Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Najłatwiej dojechać pociągiem (S-Bahn) firmy OBB linia S7.
Kurs co 30min, czas przejazdu 25min do stacji Wien-Mitte.
Bilety trzeba skasować wcześniej, przed wejściem do pociągu (chyba że mają nadrukowaną godzinę).
Bilet do zakupienia w automacie (obsługuje karty), punkcie OBB lub przez internet. Kupione przez internet na konkretną godzinę powinny umożliwiać też przejazd późniejszym pociągiem (?)


Koszt biletu jednorazowego 4,2 eu (przez 2h można na nim się dowolnie przesiadać - taryfa VOR, łącznie z komunikacją miejską oraz RailJety i EuroCity).
W przypadku podróży w dwie osoby można zakupić bilet grupowy za 5 eu (taryfa OBB - tylko na pociągi regionalne i S-Bahn)
łącznie z komunikacją miejską (taryfa VOR) kosztuje standardowe 8,4e.
Jeśli będziemy poruszać się dużo po mieście można też zakupić bilet na pociąg lotniskowy plus 24h na komunikację miejską za 11,6 eu (dla jednodniówek dobra opcja, dla dłuższych pobytów niekoniecznie - można wtedy kupić 24h bilet na Wiedeń za 8e i dopłacić 1,8e za dojazd pociągiem z lotniska)


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 18 Kwi 2018 23:48 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Mniej więcej to samo napisałem w poprzednim poście. Tyle że to jest szemrana oferta ÖBB, więc ten bilet nie jest biletem VOR, więc jak ktoś chce się przesiąść na tramwaj, to wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 12 Mar 2019 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#62 PostWysłany: 14 Maj 2018 11:57 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 6
Hej, na lotnisku ląduję około godziny 20:45, zastanawiam się jak dostać się o tej godzinie w okolicę Rochusgasse, a dokłdniej ulica Landstraßer Hauptstraße 33. Doszły mnie słuchy że przejazd kolejką S7 i ogólnie ta okolica nie należy do najbezpieczniejszych po zmroku. Są jakieś alternatywy? Ile mogłaby wynieść taksówka? Informacje w internecie podają, że około 40 EUR ale już parę razy się przejechałem na internetowych szacowania taksówki i nie chciałbym zapłacić kilkuset złotych za przejad. Wielkie dzięki za informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 14 Maj 2018 12:48 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Proszę:

Załączniki:
www.uber.com.png
www.uber.com.png [ 391.45 KiB | Obejrzany 1691 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 14 Maj 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
obibok napisał(a):
olajaw napisał(a):
Info z poprzedniego tygodnia: bilet ow Flughafen-Wiedeń w automacie na lotnisku - 4.10e i tak jak powyżej grupowy 2 osobowy 4.60e - wystarczy kupić od razu dla 2 osób i liczy jak grupowy :)

Mniej więcej to samo napisałem w poprzednim poście. Tyle że to jest szemrana oferta ÖBB, więc ten bilet nie jest biletem VOR, więc jak ktoś chce się przesiąść na tramwaj, to wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle.


To w takim razie jaki jest aktualnie najlepszy bilet na jednodniówkę dla 2 osób, to znaczy lotnisko - miasto w obie strony plus komunikacja w centrum ? Jest coś lepszego niż: Airport + 24 Stunden Wien Karte (2 x €11,40) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 14 Maj 2018 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
@maczala1 a na pewno potrzebne Ci bilety do jeżdżenia po mieście? Skoro to jednodniówka, a Wiedeń jest o tyle dobrze położony, że większość atrakcji jest blisko to polecam zwiedzanie na nogach :) Ja we wrześniu przeszłam w 1 dzień cały Wiedeń (z Praterem) na nogach i idealnie starczyło czasu i sił ;)
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 15 Maj 2018 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Na razie jeszcze nie wiem, czy bilet miejski będzie na pewno potrzebny i to właśnie rozpatruję. Jakby była trochę tańsza opcja ( np. grupowy 2-osobowy), to wybór by się ułatwił :D Widzę, że jednak chyba nie ma nic innego oprócz wspomnianych wcześniej biletów na komórki, a te są raczej nieosiągalne dla turystów. W sumie to nawet ten na komórki niewiele by już zaoszczędził, bo wyszło by na osobę 5,80 (mobile, miejski) + 4,60 (dojazd z/na lotnisko) = 10,40, a Airport + 24 Stunden Wien Karte kosztuje 11,40.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Wrz 2018 09:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Polecam wybieranie opcji przejechania się z lotniska do Hbf (Dworzec Główny) RailJetem.
Cena taka sama jak na SBahn, ale za to nowoczesne tabory, wifi i "Wars" z piwkiem za 3.6 euro :)

