero Pazzo - cudowne owoce morza, koniecznie rezerwujcie, są menu za 25, 30 i 35 EUR (coś a'la meze z seafoodem + makaron bądź ryba bądź obie rzeczy)
  • Trattoria Antico Cortile Ristorante Pesce - przypadkowe znalezisko, ceny nie za niskie, ale mają świetne jedzenie, z makaronów np. typowo południowy ale bardziej typowy dla Apulii orecchiette
Nie polecam za to Da Antonio, wysoko na TripAdvior i na Google, ale jedzenie zupełnie bez szału (np. twarda ośmiornica).
Załącznik:
DSC00021-COLLAGE.jpg
DSC00021-COLLAGE.jpg [ 213.21 KiB | Obejrzany 8328 razy ]
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#13 PostWysłany: 19 Lis 2019 09:54 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Espresso po 0,5€ w "kiosku" na targu rybnym. Arancini,canolli, zestawy kawa+ciastko itp. po1€ w Pitutu w bocznej uliczce obok uniwersytetu. Canolli po 1€ też w piekarni w rejonie targu rybnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#14 PostWysłany: 07 Sty 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 416
Kilometry: 719 918
platynowy
PIZZA (i nie tylko) CURTIGGHIU, adres via Santa Filomena 43
Bardzo dobre pizze, poniższa, dla 2 osób z 3 składnikami (sami wybieraliśmy jakie chcemy) kosztowała 9 €

Załączniki:
IMG-20200104-WA0012.jpeg
IMG-20200104-WA0012.jpeg [ 82.65 KiB | Obejrzany 6916 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#15 PostWysłany: 16 Lut 2020 22:03 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Czy może ktoś z Was jadł w tych lokalach? Calkiem niezłe oferty na grouponie.

https://www.groupon.it/deals/letitia-re ... pizzeria-2
https://www.groupon.it/deals/al-piatto-ricco-1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#16 PostWysłany: 01 Sie 2020 21:18 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Espresso w kiosku na targu rybnym nadal €0,50. Polecam 8-)

Sycylijska kuchnię jadłem w nieprzyzwoicie popularnym Il Borgo di Federico. Był to mój pierwszy raz więc nie mam porównania. Ale po ilości localsów w tym miejscu trudno mieć podejrzenia :) Ceny niskie.

Arancini jadłem w kilku miejscach i zdecydowanie najlepsze były w Arancinissimi & Risottissimi. Niestety kawałek dalej od centrum. Ceny wszędzie są podobne. €1,00 - €1,50 za sztukę.

Drogi, ale chyba najlepszy supermarket/delikatesy w mieście to Gourmet Deco. Największy jaki widziałem wybór serów i wędlin. Również lokalnych. Fajne jest to że kroją je na miejscu i można poprosić o małe ilości i w ten sposób popróbować różnych. 30 miesięczny Parmigiano Reggiano DOP €12,90/kg (baaardzo polecam). Lokalny Sycylijski ser z szafranem Piacentinu Ennese €16,90/kg (raczej nie polecam). Mają też dobrą piekarnie (w tym Arancini).

