Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najłatwiej dojechać pociągiem (S-Bahn) firmy OBB linia S7.
Kurs co 30min, czas przejazdu 25min do stacji Wien-Mitte.
Bilety trzeba skasować wcześniej, przed wejściem do pociągu (chyba że mają nadrukowaną godzinę).
Bilet do zakupienia w automacie (obsługuje karty), punkcie OBB lub przez internet. Kupione przez internet na konkretną godzinę powinny umożliwiać też przejazd późniejszym pociągiem (?)


Koszt biletu jednorazowego 4,2 eu (przez 2h można na nim się dowolnie przesiadać - taryfa VOR, łącznie z komunikacją miejską oraz RailJety i EuroCity).
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 5 eu (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
łącznie z komunikacją miejską (taryfa VOR) kosztuje standardowe 8,4e.
Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 07 Cze 2022 23:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Bilet 2h w taryfie VOR z lotniskiem podrożał do 4.3€. Niby symboliczna różnica, ale przez to miałem trudności z odnalezieniem go w wybitnie skomplikowanych automatach na stacji lotniskowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#162 PostWysłany: 11 Cze 2022 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
Za bilet QBB z lotniska na S-Bahn 7 do Wiednia kupowany w automacie QBB płaciłem 1,5€. Sprawdzał go konduktor, wszystko OK.
W automacie pierwsze od góry co było do wybrania(Vorteilscard Classic).
Sprawdziłem w jak wysiadłem i na lotnisko była ta sama cena.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 11 Cze 2022 11:06 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A posiadasz Vorteilscard Classic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 11 Cze 2022 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2131
platynowy
@obibok Pojęcia nie mam co to jest :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 11 Cze 2022 16:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
onufry_z napisał(a):
@obibok Pojęcia nie mam co to jest :D


I konduktor tego nie chciał?
https://www.oebb.at/de/tickets-kundenka ... teilscards

batq napisał(a):
Cześć,

Chyba nie ma na forum drugiego, tak zawiłego tematu o komunikacji publicznej, w jakimkolwiek innym mieście, w Europie.

Gwoli pomocy forumowej braci, po wykonaniu kilku telefonów do OBB i Wienier Linien (co ciekawe, z obydwu otrzymałem na początku dwie sprzeczne odpowiedzi xD) wrzucam najlepszą wg mnie opcję dojazdu do miasta i powrotu na lotnisko, przy założeniu, że macie jednodniówkę (tak, jak ja) i będziecie poruszać się również metrem, tramwajami, etc..., a nie interesuje Was wyłącznie dojazd do miasta i chodzenie z buta.

Nie tyle wątek jest zawiły, co temat, bo odkąd kolej zrobiła wyłom w systemie ze swoją promocją, sprawa się skomplikowała. To co piszesz, było zawsze optymalną opcją, tyle że ja nigdy nie byłem na jeden dzień, więc do granicy miasta brało się jednorazowy, a potem po Wiedniu 24, 48 lub 72-godzinny. Wtedy jeszcze nie było miejskich jednodniowych (jak to zazwyczaj w Austrii, gdzie w strefie miejskiej jest wielokrotność doby, a w podmiejskiej bilet dzienny.

No i w tym rozumowaniu jest błąd logiczny, bo nie ma biletu na przejazd między Schwechatem a Kaisebersdorfem. Po prostu ten pierwszy trzeba kupić z lotniska do Kaiserebersdorfu i też wtedy jest za 1,90, a dzienny 3,70. Zresztą oni tam nie mają zwyczaju ludziom utrudniać, lecz ułatwiać, więc z tego co pamiętam, to automat proponował jako cel "Wien Stadtgrenze". Zresztą jak się kupowało wiedeńską dobówkę, to pytał, czy masz życzenie dorzucić dojazd od granicy do lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 12 Cze 2022 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Jak ktoś wybiera się na jeden dzień to nie ma co kombinować z łączeniem różnych biletów bo w każdym biletomacie QBB czy to na lotnisku czy na stacjach można kupić bilet dzienny za 9,50€ który jest ważny na komunikację w Wiedniu i dojazd na lotnisko (m.in. linia S7). Bilet jest ważny do godziny 0:59 dnia następnego.
Testowane dwa tygodnie temu.

