Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najłatwiej dojechać pociągiem (S-Bahn) firmy OBB linia S7.
Kurs co 30min, czas przejazdu 25min do stacji Wien-Mitte.
Bilety trzeba skasować wcześniej, przed wejściem do pociągu (chyba że mają nadrukowaną godzinę).
Bilet do zakupienia w automacie (obsługuje karty), punkcie OBB lub przez internet. Kupione przez internet na konkretną godzinę powinny umożliwiać też przejazd późniejszym pociągiem (?)


Koszt biletu jednorazowego 4,2 eu (przez 2h można na nim się dowolnie przesiadać - taryfa VOR, łącznie z komunikacją miejską oraz RailJety i EuroCity).
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 5 eu (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
łącznie z komunikacją miejską (taryfa VOR) kosztuje standardowe 8,4e.
Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 26 Sie 2019 11:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
S7 i pociągi regionalne (nieco słabo oznaczone). Nie można Railjetami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#142 PostWysłany: 29 Sie 2019 12:32 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
dworkam napisał(a):
W automacie na miejscu kupisz bilet za 4,6 za dwie osoby z lotniska do miasta na OBB.

Dodam tylko,ponieważ tu wszyscy piszą o grupowym 2 osobowym za 4,6 ,że można też je kupować na większą liczbę osób.I dla przykładu 3 osoby dorosłe i dziecko 12 lat to koszt 7,7 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 09 Paź 2019 18:47 

Rejestracja: 13 Sie 2015
Posty: 44
To my kupiliśmy bilet grupowy z lotniska dla 5 osób za 11 Euro. Przez całą drogę martwiłam się, ze kupiliśmy tylko jakąś dojazdówkę z lotniska, a nie normalne bilety...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 20 Paź 2019 15:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 1
Ja kupiłam CAT (tam - powrót) + 48 h w komunikacji miejskiej za 35 euro.
I takie info: w metrze nie ma bramek, są tylko kasowniki biletów na ścianach przy wejściu. Warto wiedzieć, żeby ich nie przeoczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 28 Paź 2019 23:12 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3027
srebrny
Kto bogatemu zabroni...
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#146 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:44 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 9
odświeżam kotleta bo mam podobne pytanie chcemy dokupić taki bilet do dobowego dla 4 osób ktoś coś podpowie ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 16 Sty 2020 22:58 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 9
w temat strasznie zawiły,a chciałbym grupę prosić o poradę.
Zamiar jest poniżej.
Planujemy się przedostać z Bratysławy do Wiednia linią slovak line w 4 dorosłe osoby,
Chcemy zostać we Wiedniu na dwa dni.
Jakie możemy kupić bilety dla naszej czwórki żeby obejmowało sprawne przemieszczenie się po mieście + transfer z Wiednia na lotnisko.
wposród gąszczu informacji, zastanawiam się nad 4 x dobowym dla tych 4 osób + wykupienie na powrocie 1,8e za dojazd pociągiem do lotniska linia s7)
Czy taką opcje kupię w automatach z biletami czy szukać online?
Jeśli online to z której strony dokładnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:58 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 275
Kilometry: 559 446
Hej, czy ktoś może podzieli się informacją w jaki sposób dojechać na lotnisko ok. 3-4 w nocy? Czy jest jakiś transport, czy raczej taxi lub Uber? Z góry wielkie dzięki,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 24 Lut 2020 23:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Let me google that for you

https://www.wien.info/pl/travel-info/to ... onnections
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 25 Lip 2020 14:07 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Jeśli ktoś mógłby potwierdzić wszystkie informacje które tu zebrałem i czy są po prostu nadal aktualne:

Żeby dojechać do centrum z lotniska pociągiem muszę kupić bilet za 4,20€ lub kupić bilet np. 72h za 17,10€ i bilet rozszerzający na strefę podmiejską za 2€ żeby był ważny od lotniska?

i czy mając ten bilet mogę jechać tylko s-bahn czy railjet też wchodzi w grę?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Lip 2020 21:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Czyli nie przeczytałeś dobrze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Lip 2020 08:22 

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 179
Koleżanka mi mówiła że jest jakiś autobus, ale nie znam szczegółów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 30 Lip 2020 09:32 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
mussten napisał(a):
Jeśli ktoś mógłby potwierdzić wszystkie informacje które tu zebrałem i czy są po prostu nadal aktualne:

Żeby dojechać do centrum z lotniska pociągiem muszę kupić bilet za 4,20€ lub kupić bilet np. 72h za 17,10€ i bilet rozszerzający na strefę podmiejską za 2€ żeby był ważny od lotniska?

i czy mając ten bilet mogę jechać tylko s-bahn czy railjet też wchodzi w grę?