Natomiast najtańszy supermarket w mieście/centrum to Eurospin. Jogurt 500g €0,50. Twarog 500g €0,50. Peroni 750ml €0,79. Jest też Lidl - podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Katania
#17 PostWysłany: 10 Paź 2022 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 471
niebieski
Od ostatniego wpisu minęło 2,5 roku. Ponoć kilka lokalizacji zostało zamkniętych przez pandemię ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Astarloa12 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#18 PostWysłany: 27 Lis 2022 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
Info z dzisiaj.
Polecam restauracje:
La Pentolaccia - makarony w cenie 5-8 euro (bardzo smaczne i ładnie podane), antipasti w podobnej cenie, lokalne wino 0,5 litra 5euro. Urocza knajpa, obsługa na przyzwoitym poziomie, coperto: 1,5 eur. Porcje 7/10.
Trattoria del Cavalliere - makarony w cenie 5-8 euro, porcje 9/10, antipasti sycylijskie w cenie 4-6 eur, wino 0,5 litra 4 eur. Wzięliśmy w parze: średnie antipasti (warzywa, ser, mięso, również smażona kulka ziemniaczana i arancini) oraz każdy porcję makaronu i trudno było to dokończyć. Coperto 1 eur. Wyszło taniej, niż we wcześniejszej knajpce, jednak minusem jest "masowość" tego lokalu i jedzenie podawane osobno (dostałam makaron, zanim skończyliśmy przystawki, na drugą porcję czekaliśmy bardzo długo). Zdecydowanie warto zrobić wcześniej rezerwację (byliśmy w niedzielę o 13.00, czas oczekiwania bez rezerwacji to było 25 minut).

Śniadanie: zdecydowanie Ciao Caffe - tania kawa (americano 1 eur, smaczna i mało kwaśna), tanie cornetto (2 eur, wypiekane dla każdego klienta osobno). Mała salka, ale właściciel stara się ugościć wszystkich :) właściciel świetnie mówi po angielsku i jest przemiły. Opinie na Google nie kłamią.

Te knajpki sprawdziłam i mogę polecić w centrum Katanii lub najbliższej okolicy.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#19 PostWysłany: 01 Gru 2022 13:15 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
miejscowki odwiedzone w zeszlym tyg:
Pizzeria Sicilia Bedda
fajna miejscowka pizza w dobrej cenie - <10eur z tego co pamietam, litr lokalnego wina 12 euro, 100m od lokalu miesci sie tez okienko gdzie mozna wziac pizze na wynos w nizszej cenie - ja polecam, 1,5(?) eur coperto, mozna placic karta.

Le Quinte pizza gourmet
Jakos bez szalu - margherita poprawna cena OK niecale 7 eur natomiast pizza speciale za 14 euro z pistacjami w ogole nie urwala az zaluje ze dalismy sie namowic. Butelka wina 18 euro, brak lokalnego wina. Moze i wyglada ladnie ale nie wrocilbym. 2 eur coperto, mozna placic karta

Arancineria Espresso Serafino
Fajne Arancini w dobrej cenie - 2,5 eur za jedno, nic dodac nic ujac - probowalismy z ragu, pistacjami oraz lososiem i wszystkie smaczne, mozna placic karta.

Carne di Cavallo Dusmet da Riccardo
Jezeli ktos lubi konine to warto zajrzec, za 4eur mozna dostac kanapke z klopsami z konia, maja tez szynke etc - kanapka co prawda to byla tylko bulka i kon ale tak dla poszukiwaczy smakow warto. Obsluga nie za mila, brak platnosci karta. Raczej opcja take away, lokal nie zacheca do tego zeby w nim zostac.

Pasticceria Savia
swietne cannoli za 2,80eur sztuka, nie siadalismy przy stoliku, wtedy napewno wpada coperto - bylismy kilka razy o roznych porach dnia i zawsze byla kolejka ale naprawde warto. A nie lubie za bardzo slodyczy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Katania
#20 PostWysłany: 10 Lut 2023 15:20 

Rejestracja: 25 Kwi 2013
Posty: 12
Byliśmy w tym tygodniu w Katanii.
Odwiedziliśmy sympatycznego właściciela w Ciao Cafe.
Oczywiście zademonstrował nam dwie sztuczki z kartami i był bardzo rozmowny.

Aktualne ceny z Menu i pizza:

Załączniki:
menu2.jpg
menu2.jpg [ 45.76 KiB | Obejrzany 1872 razy ]
Menu1.jpg
Menu1.jpg [ 47.05 KiB | Obejrzany 1872 razy ]
pizza.jpg
pizza.jpg [ 78.18 KiB | Obejrzany 1872 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group