Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Gru 2015 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Lotnisko im. Matki Teresy (znane też jako lotnisko Rinas) położone jest ok. 17 km na północny-zachód od centrum Tirany.
Do centrum (okolice placu Skanderbeg) można dojechać autobusami Rinas Express za 250 lek (ok. 8 zł).
Autobusy kursują codziennie, co godzinę, od 6:00 do 18:00. Czas jazdy ok. 25-30 minut.

Mój samolot do Tirany przylatuje dopiero o 19:20, więc wygląda na to, że jestem skazany na taksówki:
- ATEx (http://www.atex.al/), koszt przejazdu do centrum: 2500 lek (18 eur),
- merrtaxi (https://merrtaxi.com/), koszt przejazdu do centrum: ok. 1975 lek (14 eur).

Strona lotniska z informacjami o dojeździe:
http://www.tirana-airport.com/l/4/16/getting-here-parking/bus/
Kalkulator kosztów przejazdu merrtaxi:
https://merrtaxi.com/tirana-taxi-fare-calculator
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 21 Sty 2016 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Mały update po powrocie:
Ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z merrtaxi. Taksówkę zarezerwowałem wcześniej poprzez wysłanie zgłoszenia e-mailem. Szybko dostałem odpowiedź wraz z informacją, że przejazd na trasie z lotniska do centrum (okolice placu Skanderbeg) będzie mnie kosztował 1500 lek (10,99 eur), czyli nawet mniej niż wynikało z kalkulatora zamieszczonego na ich stronie. Taksówkę zamówiłem na 19:40 (planowany przylot 19:20). Samolot przyleciał przed czasem, więc okazało się, że to ja czekałem na taksówkarza, który pojawił się na lotnisku ok. 19:45, trzymając kartkę z moim nazwiskiem. Kierowca był uprzejmy i bardzo rozmowny, ale niestety znał tylko albański i rosyjski, więc niewiele zrozumiałem. Parę razy na pewno wspomniał o Bońku. Za przejazd zapłaciłem w euro, dokładnie tyle ile zostało podane w e-mailu. Podsumowując: polecam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Sty 2016 00:27 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Wprawdzie już jakiś czas temu, ale bez żadnego problemu dojechałem spod lotniska do centrum marszrutką za jakieś kompletne grosze rzędu 2 czy 3 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off
kasiat uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2016 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2012
Posty: 87
Loty: 95
Kilometry: 178 872
Pytanie do scomin może orientujesz się jak jest z wzięciem taxi bez wcześniejszej rezerwacji tzn. ile może to kosztować ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Sty 2016 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@henryk8
- ATEx (http://www.atex.al/), koszt przejazdu do centrum: 2500 lek (18 eur)

To jest oficjalna, autoryzowana korporacja na trasie z lotniska do centrum.
Ich taksówki stoją bezpośrednio przed terminalem i są wyraźnie oznaczone.
Cena powinna oscylować ok. 18 eur, co potwierdza również strona lotniska:
http://www.tirana-airport.com/l/4/13/getting-here-parking/by-taxi/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Sty 2016 21:15 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 663
Czy ktoś jeszcze poza @marek2011 może rozwinąć temat marszrutek? (oczywiście też wieczorem, przylot jutro, 19:20) Ewentualnie jest tam jakiś punkt zbiorczy, gdzie można dogadać się z kimś i wspólnie wziąć taxi?
_________________
Relacje z podróży: http://www.sercewpodrozy.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2017 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 3
Loty: 327
Kilometry: 425 688
Hey, odgrzewam temat, czy orientuje się ktos bardziej w temacie tych marszrutek? Ląduje w Tiranie o 19:50 Wiec autobusu żadnego już raczej nie będzie. Tak przynajmniej wynika z tego co znalazłem w necie. A muszę tak właściwie dostać się do Durres. A tam tym bardziej o takiej godzinie nie będzie już nic jechać z lotniska wiec chyba łatwiej będzie dojechać do Tirany i potem z Tirany złapać coś do Durres. No chyba ze miałby ktos jaka inna radę dla mnie? Czy jestem jednak skazany na taksówkę? Pomóżcie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Kwi 2017 22:41 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Hej, ja szukam też takich informacji, dokładnie będę pokonywał tą trasę za miesiąc. Wiele informacji w necie nie ma, również mi się wydaje, źe lepiej będzie dojechać do Tirany i stamtąd dopiero do Durres busami, których podobno....podobno jest cała masa. Ja wybrałem na chwilę obecną transport hotelowy za 15 euro, to taniej o całe 7 od taxi... Jak coś znajdziesz albo juź wrócisz to podziel się dla potomnych. To forum Free więc walczymy tu za każdą złotówkę ☺.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Maj 2017 18:01 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Post po poście, ale przekazywanie wiedzy osobom, które nie były jeszcze w tym kraju za pewne przyda się. Tańszy dojazd niż hotelowy transport oferuje oficjalny przewoźnik busowy lotniska Matki Teresy. Do Durres cena to ok 550 ALL więc ok. 15 zł. Informacja ze strony lotniska jest już nie prawdziwa, ostatni bus do Durres odjeżdża o godz. 17.00, nie ma nic później. Agencja, która prowadzi tą trasę jest bardzo elastyczna, poczeka do 15 minut na klienta, trzeba tylko to uzgodnić pisząc na messengerze, Ostatni samolot ląduje o 16.35 z Budapesztu. Zapewnili mnie, że procedury trwają wraz z wymianą kasy do 30 minut, więc spokojnie mam zdążyć. ADIS Travel & Tours Agency, znajdziecie ich stronę na Facebooku, organizują także inne transfery po Albanii lub prosto do hotelu. Na zapytania odpowiadają po kilku minutach, rozmawiają w języku angielskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Paź 2017 17:45 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Osobiście nie polecam merrtaxi zamówiłem u nich taksówkę z lotniska w Tiranie do Durres do konkretnego hotelu, na konkretny adres, potwierdzili moją rezerwację, a cenę ustalili na 23€. Ostatecznie kierowca błądził po całej dzielnicy turystycznej (Golem) i w końcu zażądał prawie 30€, ale weź dyskutuj z chłopem jak zna tylko albański...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Cena na autobus lotniskowy z Tirany na lotnisko bez zmian 250 ALL albo 5 EUR (banknot) i zwrot w ALL

