Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Wrz 2022 11:01 

Rejestracja: 22 Wrz 2022
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 5 287
Odprawiłem się przez iport.travelport. Z Tirany do wa- wa jeszcze na lotnisku zapytam i odprawa pewnie tam. Nie mam kart pokładowych w apce. Potem wa-wa dalej tranzyt już są karty w apce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 23 Wrz 2022 16:49 

Rejestracja: 22 Wrz 2022
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 5 287
-- 23 Wrz 2022 16:47 --

Na cała trasę czyli tranzyt przez wawe odprawa w chęci in na lotnisku niezależnie czy była odprawa on Line czy nie. Chodzi o LOT.

-- 23 Wrz 2022 16:49 --

Lotnisko rinas małe i przyjemne. Ceny na lotnisku umiarkowane z wyjątkiem alkoholu. Rakija pol Tatry najtańsza 9 € podczas gdy w górach u tubylców płaciłem 3. W markecie w durres tez tańsza niestety trzeba bagaż rejestrowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Wrz 2022 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Kgkg napisał(a):
Czy można zabrac do bagażu podręcznego np słoik miodu 500gram? Znaczy wiem ze nie ale czy jest szansa ze przejdzie.


Ja bym zaryzykował. Wróciłem ostatnio to miałem kilka słoiczków dżemów wrzuconych luzem (specjalnie ich nie pakowałem do woreczków) i nikt się nie przyczepił. Jakieś inne kosmetyki też mi się po bagażu walały i też olewka.

Jak chcesz to możesz też po prostu za darmo wrzucić bagaż podręczny do luku (po prostu powiedz o tym babce, która będzie ci kartę pokładową drukować).
Góra
 Profil Relacje PM off
Kgkg uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:20 

Rejestracja: 22 Wrz 2022
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 5 287
Miałem alkohol w złych torbach i miód nie przeszedł też. Zdecydowałem o cofnięciu się z kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Chopina. Leciałem tranzytem. Wyszedłem z lotniska i nie było problemu. Na kontroli doradzili mi właśnie by nadać bagaż rejestrowany. Przepakowałem alkohol i nadałem bagaż. 124zł opłaty. Powiedziałem że to mój podręczny bagaż ale babka powiedziała że walizka waży 1kg a podręczny dozwolony jest 8kg i skasowała mnie na 120 zł. Linie lot tranzyt wawa - rzeszów.
Miód przeszedł bez niczego kontrole w Tiranie nikt się nie czepiał. Alko kupiłem na wolnocłowym w złych torbach dla tranzytu. Niestety drogo jak diabli. Lepsza opcja to powrotny bagaż rejestrowany od początku do końca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 09 Paź 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
małe nowoczesne fajne lotnisko, wszystko przeszło gładko i szybko.
po odprawie w aplikacji (w6) idziemy po papierowe karty podkładowe na stanowisko check-in, następnie kontrola bezpieczeństwa...
komunikacja z Tiraną i Durres bardzo dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Wrz 2023 23:16 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Aktualnie po kontroli bezpieczeństwa, przy przekraczaniu granicy (albo w okienku, albo samodzielnie skanujemy paszport), należy podać kartę pokładową do ostemplowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Wrz 2023 06:00 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Czyli już nie trzeba drukować kart?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Wrz 2023 07:23 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 58
Nie trzeba, w check-in dostajesz, no ale każdy musi się tam udać, nie ważne czy ma bagaż czy nie.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży:
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 16 Wrz 2023 08:14 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
To akurat wiem, tak jak np. w Maroku trzeba zawsze podjeść.

Dzięki za potwierdzenie o tym, że nie trzeba drukować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 13 Lis 2023 13:25 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Czy w TIA obowiązuje limit 100 ml w bagażu podręcznym?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Gru 2023 23:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Stan z wczoraj:
- na lot Ryanairem nie dało się wygenerować karty pokładowej w apce, dało się tylko pobrać w PDF. Na lotnisku na stanowisku do odpraw drukują wszystkim papierowe karty pokładowe. Na papierową kartę dostaje się stempelek po przejściu kontroli paszportowej. Widziałem już przy boardingu jedną osobę z wydrukowanym PDFem, więc najwyraźniej można przejść też z własnoręcznie wydrukowanym PDFem.
- w obie strony są automatyczne bramki do kontroli granicznej, które sczytują polskie paszporty, ale nie dowody osobiste, więc warto mieć ze sobą paszport, bo do tradycyjnych okienek była kolejka, a automatyczne można było przejść od ręki.
- bagaż skanowany jest nowoczesnymi okrągłymi skanerami. Nie znam się na tym sprzęcie, ale wyglądało to trochę jak tomografy. Nie było nigdzie informacji o limicie płynów czy jego braku, ale miałem butelkę 0,5 l wody specjalnie na widoku przytroczoną do plecaka i przeszła bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Gru 2023 23:26 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
U mnie bardzo dużo osób miało własne wydruki. Można spokojnie na nich przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 06 Lut 2024 08:57 

Rejestracja: 03 Wrz 2023
Posty: 2
Wczoraj wracałem Wizzairem - po wcześniejszej odprawie w apce udałem się do check in, pokazałem sam paszport i bez problemu wydrukowali karty pokładowe, nie trzeba nic drukować, nic pokazywać w telefonie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group