Załączniki:
ÖBB - railjet.jpg
ÖBB - railjet.jpg [ 51.13 KiB | Obejrzany 1564 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
@Zeus
Przy jednej osobie to się zgadza - wychodzi 4,20 EUR zarówno za RailJet jak i SBahn.
Natomiast już przy dwóch osobach RailJet to 8,40 EUR, a za SBahn nadal 4,20 EUR (oczywiście kupując ÖBB Gruppenfahrschein). Przy 3 osobach RailJet 12,60 EUR vs. 6,90 EUR w SBahn.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Dzięki @danziger :)

Wieczorem napiszę wikiposta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:07 

inna sprawa to że nawet podróżując w pojedynkę lepiej dopłacić do np. dobowego 1,80 niż kupować bilet za 4,20...

No i piwo za 3,20€. Przecież to niezbyt tanio :D
Góra
 PM off  
      
#71 PostWysłany: 13 Wrz 2018 14:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Po co mi dobowy, jak potem jechałem z Hbf do Krakowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 13 Wrz 2018 17:26 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Kombinacji bez liku ;) Proszę o poradę , co konkretnie najtaniej zakupić. 2 osoby dorosłe , 1 dziecko 7 lat. Lądujemy w Wiedniu o 13.00 , wylatujemy nastepnego dnia o 8.30 . Muszę dojechać do ibisa na SANKT MARX , po południu chcielibyśmy pojechać metrem do centrum. Z góry dziękuje !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:11 

No to w twoim przypadku wyjątkowo dobrze wybrałeś...
Co nie zmienia faktu, że mało osób lata do Wiednia zobaczyć sam dworzec główny...
W przypadku @samaki9 chyba jednak najlepsza wydaje się opcja danzigera.
Góra
 PM off  
      
#74 PostWysłany: 13 Wrz 2018 19:18 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Gdyby ktoś miał ochotę na piwo w RailJecie na odcinkach Austria-Czechy, to uprzejmię informuję że po wjechaniu na teren Czech, w wagonie barowym zaczyna się happy hour i piwo (oraz wiele innych produktów) jest 50% tańsze - tak że piwo zaczyna się od ok 6,50PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 13 Wrz 2018 19:55 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Czyli jak rozumiem , na tym bilecie OBB nie mogę dojechać metrem do stacji Sankt Marx?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Wrz 2018 18:11 

metra tam nie ma... jest tylko pociąg na lotnisko
@Zeus, i TO (6,50) jest tanio :P
Góra
 PM off  
      
#77 PostWysłany: 16 Wrz 2018 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
krystoferson112 napisał(a):
Podpowiem Wam drodzy forumowicze możliwość przejazdu z miasta na lotnisko za 1 euro przy wcześniejszym planowanym wyjeździe. Kupujcie bilety na stronie internetowej Slovaklines w cenie 1 euro z Wiednia do Bratysławy. Na dworcu autobusowym w Wiedniu Wiedner Gurtel wsiadacie do autobusu tego przewoźnika, jeżdżą co 30 minut, godziny na biletach nie są respektowane można wchodzić z biletem z wcześniejszej czy późniejszej godziny. Autobus za każdym razem zajeżdża pod terminal przylotów w Schwechtat Airport gdzie spokojnie sobie z niego wysiadacie. Powrót niestety do Wiednia tym sposobem nie możliwy gdyż nie można nabyć biletu na trasę krajową. Możliwy tylko do Bratysławy. Przerobione przez współpasażerów.



Kupiłem właśnie w ten sposób bilety na 7 piździernika. Lot mam po 22 a bilet za euraska był tylko na godzinę 14. Jak wrócę dam znać czy mnie wpuścili (post jest sprzed ponad dwóch lat)

Co ciekawe nie dostałem biletów na maila (mail podany poprawnie). Może coś się zmieniło i kierowcy teraz mają listę pasażerów jak Polski Bus? Korzystał ostatnio z tej metody ktoś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 16 Wrz 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
A dlaczego mieliby Cię nie wpuścić? Masz bilet do Bratysławy, wsiadasz na Hbf Wiedner Gürtel o 14, wysiadasz na Flughafen Wien o 14.30. :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 17 Wrz 2018 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 29
Tylko ja nie wsiądę o 14, bo i po co. Będę próbował około 21.
Wylot do GDN mam o 22:55

Mail z biletami ostatecznie jest, wylądował w spamie.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 19 Wrz 2018 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Slovaklines wrzucił dziś pulę biletów po 1 ojro na wszystkie godziny w listopadzie i grudniu 2018 (Wien HBF Wiedner Gürtel - Flughafen Wien - Bratislava)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 198 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group