Na lotnisku w ciągu dnia w punkcie QBB poza automatami dostępna jest też obsługa wiec można kupić bilet przy kasie zamiast przedzierać się przez menu automatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 13 Cze 2022 22:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
No toż właśnie o tym piszemy. Co prawda jeden z szanownych przedmówców sugerował, że zbyt komplikujemy, ale to kolejarze skomplikowali nieprawomyślnymi ofertami.

Ale też nie przesadzajmy w drugą stronę, bo dyskusja zrobi się jak dla niepiśmiennych, a to nie licuje z autentycznie wysokim poziomem tego forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 14 Cze 2022 07:39 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
Anonymous napisał(a):
W Wiedniu trzeba mieć dużo szczęścia, by trafić na kanara, może dlatego że Austriacy są mocno przepisowi


Ja tylko jeszcze zdementuję powyższą informację, żeby komuś głupoty do głowy przychodziły ;) Na dwa przejazdy pociągami z i na lotnisko, dwukrotnie sprawdzono mi bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Cze 2022 08:11 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
ale w cytacie mowa o kanarze nie konduktorze
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33% np. Ostrawa od 6 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 14 Cze 2022 09:02 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
@tiffany
Nie wiem jak to odróżnić, ale w przynajmniej jednym przypadku był to nalot 6-8 umundurowanych osób, które wsiadły razem na przystanku i po przejechaniu dwóch kolejnych i sprawdzeniu wszystkich pasażerów wysiedli, zapewne do kolejnego pociągu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Sie 2022 18:52 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
zawiła ta komunikacja :D
wychodzi na to, że najlepiej na 1 dzień wziąć bilet Vienna Day za 5,8e za os i bilet grupowy za 4,2e za 2os, więc total za 7,9e/os
czy ten bilet jest ważny na wszystkie S-bahny? chce dostać się z Hbf do schonbrunn

Załączniki:
vie.jpg
vie.jpg [ 85.06 KiB | Obejrzany 3566 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 11 Sie 2022 20:32 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Pod Schonbrunn masz zasadniczo metro, z sbahnu kawałek by ci to zajęło zanim byś dotarł.
Bilet jest ważny na praktycznie jakikolwiek transport publiczny, jaki istnieje w stolicy. Także wszystkie S i U Bahny, pociągi i tramwaje, no i autobusy.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33% np. Ostrawa od 6 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#173 PostWysłany: 24 Wrz 2022 17:09 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
wątek rzeczywiście nieco chaotyczny ;) ..
chciałem się tylko upewnić czy ta informacja w wikipoście jest aktualna
Cytuj:
"Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)"

przylatuję jutro przed 8ą po raz pierwszy na Schwechat i będę w mieście 24h a potem jadę Flixbusem w dalszą podróż. rozumiem że wystarczy w automacie na lotnisku kupić bilet 24h za 8 euro + dopłacić 1,8 euro na ten pociąg S7 który odjeżdża o 8:19 ze stacji Bahnof Flughafen do stacji WienMitte, tak? z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 30 Wrz 2022 09:43 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 235
sam sobie odpowiem

na tej małej stacji kolejowej koło lotniska (Bahnhof Flughafen) nie udało mi się kupić biletu 24h za 8 euro. w automatach nie było takiej opcji, kas nie znalazłem, może słabo szukałem, miałem tez mało czasu do odjazdu pociągu.

automat oferował mi tylko bilet łączony za 11,80 euro który daje 24 h poruszanie się w strefie miejskiej + dojazd na lotnisko i z lotniska, jak pisałem w poście wyżej, taki bilet mnie nie interesował ponieważ nie wracałem na lotnisko. po kilku próbach udało się kupić bilet - łącznik na ten pociąg S7 z lotniska do granicy strefy miejskiej za 1,90 euro (trzeba było wybrać bilet za 4,30 i odfajkować strefę miejską) a bilet za 8 euro kupiłem w aplikacji (ÖBB App), bilet nazywa się 24-h VOR.

przy okazji, na odcinku dojazdowym do granic miast nie obowiązują maseczki, ludzie zakładali je dopiero na granicy, ogólnie z obserwacji po jednym dniu w Wiedniu jakieś 90% osób w komunikacji miejskiej nosi maseczkę, obowiązują FFP2
Góra
 Profil Relacje PM off
J29 lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 30 Wrz 2022 10:17 

