Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Lut 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Apocalipse

żarty, 2020 rok i ludzie wpisują takie posty tutaj na forum. Gość wydaje się dorosły, z ryzyka pewnie zdaje sobie sprawę, więc jak nie masz do dodania nic wnoszącego do tematu to się nie wpisuj.

P.S.

barcelona-el-prat-t1-t2-przesiadka,1300,85621&p=1303729#p1302997
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 08 Mar 2020 20:33 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 15
Hej,
Planuje trasę Wizzairem z przesiadką 1h15m w Wiedniu. Bagaż tylko podręczny. Flightradar wykazuje opóźnienia max 10 minut. Jak to widzicie ? Przechodzę tylko z gate-a do gate-a jak sądzę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Mar 2020 20:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jest coś takiego jak Schengen, więc nie wiadomo jak lecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Mar 2020 20:37 

Rejestracja: 25 Sty 2013
Posty: 15
Kurczę przepraszam. Skleroza. Oczywiście lecę w obrębie strefy Schengen. Z tego co widzę wyjdę pewnie na Terminal C. Lot jest do TFS. Rozumiem, że nie będę potrzebował przechodzić kontroli bezpieczeństwa nawet jeśli będę musiał przejść między terminalami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Lip 2020 11:20 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
Wątek przeczytałam ;) , ale:..strefa Schengen, 1.50 h przesiadka WAW-VIE/VIE_OPO. Podręczny. Nie byłam na tym lotnisku. Da radę? :)
Powrotu już w 50 min wolę nie próbować.
Ps. nie ma co planować-wymagany test :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Sie 2020 09:37 

Rejestracja: 07 Sie 2020
Posty: 1
Waw - Wiedeń 12.10- 13.35
Wiedeń - Stambul 14.45- 18.00
Co myślcie? W zwiazku z Covid i że nie Schengen?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 31 Lip 2021 02:51 

Rejestracja: 31 Lip 2021
Posty: 17
Cześć

Trochę odświeżę temat. Chciałbym zrobić następujący plan podróży:
MAD -> VIE
14:40 -> 17:30
VIE -> WMI
19:25 -> 21:30

Jak widać jest 1h 55min oczekiwania. Czy myślicie że damy radę czy za duże ryzyko (oczywiście loty nie są na jednym bilecie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 31 Lip 2021 10:30 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 173
Loty: 133
Kilometry: 282 096
Wg.mnie spokojnie. Ja kilka miesięcy temu wracałem z Czarnogóry (Podgorica) przez Wiedeń do Wwy (Austrian Arlines) i miałem 2 godziny w tym kontrola paszportowa i bagażu i zdążyłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 31 Lip 2021 13:34 

Rejestracja: 31 Lip 2021
Posty: 17
Dziękuje za odpowiedź :)

A mam jeszcze troszkę offtopicowe pytanie - nie jestem zaszczepiony, lecz wiem że mogę lecieć przez tranzyt w Austrii bez konieczności robienia testów na COVID. Czy jeżeli wyjdę i będę się ponownie odprawiał to nie będzie jakiś problemów covidowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 31 Lip 2021 22:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@ptasznik rozumiem, że lecisz tylko w podręcznym?
co do wyjścia i ponownego wejścia na lotnisko: strona austira.org generalnie mówi tak o wyłączeniach tranzytowych:
"TRANSIT through Austria without stop or unnecessary delay. A change in mode of transportation is admissible (e.g. plane to train, bus, taxi, etc.)."
SKoro możliwa jest nawet zmiana środka transportu, to zakładam, że twój przypadek nie powinien powodować problemów.
Strona gov.pl z kolei:
"Jako tranzyt traktowany jest również przylot do Austrii i dalsza niezwłoczna podróż np. do Polski samolotem, samochodem lub pociągiem."
Wylot 2h po przylocie zdecydowanie powinien podchodzić pod "niezwłoczną podróż"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Sie 2021 14:08 

Rejestracja: 18 Sie 2021
Posty: 2
Loty z bagażem rejestrowanym, 1,5h na przesiadkę.

WAW - VIE (Ryanair)
VIE - ATH (Wizzair)

Jak myślicie, da radę czy będzie ciężko? Niestety nie znam tego lotniska.
Czy po lądowaniu trzeba wyjść i wejść ponownie, zrobić check-in itd.? Czy jest może jakaś możliwość przejścia z przylotów do odlotów i skrócenia tej ścieżki? Nigdy nie miałem też żadnej przesiadki, więc nie wiem jak to wygląda.

Z góry dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Sie 2021 14:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Będziesz musiałaa odebrać bagaż i nadać go jeszcze raz.

IMO nie ma szans.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 18 Sie 2021 15:06 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Jeśli samolot z pierwszego odcinka się nie spóźni i kontrola sanitarna przejdzie szybko to odbierze bagaż i nada go w tym samym terminalu 1h przed odlotem, a zatem też zdąży na drugi lot. Kwestia pomyślności wątpliwa (czynniki kolejkowe na security, do kontroli szczepień/testów, czekanie na bagaż itd.) ale nie nierealne. Sam tak robiłem z przesiadką 2h15 i miałem bagaż na drugi odcinek nadany już na 1h30 przed odlotem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Sie 2021 06:41, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 18 Sie 2021 15:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Nie wiem czy bufonada, ale jak ktoś nie zna lotniska, to 90 minut może być bardzo ciężko do ogarnięcia, i niech lepiej znajdzie plan b.

A dasz gwarancję ze przyleci wcześniej i da radę? Więc twoje bufonady tez chowaj na bok...

Jak nie chcesz czytać moje bufonady to kliknij ignoruj i będziesz mieć święty spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 18 Sie 2021 19:54 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Nie o to chodzi, że dam gwarancje, bo jej nie dam o czym napisałem. I nie sposób jest dać ignoruj, albowiem zgadzam się z Twoimi poradami w 95%, lecz to co obecnie napisałeś, że się "nie da" jest bzdurą. Jest to po prostu wysoce ryzykowne, ale nie niemożliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 18 Sie 2021 21:28 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
A ja absolutnie zgadzam się z @Zeus.
Osobiście nie zdecydowałbym się na takie loty na oddzielnych biletach z koniecznością ponownego nadania bagażu.
Oczywiście może się udać przy szczęśliwym przebiegu wydarzeń. Gorzej jak ten przebieg będzie nieszczęśliwy - burza, kolejka do którejkolwiek z wielu kontroli, wydłużone oczekiwanie na start lub lądowanie itd.
Sam miałem już sytuacje, kiedy ledwo zdążyłem na kolejny lot mając pomiędzy kilkanaście godzin a nie półtorej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 18 Sie 2021 21:56 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Podpisuje sie obiema rekami. Ostatni transfer we Wiedniu zajal mi ponad godzine a lecialem z podrecznym. Dodajac do tego czekanie na odbior bagazu rejestrowanego i ponowne jego nadanie robi sie bardzo malo czasu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Sie 2021 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
potylika napisał(a):
lecz to co obecnie napisałeś, że się "nie da" jest bzdurą

Zeus napisał(a):
IMO nie ma szans.

@potylika IMO = in my opinion ...czyli "moim zdaniem nie ma szans"

Moim zdaniem też nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 27 Mar 2023 10:42 

Rejestracja: 12 Lut 2017
Posty: 2
Cześć
Chciałbym podróżować takim lotem. Czy te czasy przesiadki tj 30 min są realne? Sam bagaż podręczny, co w przypadku gdy pierwszy samolot opóźni sie ?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 27 Mar 2023 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
VIE. Z UE do Stanów, nierealne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group