Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najłatwiej dojechać pociągiem (S-Bahn) firmy OBB linia S7.
Kurs co 30min, czas przejazdu 25min do stacji Wien-Mitte.
Bilety trzeba skasować wcześniej, przed wejściem do pociągu (chyba że mają nadrukowaną godzinę).
Bilet do zakupienia w automacie (obsługuje karty), punkcie OBB lub przez internet. Kupione przez internet na konkretną godzinę powinny umożliwiać też przejazd późniejszym pociągiem (?)


Koszt biletu jednorazowego 4,2 eu (przez 2h można na nim się dowolnie przesiadać - taryfa VOR, łącznie z komunikacją miejską oraz RailJety i EuroCity).
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 5 eu (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
łącznie z komunikacją miejską (taryfa VOR) kosztuje standardowe 8,4e.
Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Wrz 2015 09:32 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dobrze, dobrze, wszyscy to wiemy. A ja tylko pokazuję, że ÖBB zrobiły sobie dziwną promocję i kupując w internecie można pojechać za € 2,40. I to już od dawna - sam na takich biletach jeździłem. Oczywiście ta promocja jest niezgodna z zasadami współpracy w ramach VOR, ale kolejarze się tym nie przejmują. Później jak zwykle powiedzą, że automat się zepsuł albo coś.

Najśmieszniejsze, że na stronie ÖBB bilet na ICE kosztuje € 8,40, mimo że w nim też obowiązuje taryfa VOR (czyli € 4,40).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 22 Wrz 2015 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Dzięki.
Informacyjnie - można to kupić np będąc na lotnisku mając dostęp do wifi, a bilet odebrać w automacie biletowym podając kod biletu.
Za tydzień sprawdzę czy działa.
Cytuj:
Collect Ticket
You receive a collection code which you can use to collect your ticket from all ÖBB self-service machines or ÖBB ticket offices in Austria.

In Austria, you can pick up your ticket in either one of two ways: by entering your pick-up code in one of ÖBB’s ticket vending machines, or by presenting the pick-up code at one of the company’s manned ticket counters. This is free of charge at the ticket vending machines, and subject to a charge of € 1.00 at the manned ticket counters. Your ticket will be ready and waiting for you to pick up in just 15 minutes from now.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Wrz 2015 08:20 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ostatnio tak odbierałem bilety do Polski.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 12 Mar 2019 22:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Paź 2015 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
No cóż. Nie do końca udało mi się sprawdzić.
Bilet kupiony zgodnie z instrukcją @obibok (jeszcze raz dzięki :) ), ale jeszcze będąc w Polsce wydrukowałem go na wszelki wypadek do .pdf i wrzuciłem w telefon.
Na miejscu w automacie biletowym po wpisaniu numeru obioru biletu wyskoczył komunikat, że bilet został już wydrukowany. I tyle.
Więc wsiedliśmy z tym pdf-owym biletem do pociągu, ale ludzie nie potrafili powiedzieć czy on zadziała w razie kontroli.
I się nie dowiedziałem, bo nikt biletu nie sprawdził :P.

Więc jeśli ktoś chce drukować na miejscu w automacie to niech w mailu z potwierdzeniem zakupu biletu nie klika "pobierz wydruk" (czy jakoś tak).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 13 Paź 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 136
obibok napisał(a):
Najśmieszniejsze, że na stronie ÖBB bilet na ICE kosztuje € 8,40, mimo że w nim też obowiązuje taryfa VOR (czyli € 4,40).