Rozkład jazdy

[+] Pokaż
Załącznik:
IMG_20180503_113231.jpg
IMG_20180503_113231.jpg [ 1.49 MiB | Obejrzany 16662 razy ]


z Centrum Tirany, odjeżdżają koło placu Skanderberg, z tyłu Centrum Kultury

Załącznik:
Tirana airport.JPG
Tirana airport.JPG [ 84.43 KiB | Obejrzany 16662 razy ]

[TEG Bus Stop]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Maj 2018 18:37 

Rejestracja: 08 Maj 2018
Posty: 1
A tak wygląda busik na lotnisko w Tiranie.
:D
Załącznik:
20180424_124038.jpg
20180424_124038.jpg [ 107.1 KiB | Obejrzany 16451 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Maj 2018 05:40 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 199
Loty: 166
Kilometry: 286 767
niebieski
Aktualny rozkład odjazdów z lotniska w Tiranie:
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
radzik lubi ten post.
radzik uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2018 16:28 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 5
Może komuś się przyda. Wychodząc z lotniska zaczepił nas naganiacz i zaoferował taxi do Durres (15e) lub Golem (20e). Niby drożej niż bus w te rejony (2osoby), ale musielibyśmy czekać ponad 2 godziny na autobus (lot z budapesztu) do Durres + pózniej z bagażami przesiadka do kolejnego busa. Ponieważ chcieliśmy dostać się sprawnie nad morze to się na niego zdecydowaliśmy po dwukrotnym upewnieniu się co do ceny :). I teraz rada: jeśli ktoś też chce wracać na lotnisko taxówką to koniecznie weżcie numer telefonu! Później nad morzem (Golem) ludzie chcieli 45e, gość współpracujący z hotelem 30 i dopiero ostatniego dnia zupełnym przypadkiem (przejeżdzał ktoś i nas zapytał czy taxi) trafiliśmy na Pana co chciał 25 a po negocjacjach zgodził się na 20e.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Paź 2018 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
scomin napisał(a):
Mały update po powrocie:
Ostatecznie zdecydowałem się na skorzystanie z merrtaxi. Taksówkę zarezerwowałem wcześniej poprzez wysłanie zgłoszenia e-mailem. Szybko dostałem odpowiedź wraz z informacją, że przejazd na trasie z lotniska do centrum (okolice placu Skanderbeg) będzie mnie kosztował 1500 lek (10,99 eur), czyli nawet mniej niż wynikało z kalkulatora zamieszczonego na ich stronie.

BTW korzystalem we wrzesniu br. i jak widac ta cena sie nie zmienila od 2016. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Sty 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hej hej
robimy jednodniówkę z BUD do TIA, na miejscu 6-7 h. ale popołudniowych/wieczornych.
Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że te godziny busików ze strony lotniska mają odzwierciedlenie w rzeczywistości?

dzieki!
http://www.tirana-airport.com/l/4/16/ge ... rking/bus/
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Sty 2019 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
hmmm z jakiegoś powodu nie widze możliwosći edycji wcześniejszego posta - plss @mod :)

tylko dla aktualizacji - busy z rozkładu ze strony lotniska w TIA odjeżdzają rozkładowo i punktualnie (nie wierzcie taxi, gdy was zaczepi i puści bajeczkę, że "busów już dziś nie będzie" :)
płatność tylko gotówką, 250 miejscowych wariatów za osobę,
dojazd do centrum Tirany, ok. 30 - 40 minut
Autobusy odjeżdzają po wyjsciu z terminala kierując się na lewo, za strzałkami,
Powrotnie budy na lotnisko odjeżdzają dokładnie z miejsca przyjazdu.

Załączniki:
TIA bus.PNG
TIA bus.PNG [ 7.84 KiB | Obejrzany 14601 razy ]
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wtak uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Kwi 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
Cena na autobus lotniskowy z Tirany na lotnisko to teraz 300ALL
Załącznik:
bilet.jpg
bilet.jpg [ 70.74 KiB | Obejrzany 13989 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Cze 2019 16:37 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 63
Kilometry: 183 326
suszek napisał(a):
hmmm z jakiegoś powodu nie widze możliwosći edycji wcześniejszego posta - plss @mod :)

tylko dla aktualizacji - busy z rozkładu ze strony lotniska w TIA odjeżdzają rozkładowo i punktualnie (nie wierzcie taxi, gdy was zaczepi i puści bajeczkę, że "busów już dziś nie będzie" :)
płatność tylko gotówką, 250 miejscowych wariatów za osobę,
dojazd do centrum Tirany, ok. 30 - 40 minut
Autobusy odjeżdzają po wyjsciu z terminala kierując się na lewo, za strzałkami,
Powrotnie budy na lotnisko odjeżdzają dokładnie z miejsca przyjazdu.



Ja przylatuje o 17.35 zakładam ze mogą być opóźnienia czy dobrze odczytałem ze nadal są busiki do miasta po 18?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Cze 2019 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Tak. W styczniu jeszcze były
A również na stronie lotniska powinny być jeszcze aktualne rozkłady :)
Szerokości

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vegejazz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group