Możesz jechać też Railjet na ten bilet za 4,2 EUR po prostu kup na lotnisku po przylocie w automacie na najblizszy pociąg. Możesz również jechać komunikacją miejską dalej na ten bilet dowolną (chyba do 2h, ale czasu nie pamiętam dokładnego). Z reguły jadę później jeden przejazd jedynie metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 01 Sie 2020 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Z innej beczki: autobus kursujący pomiędzy lotniskiem a dworcem autobusowym Erdberg (5 EUR, Blaguss, zakup na stronie Flixbusa) nie kursuje do odwołania, więc pozostaje bilet za 4,20 EUR np. do stacji Wien St. Marx i kawałek pieszo.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 03 Sie 2020 10:07 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Jak ktoś nie ma ochoty na spacery a potrzebuje się dostać na Erdberg, to najlepiej jechać ze Schwechatu do Wien Mitte pociągiem S7 a później metrem U3 (ze stacji Landstraße) na Erdberg.
Bilet za 4,2 EUR jest wystarczający.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#156 PostWysłany: 06 Sie 2020 21:30 

Rejestracja: 06 Sie 2020
Posty: 2
Cześć
mam pytanie co do powrotów w nocy. Mam przylot o 2.00 i szukam jakieś możliwości transportu do centrum Wiednia.
Szukałem różnych opcji transportu i nie umiem znaleźć nic po za taxi o tej porze.

Czy może się ktoś orientuje czy jest jakaś inna możliwość dostania się z lotniska do centrum o 2 w nocy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 13 Wrz 2020 21:52 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 805
platynowy
Washington napisał(a):
Dodałem wikipost, jeśli uważacie że warto coś dodać - piszcie
Cytuj:
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 4,6e (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
Obecnie kosztuje 5€ ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 24 Cze 2021 16:52 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
@radeom Na stronie OBB kupowany na ostatnią chwilę 2-osobowy kosztuje 4,80, z wyprzedzeniem 4,60. Na miejscu, w automacie kosztuje 5? Raczej 4,80, tak jak na stronie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Cze 2021 01:51 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
W automacie kosztuje 5. Także w automacie nie da się kupić biletu 1-dniowego, jest tylko 24h. Polecam zatem aplikację OBB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 02 Lis 2021 13:13 

Rejestracja: 10 Mar 2016
Posty: 90
Cześć,

Chyba nie ma na forum drugiego, tak zawiłego tematu o komunikacji publicznej, w jakimkolwiek innym mieście, w Europie.

Gwoli pomocy forumowej braci, po wykonaniu kilku telefonów do OBB i Wienier Linien (co ciekawe, z obydwu otrzymałem na początku dwie sprzeczne odpowiedzi xD) wrzucam najlepszą wg mnie opcję dojazdu do miasta i powrotu na lotnisko, przy założeniu, że macie jednodniówkę (tak, jak ja) i będziecie poruszać się również metrem, tramwajami, etc..., a nie interesuje Was wyłącznie dojazd do miasta i chodzenie z buta.

No więc, po kolei:

1) Ponieważ lotnisko znajduje się poza strefą miejską, musicie najpierw kupić bilet na dojazd do strefy miejskiej. Najlepsza opcja, to zakup biletu na trasie: Flughafen Wien - Schwechat na pociąg S7, w taryfie VOR Day Ticket, który kosztuje 3,70 EUR/os. i upoważnia do podróży w obie strony na tej trasie przez jeden dzień.

2) Kolejną stacją po w/w Schwechat na trasie pociągu S7 jest Wien Kaiserebersdorf, która znajduje się już w granicach strefy miejskiej, w związku z czym, możemy zacząć używać tu: VOR: Day-Ticket WIEN, którego zakup Wam polecam. Ten bilet kosztuje 5,80 EUR/os. i upoważnia do przejazdów wszystkimi środkami komunikacji publicznej w Wiedniu, również przez jeden dzień.

Reasumując, kupując obydwa wymienione wyżej bilety, zapłacicie 9,50 EUR/os. i będziecie mogli dojechać z/na lotnisko oraz poruszać się wszystkimi środkami komunikacji publicznej w Wiedniu przez jeden dzień - idealna opcja, żeby wyskoczyć do miasta przy dłuższym transferze.

Dla rodzin - dzieci do 6. roku życia są zwolnione z obowiązku posiadania biletu.

Bilet 1) kupicie tutaj: https://tickets.oebb.at/en/ticket po wpisaniu wymienionych przeze mnie stacji.
Bilet 2) kupicie tutaj: https://tickets.oebb.at/en/ticket?cref=oebb-allgemein po wybraniu "Vienna" a następnie "VOR 1 Day Vienna".
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group