Rejestracja: 04 Gru 2016
Posty: 252
Kasy z obsługą masz na terenie lotniska przed wejściem na stację.
Na samej stacji tylko automaty w które jak się zagłębisz to faktycznie będziesz wiecznie krążyć po ofercie własnej ÖBB. Tam biletu VOR nie uświadczysz, trzeba od samego początku koncentrować się na ofercie VOR.
_________________
Lux Express: Warszawa/Suwałki - Tallinn przez Wilno, Kowno,Rygę i inne cele w Estonii za 119 zł/28 euro, 3x DZIENNIE! Każdy bilet, na każdą datę!---
------> PW <------LEO Express (Słowacja i Czechy, bilety kolejowe z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wrocławia) -33% np. Ostrawa od 6 zł!
Góra
 Profil Relacje PM off
harti lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#176 PostWysłany: 25 Paź 2022 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
przylot w niedziele okolo godz 7.20, powrot poniedziałek godz. 13

tak wspomniał forumowicz: kasa z obsługą na terenie lotniska przed wejściem na stację
poprosilismy o bilet 2 osoby do Mitte - cena 7 euro calosc przejazd S7 wygodnie szybko sprawnie
pospacerowalismy po centrum i zakupili bilet 24 h by byl wazny jak bedziemy wracac w poniedzialek za 8 euro osoba

problemy zaczely sie na powrocie: na Mitte chcialem wybrac bilet do Flughafen, jezdze gora dol po roznych godzinach nie ma nic bezposredniego np S7
jakies kombinacje biletow na kolej i autobus, nacisnalem cokolwiek bez zaznaczania jakichkolwiek Vorteilscard dla 2 osob na Flughafen cena 5,80 za dwie osoby

Przyjechal S7 oznaczony do Flughafen dojechal do Schwechat i stanal kolejne dzwonki i pociag opuscili wszyscy pasazerowie. Zapytalismy kogos z personelu na peronie kiedy nastepny, odpowiedz remont prosze isc na komunikacje zastepcza autobusowa. Powiedzielismy pasazerom w poblizu ze nie ma pociagu na lotnisko i trzeba isc na autobus wzruszyli ramionami i siedzieli z plecakami dalej na peronie.

Pod rozwage bo podstawiono jeden autobus zastepczy i nie wiem czy one sa jakos zegrane z pociagami raz czasowo, a dwa "objetosciowo" - dojazd na lotnisko moze sie wydluzyc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 03 Kwi 2023 22:52 

Rejestracja: 13 Lip 2022
Posty: 1
Loty: 22
Kilometry: 25 504
smieci napisał(a):
Jak ktoś wybiera się na jeden dzień to nie ma co kombinować z łączeniem różnych biletów bo w każdym biletomacie QBB czy to na lotnisku czy na stacjach można kupić bilet dzienny za 9,50€ który jest ważny na komunikację w Wiedniu i dojazd na lotnisko (m.in. linia S7). Bilet jest ważny do godziny 0:59 dnia następnego.
Testowane dwa tygodnie temu.

Na lotnisku w ciągu dnia w punkcie QBB poza automatami dostępna jest też obsługa wiec można kupić bilet przy kasie zamiast przedzierać się przez menu automatu.


Wie ktoś może, czy można kupić ten bilet przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 03 Kwi 2023 23:08 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 134
niebieski
@mvkyvj_ powinieneś móc w aplikacji WienMobil - sam z niej nie korzystałem ale widzę że można z jej poziomu kupić bilety 24/48/72h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 04 Kwi 2023 12:00 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Na pewno da się kupić na stronie VOR i to co najmniej na kilka sposobów.

Zresztą zawsze się dało, tylko przy zakupie dziennego trzeba było doklikać podpowiedzi dodania dojazdu na lotnisko. Dało się też dodać to do biletu 24-godzinnego, a teraz tej opcji nie widzę, a na pewno taką podpowiedź dawały niektóre automaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 13 Kwi 2023 23:31 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Jak dostanę się komunikacją z lotniska na dworzec autobusowy VIB nic nie mogę znaleźć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group