Według jednej z pań z informacji lotniskowej na Schwechat w ICE nie obowiązuje taryfa VOR...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 14 Paź 2015 17:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Dotychczas wyszukiwarki pokazywały ewidentnie, że można. A teraz sprawdzałem i tak: na stronie VOR wyświetla się m.in. informacja, że z taryfy VOR wyłączone są CAT-y, autobusy lotniskowe i Westbahn. Nic więcej. Natomiast wyszukiwarka VOR przy połączeniu ICE wyświetla cenę... € 2,20 (a na przejazd S-Bahnem € 4,40) - że niby tylko strefa 290 (a 100 już nie). Kurde, pogubili się, czy co? Muszę chyba odnaleźć wizytówki znajomych z VOR. Z kolei na stronie WL nie mogę znaleźć wyszukiwarki, przez którą dało się kupić np. bilet lotnisko - 24 h - lotnisko i póki co wyszukiwarka WL nie podaje mi cen.
Autokorekta: znalazłem, ale zakup nie jest przez wyszukiwarkę.
Czyli reasumując: strona VOR podaje na ICE € 2,20, ale nie ryzykowałbym i raczej nie da się tak kupić. Natomiast z warunków taryfowych wynikałoby, że jak każdym pociągiem, można jechać z normalnym biletem VOR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 14 Lis 2015 12:46 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Czy ktoś się może orientuje, czym mogę się dostać z lotniska do miejscowości Fischamend ?
Będę na lotnisku o 22:55, a ostatni pociąg S7 odjeżdża o 22:44.
Są jakieś autobusy z lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 16 Lis 2015 10:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Wyszukiwarka VOR nic nie znajduje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 17 Gru 2015 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 51
Loty: 38
Kilometry: 138 005
Podłączam się pod temat.
w lutym przylatujemy na lotnisko o 5:45 rano AirChina z Pekinu. Będziemy mieli jeden bagaż rejestrowany. Pytanie do doświadczonych. Jak sądzicie, czy uda nam się dotrzeć na pociąg o 7:12 który zawiezie nas na dworzec kolejowy? O 8:50 mamy PolskiegoBusa do domu i chcemy zdążyć:) i czy możliwe jest aby bilet dla 4 osób kosztował w sumie 8,80eur? :shock:

z góry dziękuję za podpowiedzi:)

Załączniki:
bilety.JPG
bilety.JPG [ 27.46 KiB | Obejrzany 2547 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 17 Gru 2015 14:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Mi się tam parę razy udało zdążyć na pociąg w pół godziny, mimo że lotnisko jest wielkie.

Co do biletu, teoretycznie powinien kosztować € 4,40 od osoby, ale od pewnego czasu ÖBB wyczynia dziwne rzeczy, oferując swoje zaniżone czasy (a teoretycznie nie może). Zresztą inne wyszukiwarki (WL i VOR) też potrafią robić dziwne rzeczy. Zawsze zapominam napisać o tym maila do kolegów z WL.

Jeśli uda Ci się ten bilet kupić, to jest ważny (w relacji do dowolnej stacji w Wiedniu) i wszystko gra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 17 Gru 2015 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
gemmab napisał(a):
Podłączam się pod temat.
w lutym przylatujemy na lotnisko o 5:45 rano AirChina z Pekinu. Będziemy mieli jeden bagaż rejestrowany. Pytanie do doświadczonych. Jak sądzicie, czy uda nam się dotrzeć na pociąg o 7:12 który zawiezie nas na dworzec kolejowy? O 8:50 mamy PolskiegoBusa do domu i chcemy zdążyć:) i czy możliwe jest aby bilet dla 4 osób kosztował w sumie 8,80eur? :shock:

z góry dziękuję za podpowiedzi:)

3 tygodnie temu lecieliśmy tam samym CA841 i tak samo mieliśmy bagaże rejestrowane i PB o 8.50. Wylądowaliśmy dopiero za drugim podejściem, w samolocie byliśmy zamknięci jeszcze przez dobre 30 minut (duży wiatr), bagaży nie byli w stanie wyjąć z luku przez wiatr, więc musieliśmy wypełnić jeszcze jakiś dokument w kiosku, żeby bagaże doleciały później do PL same. Przy takich przeciwnościach losu bez większych problemów zdążyliśmy na PB :)
Bilet z lotniska kosztuje 4.40€ (2 bilety x 2.20), nie wiem dlaczego akurat potrzebne są 2 bilety ale potwierdzaliśmy to w informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
gemmab lubi ten post.
gemmab uważa post za pomocny.
 
      
#52 PostWysłany: 17 Gru 2015 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 51
Loty: 38
Kilometry: 138 005
Dziękuje!:)
Mam nadzieję, że my nie będziemy mieć aż tak szalonych przygód:)
Zastanawia mnie tylko ten bilet, bo przeczytałam cały wątek i wszyscy piszą, ze potrzeba 2 bilety na głowe. Ale gdy chce kupic przez internet dla 4 osób na trasie lotnisko-dworzec jak byk pokazuje 8,80eur za wszystkich...
No nic...Chyba zdam się na praktyków i dołożę te 2,20 za osobe... Kto bogatemu zabroni ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 17 Gru 2015 21:02 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No przecież już wyjaśnialiśmy kilka razy. Przejeżdża się w dwie strefy, a jedną strefa jest za 2,20, czyli 4,40. O dwóch biletach mogą mówić ci, którzy mają kupione do kasownika, ale można kupić od razu cały. Tyle oficjalna taryfa VOR. Natomiast kolejarze odstawiają sabotaż i na stronie ÖBB (w automacie już nie, tam jest prawidłowa taryfa VOR) można kupić za 2,40, a grupowo jeszcze taniej. Ale te bilety internetowe są ważne tylko w pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
gemmab lubi ten post.
gemmab uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 20 Gru 2015 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 51
Loty: 38
Kilometry: 138 005
Ok juz czaje Czytanie ze zrozumieniem sie klania:) jeszcze raz dziekuje za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Cze 2016 10:39 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Podpowiem Wam drodzy forumowicze możliwość przejazdu z miasta na lotnisko za 1 euro przy wcześniejszym planowanym wyjeździe. Kupujcie bilety na stronie internetowej Slovaklines w cenie 1 euro z Wiednia do Bratysławy. Na dworcu autobusowym w Wiedniu Wiedner Gurtel wsiadacie do autobusu tego przewoźnika, jeżdżą co 30 minut, godziny na biletach nie są respektowane można wchodzić z biletem z wcześniejszej czy późniejszej godziny. Autobus za każdym razem zajeżdża pod terminal przylotów w Schwechtat Airport gdzie spokojnie sobie z niego wysiadacie. Powrót niestety do Wiednia tym sposobem nie możliwy gdyż nie można nabyć biletu na trasę krajową. Możliwy tylko do Bratysławy. Przerobione przez współpasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 15 Lip 2016 10:54 

Rejestracja: 28 Lip 2010
Posty: 203
Loty: 35
Kilometry: 107 187
niebieski
Ląduję we Wiedniu o 7:15 (z Doha), chcę się jak najszybciej dostać na cokolwiek jadącego do Krakowa. Możecie coś polecić? PB o 16 to zdecydowanie za późno, a na tego 8:50 do Katowic raczej nie zdążę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Wrz 2017 10:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Stan na dzisiaj jest następujący. Bilet OBB kosztuje 3,90 € z miasta na lotnisko. Bezpośrednio.

Nie sprawdzałem natomiast czy nadal działa opisywany w 2015 r. patent z biletem za 2.40 €.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 28 Mar 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
Mam we Wiedniu, przesiadkę 2h40min czy jest jakiś sens wychodzenia z lotniska? Nie chce mi się tak długo czekać, nie mam wstępu do saloników... Czy jest jakaś opcja na wykupienie prywatnego wejścia, albo może ktoś się jutro wybiera i zechciałby mnie ze sobą zabrać? :mrgreen:
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Mar 2018 14:33 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
puhacz napisał(a):
Stan na dzisiaj jest następujący. Bilet OBB kosztuje 3,90 € z miasta na lotnisko. Bezpośrednio.

Nie sprawdzałem natomiast czy nadal działa opisywany w 2015 r. patent z biletem za 2.40 €.

p.

W tej chwili bilet VOR (a nie ÖBB) kosztuje € 3,90, natomiast ÖBB sprzedaje na pociągi regionalne bilety ze zniżką grupową - dwie osoby € 4,60, trzy osoby € 6,90.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Info z poprzedniego tygodnia: bilet ow Flughafen-Wiedeń w automacie na lotnisku - 4.10e i tak jak powyżej grupowy 2 osobowy 4.60e - wystarczy kupić od razu dla 2 osób i liczy jak grupowy :)

Załącznik:
20180417_104704.jpg
20180417_104704.jpg [ 255.63 KiB | Obejrzany 1623 razy ]
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group